Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Mam pytanie. Jakiś czas temu przeszedłem Obliviona magiem bitewnym i zacząłem grać w dodatek Shivering Isles. Spędziłem nad nim kilka godzin, jednak zrobiłem sobie przerwę na inne gry. Teraz znowu naszła mnie ochota na ten wspaniały tytuł, jednak po wczytaniu wcześniejszego save''a zapomniałem całkowicie fabuły oraz mechaniki gry. Chcę zacząć od nowa nową postacią i tu mam do was kilka pytań : Czy żeby zagrać w SI trzeba mieć ukończoną pewną długość gry ? Pamiętam że po zainstalowaniu tego dodatku wyskoczył mi portal na mapie do którego wskoczyłem i tam zacząłem przygodę z tym dodatkiem.Czy po wyjściu na powierzchnię nową postacią na 1 lvl będę mógł zagrać od razu w dodatek ? Jeżeli tak, to czy tak niskolevelową postacią będę mógł coś "ugrać" w tym dodatku ? Chodzi mi o to czy poradzę sobie na tak niskim lvl z poziomem potworów itp. Może jest jakiś sugerowany poziom na którym warto zacząć Shivering Isles ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez portal prowadzący na Drżące Wyspy możesz przejść w dowolnym momencie, nawet postacią będącą na niskim poziomi doświadczenia. Jak wiadomo w Oblivione było coś takiego jak level scaling a to powodowało, że potwory awansowały na kolejne poziomy doświadczenia wraz z bohaterem i taki stan rzeczy w Shivering Isles został podtrzymany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dodatkami do Obliviona, kupiłem grę w serii Premium Games czyli wraz z dodatkami, jednak działa mi tylko podstawowa wersja gry (która mam od dawna, zależało mi na dodatkach), po zainstalowaniu dodatków nic się nie dzieje (czyli nigdzie nie ma tych gier na dyskach). Czy to może być związane z tym, że mam windows Vista?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy dodatków przypadkiem nie trzeba zaznaczyć w okienku zainstalowanych modułów? (tak samo jak mody)
Możliwe, że nie mam racji, wiem tylko, że przy Morrowindzie należało przed uruchomieniem zaznaczyć oba dodatki by gra uruchomiła się wraz z nimi, więc w Obku powinno być podobnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze ile miejsca na dysku zajmuje u Ciebie folder na dysku w którym zainstalowany jest Oblivion? U mnie Obek wraz z dwoma dodatkami zajmuje lekko ponad 5,5GB. Druga sprawa to pliki danych o których widzę że wspomniał już milten6. Przy odpalaniu gry na ekranie powitalnym masz możliwość wejścia w "pliki danych", wejdź tam i sprawdź czy owe dodatki są w ogóle aktywowane, bo coś mi się wydaje że tak nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zadanie The Ultimate Heist dla gildii złodziei. problem pojawia się w Hall of Epochs - nie mogę opuścić dwóch ścian po bokach i tym samym dostać się do miejsca, skąd należy wystrzelić strzałę i otworzyć przejście.
robię wszystko zgodnie z opisem na http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:The_Ultimate_Heist , naciskam przycisk na drugim poziome Hall of Epochs, wracam na górę i ściany wciąż są podniesione. używając Detect Life widzę, że w środku łazi kilka szkieletów - może to one blokują skrypt?
wczytywałem grę, nie pomogło.
ktoś ma jakiś koncept? T_T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Dosyć dawno ukończyłem to zadanie i już nie bardzo pamiętam jak ta lokacja dokładnie wygląda, jednak przypominam sobie że też miałem tam małe problemy i chyba jakoś skakałem po murkach żeby się dostać na jakiś balkon czy coś w tym stylu, tylko tyle mogę niestety napisać bo nie mam sava by to sprawdzić ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2010 o 13:35, Daelor napisał:

problem rozwiązany, haniebnie zwiększyłem Akrobatykę kodem i wskoczyłem na pomost. zadanie
wykonane ;]


Można i tak, ja tam kodów nie używam nawet w takich momentach, zawsze mogłeś wykorzystać Buty Sprężystego Skoku, które zwiększają akrobatykę bodajże o 50 pkt ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 23:51, Sigu napisał:

Kojarzycie jakąś stronę z addonami? I czy znacie jakieś godne polecenia?


Dwie największe strony poświęcone scenie moderskiej: tesnexus.com i planetelderscrolls.gamespy.com.

Co do samych pluginów, przede wszystkim polecałbym najpierw zaimplementować Unofficial Oblivion Patch (+ ewentualnie Unofficial Shivering Isles patch, o ile posiadasz dodatek). Reszta wedle uznania, wystarczy przejrzeć listy top.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sivering nie mam, jakoś nie miałem kasy aby go kupić kiedyś, a potem już mi się nie chciało za bardzo. Teraz za to chętnie bym sobie kupić :)

Btw, dzięki za stronki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bry.
Takie pytanko. Miałem trochę błędów w grze. Zacznijmy od tego :
Ostatnia misja w Gildi Złodzieji, dostałem questa, żeby zanieść hrabinie Anvil ten pierścień.
To po pierwsze. Jak wszedłem do zamku, to od tego momentu gra cały czas mi zaczęła wywalać, raz jak zrobiłem krok do przodu, raz, wystarczyło, że wogóle włączyłem Obka.
Dwa, że jak już udało mi się jej ten pierścień dać, to wstawała ze swojego tronu, i coś się miało stać, jakaś animacja, bo zniknął interfejs, a ja się nie mogłem ruszać. Ale nic się nie działo, tylko tak staliśmy i nic.
Stwierdziłem, że może reinstalnę grę. Nic nie dało, nadomiar złego, zniknęły dialogi mówione, pojawiały się tylko napisy, które widniały na ekranie 10 razy krócej niż powinny. Ze względu na te wydarzenia, stwierdziłem, że wypadałoby instalnąć od nowa patcha, no to ładnie wrzucamy 1.2 PL, i teraz mi kwiczy, że wogóle nie wygrywa gry, kiedy ta JEST zainstalowana ... :E
Ktoś wie o co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ostatnio niejaki czarny klejnot duszy - czy różni on się czymś konkretnym od zwykłych klejnotów? Czy też służy jedynie do łapania dusz i nie można nim wykonać nic specjalnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 19:47, Hoplita napisał:

Znalazłem ostatnio niejaki czarny klejnot duszy - czy różni on się czymś konkretnym od
zwykłych klejnotów? Czy też służy jedynie do łapania dusz i nie można nim wykonać nic
specjalnego?

Można nim łapać dusze ras ludzkich oraz pół-zwierzęcych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować