Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

No ze zdobytych tam kamieni pieczęci można wytwarzać magiczną broń i biżuterię, więc dla mnie warto :P
Wiadomo że nie od razu wpadamy do 30-40 "Otchłani" ale tak jedna dziennie można zrobić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2009 o 10:41, Mafioso_PL napisał:

No ze zdobytych tam kamieni pieczęci można wytwarzać magiczną broń i biżuterię, więc
dla mnie warto :P
Wiadomo że nie od razu wpadamy do 30-40 "Otchłani" ale tak jedna dziennie można zrobić
:P


ja gram raczej okazjonalnie po pół godziny dziennie, godzinę i spędzać 10-15 minut w otchłani to dla mnie za dużo :P A teraz mam niestety quest z szukaniem pomocy dla oczywistego miasta, gdzie te otchłanie warto zamykać. Magiczna broń? Za szybko ładunki mi się kończą :) wiem że można regenerować ale to takie latanie.

Jeszcze co zauważyłem, gra jest przepiękna, fantastyczne krainy,dobrze wykreowany świat. Brakuje mi tylko jednej rzeczy. I byłaby gra idealna - taki A-Life. W wiedźminie był bliski ideału, deszcz i ludzie się przed nim chronią, wykonują liczne czynności. Owszem, w Oblivion się pałetają, czasem nawet w jakimś celu (czasem trzeba ich podglądać), raz zauważyłem, jak kobieta malowała po płótnie w dokach jednego miasta ale tak to troszkę sztywno jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego te kamienie dawałem do pancerzy (oraz innych "nosidełek"). Jak mnie pamięć nie myli, to nie zużywały się, tylko coś tam dodawały podczas noszenia. A jeśli chodzi o broń to ostatnio jak grałem używałem jakiegoś miecza z Shivering Isles, który bodajże o zmierzchu i świcie się "doładowywał".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2009 o 16:30, Net_com napisał:

Gdzie znajde kule ektoplazmy ?


Ektoplazmę zwykle zostawiają duchy które zabijesz, a te najłatwiej spotkać w podziemiach świątyń większych miast. Na koniec taka uwaga - nie mogą to być duchy przywołane przez inną postać np. przy pomocy zaklęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanko mam. Wiem, że sprzęt znaleziony na różnych poziomach doświadczenia ma odpowiednio większą wagę i moc (chodzi mi o unikaty). Problem polega na tym, że nie wiem czy gdy już mam np Chillrend a poziom 2 to na 10 poziomie zwiększą się jego statystyki i będą rosnąć wraz z moją postacią, czy może już zostanie taki jak go zdobyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2009 o 18:49, Arachnos napisał:

pytanko mam. Wiem, że sprzęt znaleziony na różnych poziomach doświadczenia ma odpowiednio
większą wagę i moc (chodzi mi o unikaty). Problem polega na tym, że nie wiem czy gdy
już mam np Chillrend a poziom 2 to na 10 poziomie zwiększą się jego statystyki i będą
rosnąć wraz z moją postacią, czy może już zostanie taki jak go zdobyłem.


Niestety zostanie takie jakie dostałeś na tym 2 lvlu, więc, albo możesz wziąć to teraz, a potem bawić się CSem, albo czekać do jakiegoś wyższego lvlu. Chyba, że to ja tylko tak mam po wgraniu dużej ilosci modów i po wielorazowej zabawie z CSem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2009 o 21:25, UnionPacific napisał:

Powie mi ktoś czy i jak da się w Oblivionie założyć sklep?


Swojego założyć nie można, można jedynie zainwestować w czyjś sklep, żeby mieć taką możliwość trzeba w umiejętności handel osiągnąć poziom Eksperta (co najmniej 75)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2009 o 22:19, UnionPacific napisał:

Na czym to inwestowanie w sklep polega?


Dokładnie nie wiem na czym to polega bo nigdy nie inwestowałem (wiadomo ciężko wyszkolić handel na 75 chyba że lekcjami u nauczycieli), wiem tylko że płacisz 500 septimów właścicielowi i ma on potem o 500 więcej podczas handlu, np. jeśli kupiec miał 1000 septimów to będzie miał 1500. Ogólnie nic wielkiego nie da się robić więc szkoda zachodu chyba że już masz te 75 w handlu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas zagrać drugi raz w tą gre,ale tym razem inną klasą.Za pierwszym razem był to wojownik,teraz może jakiś mag:D
Jaki poziom udało wam się osiągnąć w Oblivionie? Tylko szczerze,ja grałem pół roku i przyznam się bez bólu,że nie przekroczyłem 60 levelu :P Na 59 skończyłem gre,a wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak już ktoś wcześniej napisał - statystyki itemów zostają takie same :P
Jednak jest malutki modzik który to zmienia, i nasze rzeczy awansują razem z graczem.

Quest Award Leveling

------------------------------------------------------------------------------------- -------
DOWNLOAD - http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=2119
------------------------------------------------------------------------------------- -------
W środku masz 2 wersje moda do wyboru
Quest Award Leveling - Wszystkie nagrody z misji (przedmioty i zaklęcia) "awansują" razem z nami.
Quest Award Leveling - No Finger of the Mountain wszystkie przedmioty "awansują" z nami, oprócz zaklęcia "Finger of the Mountain" (Palec góry, związany z jednym questem dla gildi magów)

Polecam pierwszą wersje, gdyż spell "Finger of the Mountain" potrzebuje od cholery many na wyższych levelach :)

Dnia 23.10.2009 o 18:49, Arachnos napisał:

Jaki poziom udało wam się osiągnąć w Oblivionie? Tylko szczerze,ja grałem pół roku i przyznam się bez bólu
że nie przekroczyłem 60 levelu :P Na 59 skończyłem gre,a wy?


To i tak dobrze, bo ja od ponad roku jeszcze jej NIE skończyłem
Zawsze nawale tyle modów że gra mi się wykrzacza i ją olwewam, a po formacie zaczynam od nowa. To jakaś obsesja!

Może gdybym się znał sprawdził bym które mody ze sobą najbardziej kolidują, i jakoś to naprawił, ale tak to... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm skoro już mody mają być montowane to jednak wolę nie ingerować w samą mechanikę gry i sobie wklepać cheata na ulubiony sprzęt, który już zdobyłem dawno temu a wersję początkową wywalić do jeziora :P żeby nie cheatować za bardzo. Trochę szkoda, że przedmioty same z siebie nie awansują. Z doświadczenia wiem, że mody bugują obliviona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 10:50, Net_com napisał:

JAk dołączyc do gildii złodzieji i czy zadania dla nich są trudne ?


No więc tak... w pewnym momencie gry w miastach zostaną rozwieszone plakaty przedstawiające poszukiwanego złodzieja niejakiego Graya Foxa. Powinieneś też dowiedzieć się iż należy zagadać do jakiegoś żebraka aby dostarczyli Ci dalszych informacji. Zagadaj więc do któregoś z nich a dowiesz się (być może będziesz musiał ratować się przekupstwem) że powinieneś o północy udać się do Imperial City (powinieneś mieć strzałkę na mapie gdzie to jest dokładnie). A czy zadania są trudne? Jak masz dobrze rozwinięte umiejętności to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 10:50, Net_com napisał:

JAk dołączyc do gildii złodzieji i czy zadania dla nich są trudne ?


Jak dołączyć masz wyżej, a co do trudności - powiem ci, że wykonałem je wszystkie orkiem - wojownikiem. :> Zresztą tym samym orkiem byłem Czempionem Areny, Arcymagiem, zdobyłem też najwyższe poziomy w gildii zabójców i wojowników (zapomniałem jak się nazywały :P). Obliviona da radę przejść jedną postacią w 100%, co było niemożliwe w Morrowindzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować