Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Mam małe problemy z grą. Otórz ni z tego ni z owego zaczeły się drzwi i wszelakie gabloty otwierać niezwykle wolno. Nawet do minuty to sięga. I efekty czaru wizualne też przemijają niezwykle wolno. Czy ktoś wie czego to jest sprwa? Czy można znów jakoś przywrócić dawną szybkjość tych animacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 13:57, Yurop napisał:

Mam małe problemy z grą. Otórz ni z tego ni z owego zaczeły się drzwi i wszelakie gabloty
otwierać niezwykle wolno. Nawet do minuty to sięga. I efekty czaru wizualne też przemijają
niezwykle wolno. Czy ktoś wie czego to jest sprwa? Czy można znów jakoś przywrócić dawną
szybkjość tych animacji?


A może karta graficzna się przegrzewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 14:39, RamboPL napisał:

A może karta graficzna się przegrzewa?

To nie karta. Bo reszta działa normalnie tylko animacja czarów i otiweranie drzwi zwalnia. Np po rzuceniu czaru leczenia efekt tego czaru jest w normalnym tępie ale wizualne magiczne niebieskie światło które otacza postać pojawia się po czasie i znika po kilkunastu sekundach a nie od razu. Drzwi jak się otwierają to trwa to zazwyczaj od kilkunastu sekund do kilkudziesieciu sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 23:14, Yurop napisał:

> A może karta graficzna się przegrzewa?
To nie karta. Bo reszta działa normalnie tylko animacja czarów i otiweranie drzwi zwalnia.
Np po rzuceniu czaru leczenia efekt tego czaru jest w normalnym tępie ale wizualne magiczne
niebieskie światło które otacza postać pojawia się po czasie i znika po kilkunastu sekundach
a nie od razu. Drzwi jak się otwierają to trwa to zazwyczaj od kilkunastu sekund do kilkudziesieciu
sekund.


No to może powyłączaj zaawansowane opcje graficzne, a najlepiej zrób test i ustaw wszystko na niską jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Niestety padłeś ofiarą jednego z najbardziej irytujących bugów tej gry ;/ Też mi się pojawił jak grałem swoją pierwszą postacią.
Tu masz listę bugów Obliviona ten którego szukasz jest 1 na liście niżej masz rozwiązanie.

http://www.elderscrolls.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W podanym wyżej linku nie znalazłam mojego problemu. Mianowicie: podnoszę coś z ciała zabitego wroga (tu konkretnie: szczura na samym starcie gry) gra robi blink do pulpitu (nie wyłącza się) a po wróceniu alt+tab do gry i kliknięciu czegokolwiek (np. podniesieniu przedmiotu bądź anulowaniu podnoszenia) gra kompletnie "zamarza" i pozostaje jedynie jej wyłączenie z poziomu managera zadań.

Czy ktoś może wie jak to naprawić?

Aha: Oblivion podstawowy, wersja angielska nigdy nie spolszczana, niemodowany, patch 1.20416 UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 22:20, Fumiko napisał:

Czy ktoś może wie jak to naprawić?


Sprawdź programy działające w tle np. Xfire albo AQQ. Problem z nimi jest taki, że one lubią sobie z tła przebić się na pierwszy plan (czasami objawia się to przez miganie konturów ikon, okien lub paska zadań Windows w grze) i wtedy system rejestruje kliknięcie gdziekolwiek, jako rozkaz "zwinięcia" gry oraz np. przejścia do okna danego programu. Spróbuj - jak napisałem - powyłączać programy działające w tle i wtedy pograj sobie z godzinkę i zobacz, czy problem się powtórzy. Piszę Ci to z doświadczenia, bo z opisu miałem dokładnie taki sam problem i niestety musiałem na czas gry w Obliviona wyłączać Xfire. To, że gra się "zamraża" po powrocie do niej, to niestety normalna sytuacja w Oblivionie oraz np. Falloucie 3 (gra na tym samym engine).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupiłem niedawno Obliviona w pomarańczowej kolekcji klasyki, z drugiej płyty zainstalowałem patcha 1.2 i patcha polonizującego na grę w wersji 1.2.
Praktycznie nie mam nic przetłumaczonego prócz "nowa" gra" kontynuuj" itd. Cała reszta czyli opisy przedmiotów, klasy, napisy, wszelakie opisy itd. - wszystko po ang.
Nie jest to dla mnie duży problem grać po ang ale żeby się wciągnąć w fabułę wolałbym po polsku mieć chociaż dialogi...

btw. tak wygląda właśnie polonizacja ze strony cenegi czy coś jakimś cudem skopałem? bo jeżeli to jest polonizacja to ja też mógłbym taką zrobić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2009 o 20:53, krl_krl napisał:

W menu po włożeniu płytki wybierasz "pliki danych" i zaznaczasz polonizację.


jesteś wielki - masz piwo.
Nie domyśliłbym się tak szybko... sądziłem, że powinno się automatycznie wszystko dziać :)
raz jeszcze dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 22:20, Fumiko napisał:

W podanym wyżej linku nie znalazłam mojego problemu. Mianowicie: podnoszę coś z ciała
zabitego wroga (tu konkretnie: szczura na samym starcie gry) gra robi blink do pulpitu
(nie wyłącza się) a po wróceniu alt+tab do gry i kliknięciu czegokolwiek (np. podniesieniu
przedmiotu bądź anulowaniu podnoszenia) gra kompletnie "zamarza" i pozostaje jedynie
jej wyłączenie z poziomu managera zadań.

Czy ktoś może wie jak to naprawić?

Aha: Oblivion podstawowy, wersja angielska nigdy nie spolszczana, niemodowany, patch
1.20416 UK


mam tak samo, że jak zrobię alt-tab i powrócę do gry - to niestety się wiesza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 21:41, Net_com napisał:

Czy w Oblivionie każda broń się zużywa


Tak. Każda broń w grze wymaga systematycznej naprawy (służy do tego młotek, który szybko się psuje więc je zbieraj chyba że chcesz regularnie wczytywać stany gry po jego zniszczeniu). Na początku może to być pewien problem, ale wraz ze wzrostem doświadczenia w płatnerstwie będzie coraz łatwiej, a po osiągnięciu setnego poziomu w płatnerstwie młotek staje się niezniszczalny.

>i czy dobrze zrobiłem wybierając znak z zodiaku

Dnia 19.10.2009 o 21:41, Net_com napisał:

wojownik i klase rycerz.


Trudno mi tu coś powiedzieć bowiem nigdy się w znaki zodiaku nie zagłębiałem, ale nie wydaje mi się żebyś popełnił tu jakiś większy błąd.

Dnia 19.10.2009 o 21:41, Net_com napisał:

I ogólnie dajcie jakies porady jak grac na początku ;)


Na początku gry odpuść sobie wątek główny, tym zajmij się dopiero w momencie gdy ukończysz większość zadań pobocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast takie pytanie. Co jakiś czas, niestety dość często, pojawiają mi się w losowych miejscach kolejne Wrota odchłani. Kvatch oczywiście jako pierwsze już załatwione, potem pojawiło mi się pod Brumą a teraz regularnie w losowych miejscach po których się poruszam.
Czy jest sens odwiedzania każdej z bram i zbierania tych świetlistych kul? Nie ukrywam, że pod drugiej stronie Bramy jest niesamowicie nudno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie za bardzo, nudne toto i powtarzalne, a nic konkretnego nie znajdziesz.
pod koniec gry

Spoiler

trzeba zamykać bramy, jeśli chce się mieć do pomocy strażników z większej ilości miast - przydają się podczas sporej, Ostatecznej Bitwy Mającej Uratować Świat.



Izrafel92 - tak, choć wygląda to inaczej - nie dostajesz expa, a rozwijasz swoje umiejętności o kolejne poziomy (w dość prosty sposób - umiejętność walki mieczami rośnie, gdy walczysz mieczem, atletyka wzrasta, gdy skaczesz itd). kiedy wzrośnie poziom odpowiedniej ilości umiejętności, wtedy wskakujesz na kolejny poziom i możesz dodać sobie punkty do statystyk. wpływa to również na jakość znajdowanych przedmiotów (większy lvl = lepszy sprzęt).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować