Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2015 o 23:21, Manioo23 napisał:

Mam małe pytanko. Gdzie w niesamowitym świecie "Obliviona" znajdę dzika i niedźwiedzia?
Prosiłbym o poważną odpowiedź i z góry dzięki :D


Czarne niedźwiedzie zaczną pojawiać się od 9 poziomu, zazwyczaj w jaskiniach bądź gęstych lasach.
Brązowe niedźwiedzie zaś pojawią się od poziomu 16, a oprócz jaskiń i lasów znajdziesz je także w Górach Jerrall.

Info za UESP Wiki http://www.uesp.net/wiki/Main_Page

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem .... i to ogromny , pewnie każdy z was kto ukończył wszystkie misje dla Gidli złodziei i wszedł w posiadanie szarego kaptura cieszył się na samą myśl o tym że można się czuć bezkarnie :D no cóż ja też :P
Do czasu aż przy którejś bramie dotknąłem chramu który mojego kapturka zamienił na hełm ….
Po 3 minutach kaptur znowu był ale pewna rzecz się zmieniła , otóż po wyczyszczeniu i zamknięciu bramy szedłem wesoło do miasta by opchnąć towar i powiedzieć dla hrabiny że po bramie i tu pierwszy strażnik biegnie na mnie ( kaptur zdjęty ) , myślałem że ma jakiś problem , że może nowa brama w środku miasta to wyciągnąłem broń , a ten mi mówi że za mój łep dają 80k nagrody i albo płacisz albo do paki …..
Samą karę bym przeżył , w sumie w pace siedziałem więcej niż dni na wolności ale znikły mi wszystkie punkty sławy i mam 180pkt niesławy , wszyscy są mało sympatyczni , nie mogę używać ołtarza bóstw by przywrócić atrybuty itp. Smaczki dla złoczyńców .

Wygląda na to że ten przywołany hełm wszystko pochrzanił
Macie jakiś pomysł by to odwrócić ? Odrazu mówię że save przed tą bramą mam 10 godzin przed obecnym a w międzyczasie sporo się wydarzyło więc nie chce tego tracić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Mam problem.
Nigdy nie korzystałem w grach TES z modów (w praktyce mam i małe doświadczenie). I chcąc przejść Morrowinda trafiłem na: Morroblivion.. I teraz pytanie, jak się instaluje mody w TES IV, a przede wszystkim ten wynalazek jak się instaluje? Tak krok po kroku.
Angielski u mnie słaby, a instrukcji po polsku nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Oblivion działa na Win 8.1? Niektóre gry wywala mi do pulpitu i nie chciałbym żeby tak samo było z TES. Jest jakaś wersja pudełkowa Obliviona GOTY z wszystkimi dodatkami i patchami? Mam internet mobilny i już odżałuję zakup wersji pudełkowej tej świetnej gry, nawet gdy przyjdzie mi przepłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2015 o 10:39, jarekao napisał:

Jak Oblivion działa na Win 8.1? Niektóre gry wywala mi do pulpitu i nie chciałbym żeby
tak samo było z TES. Jest jakaś wersja pudełkowa Obliviona GOTY z wszystkimi dodatkami
i patchami? Mam internet mobilny i już odżałuję zakup wersji pudełkowej tej świetnej
gry, nawet gdy przyjdzie mi przepłacić.



http://www.empik.com/the-elder-scrolls-4-oblivion-game-of-the-year-deluxe-pc-bethesda,p1096989329,multimedia-p

Możesz poszukać też pudełkowej kolekcji wszystkich części serii:

http://www.empik.com/the-elder-scrolls-anthology-pc-bethesda,p1083226992,multimedia-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2015 o 10:39, jarekao napisał:

Jest jakaś wersja pudełkowa Obliviona GOTY z wszystkimi dodatkami
i patchami? Mam internet mobilny i już odżałuję zakup wersji pudełkowej tej świetnej
gry, nawet gdy przyjdzie mi przepłacić.


Ciekawe pytanie.
Z goty Obliviona jest tak, ze sa 2 GOTY zwykłe (podstawa+2 duze dlc) i GOTY Deluxe (podstawa+2 duze dlc + mniejsze dlc)
A jeszcze pytanie czy chcesz po polsku gre? Pewnie tak.
Fizyczne pudelkowe GOTY w Polsce to GOTY zwykłe i ma polski jezyk, a by miec mniejsze dlc, trzeba kupic pudelkowe wydanie Rycerzy 9,-kings of the nine- bo w nim sa takze mniejsze dlc.
Cyfrowe GOTY DELUXE jest wersja steam tylko angielska wersja, dostepna wszedzie, i po polsku nie-steamowa dostepna w 2 sklepach.(a te sklepy sprzedaja tez oblivona po angielsku, ze trzeba uwazac co sie kupuje)

Jezeli wierzyc notkom prasowym to polskie wydanie calej serii zawiera Obliviona GOTY po polsku i klucz do steam Obliviona GOTY DELUXE po angielsku (a potem widze, posty userow, ze nie zawiera steamowego klucza- wiec sam juz nie wiem)
Sklepy maja w pudelku tylko Anthology ( tam gdzie jeszcze jest na stanie), oferty samego obliviona to klucze cyfrowe.
Ze w miare taniej to kupic uzywane pudelko Obliviona (gra z czasow, ze do grania wymaga plyty w napedzie, nie cyfrowego konta), tyle, ze musisz uwazac na oferty, gdzie ktos sprzedaje klucze/gifty steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Z dostępnością w sklepach wersji pudełkowych jest problem. Może poszukam w marketach, czasami są starsze gry. Całej antologii nie będę kupował bo mam Skyrim z dlc na stem a i płytka z Morrowind też gdzieś leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2015 o 14:08, jarekao napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Z dostępnością w sklepach wersji pudełkowych jest problem. Może
poszukam w marketach, czasami są starsze gry. Całej antologii nie będę kupował bo mam
Skyrim z dlc na stem a i płytka z Morrowind też gdzieś leży.


Też posiadam Obliviona z DLC oraz Skyrima w podstawowej wersji, a i Morrowind z CDA gdzieś jest a i tak zakupiłem Antologię, bo to bardzo fajny i ładny zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po długim wzbranianiu się zainstalowałem wreszcie Obliviona - i wsiąkam. Ale. Mam parę pytań, jako, że ta gra jest... dziwna. Dziwny jest interface, dziwna mechanika.

1. Czy jest tylko jeden tryb biegania? Mam chodzenie i taki "szybszy krok" z Shiftem - tymczasem sam widziałem, jak paru NPCów gnało sprintem. Jest coś takiego? Nie potrafię znaleźć.

2. Czy jest opcja oddalania mapy? Tego też nie znalazłem. I w momencie, kiedy okno mapy w Morrowindzie mogłem sobie rozciągać tak, by objęło całą wyspę, tutaj muszę jak głupi jeździć po mapie muszką i przesuwać ją... niby mała rzecz, a wkurza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ciekawe, że ktoś jeszcze rozpoczyna swoją przygodę z tą grą ;) Sam grałem lata temu ale sporo jeszcze pamiętam, więc postaram się pomóc.

Dnia 08.12.2015 o 12:38, Cedricek napisał:

1. Czy jest tylko jeden tryb biegania? Mam chodzenie i taki "szybszy krok" z Shiftem
- tymczasem sam widziałem, jak paru NPCów gnało sprintem. Jest coś takiego? Nie potrafię
znaleźć.


Z tego co kojarzę, to niestety nie ma sprintu. Jest tylko chód i zwykły bieg, dopiero w Skyrimie dodano sprint, przy którym nasza postać traci kondycję. Z to w "czwórce" jest atrybut Szybkość i umiejętność Atletyka, które wpływają na naszą szybkość biegu - stąd pewnie wydawało Ci się, że jakieś postacie biegały sprintem - były to pewnie postacie wyskilowane w bieganiu :)

Dnia 08.12.2015 o 12:38, Cedricek napisał:

2. Czy jest opcja oddalania mapy? Tego też nie znalazłem. I w momencie, kiedy okno mapy
w Morrowindzie mogłem sobie rozciągać tak, by objęło całą wyspę, tutaj muszę jak głupi
jeździć po mapie muszką i przesuwać ją... niby mała rzecz, a wkurza.


Tu już ciężko mi sobie przypomnieć, jak się obsługiwało mapę, ale jeśli kółko myszy nic nie daje, a w ustawieniach sterowania nie ma żadnych takich opcji, to pewnie się nie da.

Btw. A jeśli chodzi o samą grę, to najciekawsze linie fabularne uświadczysz w Gildii Złodziei i Mrocznym Bractwie, więc w sumie ciekawiej jest grać postacią stojącą nie do końca po jasnej stronie mocy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, jakoś tak się stało, że nigdy w Obliviona nie zagrałem. Tamriel znam, w Morrka się zagrywałem, Skyrim też wzdłuż i wszerz przebyłem - Oblivion mnie ominął, więc teraz naprawiam ten błąd.

No i czekam na to, aż znajdę możliwość dołączenia do Mrocznego Bractwa, owszem. Tak samo Gildia Złodziei - Magów tradycyjnie zostawię na koniec, w tej chwili sztampowo robię Gildię Wojowników. Generalnie zawsze stałem trochę po mrocznej stronie - wystarczy wspomnieć te wszystkie "sojusze" z Deadrami - szczególnie Molag Balem ^^ (z "jasnej" strony tylko Azura ma charakter).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości zapytam, grasz z modami czy w czystą wersję? Jeśli czytałeś trochę wcześniej lub interesowałeś się grą, to pewnie wiesz, że jeden z największych zarzutów, przez który wiele osób (szczególnie zaprawionych w RPG-owych bojach) mieszało tę grę z błotem, jest zaimplikowany system tzw. level scallingu. W skrócie polega on na tym, że cały świat leveluje wraz z tobą, więc na początkowych poziomach spotykasz same niskopoziomowe kreatury, słabo uzbrojonych i opancerzonych bandytów itp. Za to gdy już wbijesz powiedzmy level 20, to w miejscu gdzie wcześniej stał szczur może być Minotaur, a bandyci mają często szklane zbroje ;D Dlatego wyszło sporo modów usuwających/zmieniających ten system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2015 o 13:33, Wszystkozajete napisał:

A z ciekawości zapytam, grasz z modami czy w czystą wersję? Jeśli czytałeś trochę wcześniej
lub interesowałeś się grą, to pewnie wiesz, że jeden z największych zarzutów, przez który
wiele osób (szczególnie zaprawionych w RPG-owych bojach) mieszało tę grę z błotem, jest
zaimplikowany system tzw. level scallingu. W skrócie polega on na tym, że cały świat
leveluje wraz z tobą, więc na początkowych poziomach spotykasz same niskopoziomowe kreatury,
słabo uzbrojonych i opancerzonych bandytów itp. Za to gdy już wbijesz powiedzmy level
20, to w miejscu gdzie wcześniej stał szczur może być Minotaur, a bandyci mają często
szklane zbroje ;D Dlatego wyszło sporo modów usuwających/zmieniających ten system.


Postanowiłem zagrać w czystą wersję jedyne mody, jakie zainstalowałem to poprawiające grafikę - lepsze tekstury (oczywiście na tyle, na ile mogą być) i więcej trawy. Próbowałem jeszcze zrobić coś z twarzami, ale mi się pogryzło, więc odpuściłem (chwała za Nexus Mod, za czasów Morrowinda to były wielogodzinne boje i zapisywanie list, które mody wolno, a które nie i w jakiej konfiguracji ^^).

Chyba, że coś polecasz szczególnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2015 o 14:33, Cedricek napisał:

Chyba, że coś polecasz szczególnie?


W przeciwieństwie do Skyrima, do Obliviona nie instalowałem chyba żadnych modów (ba, jak zaczynałem przygodę z tą grą to nawet neta jeszcze nie miałem), więc sam nic nie mogę polecić, ale swego czasu jednym z najpopularniejszych modów był Oscuros Oblivion Overhaul - w skrócie OOO. Jednak z tego co kojarzę to dość obszerny mod, zmieniający wiele aspektów gry w tym właśnie level scalling, a skoro robisz dopiero pierwsze podejście to może lepiej pograć na czystej wersji, bez większych zmian. Ale mimo to możesz się tej modyfikacji kiedyś przyjrzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>zakupiłem Antologię, bo to bardzo fajny i ładny zestaw.

Pamiętasz może czy w pudełku jest kod Steam do oblivona i morrowinda ? Bo płyty z polskimi wersjami są, ale zastanawiam się jak dostarczyli morrowinda po angielsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2015 o 21:36, Sarinew napisał:

Pamiętasz może czy w pudełku jest kod Steam do oblivona i morrowinda ? Bo płyty z polskimi
wersjami są, ale zastanawiam się jak dostarczyli morrowinda po angielsku?


Sam nie mam Antologii, ale z tego co widziałem i pytałem na różnych forach to polskie wydanie nie zawiera kodów Steam (poza Skyrimem oczywiście). Dwa lata temu, niedługo po wydaniu Antologii, wysyłałem w tej sprawie mailowe zapytania do Cenegi oraz do ich sklepu, nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Jeśli jednak chodzi o samą wersję angielską, to tak Morrowind jak i Oblivion w wydaniu z Antologii mają możliwość instalacji zarówno wersji polskiej, jak i angielskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2015 o 22:38, Minamir napisał:

Sam nie mam Antologii, ale z tego co widziałem i pytałem na różnych forach to polskie
wydanie nie zawiera kodów Steam (poza Skyrimem oczywiście). Dwa lata temu, niedługo po
wydaniu Antologii, wysyłałem w tej sprawie mailowe zapytania do Cenegi oraz do ich sklepu,
nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Jeśli jednak chodzi o samą wersję angielską, to tak Morrowind jak i Oblivion w wydaniu
z Antologii mają możliwość instalacji zarówno wersji polskiej, jak i angielskiej.


Dokładnie, jestem posiadaczem Antologii i klucz mam tylko do Skyrima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, nie przyszło mi na myśl, ze dali angielska wersje morrowinda jako płytkę / drm-free. Ale jakby nie było to byłby produkt nie zgodny z opisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam bardzo dziwny problem. Mianowicie: załadowałem save''a i cała moja zbroja wyparowała. Tzn, cała, którą udało mi się zakląć. Najpierw pomyślałem, że to coś jest nie tak ze zbroją, ale potem okazało się, że dwa zaklęcia, które sam zmajstrowałem też gdzieś zniknęły. Co się mogło stać? Jak nie dopuścić, by stało się ponownie? Na wszystkich saveach stało się dokładnie to samo - wyparowały.

Czy to może być wina moda Midas Magic? Wyłączam już na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować