Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Nie działa mi Deadly Reflex 5. Gdy ten mod jest włączony i klikam Nowa gra, nic się nie dzieje, gdy próbuję wczytać to wyskakuje mi raport o błędach. Bez tego gra działa normalnie. Próbowałem reinstal i nie pomaga.

EDIT: właśnie sobie poradziłem... mimo, iż w Mod managerze jest napisane, że współpracuje ze Script Extenderem, to gra włączała mi się bez niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 19:57, Wszystkozajete napisał:

Btw. Widziałem gdzieś moda, dodającego jakiś specjalny płaszcz do gry, który sprawia
że nie otrzymujemy obrażeń od słońca gdy mamy go na sobie, ale nie instalowałem go ;]


Hhuahuahauh. Napisałem sobie to. Hmm jakby to nazwać. Że szkoda że nie ma mistrzowskiej wazy wampira ze juz się jest takim Blade''em. Nawet nie myśląc że taki Mod może istnieć. A Ty pięknie mówisz że istnieje. Heheheh Jakbym cos przeczówał. xDDD Że jednak ktoś się znajdzie który wymyśli coś na podstawie Blade''a "Chodzący Za Dnia"


Bardzo dobrze że go nie zainstalowałeś bo raz że by to było IMO za łatwo. 2 Straciłbyś to co w graniu Wampirem jest super :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Morrowind był fajny system związany z wampiryzmem jak i dodatek który dawał możliwość wcielenia się w wilkołaka. Ciekawe czy jak w Underworld można było być taką hybrydą :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat znowu "odżył" zadam takie pytanie z ciekawości ;p
Jaki najdroższy przedmiot znaleźliście w grze? Ja dziś tak chodząc sobie po lochach natknąłem się na pierścień wart przeszło 15 000 złota. Jest to najdroższy item na jaki natknąłem się do tej pory w tej grze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 22:43, Wszystkozajete napisał:

Skoro temat znowu "odżył" zadam takie pytanie z ciekawości ;p
Jaki najdroższy przedmiot znaleźliście w grze? Ja dziś tak chodząc sobie po lochach natknąłem
się na pierścień wart przeszło 15 000 złota. Jest to najdroższy item na jaki natknąłem
się do tej pory w tej grze :D



Bo ja wiem czy odżył. On Był w stanie hibernacji. Wiesz wiele ludzi woli grać w gry 2008 rok + bo gra dla nich z przed kilku lat juz jest antykiem. Jak dla mnie Obek mimo iż już troche z nami jest to dalej 3ma klimat oraz Grafike ma niezłą. Może nawet lepszą jak sie ustawi na max od tych nowych gierek. Co do itemu do miałem kiedyś jakaś zbroje ale to z poprzeniego saveu ale tylko za 7.500k golda xD. Mam jeszcze gdziesz swój poprzedni save na 14 levlu chyba zaczne znów grac :d Nie ma to ja GTA w sredniowieczu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam grałem bez żadnych modów i jakoś nigdy nie miałem większych problemów za szczurami :P Z tego co pamiętam to największe kłopoty sprawiali mi na wyższych levelach szamani. Oj, czasami trzeba się było nieźle namachać mieczem żeby pozbyć się natręta a i nie zawsze pojedynek kończył się po mojej myśli. A linki do moda usuwającego level scaling był już tutaj podawany wiele razy choćby tu:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=250&pid=12210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 22:49, Braveheart napisał:

Bo ja wiem czy odżył. On Był w stanie hibernacji. Wiesz wiele ludzi woli grać w gry 2008
rok + bo gra dla nich z przed kilku lat juz jest antykiem.


No trudno się z tym nie zgodzić, wystarczy spojrzeć ile osób tu pisało jeszcze choćby kilka miesięcy temu, często ktoś nowy się znajdował i zadawał dużo pytań i jakoś ciągnął temat, teraz nie widać żeby jacyś nowi gracze się pojawili w większej liczbie ;p

Dnia 26.12.2009 o 22:49, Braveheart napisał:

Jak dla mnie Obek mimo iż
już troche z nami jest to dalej 3ma klimat oraz Grafike ma niezłą. Może nawet lepszą
jak sie ustawi na max od tych nowych gierek.


A do tego nie ma jakiś kosmicznych wymagać, dzięki czemu mogę sobie pograć na średnich detalach nawet na moim starym złomie ;p Może w grafice nie widać tych wszystkich nowinek związanych z DirectX 10 ale mimo to prezentuje się bardzo ładnie.

Dnia 26.12.2009 o 22:49, Braveheart napisał:

Co do itemu do miałem kiedyś jakaś zbroje
ale to z poprzeniego saveu ale tylko za 7.500k golda xD. Mam jeszcze gdziesz swój poprzedni
save na 14 levlu chyba zaczne znów grac :d Nie ma to ja GTA w sredniowieczu ;]


7500 złota to w miarę dużo ale mam kilka rarytasów wartych więcej (głównie pierścienie) :D
Ale skoro skończyłeś grę na 14 levelu to znaczy że jeszcze dużo przed tobą. Ja pierwszą postacią wyciągnąłem 30 któryś level, a teraz mam chyba 26. Ogólnie w grze przeszedłem prawie wszystkie questy (z wyjątkiem paru daedrycznych i pobocznych).
Ukończyłem nawet 3 questy wymagające sporej cierpliwości, czyli Szukanie Korzeni Nirnu, Kolekcjoner i Wiekowy Trunek (zbieranie unikalnych win w ruinach fortów) ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś kupić kamień Welkent (potrzebny do questa ale nie w wątku głównym). Kiedyś jak rozwaliłem całą świątynie wampirów to miałem ich od groma a teraz nigdzie nie mogę znaleźć. Zna ktoś lokację gdzie występują te kamienie?

edit:
tak przy okazji, jak można "umagicznić" item?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2009 o 02:18, VanShikamaru napisał:

tak przy okazji, jak można "umagicznić" item?;)

Na specjalnym stole, jedyny który ja znam znajduje się w komnacie arcymaga w Imperila City,
dajesz tam kamień duszy, skłądasz ofiarę i wybierasz jak chcesz go umagicznić.
Im lepszy kamień duszy, tym lepiej umagicznisz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 02:18, VanShikamaru napisał:

Czy można gdzieś kupić kamień Welkent (potrzebny do questa ale nie w wątku głównym).


A nie powinno być tutaj przypadkiem "kamień welkynd" ? ;) Niestety nie pamiętam dokładnie ich lokalizacji, ale nie są one specjalnie trudne do znalezienia pod warunkiem że się chociaż mniej więcej wie gdzie ich szukać. A szukać musisz w ruinach Ayleidów. Jest ich tam stosunkowo dużo, a na dodatek się "świecą" więc bardzo łatwo je wypatrzeć z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 14:59, VanShikamaru napisał:

Robił ktoś z was quest: "Palce Góry"? Dostałem moc od tego kamienia ale nie wiem czy
coś trzeba dalej robić i nie wiem po co był mi kamień welkynd.


Jeśli już byłeś na tej górze (szczycie), rzuciłeś ten czar i otrzymałeś jakiś tam nowy czar, to musisz wykraść książkę ze skrzyni Earany w gospodzie "Grey Mare" i zanieść ją Teekeusowi, by ten wypisał rekomendację z Gildii Magów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 02:48, Bezi_113 napisał:


> tak przy okazji, jak można "umagicznić" item?;)
Na specjalnym stole, jedyny który ja znam znajduje się w komnacie arcymaga w Imperila
City,
dajesz tam kamień duszy, skłądasz ofiarę i wybierasz jak chcesz go umagicznić.
Im lepszy kamień duszy, tym lepiej umagicznisz ;]


Raz - "nie specjalny stół", a ołtarz, który stołu raczej nie przypomina.

Dwa - nie tylko w kwaterach Arcymaga, ale także w Chironasium, na głównym dziedzińcu Uniwersytetu.

Trzy - owa "ofiara" to złoto (nie wiem jak innym userom, ale mnie "składanie ofiary" kojarzy się z rytualnym zarżnięciem jakiegoś zwierzątka albo, co najmniej, z przynoszeniem pod ołtarz sporych ilości żarcia, które następnie się spali). Cena jest zależna od rodzaju efektu magicznego oraz jego siły (czyli - im mocniejsza dusza, tym lepsze efekty, ale trzeba także zapłacić więcej).

Cztery - przedmioty można także zaklinać za pomocą Sigil Stones ("kamienie pieczęci" w polskiej wersji), które znaleźć można w Otchłani, na szczycie wież kontrolujących wrota.

Pięć - następnym razem poświęć więcej niż 15 sekund na eksplorację danego miejsca, szczególnie jak masz zamiar dawać komuś porady. Ewentualnie skorzystaj z tego jakże dziwnego i tajemniczego narzędzia, jakim jest Google (tyczy się to także osobnika, który zadał to pytanie) - dzięki niemu można na przykład znaleźć to: http://www.elderscrolls.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=321&Itemid=242&limit=1&limitstart=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>7500 złota to w miarę dużo ale mam kilka rarytasów wartych więcej (głównie pierścienie) :D
>Ale skoro skończyłeś grę na 14 levelu to znaczy że jeszcze dużo przed tobą. Ja pierwszą postacią wyciągnąłem >30 któryś level, a teraz mam chyba 26. Ogólnie w grze przeszedłem prawie wszystkie questy (z wyjątkiem paru >daedrycznych i pobocznych).
>Ukończyłem nawet 3 questy wymagające sporej cierpliwości, czyli Szukanie Korzeni Nirnu, Kolekcjoner i >Wiekowy Trunek (zbieranie unikalnych win w ruinach fortów) ;]

Nie to że skonczyłem gre na 14 levlu. Ale miałem format i zachowałem sobie save ale po po formacie jakoś mi się nie kwapiło żeby znów zainstalować na nowo Obka :) bo wiesz. Kiedyś miałem aż 29 level i porobiłem sporo pobocznych Questów. Nie wposminając o tym ze już byłem nowym Czempionem Areny i szefem Gildii wojowników itp itd. Kiedyś na test mojej "Kozaczności" :D udało mi się tu przepraszam za wyrażenie :D Wyrżnąć całe Cheydinhal. Oczywiście w starciu bezposrednim wymachując mieczem :P. Nie było żanej żywej duszy. A wyliczono za moją głowę 150k golda xD aż się zdziwiłem że aż tak mało :P. Mówię Ci fajna zabawa tylko sobie zrób jakiś save wczesniej. Co do korzeni Ninru. Ja to nazwyam Ganją :D to na prawde też sporo tego 3ba było się nazbierać ale ja nie ukończyłem co do tych wiekowych trunków to nawet nie wiedziałem że jest taki Quest. Muszę looknąć w poradniku.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 16:30, VanShikamaru napisał:

Witam
Co mi daje kostur chwytania dusz?(chodzi mi o to jak je mogę "złapać")


Żeby złapać duszę, musisz rzucić na przeciwnika czar/użyć zwoju/kostura/whatever z efektem łapania duszy, a następnie ubić wroga nim efekt przestanie działać. Poza tym wymagany jest także odpowiednich rozmiarów kamień duszy.

"A co się stało że wróciłeś na forum? ;)"
Nudziło mi się. I nie nazwałbym tego powrotem - raczej długo tutaj nie zabawię.


"Ale skoro skończyłeś grę na 14 levelu to znaczy że jeszcze dużo przed tobą"

O tak, naprawdę dużo przed nim - nowe poziomy postaci (które nic nie dają, bo ze względu na level scaling walki i tak są tak samo trudne/łatwe), nowe przedmioty (które mają lepsze statystyki - dzięki czemu walki z ciągle levelującymi potworami nie stają się trudniejsze - sic) i te wszystkie questy, które i tak można zrobić mając 1 level (wyjątek - kilka daedrycznych misji). Nie ma co, jest po co grać. xP

Poza tym mało rozbudowane "dialogi" (a raczej monologi, bo nawet, jeśli gracz może wybrać jakąś opcję, to i tak nie ma to wielkiego wpływu na przebieg rozmowy), brak logiki ("wielka bitwa" o Brumę, w której bierze udział kilkunastu strażników, niezgodności z lore etc.), liniowe questy (nieważne jakie statystyki ma postać gracza, praktycznie zawsze jedynym sposobem przejścia questa jest wyrąbanie sobie drogi za pomocą miecza/topora) i parę innych rzeczy nie zmienia się niezależnie od tego, który lvl ma postać.

. Ja pierwszą

Dnia 28.12.2009 o 16:30, VanShikamaru napisał:

postacią wyciągnąłem >30 któryś level, a teraz mam chyba 26. Ogólnie w grze przeszedłem
prawie wszystkie questy (z wyjątkiem paru >daedrycznych i pobocznych).
>Ukończyłem nawet 3 questy wymagające sporej cierpliwości, czyli Szukanie Korzeni
Nirnu, Kolekcjoner i >Wiekowy Trunek (zbieranie unikalnych win w ruinach fortów) ;]


Szukanie Korzeni Nirnu - w Cyrodiil jest 306 takich roślin, więc musiałbyś się nieźle starać aby NIE znaleźć przynajmniej 100. Zbieranie win - cóż, w grze jest 8 fortów, w którym można znaleźć butelki z tym trunkiem, przy czym najczęściej występują parami - cóż za epicki quest, trzeba było odwiedzić trzy lokacje!


(...) Nie było żanej żywej duszy.

Nie? A respawnujący się, anonimowi strażnicy to co?

> A wyliczono za moją głowę 150k golda xD
150.000 sztuk złota - biorąc pod uwagę fakt, że na późniejszym etapie gry każdy bandyta nosi na sobie daedryczne i szklane pancerze (które, według lore gry, są niezwykle rzadkie - w Morrowindzie był tylko JEDEN pełny zestaw Daedrycznego pancerza dla przykładu) to nie jest aż tak dużo. Ot, kilka wypraw do ruin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 17:14, Braveheart napisał:

Nie to że skonczyłem gre na 14 levlu. Ale miałem format i zachowałem sobie save ale po
po formacie jakoś mi się nie kwapiło żeby znów zainstalować na nowo Obka :) bo wiesz.
Kiedyś miałem aż 29 level i porobiłem sporo pobocznych Questów. Nie wposminając o tym
ze już byłem nowym Czempionem Areny i szefem Gildii wojowników itp itd. Kiedyś na test
mojej "Kozaczności" :D udało mi się tu przepraszam za wyrażenie :D Wyrżnąć całe Cheydinhal.
Oczywiście w starciu bezposrednim wymachując mieczem :P. Nie było żanej żywej duszy.
A wyliczono za moją głowę 150k golda xD aż się zdziwiłem że aż tak mało :P. Mówię Ci
fajna zabawa tylko sobie zrób jakiś save wczesniej


Nie wiem jak ci się to mogło udać skoro niektóre postacie w grze są nieśmiertelne (te związane z jakimiś ważnymi questami), np. hrabia Cheydinhal pewnie jest nieśmiertelny ;] Ale i tak gratuluje wyczynu, ja tak kiedyś "wyczyściłem" Chorrol ale stojąc na dachu jakiegoś domu i strzelając z czarów (bo miałem postać nastawioną na magię).
Tak przy okazji przypomniał mi się pewien bug (ciężko powiedzieć czy to bug czy nie). Mianowicie jak wejdziemy na jakiś dach domu, szopy itp. i zaatakujemy stamtąd kogoś tak że zostaje wyznaczona nagroda i ściga nas straż to po chwili strażnik biegnie pokręci się koło budynku i nagle znikąd pojawia się obok nas na dachu ze słynnym tekstem i 3 możliwościami wyboru xD

Dnia 28.12.2009 o 17:14, Braveheart napisał:

Co do korzeni Ninru. Ja to nazwyam
Ganją :D to na prawde też sporo tego 3ba było się nazbierać ale ja nie ukończyłem co
do tych wiekowych trunków to nawet nie wiedziałem że jest taki Quest. Muszę looknąć w
poradniku.


Ja tych korzeni zebrałem przeszło 100 (100 potrzeba do ukończenia zadania) ;] A questa Wiekowy Trunek zleca nam "barmanka" z gospody Wawnet (obok wielkiego mostu prowadzącego do Imperial City).

Dnia 28.12.2009 o 17:14, Braveheart napisał:

Pozdrawiam.


Również pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować