Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Steam - dziś w promocji Oblivion za 4,99 EUR wersja GOTY lub za 6,24 EUR wersja GOTY Deluxe. Kojarzy ktoś te mody/dodatki w wersji Deluxe? Warto dla nich kupić raz jeszcze Obliviona (Cenędzowe wydanie gdzieś w domu leży, chyba podstawka z 2 dodatkami)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2011 o 19:48, nolif3r napisał:

Większość ludzi gra w Skyrima, ale może ktoś jeszcze pogrywa w Obliviona i mi pomoże.
Dlaczego niektóre moje atrybuty zostałby obniżone? Są zaznaczone na czerwono i są niższe
niż przedtem. Nie mam żadnych przedmiotów, które by mogły to zrobić.
Szukałem odpowiedzi na uesp wiki ale nic nie znalazłem. Ktoś ma jakiś pomysł?


Pewnie jesteś chory. Kup miksturę uleczenia chorób lub skocz do jakiejś świątyni po błogosławieństwo. Choć to pierwsze jest pewniejszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2011 o 20:51, Krzycho napisał:

Jeśli zostały obniżone zaklęciem Damage [Attribute] to tylko świątynia, miksturą tego
się nie wyleczy.


No jeszcze zaklęcia restore dla konkretnego atrybutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest może jakiś mały modzik, który pozwalałby robić notatki na mapie, bo w grze jakoś nie mogę odszukać takiej opcji. Posiadam Obliviona w wersji GOTY na Steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 11:04, darkwind21 napisał:

Witam, czy jest może jakiś mały modzik, który pozwalałby robić notatki na mapie, bo w
grze jakoś nie mogę odszukać takiej opcji. Posiadam Obliviona w wersji GOTY na Steamie.


Wypróbuj Map Marker Overhaul http://tesnexus.com/downloads/file.php?id=26389
Wymaga OBSE http://obse.silverlock.org/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupiłem najbogatsze wydanie PL na allegro za 49 zl ( plyta z gra, ksiazka 290 stron (poradnik z gry online) plyta bonusowa, plyta polonizujaca , mapa z gry) :D w skyrimie juz ponad 40h, ukonczony watek glowny,zaczeta wojna domowa i jeszcze mnostwo zadan przedemna ;d ale zabezpieczylem sie na zime i bedzie co robic poki diablo 3 nie wyjdzie :) powiedzcie mi jaki jest aktualny patch do wersji PL? bo na stronie cenegi jest 1.2. Narazie sie tym nie martwie poki nie zrobie tego co chce w skyrim ale to na zapas:) i jak to z tym level scaling''iem jest ? bo duzo sie o tym na czytalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha! Ja się podjarałem Skyrimem ale nie miałem kasy więc kupiłem Obka na x360. Jeszcze szulam Morrowinda (z pierwszego xboxa) ponieważ jest kompatybilny z x360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy patch to 1.2.0416 czy coś takiego. Level scaling jest i to bardzo widoczny - na 1 poziomie bandyci biegają w skórach i futrach, na np. 25 - w szklanych i daedrycznych, co jest po prostu śmieszne. w Morrowindzie dało się zdobyć 1 komplet tego drugiego pancerza, tutaj na wysokich poziomach nosi je byle maruder. Jest jednak mod który to usuwa, nazywa się Oscuro''s Oblivion OVerhaul (OOO). Level scaling odnosi się także do nagród questowych, wykonując jakieś zadanie na niskim poziomie gracz otrzyma słaby przedmiot, na wysokim ten przedmiot będzie wyglądał tak samo i miał taką nazwę, ale będzie o wiele silniejszy. Na to też jest mod -Quest Award Leveller.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - otóż jak włączam Obliviona to dźwięk trochę charczy a muzyka strasznie się zmienia, coś na styl przewijania taśmy, takie coś tylko podczas gdy mam uruchomioną gierkę. Wie ktoś jak zaradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,kupiłęm sobie Obliviona IV za 30 zł z pomarańczowej kolekcji.Myślałem że wszystko będzie ok ale nie jest.Menu jest tylko po polsku a dialogi z angielskimi napisami ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ściągnąć ręcznie spolszczenie. Chociaż u mnie to i tak nie działa, bo jak mam spolszczenie to nie słychać głosów, a napisy tak szybko lecą, że ciężko coś przeczytać. Dlatego gram po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 17:21, Sericulum napisał:

Spróbuj ściągnąć ręcznie spolszczenie. Chociaż u mnie to i tak nie działa, bo jak mam
spolszczenie to nie słychać głosów, a napisy tak szybko lecą, że ciężko coś przeczytać.
Dlatego gram po angielsku.

No to lipa.Myślałem ze pogram sobie w dobre RPG a tu chyba nici :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 16:20, lukasir napisał:

Cześć,kupiłęm sobie Obliviona IV za 30 zł z pomarańczowej kolekcji.Myślałem że wszystko
będzie ok ale nie jest.Menu jest tylko po polsku a dialogi z angielskimi napisami ;/

Też tak miałem! I miałem problem. Zrób tak: zainstaluj grę, potem patch i spolszczenie z płytki. Jak nie zadziała to odinstaluj całkowicie grę i spróbuj raz jeszcze. Jaki masz system operacyjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym sie rozni instalka z PKK a z premierowej edycji, ale w premierowym wydaniu instalacja spolszczenia instaluje takze odpowiedni patch, wiec instaluj samo spolszczenia jakie masz na plyce.
Jezeli instalator wymaga jakies patcha to samo go zainstaluje lub poprosi o jego zainstalowanie.
Tutaj jest taka kolejność
http://www.skyrim.pl/forum/index.php?showtopic=5801&start=0&p=40500&#entry40500
pomijac fragmenty o dodatkach.

Oraz
sprawdz w data files czy jak to sie nazywa czy oblivionpl.esp(lub cos zblizonego) jest zaznaczony, moze w tym tkwi brak polskich napisow?

Sericulum
Szybko "lecace" dialogi czesto uznaje sie za objaw uzywania zmodyfikowanego exe gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 20:09, lukasir napisał:

System Windows 7 32-bitowy.Mam tam dwie płyty w opakowaniu.Z instalacją i dwoma patchami
;P


Po zainstalowaniu spolszczenie aktywowałeś je w Plikach Danych w launcherze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 12:51, Orteos napisał:

> no wiesz. nowe ziemie mogą zamieszkywać wężopodobne istoty, albo potomkowie posejdona.


lub żabopoobne istoty, albo kaczoropodobne, ale to by była raczej gra od 18+ bo to by
byli potomkowie kaczynskiego.... zgroza

wy se bekę kręcicie a to co przeczytałem o Lore TES-a

THRAS

To koralowe królestwo było wrogą siłą, nastawioną przeciwko Wyspie Summerstet [...]ślimakopodobne stwory słynące z mistrzostwa osiąganego w praktykach nekromanckich terroryzowały Altmerów przywołując potwory morskie [..]Przez kolejne stulecia szpiedzy kreślili kolejne mapy i liczba oraz wielkość wysp różniły się na nich, co może sugerować, że wodno-lądowi Sloadzi mają niestabilne królestwo, o zmiennym obszarze lądowym

AKAVIR
najgroźniejszy z śmiertelnie niebezpiecznych przeciwników – i zarazem najbardziej wpływowa z obcych kultur od przybycia Aldmerów i Atmoran – to Akavir. Tajemniczy ląd położony na wschód od Tamriel był przeciwnikiem Cesarstwa wiele razy, a wciąż bardzo mało o nim wiadomo.[..]Statki z załogą składającą się z dziwacznych zwierzoludzi[..] o piratach o szczurzych cechach i jeszcze innych, którzy wyglądem przypominali psy[..]małp z Tang Mo, śnieżnych demonów Kamalu, i tygrysich smoków z Ka Po’Tun. Trzeba tu zaznaczyć, że owe rozmaite rasy AKaviru nigdy nie były oglądane przez współczesnych badaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Zdaje się że mam poważny BUG. Otóż będąc w gildii złodziei mam zadanie "wyeliminować Hyeronimusa Lexa" czy jak tam. Ukradłem już tą listę od tej zarządczyni a następnie zaniosłem ją do tego fałszerza. Kazał mi przyjść następnego dnia. Więc przespałem się 24 h przychodzę do niego a on mówi że jeszcze nie skończył i że mu przeszkadzam. Poczekałem godzinę, to samo. Kolejną, to samo. Jeszcze jedną, to samo. Przespałem się kolejne 24 h i też mówi że mu przeszkadzam i że jeszcze nie gotowe. Jeszcze wyczekałem ze dwie doby a on cięgle swoje. Z wszelakich opisów wyczytałem że nie powinno być takich problemów. Nie wiecie jak sobie z tym poradzić? Przywoływałem już konsolą sfałszowaną listę, ale zadanie nie posuwa się naprzód jak w przypadku niektórych, gdzie po dodaniu do ekwipunku przedmiotu zadanie idzie dalej. Jest jakiś kod do wpisania w konsolę "CompleteQuest", który ponoć zakańcza pozytywnie aktywny quest (jako aktywny rozumiem ten który jako taki oznaczony jest w dzienniku), tylko że jakoś ten kod mi nie działa... Macie jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować