Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2009 o 18:17, Elminster napisał:

Z mojej wiedzy na ten temat wnioskuję że takich wersji nie ma :/

A strasznie to miesza między polską wersja a ang?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania związane z Oblivionem:
1. Czy jest możliwość zmiany znaku zodiaku podczas gry? Chodzi mi o rzeczy legalne czyli wykorzystanie questa stworzonego przez twórców a nie mody lub konsole.
2. Gdy mam identyczny poziom ciężkiego i lekkiego pancerza to który z ww. będzie lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 22:33, Los_Emilos napisał:

Mam dwa pytania związane z Oblivionem:
1. Czy jest możliwość zmiany znaku zodiaku podczas gry? Chodzi mi o rzeczy legalne czyli
wykorzystanie questa stworzonego przez twórców a nie mody lub konsole.
2. Gdy mam identyczny poziom ciężkiego i lekkiego pancerza to który z ww. będzie lepszy?



1. Chyba nie, z tego co wiem.

2. To zależy jaką bronią walczysz. Jeżeli jest to tarcza + broń jednoręczna lub broń dwuręczna to lepszy będzie ciężki pancerz. Jeżeli walczysz łukiem/ sztyletem/ magią to lepszy będzie lekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 22:38, Vandaeriel napisał:

2. To zależy jaką bronią walczysz. Jeżeli jest to tarcza + broń jednoręczna lub broń
dwuręczna to lepszy będzie ciężki pancerz. Jeżeli walczysz łukiem/ sztyletem/ magią to
lepszy będzie lekki.

Głównie używam magi ale nie pogardzę też mieczem (oboma) a wiem że można na sam koniec zdobyć zbroje smoczą ale tylko jednego rodzaju. Czy jest możliwość potem zdobyć drugą np. lekką jak wcześniej dostaliśmy ciężką? Tak na marginesie to one wyglądają tak samo czy się różnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwa pytania:
1. Czy jest jakiś jeden, wielki pakiet modów graficznych które znacząco poprawiły by grafikę (niebo, tekstury twarzy i przedmiotów, lawy itp.)?
2. Gdy jestem w mieście, walczę lub poruszam się pieszo gra działa wyśmienicie ale gdy tylko siadam na konia i przemieszczam się w pełnym galopie to gra mi się trochę przycina. Mój komputer raczej powinien dać radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa dni temu pogodziłem się z Oblivionem, i kurcze jest czadowy, ale nie o to chcę pytać, jest gdzieś może dostępna(w sieci)jakaś większa paczka modów? Coś w rodzaju tego co niegdyś w CDA było, tyle że do Morka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 00:24, Ichibanboshi-kun napisał:

Jakieś dwa dni temu pogodziłem się z Oblivionem, i kurcze jest czadowy, ale nie o to
chcę pytać, jest gdzieś może dostępna(w sieci)jakaś większa paczka modów? Coś w rodzaju
tego co niegdyś w CDA było, tyle że do Morka



O coś takiego ci może chodzi: http://www.elderscrolls.com.pl/index.php?option=com_remository&Itemid=231&func=fileinfo&id=136

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 22:33, Los_Emilos napisał:

1. Czy jest możliwość zmiany znaku zodiaku podczas gry? Chodzi mi o rzeczy legalne czyli
wykorzystanie questa stworzonego przez twórców a nie mody lub konsole.


Nie

Dnia 18.04.2009 o 22:33, Los_Emilos napisał:

2. Gdy mam identyczny poziom ciężkiego i lekkiego pancerza to który z ww. będzie lepszy?


Akurat w Oblivionie to chyba w ogóle nie ma różnicy na 100 poziomie ^^ a przynajmniej ja grałem zawsze w lekkich bo bardziej mi się podobały, a wpiernicz też jakoś nie dostawałem ;p

1. Czy jest jakiś jeden, wielki pakiet modów graficznych które znacząco poprawiły by grafikę (niebo, tekstury twarzy i przedmiotów, lawy itp.)?

oblivion oscuro's overhaul

[EDIT]

jest gdzieś może dostępna(w sieci)jakaś większa paczka modów?

Nie ma (a przynajmniej ja o niej nic nie wiem), ale są stronki, które oferują kilka tysięcy modów np. http://planetelderscrolls.gamespy.com/ http://www.tesnexus.com/index.php

Co do modów to ja osobiście polecam:
Color Map Mode (mapa staje się kolorowa)
IlluminationWithin (w nocy i pochmurne dnie w oknach widać światło)
AliveWaters (dodaje nowe ryby, kilka wraków i kilka nowych przedmiotów)
Legend in the Sky (fajny, latający domek, który staje się nasz po wykonaniu mini questa)
Lost Paladins of the Divines (po przejściu prze ruiny opanowane przez wilkołaki dostaniemy nową zbroję)
The Lost Spires (mod dodaje nową gildię, nowe lokacje, nowe przedmioty i nowe, ciekawe questy)
W najnowszym CDA wspomniano też o Haunted House. Moda nie sprawdziłem, ale zapowiada się nieźle ;) Mamy udać się do opuszczonego domu, zabawić się w łowcę duchów i się przestraszyć ;) Ten mod, z tego co wyczytałem potrzebuje Shivering Isles.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tanto do góry już jest nie ważne :)
Ale za to mam następne pytanie, w Dremora Companion (taki mod :) jestem podczas drugiej misji, jestem w takim miejscu co po prawej i lewej stronie są cele, co teraz robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, krok po kroku, jak mam zainstalować Qarl''s Texture Pack 3 w wersji Redimized?
Próbowałem dwoma sposobami i nic z tego nie wychodzi.
Sposób jest mi obojętny (może być i OMOD i zwyczajnie), tylko proszę o wytłumaczenie, który patch przed/po zainstalowaniu moda mam wgrać, czyli w jakiej kolejności to wszystko ma być.

Z góry dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie odnośnie Obliviona. Czy jest jakiś legalny sposób (może patch) na to aby gra uruchamiała się bez płyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś naprawdę dobry sposób zarażenia się wampiryzmem? Jestem breonem i choroba mnie nie rusza, ten z mrocznego bractwa mnie "podobno" zaraził ale choroba się nie rozwija. Walczyłem też z wampirami jak by co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na pewno chcesz być wampirem? Mnie to niesamowicie wnerwiało. Co do sposobu to może jeszcze się wampiryzm nie rozwinął. Ja zostałem dziabnięty podczas walki z wampirami, i dopiero po jakimś czasie to się pojawiło. Chyba przespać się trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na to że mnie kilka razy już dziabneli? Do tego już dawno. Pisało, że zostałem zarażony a potem... nic.
A czemu chcę nim być? A nowe doznania to co? Jak nie będzie mi się podobać to pójdę do akademii i wezmę questa na uleczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten quest na wyleczenie jest denerwujący, a jak jeszcze weźmiemy po uwagę to że lepiej poruszać się tylko w nocy...
A przespałeś się w grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować