Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 27.03.2006 o 19:08, Night Elf napisał:

> > > 2. Na pewno wszystkie?

Dnia 27.03.2006 o 19:08, Night Elf napisał:

Poza tym all zrobilem... tego batlemage wampira ubilem i strzalka mi zniknela... wiec uznalem
ze to juz koniec, ale jak juz powiedzialem wybilem cale lochy 2 razy i nic nie znalazlem...


Sprawdź jego zewłok. Pył musi tam być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btw. jest jakis sposob do zmienienia glownego skilla? Kurcze juz zaliczylem tyle questow... [ Cala arene, cale misje zlodzieji, czesc magow, czesc wojow i pare pobocznych] i uznalem ze alchemia to zbedny skill ktorego w ogole nie kozystam. Wzielem builda Assassina, zreszta takiego mi wykazalo po przejsciu lochow i uznalem ze pasuje mi, ale szczerze mowiac o wiele bardziej przydalaby mi sie magia iluzji nizeli ta przekleta alchemia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 19:16, Night Elf napisał:

mi wykazalo po przejsciu lochow i uznalem ze pasuje mi, ale szczerze mowiac o wiele bardziej
przydalaby mi sie magia iluzji nizeli ta przekleta alchemia...


Zrób sobie swojego własnego :) builda :) Bo zmienić się nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 19:16, Night Elf napisał:

Btw. jest jakis sposob do zmienienia glownego skilla? Kurcze juz zaliczylem tyle questow...
[ Cala arene, cale misje zlodzieji, czesc magow, czesc wojow i pare pobocznych] i uznalem ze
alchemia to zbedny skill ktorego w ogole nie kozystam. Wzielem builda Assassina, zreszta takiego
mi wykazalo po przejsciu lochow i uznalem ze pasuje mi, ale szczerze mowiac o wiele bardziej
przydalaby mi sie magia iluzji nizeli ta przekleta alchemia...


przeceiz zawsze mozesz rozwijac inne skille nei tylko glowne. a tylko bedziesz lvl wolniej zdobywal ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 17:48, Gosu napisał:

> Kurcze przeciez zawsze podwyzszaja wymagania znaczy jak pisza to jak gra wyjdzie wymagania

> co nizsze, a bylo by extra jakbym dokupil tylko 512 ram i by mi chodzilo na max:D najbardziej

> mi sie podoba ze bedzie mozna jezdzic na wierzchowcach widzalem screen na koniu pieknyyyyyyyy,

> a musze morka skonczyc ostanio cos malo gram:( warcraft 3 mnie wciagnal

Warcraft 3...morrowind...troche do tylu z grami jestes kolego :)


Ty tak uwazaasz, jest to wiesniacka mysl grac w gry co maja fajna grafike, niewazne ze fabula z**** maxymalnei ale ma fajna grafe to biore ! nie ma co ale przed tym wyzuce gnoj! eehh... Ja lubie klasyki "kolego" gram w co lubie i nie liczy sie dla mnie grafa, a czeakm na tytulu: gothic 3 i oblivon, dla mnei to dziwne grac w to co inni graja, zekbym : anormalne lub apsurdalne(głupie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac nie kupuje Oblivona i Gothic 3 dla grafy bo bym byl totalnym idiota, kupuje bo lubie i wiem ze ma fajna grafe, a znam goscia co kkupil fahrenheita bo ma fajna grafe pogram 1 godzine i odstawil na polke(bez komentarza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zle mnie zrozumiales ja tez gralem w Morrowinda i Warcrafta 3 tylko ze 2 lata temu jak nie wiecej...pozatym nie gram w gry dlatego ze inni w nie graja tylko ze chce w nie grac...podejrzewam ze ty poprostu w nie nie mozesz pograc wiec grasz w starocia...i nie mow mi co jest wiesniackie bo jak ja gralem w gry na PC to ty najprawdopodobniej sie z komodore cieszyles jeszcze albo wcale kompa nie miales..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 20:21, ArtuRPGpl napisał:

Widze ze juz to kilka zimow gra w Oblivona? ii jak sei podoba? juz ktos jezdzil na kuniu?:P


Jezdzenie na kuniu jest kosztowne, a ten kun szybko sie nudzi...

Szczerze mowiac zawiodlem sie na Oblivionie... niby mialo byc wiecej NPC z rozbudowana historia, ale to G prawda... swiat w miastach czesto wydaje sie pusty... mogloby byc z 2 razy wiecej NPC.

Generalnie duzo rzeczy mi brak... jakis innowacyjnych...

Fakt, faktem grafika jest ladna i nie mozna powiedziec, ze jest bez znaczenia, bo buduje klimat, lecz praktycznie jest moze z 3 rodzaje ruin [marmurowe, kamienne, jaskinie] i powtarzaja sie nonstop i roznia sie tylko inna siecia tuneli... choc maja jakies smaczki wyrozniajace je...

Pozatym irytuje mnie troche, ze wszystkie ruiny musza byc zamieszkale przez wrogich kolesi, jakby ktores nie moglyby stac, by stac puste wiejace groza... czesto sie przydaja jako punkty przezutowe jak trzeba gdzies dojsc.

Ogolnie spodziewalem sie lepszej gry, ale moze byc... misje dla zlodziejskiej gildii daly duzo tej grze w moich oczach. Choc praktycznie i tak wszystkie misje sa praktycznie takie same.. isc do X przez Y lochy i wybic\ominac Z stworow.

Choc misja ze statkiem piratow w gildii Assassinow tez byla dobra... mozna bylo dostac sie na poklad chowajac sie w luku bagazowym.

Btw. irytuje mnie jeszcze jedna rzecz... ze nie mozna zwiekszac Armora... niektore zbroje naprawde fajnie wygladaja np. zbroja od Assassinów, lecz w puzniejszym etapie gry jest slaba... glass armor jest o wiele lepszy... i bym sie nie obrazil jakbym mogl wzmocnic ja do poziomu glass armor...

Eh... juz to mowilem, ale gra jest nawet fajna, ale spodziewalem sie czegos wiecej, gra moglaby dawac wiecej mozliwosci i nie byc momentami strasznie nudna.

Np. w misji z odwampirzaniem sie trzeba bylo krwi jakiegos ludzika... to czemu nie dac opcji w rozmowie z zebrakiem [tej rasy co trzeba by bylo] ze zaplaci sie mu 20 monet jak da sie ukuc nozem, albo w gildii magow wytlumaczyc, ze potrzeba nam takiego skladnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 21:51, Night Elf napisał:

Np. w misji z odwampirzaniem sie trzeba bylo krwi jakiegos ludzika... to czemu nie dac opcji
w rozmowie z zebrakiem [tej rasy co trzeba by bylo] ze zaplaci sie mu 20 monet jak da sie ukuc
nozem, albo w gildii magow wytlumaczyc, ze potrzeba nam takiego skladnika.


Ludzie ( i Argonianie ) zwykle stają się podejrzliwi, jak tak nagle ktoś prosi ich o grzeczne wykrwawienie się :D bo musi się z wampi..eee..znaczy musi sobie hemoglobinki poziom uzupełnić :) A nie, panie, te czerwone oczy i kły to takie normalne są. It runs in tha family :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie nie jestem zaskoczony wiedzalem ze oblivion taki bedzie...dlatego napisalem ze szczegolnie mnie przyciaga grafika tej gry a nie ze bede w nia gral tylko dla grafiki jak zrozumieli tu co niektorzy...poprsotu nie chcialem oczekiwac czegos wielkiego ze strony walki,qestow i calej otoczki gry bo bym sie zabardzo zawiodl...tak jak sie zawiodlem na Morrowindzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac po nudzi...

kon sie szybko nudzi... i gubi

A chyba 2 raz kupic nie mozna.

Btw. za to miasta sa nawet fajne, kazde innaczej praktycznie wyglada... w kazdym chyba mozna dom kupic, ale szczerze mowiac radze przed zakupem zrobic save... to kosztuje sporo kasy, ale zalezy w jakim miescie chcemy kupic.

Tu sie przyznam bez bica, ze troche oszukalem z kasa, bo nie wyobrazam sobie zebranie takiej sumy. Najtanszy dom 10k umeblowanie 2 cena domu. Wada jest, ze nie mozna zwiedzic domku, bo np. okoliczne wygladaja zewnatrz tak samo, w wewnatrz tez, ale nasz dom wewnatrz jest inny i czesto mozna sie na nim zawiesc. A nawet mistrz otwierania zamkow jakiego sobie wypracowalem [ ;F ] nie moze wejsc i zobaczyc jak w srodku jest. Mi sie najbardziej w Brumie podobal domek... z zewnatrz ten w miescie na Chacostam na prawo od stolicy, ale zawiodlem sie na wnetrzu.

Btw. dobija mnie to, ze nie mozna zlecac roznych rzeczy ludzia... w pewnym momecie mozna byc mistrzem gildii i praktycznie nie ma sie z tego powodu profitow, a fajnie by bylo jakby mozna bylo zlecac panu X znalezienie X rzeczy, ktore nam sa potrzebne, a w zamian dostanie Z kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz jestes mistrzem gildi? spales wogole od kad kupiles obliviona? ;) jak to kon moze sie zgubic?W sensie ze zapomina sie gdzie sie go zostawilo czy ze sie wraca a jego juz nie ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 22:04, Night Elf napisał:

/.../ A nawet mistrz otwierania zamkow jakiego sobie wypracowalem
[ ;F ] nie moze wejsc i zobaczyc jak w srodku jest. Mi sie najbardziej w Brumie podobal domek...
z zewnatrz ten w miescie na Chacostam na prawo od stolicy, ale zawiodlem sie na wnetrzu. /.../

Rozumiem, zawiodłeś sie na wnętrzu, ale dlaczego uniwersalnego czaru cofającego czas (save) nie zastosowałeś, to pojąć nie mogę. Zwiedziłbyś sobie wszystkie domy na sprzedaż i wybrał najlepszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spalem... i nie gram po nocach.

Widzisz, koniem nie wiedziesz do miasta, zostaje on automatycznie nazewnatrz. Lecz jak idziesz gdzies [ palcem po mapie, gdyz mozesz podrozowac jak w BG] powinien on w teoretyce automatycznie pojechac z toba i zostac przed brama. O ile podrozowanie palcem po mapie jest chyba szybsze, to juz wychodzac z miasta konia nie uswiadczysz, a palcem po mapie mozna jezdzic tylko po miedzy mapami i miedzy lokacjami [punktami zaznaczonymi auto na mapie] w ktorych juz byles. Wiec nie ma mowy z podrozy na koniu, a i ten nadaje sie tylko do jazdy po drogach, gdyz o ile on plywac umie [jak przemieszcza sie rzeke czy cos] robi to strasznie wolno, a i bardzo ciezko sie nim steruje. Generalnie Tyrmiel czy jak ma ten lad jest dosc gorzystym terenem i jak sie koniem zachaczy o cos to jest duzo piep... zeby wycofac i wejsc tam gdzie mozna... duzo szybciej w praktyce z buta sie idzie.

Z konia nie mozna tez czarowac itp. przynajmniej ja nie moglem.

W Oblivionie podoba mi sie niebo... jest naprawde super w WoWie np. to takie shitowate i pixeloze ma... w Oblivionie patrzy sie na niebo i zastanawia sie kiedy samolot przeleci. Sa 2 ksiezyce, ktore maja swoje rozne fazy... choc oba ksiezyce widzialem tylko raz naraz podczas zacmienia, choc to zrozumiale, gdyz tworcy musieli by opracowac metode rzucania cenia na oba ksiezyce, gdyz oba w ksztalcie rogala nie moga byc. Poruszaja sie po niebie tak samo jak slonce.

Ogolnie jeszcze dobijaja mnie 2 rzeczy...
1) Jak sie nurkuje w wodzie to praktycznie nic sie nie widzi, choc w raz bylo cos widac, ale to byla woda "questowa" wiec chyba specjalnie.
2) Dobija mnie to jak wygladaja liscie... albo raczej jak zrobiono galezie. Spox drzewa wygladaja bosko, ale stancie pod drzewem spojrzcie w gore i zacznijcie "krecic" do okola. To zobaczycie co mnie razi...

Mozna to mnozyc, ogolnie strasznie upierdliwy jestem... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 22:13, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ A nawet mistrz otwierania zamkow jakiego sobie wypracowalem
> [ ;F ] nie moze wejsc i zobaczyc jak w srodku jest. Mi sie najbardziej w Brumie podobal
domek...
> z zewnatrz ten w miescie na Chacostam na prawo od stolicy, ale zawiodlem sie na wnetrzu.
/.../
Rozumiem, zawiodłeś sie na wnętrzu, ale dlaczego uniwersalnego czaru cofającego czas (save)
nie zastosowałeś, to pojąć nie mogę. Zwiedziłbyś sobie wszystkie domy na sprzedaż i wybrał
najlepszy ;)


Bo nie mialem za szybko ostatniego save, a pozatym nie spodziewalem sie tego, ze az tak sie zawiode... ale sa domy w kazdym miescie, kazdy inaczej wyglada z zewnatrz i wewnatrz... mysle ze spokojnie kazdy znajdzie dom dla siebie ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, dobrze ze nie mam wysokich oczekiwan (lata na RPGCodex robia swoje), wiec raczej sie nie zawiode...

Smieszna byla reakcja czesci ludzi z oficjalnego Elder Scrolls Forum. Niektore osoby osmielily sie zapostowac krytyczne uwagi, a w odpowiedzi dostaly np. posta "Please keep all negative comments to yourself, OK?" (sam widzialem) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 22:22, Night Elf napisał:

Mozna to mnozyc, ogolnie strasznie upierdliwy jestem... :P


Ja tez jestem dosc uczepliwy jesli chodzi o gry...dobrze ze mowisz negatywe rzeczy bo jak kazdy tu tak slodzil jaka to cudowna gra to az wierzyc sie nie chcialo...generalnie widze ze to powtorkka z rozrywki...jak Morrowind wychodzil tez zapieralo wdech na widok grafy ale po zagraniu w niego juz nie bylo tak rozowo...mysle ze tworcy zabardzo przy kazdej czesci zwracaja uwage na grafike zapominajac o rozgrywce...Robia duzy i piekny swiat ale jednak pomimo wielkosci nie jest on az tak zroznicowany...ciezko bedzie np.Fanow world of warcraft przekonac do obliviona...moze niektorych..np. Mnie bo ja juz na wow patrzec nie moge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować