Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Jeśli dobrze pamiętam klejnoty dusz można kupić w mistycznym składzie (Imperial City).
A łapać je możemy na 2 sposoby. Albo mamy jakąś broń która ma w sobie czar "Chwytanie Dusz", wtedy przy zabijaniu przeciwnika dusza zostaje automatycznie zamknięta w klejnocie.

albo kupujemy czar "Chwytanie Dusz", tylko że tu sytuacja wygląda troszkę inaczej.
Mianowicie jak każdy czar, działa on przez X sekund. Dlatego nie rzucamy PRZED walką na przeciwnika czaru "Chwytanie dusz przez 5 sekund" a zabijamy go po 10. Czar najlepiej rzucać tuż przez ostatnim - śmiertelnym ciosem.

Warto jeszcze dodać że w małe klejnoty nie złapiemy np. duszy zombiaka. Tylko jakieś szczurki itp. Im większy klejnot, tym większą duże możesz weń "wessać" i tym większa będzie ilość energii która doładuje twój oręż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 20:29, Mafioso_PL napisał:

a żeby ładować musisz albo kupować/znajdywać klejnoty dusz i łapać w nie dusze, albo
udać się do sklepów z czarami


Jest też jeszcze inna opcja a mianowicie skorzystanie z kamieni Varla i jest to moim zdaniem zdecydowanie najlepsza metoda ładowania magicznych przedmiotów, gdyż jeden taki kamień naładuje wszystkie przedmioty które znajdują się wówczas w ekwipunku postaci. Niestety kamienie te dość trudno znaleźć, ale można trafić na nie podczas wykonywania niektórych qestów. W każdym bądź razie najczęściej występują w ruinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Dostalem od Tar-Meeny questa na cmentarzu, zaraz po tym, jak skonczylem tego questa z ksiazkami czterema. jest tam jakis grob, grobowiec raczej, ktorego mozna "uzyc", choc to nic nie daje

. Pomozcie ktos xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 23:27, Izrafel92 napisał:

Spoiler

Dostalem od Tar-Meeny questa na cmentarzu, zaraz po tym, jak skonczylem tego questa
z ksiazkami czterema. jest tam jakis grob, grobowiec raczej, ktorego mozna "uzyc", choc
to nic nie daje

. Pomozcie ktos xD


Spoiler

o ile dobrze pamiętam był to quest w którym musisz kogoś spotkać przy tej kaplicy, w quest logu na pewno masz zdradzone o któej godzinie, albo o jakiej porze kliknąć "use" na kaplicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 09:15, Chlorofil napisał:

Elo.

Mam pytanie.

Mam zamiar kupić sobie tą grę z dodatkami i tu moje pytania.

1. Jeżeli będziesz chciał dołączyc do większości gildii to jest narawde długa.

2.Questów pobocznych jest cała masa od zadań dla gildii po zadania w poszczególnych miastach

3.Całkiem dużo tego jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 09:15, Chlorofil napisał:

1. Długa jest ?

Cóż, ja prawie nie tknąłem KotN z modułami, w ogóle nie tknąłem Shivering Isles, nie stestowałem jeszcze Mrocznego Bractwa i gildii złodziei, a gram już niemal 300h.

Dnia 31.10.2009 o 09:15, Chlorofil napisał:

2. Dużo jest questów ?

Właśnie questy tyle czasu zajmują. Co jest dobre w Oblivionie to fakt, że nie raz questy można wykonać (lub schrzanić :P) na parę sposobów. Nierzadko mają fajną historię.

Dnia 31.10.2009 o 09:15, Chlorofil napisał:

3. Dużo jest bronie, zbroi, tarcz itp. ?

Z początku wydaje się, że ogrom, ale jak już pograsz parędziesiąt godzin, zrozumiesz, że aż tak całej masy to tego nie ma. No ale z dodatkami parę zestawów dojdzie, więc na pewno nie można narzekać na małą ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 09:15, Chlorofil napisał:

1. Długa jest ?


Długa, a jeśli ściągniesz jeszcze kilka odpowiednich modów zrobi się o parędziesiąt godzin dłuższa ;]

Dnia 31.10.2009 o 09:15, Chlorofil napisał:

2. Dużo jest questów ?


Masa, a może być jeszcze więcej dzięki modom ;]

Dnia 31.10.2009 o 09:15, Chlorofil napisał:

3. Dużo jest bronie, zbroi, tarcz itp. ?


Całkiem sporo, ale może być więcej ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 10:39, Elminster napisał:

Są są. :) Masz dwa wpisy o tym na moim gs.
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=668112&n=112
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=668112&n=114
EDIT: Tylko czasami trzeba się zarejestrować na niektórych serwisach aby pobrać angielskie
wersje modów.


A spolszczenia to gdzie można ściągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 10:39, Elminster napisał:

Są są. :) Masz dwa wpisy o tym na moim gs.
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=668112&n=112
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=668112&n=114
EDIT: Tylko czasami trzeba się zarejestrować na niektórych serwisach aby pobrać angielskie
wersje modów.


A spolszczenia to gdzie można ściągnąć?

Edit:
Przepraszam, za dwa razy ale za dużo razy kliknąłem w Dodaj Post :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 10:46, Elminster napisał:

Pod każdym modem nasz napisane gdzie można pobrać angielską wersję a gdzie spolszczenie.
:)


Hehe racja :) Nie zauważyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z grą.
Kupiłem Obliviona z serii Premium Games. Po zainstalowaniu gry próbuje ją włączyć,pojawia się czarny ekran, który miga przez chwilę ,a następnie wyrzuca do windowsa.
Próbowałem też włączyć po zainstalowaniu łatki polonizującej, ale to nic nie dało.
Nowsze gry takie , jak Batman czy Risen mi chodzą , więc to nie o sterowniki się rozchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zostałem wielkim czempionem areny ;P Przyznam , ze nie było aż tak ciężko jak się spodziewałem.
I mam pytanie czy jak kupie konia to moge go gdzieś przechować i czy koń może zdechnąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koń będzie na Ciebie czekał zawsze przed bramą miasta w którym ostatnio byłeś (nawet jesli użyjesz do tego szybkiej podróży.

Koń nie może zdechnąć, można go jednak zabić. Jedynym tu wyjątkiem jest koń którego otrzymamy do jednego z członków "Mrocznego Bractwa" - ten jest nieśmiertelny O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tsaaa, koń może zdechnąć, albo sam go możesz zabić (:P), jak go ktoś zabije jeszcze.
Jak wchodzisz do miasta, to koń zawsze zostaje w stajni nieopodal miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 09:00, Bart_GT napisał:

>

Spoiler

Dostalem od Tar-Meeny questa na cmentarzu, zaraz po tym, jak skonczylem tego
questa
> z ksiazkami czterema. jest tam jakis grob, grobowiec raczej, ktorego mozna "uzyc",
choc
> to nic nie daje

. Pomozcie ktos xD

Spoiler

o ile dobrze pamiętam był to quest w którym musisz kogoś spotkać przy tej kaplicy,
w quest logu na pewno masz zdradzone o któej godzinie, albo o jakiej porze kliknąć "use"
na kaplicy :)



Ok, dzieki wielkie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować