Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2011 o 00:36, Volvox napisał:

Postanowiłem zagrać w Oblivionka i tak się zastanawiam czy zna ktoś jakieś zestawy modów
które może polecić?


-Weather All Natural - oprawia pogodę i zjawiska atmosferyczne, zmienia nieco kolory za dnia i nocy, dodaje zmienne oświetlenie wewnątrz budynków (w nocy masz ciemno, w dzień jasno)
-Animated Window Lighting System - rozświetla okna, nocą od zewnątrz a za dnia od środka, dodaje także dym z kominów
-Qarl''s Texture Pack 3 - czyli QTP3, tekstury w wysokiej jakości. Wersja Redimized to kompromis między jakością a obciążeniem komputera
-Attack and Hide - daje szansę na ukrycie się po ataku z krycia, przy odpowiednich warunkach przeciwnik najpierw musi gracza znaleźć
-Unofficial Oblivion Pach - razem z UOP Supplementals, naprawia dosłownie tysiące problemów. Nie wiem jak działa z polską wersją, prawdopodobnie podmieni dużo tekstu
-Oscuro''s Oblivion OVerhaul - czyli sławne OOO. Likwiduje Level Scaling, dodaje dużo nowych stworów, przedmiotów, broni, pancerzy itp.
-Tamriel NPCs Revamped - czyli TNR, zmienia twarze postaci na znacznie lepiej wyglądające, koniec z gadającymi kartoflami.
Przydatne jest też kilka dodatków polepszających wydajność, takich jak Streamline, Crash Prevention System (weOCPS) czy Oblivion Stutter Remover (OSR)

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla skrytobójcy bardzo przydatny jest ten mod:
http://www.oblivionmodwiki.com/index.php/Attack_and_Hide

Pozwala on ponownie się schować, po tym jak przeciwnik nas odkryje. Nie będzie tak, że strzelamy przeciwnikowi w plecy z ukrycia, a ten nawet jeśli nas nie widzi, to wie gdzie jesteśmy i goni za nami.
"Must have" dla skradacza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań do wymiataczy :P

1) Znacie może moda, który rozwiązuje problem z chęcią odkrycia wszystkich miejsc na mapie i koniecznością zaglądania w tym celu do poradnika/na www? Chodzi o coś jak perk z Fallouta 3, albo ewentualnie jakaś ściągawka in-game.

2) ... mod balansujący też skille rasowe, tak żeby każda rasa miała coś fajnego do zaoferowania (a nie jakieś słabe zaklęcia, których można się po prostu nauczyć, jak np u Khajitów czy Argonian)?

3) ... i jakąś fajną ściągawkę z wszystkimi skill books (lista, gdzie je znaleźć i jaki skill zwiększają), gotową do wydruku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast szukam moda który upodobni rozgrywkę do tej ze Skyrima. Najbardziej zależy mi na interfejsie i możliwości sprintu. Chociaż nowymi animacjami i dual wieldingiem też bym nie pogardził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2011 o 20:15, Etnies napisał:

Ja natomiast szukam moda który upodobni rozgrywkę do tej ze Skyrima. Najbardziej zależy
mi na interfejsie i możliwości sprintu. Chociaż nowymi animacjami i dual wieldingiem
też bym nie pogardził :)


Interfejsu nie da rady całkowicie zmienić, ale jest mod, który usprawnia poruszanie się w ekwipunku:
http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=oblivionmods.detail&id=25

Sprint:
http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=7484

Animacji nowych też kiedyś szukałem, ale znalazłem tylko to:
http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=28223

Dual Wield:
http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id=4287

Z Dual Wieldem jest taki myk, że trzeba ściągnąć też mody które dodają te bronie dla obu rąk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obliviona przeszedłem kilka lat temu. Teraz kupiłem go w kolekcji klasyki, wrzuciłem oba dodatki oficjalne i dodałem paczkę modów FCOM. Sporo przeszedłem, ale pojawiają się w niektórych questach poważne bugi. Np w Fingers of the mountain po rzuceniu czaru na filar nic się nie dzieje, tak samo z rzucaniem czaru na słup w q Vahtacen''s Secret. W q Baiting the trap w dodatku shivering isles już na początku po przyjściu tych 3 poszukiwaczy przyciski pozostają nieaktywne i koniec. Co do poprzednich q dało się iść do przodu wpisując komendy setstage... a tu i one nic nie dadzą. Przez to gra staję się niegrywalna. Miał ktoś może podobne problemy, lub też wie o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Ściągnąłem spolszczenie waga ok. 200mb, kiedy zaczynam instalować to mówi, że moja wersja gry jest mniejsza od 1.1 i instaluje patch 1.1. W tym problem, że moja wersja jest akurat 1.1, a jak zaczyna instalować tego patcha to wyskakują informacje, że brakuje kilku plików lub mają taką samą nazwę. Miał ktoś już podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 12:46, Sericulum napisał:

A wiesz czy znajdę patch, który mi zmieni wersję gry z 1.1 do 1.0? Bo szukam w google,
na tesnexus i nic nie ma :(


A nie lepiej przeinstalować grę, to chwile trwa? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest mój pierwszy raz kiedy gram w obliviona i mam pytanie. Da się tworzyć zbroje, miecze itp? Szukam w necie poradników i nie ma, mam nadzieję, że istnieje takie coś jak kowalstwo.

A tu drugi problem. Kiedy wgrałem spolszczenie to zniknęło mi ok.90% dialogów... Jakoś dziwnie się gra kiedy ludzi nie słychać. A przeczytać też ciężko bo zanim przeczytam to już kolejna linijka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grze bez modów nie ma craftingu, jest tylko naprawianie.

Co do dialogów - nie ma w ogóle czy przemijają bardzo szybko? Problemu z polonizacją są spowodowane zazwyczaj dwiema rzeczami - brakiem zaznaczanie !Oblivion_PL w Plikach Danych lub crackiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 15:14, Sericulum napisał:

Crackiem na pewno nie, bo gra oryginalna. A zaznaczenie tej opcji też nie pomogło. Hmm
już sam nie wiem co z tym zrobić.


Jaka wersja gry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 17:59, Sericulum napisał:

1.0, spolszczenie normalnie się zainstalował, bez żadnych błędów.


Więc zainstaluj tą łatkę

Spoiler

http://elderscrolls.phx.pl/index.php option=com_remository&Itemid=11&func=fileinfo&id=920



lub tą jesli masz dodatki


A potem jeszcze raz spolszczenie. Powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować