Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Chyba najbardziej znanym i najlepszym - przynajmniej moim zdaniem - jest Qarl''s Texture Pack III. Grafikę poprawia w bardzo dużym stopniu, ale jeśli nie masz zapasu mocy to możesz go sobie odpuścić bowiem po jego zaaplikowaniu wymagania sprzętowe gry sporo jednak wzrastają. Poza tym waży prawie 2GB no ale przy dzisiejszych łączach nie powinna to być bariera której nie da się przeskoczyć. Godny uwagi jest jeszcze: http://elderscrolls.filefront.com/file/Natural_Environments_213v;91851#Download i AliveWaters, który to sprawia, że pod wodą gra wygląda tak jak powinna wyglądać już od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej - dość sporo. W każdym bądź razie na moim sprzęcie (Core 2 Duo E4500 2,2GHz podkręconym do 2,6GHz, GeForce 9600GT i 2GB RAMu) w 1280x1024 gra już chodziła za wolno. A bez moda gram w tej rozdzielczości i z wszystkimi detalami na max + dodatkowo filtrowanie anizotropowe 4x. Ale nie wiem jaka karta by była potrzebna żeby można było komfortowo z tym modem grać, może jednak starczyłby już GF 250GTX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 18:47, dave03 napisał:

Tak jak pisałem wyżej - dość sporo. W każdym bądź razie na moim sprzęcie (Core 2 Duo
E4500 2,2GHz podkręconym do 2,6GHz, GeForce 9600GT i 2GB RAMu) w 1280x1024 gra już chodziła
za wolno.

A dokonywałeś poprawek w pliku .ini celem zwiększenia wydajności, zgodnie z poradnikami w Internecie ? Bo jeśli nie, to nie ma po co zabierać się za Quarla ;-]

PS : grałem płynnie na 9400GT na detalach średnio/wysokich z Quarl na pokładzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 18:50, Fagno napisał:

> Tak jak pisałem wyżej - dość sporo. W każdym bądź razie na moim sprzęcie (Core 2
Duo
> E4500 2,2GHz podkręconym do 2,6GHz, GeForce 9600GT i 2GB RAMu) w 1280x1024 gra już
chodziła
> za wolno.
A dokonywałeś poprawek w pliku .ini celem zwiększenia wydajności, zgodnie z poradnikami
w Internecie ? Bo jeśli nie, to nie ma po co zabierać się za Quarla ;-]


Oo! A mógłbyś podać linka do tego poradnika edycji pliku .ini ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 18:50, Fagno napisał:

A dokonywałeś poprawek w pliku .ini celem zwiększenia wydajności, zgodnie z poradnikami
w Internecie ?


W piku .ini kompletnie nic nie robiłem bowiem nawet o tym nie wiedziałem, że jego modyfikacja coś zmienia. Z tego co piszesz wygląda na to że przyrost wydajności musi być naprawdę spory (a GeForce 9600GT jest jednak dość sporo wydajniejszy od 9400GT) więc może w najbliższym czasie sprawdzę to u siebie. Ale ta dość długa lektura instrukcji mnie trochę póki co trochę zniechęca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 13:58, Babcia939 napisał:

jak zamknąć wrota demonów na początku gry mam znaleźć kamień ale gdzie??

Musisz wejść na szczyt tej najwyższej wieży tam będzie taka świecąca kula i wystarczy, że klikniesz na nią.
Dostaniesz kulke i wrota zamknięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 14:44, Dodus14 napisał:

Oplaca sie kupowac Oblivion''a GOTY, czy podstawowa wersja wystarczy?


Ja bym ci radził kupić podstawke i osobno dodatki, bo dzieki temu dostajesz wiecej modow, ktore w GOTY nie sa uwzglednione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 13:57, dave03 napisał:

W piku .ini kompletnie nic nie robiłem bowiem nawet o tym nie wiedziałem, że jego modyfikacja
coś zmienia. Z tego co piszesz wygląda na to że przyrost wydajności musi być naprawdę
spory (a GeForce 9600GT jest jednak dość sporo wydajniejszy od 9400GT) więc może w najbliższym
czasie sprawdzę to u siebie. Ale ta dość długa lektura instrukcji mnie trochę póki co
trochę zniechęca ;)

9400 GT nie zapewnia gry na wysokich detalach, jednak jest kartą wystarczającą do komfortowej gry w Obliviona przy bardzo dobrej jakości grafiki, o ile jest czas na kombinowanie ;-]. Sądzę że kombinując tych 10 fps można spokojnie zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy Oblivion pójdzie na czymś takim: 1GB RAM, Intel Celeron CPU 420 1.60GHz, zintegrowana grafika Intela 128MB. Interesuje mnie głównie informacja czy gra chodzi na zintegrowanych grafikach, bo np. HoM&M 5 na takich za nic nie pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 16:08, deif33 napisał:

Jak myślicie czy Oblivion pójdzie na czymś takim: 1GB RAM, Intel Celeron CPU 420 1.60GHz,
zintegrowana grafika Intela 128MB. Interesuje mnie głównie informacja czy gra chodzi
na zintegrowanych grafikach, bo np. HoM&M 5 na takich za nic nie pójdzie.

Integry? Zapomnij. Możesz jeszcze kombinować z modem OldOblivion[ale bez patcha, bo na nich nie działa], ale to raczej nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 21:12, Dodus14 napisał:

PS: Dodatków osobno do kupienia znaleźć nie mogę ;(


Widocznie słabo szukasz, bo w sklepie Cenegi masz dostępne od ręki obydwa :)

http://sklep.cenega.pl/index.php?action=product&nr=415
http://sklep.cenega.pl/index.php?action=product&nr=425

Wyjdzie Cie to co prawda trochę drożej, ale jeśli chcesz mieć wszystko to nie ma innego wyjścia. No chyba że znajdziesz jeszcze gdzieś indziej taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tych z KOTN(dodatku), oprócz głównego traktującego o KOTN(modzie). W GOTY dostajesz jedynie moda opowiadającego o KOTN, jeśli kupisz osobno dodatek, dostajesz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro dwa dodatki. KOTN na sklep.cenega.pl jest tańszy, lecz na allegro ten drugi ma mniejsza cenę.

@Buhahahahaha a te dodatki są samodzielne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>a te dodatki są samodzielne?

Musisz mieć zainstalowaną podstawową edycje Obliviona żeby móc w nie zagrać. Jest ich w sumie 5 czy 6, nie jest to nic wielkiego, ale myślę że warto się nimi zainteresować. Wszystko na ich temat masz tutaj dość jasno opisane:
http://elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=772&Itemid=654

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować