Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Witam, od niedawna zainstalowałem Obliviona na nowym kompie i non stop grę przerywa mi jakiś crash. A to wyskoczy mi bluescreen, a to program przestaje mi działać i wywala się do Windowsa. Posiadam edycję GOTY, zainstalowałem oba dodatki, więc teoretycznie powinien być spatchowany maksymalnie, nieprawdaż? Niestety coś nie gra. Wiecie może co mogłoby być przyczyną problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile trzeba grać by wbić 2 lvl? Bo pamiętam że raz grałem z półtora godziny i prawie w ogóle nie zdobyłem doświadczenia (no może przesadzam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 17:06, Piterixos napisał:

Ile trzeba grać by wbić 2 lvl? Bo pamiętam że raz grałem z półtora godziny i prawie w
ogóle nie zdobyłem doświadczenia (no może przesadzam).


Bo w obku się nie zdobywa doświadczenia na zasadzie grindu tj zabijam mobka x dostaje 100 exp point.
Jak masz oryginał - to zapoznaj się z instrukcja w której wszystko o lvlingu jest jasno napisane.
Jak masz pirata - wujek google się kłania.. albo co mi tam, będę dobrym wujem samem :

Wbijając poziom skillom z grupy głównych umiejętności nabijasz punkty głównego paska doświadczenia, wbijesz 10 - zdobywasz poziom, czyli np mając jako główną umiejkę Długie Ostrze + Atletyke + Akrobatykę musisz wbić pierw 3 poziomy w długim ostrzu, 3 w atletyce, 4 w akrobatyce żeby można było podnieść ogólny poziom postaci [po nabiciu expa na głównym pasku trzeba się przespać, gdy się obudzisz dostaniesz info o zdobyciu nowego poziomu i statystyki do rozdania].

Nie mniej i tak odsyłam do instrukcji po obszerniejsze info [bo tłumaczenie całego systemu lvlingu mogło by tu z pół strony zająć]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku awans przychodzi raczej szybko, ale to też zależy jakich umiejętności używasz, bo do do awansu na wyższy level przybliżają Cię tylko te główne, nie poboczne. Jeśli więc w umiejętnościach głównych masz "ostrze" a w pobocznych "celność" to do awansu na wyższy poziom przybliża Cie tylko walka za pomocą miecza, nie łuku. W sumie musisz główne umiejętności zwiększyć o 10 punktów i wówczas dopiero awansujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 17:19, dave03 napisał:

Na początku awans przychodzi raczej szybko, ale to też zależy jakich umiejętności używasz,
bo do do awansu na wyższy level przybliżają Cię tylko te główne, nie poboczne. Jeśli
więc w umiejętnościach głównych masz "ostrze" a w pobocznych "celność" to do awansu na
wyższy poziom przybliża Cie tylko walka za pomocą miecza, nie łuku. W sumie musisz główne
umiejętności zwiększyć o 10 punktów i wówczas dopiero awansujesz.


Ale np. Ile potworów mam wykosić mieczem żeby to dało jakieś efekty? Bo grałem, przeszedłem te lochy, potem trochę wilczków pociachałem a następnie ruiny zwiedziłem takie jedne i nic:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie musi wbic 10 pkt w jednej umiejce, mozna wbic np w jednej 5 w drugiej 3 w trzeciej dwa i też nabije pasek poziomu.

A co do wbijania poszczególnych umiejetności - masz od każdej pasek postepu, sprawdzaj jak sparawa wygląda. Umiejętności władania danym oręzem rozwijasz.. uzywając go. Łopatologicznie - bij długim ostrzem długo i namiętnie to je rozwiniesz, duzo biegaj to atletyka wzrośnie, duzo skacz to podniesiesz akrobatykę. Ewentualnie rozwijaj zdolności u trenerów [jest ich od groma i deko rozsianych po całym świecie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć ile potworów musisz zabić żeby uzyskać awans bo to zależy też od kilku czynników (przede wszystkim od tego z jakimi przeciwnikami będziesz miał do czynienia, generalnie czym silniejszy tym ich mniej). Ale wilków to chyba trzeba dość sporo się natłuc, bo one zbyt wymagające to to nie są. Być może też do ich unicestwienia używałeś broni którą miałeś w umiejętnościach pobocznych, a to jak już pisałem do awansu Cie nie przybliża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 17:25, Pietro87 napisał:

Nie koniecznie musi wbic 10 pkt w jednej umiejce, mozna wbic np w jednej 5 w drugiej
3 w trzeciej dwa i też nabije pasek poziomu.

Oczywiście że nie w jednej, bo liczą się wszystkie główne, ale nie chciałem się już tutaj tak bardzo rozpisywać :) Generalnie najlepiej używać kilku głównych jednocześnie (np. walczyć za pomocą miecza i zasłaniać się tarczą - rzecz jasna zakładam iż obie umiejętności ma się w głównych) a wtedy awans przyjdzie bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest wiele pluginów, które wymagają do działania dodatków? Pytam, bo nie wiem, czy mam kupić podstawową wersję ,a na plugach mi najbardziej zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to nie musisz się obawiać, ponieważ większość wymaga jedynie podstawki.

IMHO dodatki również warto nabyć, choćby nawet samo Shivering Isles będące czymś na miarę Morrowindowego Bloodmoona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam parę pytań

mógłby ktoś dać linka do modu usuwającego rozwój przeciwników razem z bohaterem? szukałem po wielu stronach i bezskutecznie a słyszałem że taki istnieje.

czy można leczyć jakoś konie ,bo już jednego zabiłem spadając z dużej wysokości ?;p

macie jakieś sposoby na ogniki zabierają strasznie dużo życia i many?(gram magie bojowym )


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 17:19, kanaka_zabijaka napisał:

mógłby ktoś dać linka do modu usuwającego rozwój przeciwników razem z bohaterem? szukałem
po wielu stronach i bezskutecznie a słyszałem że taki istnieje.


Mody tego typu przebudowują cały system lvlowania z obliviona, to raczej powinieneś zacząć grać z takim modem od początku. Taki sztandarowy to Oscuro''s Oblivion Overhaul ( http://jorgeoscuro.googlepages.com/ łoficjalna strona tu, ale powinieneś w googlach znaleźć mnóstwo innych stron i for opisujących mod i pomagających w instalacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 17:19, kanaka_zabijaka napisał:

czy można leczyć jakoś konie ,bo już jednego zabiłem spadając z dużej wysokości ?;p


Można leczyć wszystkie stworzenia w grze w tym również i konie, potrzebny jest do tego czar przywrócenie
zdrowia na cel lub dotyk (szkoła magii przywrócenie)

Dnia 19.02.2010 o 17:19, kanaka_zabijaka napisał:

macie jakieś sposoby na ogniki zabierają strasznie dużo życia i many?(gram magie bojowym


Ogników z tego co pamiętam nie da się zabić zwykłym mieczem, potrzebny jest do tego miecz zaklęty, srebrny lub daedryczny. Najlepiej jednak jeśli jesteś magiem bojowym atakować ich na odległość gdy jeszcze nie znajdą się blisko Ciebie, przyda się wtedy czar wykrywanie życia bo Ogniki zbliżając się do gracza są niewidzialne i pojawiają się dopiero by zaatakować z bliska. Ewentualnie walcząc mieczem trzeba ciągle odsuwać się do tyłu podbiegać uderzyć raz lub dwa i znowu odskoczyć do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 21:39, kanaka_zabijaka napisał:

mam problem w dodatku w Kinght of the nine. jak mam zdobyć tą buławę krzyżowca.gdy jestem
podawany probie i jest wielka przepaść nie wiem jak ją przejść

O ile się nie mylę to trzeba

Spoiler

założyć buty krzyżowca, wtedy pokaże się ścieżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaciąłem się na queście "Korupcja w Cesarskiej Straży".Co prawda znalazłem w temacie pytania o ten sam problem , ale bez konkretnej odpowiedzi.Chodzi o to , iż podczas rozmowy ze świadkiem , orkiem , po podniesieniu nastawienia ponad 70 , znika opcja dialogowa dotycząca zadania.Powrót do kapitana , który zleca znalezienie świadków , nic nie daje , ponieważ także nie ma odpowiedniego dialogu.Co mażna z tym zrobić? Podobno po jakimś czasie coś zaczyna się dziać , ale nie wiem , czy spełniłem wszystkie potrzebne warunki.Zapisy z dziennika zupełnie na to nie wskazują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowiada , więc spróbuję jeszcze raz , bo kolejne wariacje z questem nic roztrzygającego nie przyniosły.Więc było to tak:
Właśnie zaciąłem się na queście "Korupcja w Cesarskiej Straży".Co prawda znalazłem w temacie pytania o ten sam problem , ale bez konkretnej odpowiedzi.Chodzi o to , iż podczas rozmowy ze świadkiem , orkiem , po podniesieniu nastawienia ponad 70 , znika opcja dialogowa dotycząca zadania.Powrót do kapitana , który zleca znalezienie świadków , nic nie daje , ponieważ także nie ma odpowiedniego dialogu.Co mażna z tym zrobić? Podobno po jakimś czasie coś zaczyna się dziać , ale nie wiem , czy spełniłem wszystkie potrzebne warunki.Zapisy z dziennika zupełnie na to nie wskazują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oblivion to pierwsza gierka na moim nowym kompie.Wstawałem o 6:00 rano i grałem bez przerwy około 8 godzin.Świetna gra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 17:00, matis9988 napisał:

Oblivion to pierwsza gierka na moim nowym kompie.Wstawałem o 6:00 rano i grałem bez przerwy
około 8 godzin.Świetna gra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


I trzeba dodać , że pomimo upływu czasu , na wysokich ustawieniach , grafika ciągle wygląda bardzo dobrze.Poza tym , pomimo wad , w porównaniu do najnowszych , wielkonakładowych wyrobów RPG-o podobnych , Oblivion to naprawdę udany kawałek całkiem klasycznego tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować