Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

A czekales/spales poza jego domem ? Czasami ''skrpyty'' nie lapia zmian, gdy sie nie wyjdzie z lokacji.
Jak postaci mowi wroc za 24h to przychodze za 25h :P

http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Taking_Care_of_Lex
completequest wymaga wpisania ID questa, a ID to TG07Lex, ale jak widze z opisu w necie ten kod przenosi zadanie do zaliczonych w dzienniku, ale w "grze" od strony dialogow nie.
Musisz uzyć
SetStage TG07Lex liczba
wybiesz sobie liczbe 40(wpis o posiadaniu przerobionego listu) lub 90(koniec questa) w zaleznosc jak daleko chcesz przeskoczyc z questem,jak chcesz normalnie robic to zadanie dalej to 40
inna forma zapisu tego kodu
player.SetStage 00036334 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ten dom nie znajduje się w mieście Leyawiin (a zapewne tam go szukaleś) tylko na północ od tej miejscowości. Nie jest trudno go znaleźć, bo jest przy głównej dodze, którą prawdopodobnie już nie jeden raz przechodziłeś. Jeśli tak to powinieneś był go mieć już zaznaczonego na swojej mapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z dodatkami do Obka jest niecekawe, bo trudno je dostać w sklepach. W empikach nie ma praktycznie żadnych szans, ale w Tesco, Media Marktach czy Media Expertach możesz szukać jakiś resztek. U mnie kilka dni temu widziałem Knights of the Nine do kupienia za 6.99zł.
Wersja GOTY z Premium Games chyba też jest już niedostępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam znowu problem.

A mianowicie robie quest ´´Strzala uwolnienia´´ i nie moge otworzyc drzwi w ruinach -potrzebny klucz.
Pozabijalem wszystko co sie ruszalo (przywolywaczy), ale nikt nie ma klucza.
Znalazlem tunel pod woda- niby ma prowadzic inna droga, ale jak nurkuje, to wypylwam gdzies na srodku jeziorka...

Moje pytanie - kto ma klucz do drzwi przed komnata Fathisa Aren´a?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2012 o 22:50, TETRIANDOCHH napisał:

Moje pytanie - kto ma klucz do drzwi przed komnata Fathisa Aren´a?


Całe zadanie:
http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Arrow_of_Extrication
Interesuje Cię fragment o tym, że nie ma klucza do tych drzwi, trzeba przepłynąć pod wodą.
Mapkę znajdziesz tutaj:
http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Bravil_Wizard%27s_Grotto#Bravil_Wizard.27s_Grotto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się zbytnio na modach, więc proszę o proste wytłumaczenie jak po kolei uruchomić następujące mody:

BTmodv
Oldblivion
Oscuro''s Oblivion Overhaul

Dwa pierwsze mody mam pobrane, ale w przypadku trzeciego nie za bardzo wiem co pobrać z tej strony: http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id=3953

Prosiłbym o opis krok po kroku jak mam te modyfikacje zainstalować, bo w każdej wygląda to nieco inaczej z tego co zauważyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2012 o 21:46, Piterixos napisał:

BTmodv
Oldblivion
Oscuro''s Oblivion Overhaul


Oscuro z tego co pamiętam poprawia między innymi grafikę, nie wiem czy jest sens instalować go razem z Oldblivionem (choć wydaje mi się, że przy OOO moża wybrać składniki, które chce się zainstalować, nie pamiętam).

Dnia 11.01.2012 o 21:46, Piterixos napisał:

Dwa pierwsze mody mam pobrane, ale w przypadku trzeciego nie za bardzo wiem co pobrać
z tej strony: http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id=3953


Ściągasz Complete Setup.exe (ten, który waży 406.6 MB), powinno styknąć.

Dnia 11.01.2012 o 21:46, Piterixos napisał:

Prosiłbym o opis krok po kroku jak mam te modyfikacje zainstalować, bo w każdej wygląda
to nieco inaczej z tego co zauważyłem...

Zwykle trzeba wkleić odpowiedni plik do folderu /Data (a potem na ekranie startowym wejść w Data Files - jak dobrze wszystko wkleiłeś, to nazwa moda pojawi się do zaznaczenia. OK i po prostu włączasz grę).
Te bardziej rozbudowane, jak OOO na przykład, podmieniają masę plików, więc trzeba je zainstalować jak zwykły program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OOO to mod który usuwa level scaling oraz dodaje nowe pancerze, broń, potwory itp.
W przypadku Visty i 7 nie należy używać installera z .exe, lepiej użyć wersji zwykłej lub tej pod OMOD.
Archiwum z OOO zawiera dokładne instrukcje instalacji.
OOO, jeśli używany z polską wersją gry, "zangielszczy" sporą część gry, jeśli pliki moda ładują się po !Oblivion_PL.esp. Jeśli ładują się przed, zmiany z moda mogą nie być widoczne. Na Clockwork City jest spolszczenie, nie wiem jednak jak dobre i na ile kompletne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale chwileczka.... Po kolei. Ściągnąłem sobie Oldblivion. Zainstalowałem go korzystając z pliku instalatora. pojawiło mi się okienko ReadMe z informacjami, niestety po Angielsku. Czy żeby ten mod zadziałał muszę coś jeszcze zrobić czy wszystko jest już załatwione? Nie znam na tyle angielskiego, aby zrozumieć co pisze w tym pliku tekstowym.

Co się tyczy OOO to skoro mam XP spróbuję skorzystać z pliku exe (przy zabawie programem OBMM kompresowanie trwało tyle, że uznałem, że to chyba nie ma sensu) I sprawdzę czy da się wybrać jakieś opcje. Jeśli nie i ten mod rzeczywiście zmienia grafę to odpuszczę go sobie. Ale jeszcze jedno pytanie jest takie. Jaki inny mod lub mody usuwają level scalling i dodają nowe przedmioty? Głównie chodzi mi o level scalling, ale więcej itemów to zawsze jest większa różnorodność:) Dodam też, że mam ściągnięte zarówno spolszczenie jak i patch 1.34 (z tej samej strony co moda mam) i zastanawia mnie czy patch zadziała do pliku exe bo spolszczenie wymaga najnowszej wersji...

Jak można się domyślić mój cały problem polega na tym że :

Mam słabego kompa (AMD Sempron 2600+ 2 GHz 1 GB RAM GF 6800 GS/XT 256 VRAM) i chcę aby gra działała mi płynnie bez ustawiania ekstremalnie niskiej rozdzielczości i małego pola widzenia)
Oraz nie podoba mi się świadomość tego, że w grze występuje level scalling, co czyni grę nieco bezsensowną.

I to są najważniejsze aspekty, które chce zmienić. Następnie jest większa liczba przedmiotów, a na końcu lepszy interfejs:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK w OOO widzę da się wybierać różne opcje, z tymże nie wiem co wybrać...chcę wprowadzić Zmiany dodające nowe przedmioty usuwające level scalling, dodające nowe questy, ale nie za bardzo wiem co mam zaznaczyć... mam tam ogólnie dwie wersje full i lite, z tym że przy wersji full większość opcji jest nieaktywna... Proszę o pomoc bo nie chce mi się próbować bez przerwy metodą prób i błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak na biegu pytanko z lotu :D.
Postanowiłem sobie wrócić do TES IV Oblivion i dwa pytania:
1st Question: Z tego co pamiętam [a nie jestem pewien] w Obku był ogranicznik levelowy. Jeśli był to może ktoś zapodać linkiem do patcha/moda, który by działał na podstawowej wersji [Bez dodatku i rozszerzeń] z polonizacją od Cenegi ?

2nd Question: [To pytanie przy okazji :P] bo może ktoś szybciej odpowie zanim znajdę.
W której konkretnie Gildii Magów [w którym mieście] kupię przywołanie jakiegokolwiek ducha by potem móc go spętać w kamień ? [Pamięć mam dobrą ale krótką :P]

Dziękuje z góry i pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2012 o 13:03, Braveheart napisał:

Postanowiłem sobie wrócić do TES IV Oblivion i dwa pytania:
1st Question: Z tego co pamiętam [a nie jestem pewien] w Obku był ogranicznik
levelowy. Jeśli był to może ktoś zapodać linkiem do patcha/moda, który by działał na
podstawowej wersji [Bez dodatku i rozszerzeń] z polonizacją od Cenegi ?

Oscuro''s Oblivion Overhaul (przejrzyj kilka ostatnich postów) rozwiązuje wszystkie Twoje problemy. (swoją drogą, czy ten LS był taki zły i beznadziejny jak wszyscy piszą? Nie powiedziałbym, wielkiej różnicy nie zauważyłem grając z nim i bez niego).

Dnia 25.01.2012 o 13:03, Braveheart napisał:

2nd Question:

Widzę, że znasz angielski, więc bez problemu znajdziesz info tutaj:
http://www.uesp.net/wiki/Main_Page

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 17:10, Daelor napisał:

Oscuro''s Oblivion Overhaul (przejrzyj kilka ostatnich postów) rozwiązuje wszystkie Twoje
problemy. (swoją drogą, czy ten LS był taki zły i beznadziejny jak wszyscy piszą? Nie
powiedziałbym, wielkiej różnicy nie zauważyłem grając z nim i bez niego).

Wiem, że ogranicznik był/jest ? ale nie wiem do którego konkretnie. Ponoć każda z klas ma inny ogranicznik.
Z te go zdążyłem wyczytać w obku można stosować jakiś myk z Morrowinda poprzez obniżanie współczynników idąc do puszki [Nie wiem w sumie jak to niby ma działać. Idę do paki i co się dzieje ? Robił to ktoś ?

Dnia 26.01.2012 o 17:10, Daelor napisał:

> 2nd Question:
Widzę, że znasz angielski, więc bez problemu znajdziesz info tutaj:
http://www.uesp.net/wiki/Main_Page

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2012 o 17:31, Braveheart napisał:

Wiem, że ogranicznik był/jest ? ale nie wiem do którego konkretnie. Ponoć każda z klas
ma inny ogranicznik.


Aha, Tobie chodziło o ograniczenie levelu, a nie level scalling.
Zanim dobijesz do maksymalnego poziomu (40? 50?) i tak minie sporo czasu, więc nie bój nic, olałbym sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować