Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2009 o 20:47, Desann235 napisał:

Po dłuższej przerwie powróciłem do Obliviona z chęcią dokończenia nie ukończonego dodatku
Knights of the Nine. Z tym że teraz zapragnąłem przejść grę magiem. I co z tego? Cóż
muszę przyznać że nie darzę tej klasy zbytnim zaufaniem, zwłaszcza po ukończeniu Morrowinda,
w którym musiałem się niemiłosiernie męczyć jako czarownik. A więc jak jest w Obku? Magowie
są silni czy jest nadal jest tak jak w poprzedniej części to jest mana się szybko kończy
i trzeba polegać na zdolnościach bojowych lub ratować się ucieczką? Jakie są wasze wrażenia
z grania czarodziejami? Z góry dzięki za odpowiedź.


W Oblivionie mana regeneruje się samoczynnie, dzięki czemu mag nie musi polegać tylko i wyłącznie na miksturach i/lub odpoczynku.

Jeśli umie się grać magiem i inwestuje w odpowiednie Atrybuty (Inteligencja, Siła Woli), mag może stać się jedną z najpotężniejszych postaci, jakie da się stworzyć.

Przede wszystkim trzeba jak najszybciej dostać się na Tajemny Uniwersytet - możliwość tworzenia własnych zaklęć jest bezcenna, dzięki temu można tworzyć zaklęcia o takiej samej mocy jak te "kupowane", które jednocześnie zużywają mniej many (trzeba rozłożyć efekt w czasie - czyli zamiast, przykładowo, obrażeń od ognia 40 punktów na 1 sekundę, należy stworzyć czar z efektem obrażeń od ognia 10 punktów przez 4 sekundy etc.). Na niskich poziomach przydatne mogą być mikstury z efektem Przywrócenia Many, na późniejszych poziomach jednak nie powinny one być niezbędne.

Niezbędna jest także znajomość przeciwników - niektórzy wrogowie są podatni na działanie konkretnego rodzaju ataku magicznego, na przykład Nieumarli otrzymują zwiększone obrażenia od ognia.

@ post wyżej: pisze się Conjuration, nie "Cinjuring". Bez Przemiany (Alteration) mag może się spokojnie obyć - zaklęcia z efektem Tarczy są średnio przydatne postaci, która nie walczy w zwarciu (o wiele lepiej sprawdzają się zaklęte przedmioty z tym efektem), oddychanie w wodzie jest dosyć rzadko użyteczne, z kolei otwieranie zamków za pomocą wytrycha jest niezwykle łatwe, szczególnie po zdobyciu Uniwersalnego Klucza.

Zaklęcia w rodzaju światła, nocnego oka etc. należą do szkoły Iluzji, a nie Przemiany.

Więcej informacji na temat Umiejętności magicznych oraz praktycznego zastosowania poszczególnych czarów można znaleźć tutaj: http://www.elderscrolls.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=411&Itemid=322#4.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 21:44, Tekeeus napisał:


@ post wyżej: pisze się Conjuration, nie "Cinjuring".

Napisałem "Conjuring" -przywoływanie, wiadomo o co chodzi

Bez Przemiany (Alteration) mag

Dnia 21.05.2009 o 21:44, Tekeeus napisał:

może się spokojnie obyć - zaklęcia z efektem Tarczy są średnio przydatne postaci, która
nie walczy w zwarciu (o wiele lepiej sprawdzają się zaklęte przedmioty z tym efektem),

Tarcze można rzucić na przyzwanego potwora, dzięki czemu dłużej sie utrzyma podczas ciężkich walk

Dnia 21.05.2009 o 21:44, Tekeeus napisał:

oddychanie w wodzie jest dosyć rzadko użyteczne, z kolei otwieranie zamków za pomocą
wytrycha jest niezwykle łatwe,

No tak ale potężny mag otwierający skrzynie jednym pstryknięciem jest bardziej roleplayowy od czarodzieja, który męczy sie z wytrychami, bo nie opanował jednej ze szkół magii :D


szczególnie po zdobyciu Uniwersalnego Klucza.
>
To chyba jest nie łamiący się wytrych z questa dla Nocturnal, to dopiero na 10 poziomie można zdobyć.

Dnia 21.05.2009 o 21:44, Tekeeus napisał:

Zaklęcia w rodzaju światła, nocnego oka etc. należą do szkoły Iluzji, a nie Przemiany.

Dawno nie grałem, pomyliło mi się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno słyszłem :D na Pędzelkach można się dostać na szyt wieży w Imperial City :D jak to prawda to jest dla mnie nie wykonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 22:40, Pablo1989 napisał:

Podobno słyszłem :D na Pędzelkach można się dostać na szyt wieży w Imperial City :D jak
to prawda to jest dla mnie nie wykonalne.


Nie można dostać się na sam szczyt wieży ponieważ w pewnym momencie staje się ona całkowicie "przenikalna". Oznacza to że wieża w ogóle nie istnieje, a to co widzimy na wyższych kondygnacjach, to po prostu zwykła tekstura. Wiem bo kiedyś zainstalowałem sobie moda ze smokiem i wleciałem na nią, a raczej chciałem wlecieć i nic z tego nie wyszło. :)

PS: Vandaeriel i Tekeeus dzięki za porady odnośnie magów :D

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę wątku technicznego , więc zapytam tu.Otóż nagle zaczęły występować u mnie problemy z zapisem gry.Wtrakcie zapisu normalnego,autosave,czy szybkiego przechodzenia-teleportu do innej lokacji gra zawiesza sie i jest info że oblivion przestał dzialać.Przy probie wczytania ostatniego zapisu jest info że plik uszkodzony,lub cos nie tak ze ścieżką i musze wczytac jakies 3-4 zapis wstecz, dopiero działa i zapisuje wszystko .Tu chciałbym dodac że gre mam zainstalowaną na PC pod XP i na laptopie pod Vistą.Po prostu przenoszę sobie plik save pendrajwem,z jednej maszyny na drugą,kasuje stary,wrzucam nowy z aktualnymi postępami.Wszystko dzialalo ok , a ukończyłem wątek główny,gildie magów,wojowników,KOTN,i sporo qestów pobocznych.Mam też zainstalowane SI,i patch z cenegi.Wersja PL,2 oficjalne dodatki, żadnych modów nie mam.Jako ze gra działala mi na 2 rożnych sprzętach i systemach,to raczej coś z programem się dzieje ,fakt że plytka dosyć już stara ,bo to chyba w preorderze jeszcze kupiłem,ale zarysowan wiekszych nie widać.Moze ktoś mi doradzi co posprawdzać, bo fajnie mi się gra po raz ..którystam:) Nigdy nie miałem problemów z Obkiem...aż do teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: Otóż jestem właśnie w forcie na Bladej Przełęczy i znalazłem tam pewne drzwi, których nie mogę otworzyć. Znajdują się one zaraz jak wchodzi się do pierwszego pomieszczenia nazwanego Gardziel Węża. Są po prawej stronie w tej dużej hali gdzie jest paru nieumarłych. Wie ktoś jak je otworzyć? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 10:47, Maximo napisał:

Nie widzę wątku technicznego , więc zapytam tu.Otóż nagle zaczęły występować u mnie problemy
z zapisem gry.Wtrakcie zapisu normalnego,autosave,czy szybkiego przechodzenia-teleportu
do innej lokacji gra zawiesza sie i jest info że oblivion przestał dzialać.(...)


Jedyne, co mi przychodzi do głowy to bug referencyjny związany z Shivering Isles - problemy z zapisanymi stanami gry to jeden z jego objawów. Tutaj: http://www.elderscrolls.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=410&Itemid=321#2 znajdują się dwa artykuły o bugach w grze, sugeruję przeczytać odpowiedź na pytanie oznaczone numerem 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Dnia 23.05.2009 o 23:40, Tekeeus napisał:

Jedyne, co mi przychodzi do głowy to bug referencyjny związany z Shivering Isles - problemy
z zapisanymi stanami gry to jeden z jego objawów. Tutaj: http://www.elderscrolls.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=410&Itemid=321#2
znajdują się dwa artykuły o bugach w grze, sugeruję przeczytać odpowiedź na pytanie oznaczone
numerem 2.

Ja uparty jestem, i przerobiłem już wszystko z patchami,kupiłem nawet nową grę żeby mieć nowy CD z plikiem głównym.Zawsze Oblivion uważałem za grę bezawaryjną,a pamiętam czasy ,kiedy na forum była dyskusja o patchu 1,1....Tyle że wtedy miałem 1 rdzeniowy P4 3.0 GHz GF 7300GT SP i RAM z zegarem 667 MHz i na poprawki nawet nie zwracałem uwagi, bo nic się praktycznie złego nie dzialo. Stwierdzilem że po wielu godzinach gry ,postać porusza się bardzo szybko,ilośc nagromadzonych danych jest duża, a zapis-wczytywanie lokacji następuje błyskawicznie, i to wygąda tak jakby pamięć RAM za szybko ładowała te dane do zapisu na HDD ,i gdzieś po drodze następuje bufor który powoduje crash. Pewnie wystarczy pozmieniać jakieś wartości w plikach,czy cfg,ale to wykracza poza zakres mojej wiedzy..:) Mam gdzieś stare pamięci 667 ,zmienie je i zobaczymy.Fakten też jest że uszkodzone save najpierw nie widzą dodatku SI, przed całkowitym crashem ,więc tu też coś jest na rzeczy.Oblivion lubi stare komputery....???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 18:14, Desann235 napisał:

Mam takie pytanie: Otóż jestem właśnie w forcie na Bladej Przełęczy i znalazłem tam pewne
drzwi, których nie mogę otworzyć. Znajdują się one zaraz jak wchodzi się do pierwszego
pomieszczenia nazwanego Gardziel Węża. Są po prawej stronie w tej dużej hali gdzie jest
paru nieumarłych. Wie ktoś jak je otworzyć? Z góry dzięki.

Nie pamiętam już tej lokacji, ale generalnie schemat jest podobny.Szukasz takiego kwadratowego przełącznika z zielonym krysztalkiem po środku,najcześciej w ścianach ,rzadziej poziomo w cokołach,lub takej wajchy,lewo-prawo.Najczęściej są one umieszczone w innym pomieszczeniu przyległym do tego z drzwiami , trzeba trochę pobiegać i poszukac,jeżeli tego w jakiś sposób nie blokuje qest-fabuła,to na pewno znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno rozpocząłem grać w dodatek do Obliviona Knights of the Nine i moim zadaniem było odwiedzić kapliczki. W sumie było ich dziewięć, ale nie spodziewanie po odwiedzeniu siódmej (nie byłem w kapliczce Julianos i Akatosh) i zostałem teleportowany do jakiejś innej krainy, a to oznaczało, że zadanie zostało wypełnione. Nie więc więc czy tak to wszystko powinno być czy może padłem ofiarą jakiegoś buga w grze (na szczęście niezbyt groźnego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

I Rozmawiałeś z Duchem krzyżowca tak ?
Jeśli tak, to jest możliwość że byłeś przy tych kapliczkach wcześniej i Ci je zaliczyło, albo źle policzyłeś ;)
Ale jeśli nawet jest to bug, to możesz chyba kontynuować rozgrywkę prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 16:24, dave03 napisał:

Niedawno rozpocząłem grać w dodatek do Obliviona Knights of the Nine i moim zadaniem
było odwiedzić kapliczki. W sumie było ich dziewięć, ale nie spodziewanie po odwiedzeniu
siódmej (nie byłem w kapliczce Julianos i Akatosh) i zostałem teleportowany do jakiejś
innej krainy, a to oznaczało, że zadanie zostało wypełnione. Nie więc więc czy tak to
wszystko powinno być czy może padłem ofiarą jakiegoś buga w grze (na szczęście niezbyt
groźnego).



Mi kiedyś zaliczyło po 6. Podobno często się to zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak rozmawiałem z nim. Być może rzeczywiście byłem tam już wcześniej i mi to "zaliczyło", ale niestety tego już nie pamiętam, zwłaszcza że mam ponad 150 gry na liczniku a tych kapliczek nawet nie ma zaznaczonych na mapie co też utrudnia taką weryfikacje ;)

qrex --->

Być może jest tak jak napisał Mafioso_PL. W każdym razie dobrze wiedzieć że nie ja jedne tak miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Skingradzie mogę znaleźć Shume gro-Yaruge? To jest ork, który odpowiada za akty własności w mieście i może sprzedać mi dom. Ale ja za chiny nie mogę go znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 14:54, Desann235 napisał:

Gdzie w Skingradzie mogę znaleźć Shume gro-Yaruge? To jest ork, który odpowiada za akty
własności w mieście i może sprzedać mi dom. Ale ja za chiny nie mogę go znaleźć.

Szukaj w zamku. Jeśli go tam nie znajdziesz, to zbadaj jeszcze West Weald Inn lub Colovian Traders.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie ma go... Przeszukałem każdy kąt zamku, karczmy i sklepu Coloviańskiego ale nie znalazłem ani śladu jego obecności. Jakieś inne pomysły gdzie mógłby być? A może to bóg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A o której godzinie byłeś w tym zamku? Bo władcy miast "urzędują" tylko w określonych porach, z samego rana i pod wieczór ich już raczej nie ma w sali głównej. Najlepiej przejdź się tam w godzinach "szczytu", wtedy powinien tam być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 18:52, dave03 napisał:

A o której godzinie byłeś w tym zamku? Bo władcy miast "urzędują" tylko w określonych
porach, z samego rana i pod wieczór ich już raczej nie ma w sali głównej. Najlepiej przejdź
się tam w godzinach "szczytu", wtedy powinien tam być.


Sorry za późną odpowiedź. Byłem tam około 10 nad ranem, około 14 po południu i 20 wieczorem. Mniej więcej o tych porach. Niestety w żadnej z tych godzin gościa w zamku nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest też możliwośc, że gościa przypadkiem ubiłeś... Mi się tak "przytrafiło", tuż za miastem i nie mogłam sobie chaty kupic :P W tym wypadku to tylko konsola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało mi się rozwiązać tą sprawę z orkiem. Wystarczyło pobawić się trochę CS''em. :) A teraz inne pytanie: da się jakoś zmienić wygląd naszego bohatera w trakcie rozgrywki...? Wiem, wiem "nie rób nie przemyślanych postaci". Cóż tak właściwie to moja postać jest bardzo przemyślana, a mi chodzi tylko o to jak wygląda a nie o znak zodiaku czy umiejętności. Po prostu nie umiem tworzyć postaci w Obku. Jeszcze Mroczne elfy to mi jakoś wychodzą ale w ich tworzeniu to jestem wprawiony bo miałem chyba z trzy postacie z tej rasy. A wysokie elfy to dla mnie nowość? Więc jak? Jest do tego jakiś edytor czy coś w tym stylu? Dzięki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować