Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bardzo dużo dolarów w THQ

33 postów w tym temacie

No nie dziwię się! W końcu produkty THQ stoją według mnie na najwyższym poziomie. Choćby Kompania Braci i STALKER. Gry ciekawe i porządnie zrobione. A co ciekawe, THC to firma nie z USA, ale z Kanady. A jak na Kanadyjczyków przystało, u nich wszystko ma swoją jakość!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale co to takiego jest ten "przychód netto" ?

Wiem co to jest przychód, zysk netto, nawet sprzedaż ale "przychód netto" ?

Panowie newsmeni douczcie się albo dotłumaczcie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 09:28, Hansvonb napisał:

No dobrze, ale co to takiego jest ten "przychód netto" ?

Wiem co to jest przychód, zysk netto, nawet sprzedaż ale "przychód netto" ?

Panowie newsmeni douczcie się albo dotłumaczcie !


Ustalając przychód netto ze sprzedaży bierze się pod uwagę:

* przychody ze sprzedaży towarów a więc bez materiałów
* przychody ze sprzedaży produktów tj. wyrobów, robót i usług przy czym nie koryguje się zwiększenia lub zmniejszenia wartości zmiany stanu produktów i kosztu wytworzenia świadczeń na własne potrzeby
* przychody z operacji finansowych

Przychód netto nie obejmuje VAT i jest obniżany o rabaty, upusty. Nie zmniejsza się natomiast przychodów o podatek akcyzowy. W przypadku różnic kursowych oraz sprzedaży papierów wartościowych netto oznacza saldo przychodów kosztów.

Nie chciało mi się tego tłumaczyć bezpośrednio, więc skopiowałem to z jednej stronki ;-). Ale w sumie niewiele więcej bym sam wymyślił. :-) Niemniej jednak takie pojęcie jak najbardziej istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle najwięcej zysku przynoszą firmie gry, o których istnieniu ja osobiście nie miałem bladego pojęcia. Rozumiem, że CoH czy W40k, no może jeszcze Stalker to byłoby Ok, ale przecież te gry są na PC only. Firma idzie na kasę, to widać (i niestety to normalne), bo juz zapowiadają jeszcze więcej gier na konsole. W końcu to one przyniosły lwią część tych przychodów.
A to oznacza, że tych bardziej ambitnych gier od THQ będzie coraz mniej. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie cieszę, bo gry ''''mogą'''' być lepsze. Czemu w '''' ''''?? Bo niektóre filmy osiągając potężne (a raczej pasuje tutaj ogromne) dochody odgrzewa kotlety, jak to jest z EA. Mam nadzieję, że Juiced 2 nie będzie klapą tak jak część pierwsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze więcej dolców wejdzie THQ do kieszeni, jeśli zreaktywują kultowy cykl Red Faction... Chwilka. Oni już "trójkę" zapowiedzieli na... 2008 rok. Nie wytrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować