Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Jak długo czekałeś na postęp? Programy łatające tego typu mają to do siebie, że bardzo długo nic nie widać mimo faktycznego ostrego mielenia. Poczekaj, nawet i pół godziny. Nawet, jeśli poprzednio wszystko grało ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem dodatków do Obliviona. Kupując każdy oddzielnie to wydatek ok. 60 zł. W Game of the Year Edition dostajemy jeszcze podstawkę Obliviona, więc chyba bardziej się opłaca. Tylko czy to wydanie już jest w sprzedaży? Jeśli nie to kiedy będzie?

Tak w ogóle "Knights of the Nine" to przygoda na terenach znanych z Obliviona, a "Shivering Isles" jest jakaś nowa kraina do której można swobodnie wchodzić i wychodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 13:03, Maciek_89 napisał:

Zastanawiam się nad zakupem dodatków do Obliviona. Kupując każdy oddzielnie to wydatek
ok. 60 zł. W Game of the Year Edition dostajemy jeszcze podstawkę Obliviona, więc chyba
bardziej się opłaca. Tylko czy to wydanie już jest w sprzedaży? Jeśli nie to kiedy będzie?

Tak w ogóle "Knights of the Nine" to przygoda na terenach znanych z Obliviona, a "Shivering
Isles" jest jakaś nowa kraina do której można swobodnie wchodzić i wychodzić?


Na pewno się opłaca bardziej z podstawką. Data premiery to 2009-07-29.

Zgadza się w Shivering Isles trafiasz do nowej nie znanej krainy. Możesz ją swobodnie opuszczać kiedy tylko zechcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>\..\ W Game of the Year Edition dostajemy jeszcze podstawkę Obliviona, więc chyba

Dnia 22.07.2009 o 13:03, Maciek_89 napisał:

bardziej się opłaca. Tylko czy to wydanie już jest w sprzedaży? Jeśli nie to kiedy będzie?

Wydaje mi się że lepiej kupić wszystko oddzielnie bo edycja "Game of the Year" prawdopodobnie nie będzie zawierała dodatkowych pluginów, które byś miał jakbyś kupił pudełkową edycje "Knights of the Nine".

Dnia 22.07.2009 o 13:03, Maciek_89 napisał:

Tak w ogóle "Knights of the Nine" to przygoda na terenach znanych z Obliviona,


Po instalacji KotN na terenie, który doskonale już znasz z podstawki pojawią się nowe jaskinie czy podziemia.

>a "Shivering Isles" jest jakaś nowa kraina do której można swobodnie wchodzić i wychodzić?

Tak, prowadzi do niej portal który pojawia się na wyspie niedaleko Bravil. W dowolnym momencie możesz przez niego przejść, a także wrócić z powrotem do Cyrodiil. Poziom doświadczenia Twojej postaci też nie jest tutaj żadną przeszkodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 13:03, Maciek_89 napisał:

Zastanawiam się nad zakupem dodatków do Obliviona.


Pamiętaj tylko, że pudełkowy KotN zawiera w sobie DLC do Obliviona, czego nie można powiedzieć o KotN w zestawie Oblivion GotY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 13:28, dave03 napisał:

Wydaje mi się że lepiej kupić wszystko oddzielnie bo edycja "Game of the Year" prawdopodobnie
nie będzie zawierała dodatkowych pluginów, które byś miał jakbyś kupił pudełkową edycje
"Knights of the Nine".

Właśnie zauważyłem, że zakup dodatków oddzielnie nawet drożej mnie wyniesie niż wersja Game of the Year. Przejrzałem też listę pluginów i zaciekawił mnie chyba jedynie Mehrunes'' Razor (Brzytwa Mehrunesa). Wy jak oceniacie te pluginy?

Na chwile obecną nie wiem na co się zdecydować, więc muszę to na spokojnie przemyśleć :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie z KotN. Uważam że świetna jest wieża czarodzieja, sam jej używam. Jest też dobra posiadłość dla wampira, jest tam niewolnik którym można się pożywić i sługa którego możemy wysłać na łowy. Warto też wspomnieć i tym że możemy zostać dowódcą piratów i zamieszkać na statku, ale w to się nie zagłębiałem. Reszta jest imo nie warta uwagi. Generalnie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 14:26, Maciek_89 napisał:

Przejrzałem też listę pluginów i zaciekawił mnie chyba jedynie Mehrunes''
Razor (Brzytwa Mehrunesa).


To chyba jedne z największych podziemi w całej grze a tytułowa Brzytwa Mehrunesa znajduje się na ich samym końcu. Jest to zarazem najbardziej obszerny z tym wszystkich dodatkowych pluginów i zdobycie brzytwy zajmie Ci na pewno kilka godzin. Z początku wygląda to ciekawie, ale później już schodzenie w coraz to większy głąb tych podziemi zaczęło mnie nudzić.

Dnia 22.07.2009 o 14:26, Maciek_89 napisał:

Wy jak oceniacie te pluginy?

>
Jedne są ciekawsze, drugie z kolei kompletnie nic nie wnoszą do rozgrywki (np. Korpierz), tym niemniej warto po nie sięgnąć. Plugin z piratami o którym wspominał krl_krl pozwala na przejęcie dowództwa nad załogą piratów, których później możemy wysyłać na wyprawy łupieżce, to z kolei wiąże się z przypływem gotówki do naszej kieszeni. Rzecz jasna najpierw trzeba tych piratów pokonać.

Dnia 22.07.2009 o 14:26, Maciek_89 napisał:

Na chwile obecną nie wiem na co się zdecydować, więc muszę to na spokojnie przemyśleć
:P.


Nie wiem czy sprawa jest jeszcze aktualna, ale kilka tygodni temu KotN w sklepie Cenegi można było kupić za 15zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 16:51, dave03 napisał:

Nie wiem czy sprawa jest jeszcze aktualna, ale kilka tygodni temu KotN w sklepie Cenegi
można było kupić za 15zł.

Ooo niezmiernie ucieszyłeś mnie ta informacją. Dzięki. Promocja faktycznie jeszcze jest aktualna. Obydwa dodatki wraz z kosztami przesyłki wyniosą mnie ok. 58 zł ;). W całkiem niedalekiej przyszłości będzie trzeba złożyć zamówienie.

Swoją drogą to głupota, że takie wydanie jak GotY nie zawiera tych pluginów. Ciekawe czym to jest spowodowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam do Was takie pytanie.
W Chorrolu, znajduje się budynek gildii "fighters" mniemam, że chodzi tutaj o wojowników.
No więc na najwyższym piętrze, znalazłem dwa całkiem ciekawe miecze, zamknięte w gablotach, z wytrychami i otworzeniem tych gablot sobie poradziłem, lecz gdy wyjąłem miecze, statystyki miał takie :
waga 30 parę a drugi 40
obrażenia- zero
wartość- zero
Mógłby mi ktoś powiedzieć, co te miecze robią, czy rzeczywiście są dobre i na przykład trzeba je po prostu zidentyfikować czy coś, czy są to dwa kawałki stali, które dla tej gildii maja jakąś wartość sentymentalną ?
Powiedzcie, bo nie wiem czy dla tych mieczy warto poświęcić pójście do pierdla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest broń ceremonialna, znajduje się w chyba każdym budynku gildii wojowników. Wygląda tak samo jak broń szklana czy ebonowa ale ma zerowe statystyki. Jest po to, żeby ładnie wyglądała w gablocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 10:43, Woo-Cash napisał:

I na której platformie lepiej grać pc czy ps3?


na pc, masz możliwość zainstalowania tony modów, które mogą całkowicie odmienić rozgrywkę (od grafiki, poprzez AI, nowe miejscówki, na zbrojach i broniach kończąc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Wydałem pięćdziesiąt pln na ten szajs. Ile piw mógłbym za to kupić? Morrowind mnie wciągnął od razu. A to? Nuda, panowie, nuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, głowa do góry. Możesz rozkoszować się wywaloną w kosmos grafiką, cudownymi teksturami, fenomenalną animacją i wspaniałą grafiką!
Poza tym parę godzin da się przy Oblivionie spędzić, ale to już nie to co Morrowind (w którego skądinąd aż tak długo nie grałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 22:31, Revar napisał:

Gdzie i u kogo moge kupowac wytrychy,bo ten gstek co mnie werbował do gildii to już nie
mam opcjii dialogowej żebym mógł wytrych kupić ?


Kiedy będziesz wychodzić z imperial city głowną bramą, skręć na połnoc i chodż tuż przy murze. Pod murkiem bedzie stał zakapturzony człeń. U niego będziesz mógł kupić wytrychy i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować