Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Mnie Morrowind nigdy nie przytloczyl...nie podobal mi sie swiat,nie podobaly mi sie rasy jacys ludzie z rybimi glowami albo kocimi beton,generalnie Gothic 1 nawet bije Morra na glowe.Oczywiscie to moje zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 11:11, Volvox napisał:

- Questy2 - Po wejsciu do miasta widac informacje o groznym wlamwywaczu. Pierwsza rzecza ktora
chcialem zrobic to znalesc kapitana strazy zeby moc dostac questa na niego. Niestety nikt w
miescie nie powiedzial mi gdzie moge takowego znalesc :/ Nie ma nawet budynku strazy miejskiej.


Bo to nie jest jakis zwykly wlamywarz tylko Grey Fox... tak naprawde wiekszosc ludzi traktuje go jako legende, a nizeli realnego wlamywacza... choc wszystki w swoim czasie.

Dnia 28.03.2006 o 11:11, Volvox napisał:

- Noszenie przedmiotow - Nosze obecnie ciezkoa zbroje, miecz i tarcze oraz zestaw malego alchemika.
Problem, ze niewiele wiecej uniesc moge (300). Po co chodzic do lochow jak wyniesc moge jedynie
butelki i zwoje bo reszta jest za ciezka? (szkoda ze na konia ladowac sie nie da :)


Tu sie zgodze... naprawde przedmioty powinny mniej wazyc, albo powinna byc torba przechowywania ktora odejmowalaby % z wagi.

Dnia 28.03.2006 o 11:11, Volvox napisał:

- Magiczne przedmioty - Jakos nie podoba mi sie pomysl z utrata wlasciwosci przez magiczne
bronie :/


One jej nie traca, w gildii magow ja mozna naladowac spowrotem, lecz fakt jest to strasznie uciazliwe. Przedmioty szybko bardzo traca swe wlasciwosci... sa zaledwie na pare uzyć, ladowanie ich kosztuje krocie... a i samemu ich naprawiac nie mozna, tylko musi sie latac z nimi do miasta do kowala. Mam ponad 50 naprawiania i nadal naprawiac ich sam nie moge.

Dnia 28.03.2006 o 11:11, Volvox napisał:

- Ide sobie droga a tu nagle wyskakuje na mnie ork z toporkiem i bez powodu mnie atakuje. Troszke
glupie :|


Ork to ork..

Dnia 28.03.2006 o 11:11, Volvox napisał:

- Czy ktos uzywa skradania? NIe mam wprawdzie za wysoko rozwinietej tej umiejetnosci ale jakos
przeciwnicy wykrywaja mnie z odleglosci 5-10 metrow, a to za stanowczo za daleko na skuteczny
atak.


Masz jeszcze za malo skilla... chyba gozej sie skrada w ciezkiej zbroi, CHYBA lepiej w lekkiej... ilosc skilla obslugujacego "lekka" zbroje tez ma znaczenie. Pozatym mozesz skradac sie tylko od tylu... masz takie ala oko tym ono bardziej zlote jest tym bardziej cie dostrzegaja. Na poczatku troche trudno jest, ale radze pocwiczyc skilla w miescie caly czas skradajac sie jak sie gdzies chodzi. Pamientaj to nie jest niewidzalnosc... skradasz sie od tylu ja mam ponad 90 skilla w skradaniu a jak przejde przed straznikiem to mnie widza.

Dnia 28.03.2006 o 11:11, Volvox napisał:

- Czy sierp, nozyce, szczypce itp sie do czegos przydaja?


Chyba nie... szukalem zastosowania, ale nie znalazlem.

Dnia 28.03.2006 o 11:11, Volvox napisał:

- Czy da sie gdzies przecyztac zapis ostatniej rozmowy? Czasem pojawia sie blad i dialog przewija
sie zbyt szybko lub ja zniecierpliwiony klikne w momencie jak zmienia sie napisy i wtedy przeskocza
o 2 do przodu.


Tego tez chyba nie ma...

Dnia 28.03.2006 o 11:11, Volvox napisał:

- Da sie byc we wszyskich gildiach?


Da sie, ale czasem questy koliduja... raz mialem questa by cos zrobic zlodziejem... i byla taka sytuacja, ze musialem zabic jednego jego moscia z gildii czarodziejow, co spowodowalo, ze zostalem z niej wyrzucony, a zeby zostac przyjetym spowrotem trzeba sie nazbierac bardzo zadkich skladnikow z poteznych stworow... 20 sztuk Vampire dust... to akurat proste.. ale 20 deadra hearth to juz nie... szczerze mowiac po 2 dniach szukania znalazlem 5 sztuk... a stwory ktore je maja w sobie nie sa najlatwiejsze do zabicia, a i trudno je znalesc.

Dnia 28.03.2006 o 11:11, Volvox napisał:

Mousze przyznac ze ostatecznie Oblivion mnie nieco rozczarowal. Jest zbyt podobny do Morrowinda
i niewiele rzeczy poprawiono. Szkoda ze miasto nie jest bardziej zywe z wieksza iloscia zadan
:(


Mnie tez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btw. w ekwipunku dobijaja mnie klucze w pewnym momecie gry ma sie ich dziesiatki, a lepiej ich nie wyrzucac... niektore cos warza... ale najbardziej irytujace jest to, ze zajmuja tyle miejsca.

Powinno byc jakies kulko na klucze, pojemnik na zwoje, co by ich wage redukowalo i pojemnik na miksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 12:05, Gosu napisał:

Tak z waszych opis wychodzi ze gre spokojnie mozna nazwac Morrowind 2 ;)


NIe, bo nie ma tam wielkich grzybow :P

Choc fakt jest w praktyce Morrowind 2, ktory malo wad usuwa, lecz kopjuje stare i dodaje nowe...

Choc dodaje tez duzno nowych smaczkow co wychodzi na +.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 10:36, shrekinator napisał:

Ale mi namieszliscie w głowie przydała by sie jakas cenzura :)) Teraz nie wiem czy kupic tego
Obviliona czy nie


Moim zdaniem kupuj śmiało :) Fakt faktem gra przełomem w crpg nie jest i nie spełnia oczekiwań jakie miałem względem gry tak doświadczonych twórców jak panowie z Betshedy, którzy w dodatku przygotowywali Obliviona od połowy 2002 roku (więc mieli czas wszystko dopiąć na ostatni guzik - a nie dopięli), ale mimo wszystko jest to obecnie najlepszy crpg na rynku...Chociaż jak pisałem mam wiele zastrzeżeń do tej gry, to jednak z przyjemnością zasiądę do niej znowu jak tylko zmodernizuję peceta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morrowind 2 czy TES IV to kontynuacja tak czy inaczej (ale nie losów bohatera). Trudno, żeby nie korzystali ze schematów i doświadczeń z poprzedniej części przy tworzeniu tej. Zresztą przecież powiedzieli, że moro był super a Oblivion to choho i jeszcze. Popatrzcie na stronę jak bardzo chwalą się recenzjami 9.5/10 czy 10/10 i wyróżnieniami przyznawanymi przez znane e-organizacje. Ich strona wygląda dziś jak mundur generalski. Same medale ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 12:09, Night Elf napisał:

(...)

Zauważyłem, że sporo przeszedłeś już w Oblivionie - dlatego mam pytanie - czy w miarę awansowania w walce mieczem dochodzą jakieś nowe ciosy, czy wszystko pozostaje tak jak na początku?
(pewnie nic się nie zmienia, ale wolałem zapytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 13:01, verbum napisał:

Zauważyłem, że sporo przeszedłeś już w Oblivionie - dlatego mam pytanie - czy w miarę awansowania
w walce mieczem dochodzą jakieś nowe ciosy, czy wszystko pozostaje tak jak na początku?
(pewnie nic się nie zmienia, ale wolałem zapytać :)

dochodza
kazda umiejetnosc (w tym ostrza) jest podzielona na 5 poziomow zawansowania i na kazdym dochodza nowe perki, dla ostrzy sa to wlasnie nowe specjalne ataki, ktore wyprowadza sie poprzez nacisniecie kierunku (przod, tyl, bok) i przycisku ataku... pozniej takie ciosy moga nawet powalic przeciwnika na ziemie czy sparalizowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 01:37, złodziejaszek napisał:

Gra nie jest przełomem...


Mylisz chyba pojecie przelomowosci i nowatorstwa z wlasnym idealem gry. Nawet zla gra moze byc przelomem, jesli wprowadza rozwiazania potem kopiowane w innych produkcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2006 o 13:20, trollf napisał:

dochodza kazda umiejetnosc (w tym ostrza) jest podzielona na 5 poziomow zawansowania i na kazdym >dochodza nowe perki, dla ostrzy sa to wlasnie nowe specjalne ataki, ktore wyprowadza sie poprzez > >nacisniecie kierunku (przod, tyl, bok) i przycisku ataku... pozniej takie ciosy moga nawet powalic przeciwnika
na ziemie czy sparalizowac...


Dzięki za odp. To fajnie, czułem, że Oblivion może mnie jeszcze czymś zaskoczyć :) To na pewno duży plus dla tej gry, tylko szkoda, że podobno nie opłaca się awansować, bo jest trudniej...- czyli że potwory jak nie awansujesz mają mniejszy poziom? (byłoby to bez sensu dla mnie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tych specjalnych umiejetnosci... irytuje mnie to, ze nie ma w opcjach, czy liscie skilli jakiegos szerszego opisu, bo szczerze mowiac o takich rzeczach szybko sie zapomina. A o tym co i jak dochodzi dostaje sie info tylko przy przekroczeniu pewnego progu w skillu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.:)
Mam pytanie odnośnie ksiąg w Oblivionie. Czy jest ich równie dużo jak w Morrowindzie?, lub porównywalnie?
Dla mnie historie w nich opowiadane, były - "uwiarygodnieniem" Świata.:) Więc dlatego mnie to tak nurtuje.
I pomimo mej znajomości - swobodnej - biegłej, angielskiego, obawiam się że nie podołam w "odczytywaniu" staroangielskiego - chyba? Liczę na ten "klimat historii".W każdym razie czekam na PL i tak, ale kwestia ksiąg mnie interesuje czysto "klimatycznie", że tak powiem.:) Czy mozna spodziewać się tej samej "uczty czytelnika" jak w poprzedniej części? Czytałem wszystko co można było - i chyba dlatego tyle czasu mi zajmowało "morrowindowanie". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 21:43, Gosu napisał:

Zle mnie zrozumiales ja tez gralem w Morrowinda i Warcrafta 3 tylko ze 2 lata temu jak nie
wiecej...pozatym nie gram w gry dlatego ze inni w nie graja tylko ze chce w nie grac...podejrzewam
ze ty poprostu w nie nie mozesz pograc wiec grasz w starocia...i nie mow mi co jest wiesniackie
bo jak ja gralem w gry na PC to ty najprawdopodobniej sie z komodore cieszyles jeszcze albo
wcale kompa nie miales..


Moge pograc, jakbys nie widzial nizej masz opis mojego kompa
AMD Sempron 2600+ 512 DDR RAM Radeon x700 128/256

A w nowsze gry tez gram np w most wanted czasami teraz cekam na oblviona i gothic 3 gothic 3 pojdzie mi na max detalach jak dokupie 512 ram ale niestety oblivon nie:( A co powiesz na to ze gram tez w icewinda 1 i 2 oraz baldura 1 i2 moze obzwiesz mnie czlowiekiem z epoki kamienia? czy to wazne czy gra jest stara czy nowa? wazne ze jest FAJNA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 13:38, Hegemon napisał:

Mylisz chyba pojecie przelomowosci i nowatorstwa z wlasnym idealem gry. Nawet zla gra moze
byc przelomem, jesli wprowadza rozwiazania potem kopiowane w innych produkcjach.


Ale Oblivion nic takiego nie ma :)
To taki Morrowind 2 - lepsza grafika i kilka drobnych zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 22:24, Night Elf napisał:

> >


A powiedz mi jeszcze czy na komputerze AMD Sempron 2600+ 1024 DDR RAM Radeon x700 128/256 na jakich detalach moge pograc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Artur widzę, że ktoś musi Cię uświadomić: w RPG''ach grafika nie jest najważniejsza:P Po drugie wątpię by na tym forum były osoby na tyle niepełnosprytne aby nie zorientować się, że w podpisie masz zawartą konfigurację PC''ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować