Zaloguj się, aby obserwować  
Homo_sum

Krwiodawstwo

370 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2011 o 21:54, Pepperdwf napisał:

ja ciebie szanuje wiec tego samego oczekuje od ciebie


Nie szanujesz ludzi o których piszesz a o których nie masz pojęcia co dostałeś przytoczone w cytacie.
Pojecie wolontariatu znasz jedynie z Wikipedii, bo znając je z praktyki nie pisał byś takich bredni.
Zachowując się po chamsku - oceniany zostajesz jak cham, poprawność polityczna mogła by co najwyżej zmienić to stwierdzenie na "zachowujesz się nie kulturalnie/okazujesz brak kultury" aczkolwiek zwykłem mówić ludziom wprost to co sadze o danym zachowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowiek tchórzliwy i głupi potrafi przemilczeć to co myśli w sytuacji wymagającej interwencji, a zwłaszcza w sytuacji gdy ktoś prezentuje naganne zachowanie wymagające korekty [vide twoje wypisywanie bzdur, zabobonów i obrażanie ludzi w praktycznie każdym poście, to co uprawiasz to jest właśnie trolling]

P.S.
Sugerujesz więc, że każdy mieszkaniec polskiej wsi to cham i prostak powyższym postem - wyjątkowy poziom chamstwa kapitanie kulturalny. Pracuj dalej na swojego bana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2011 o 22:05, Pietro87 napisał:

Sugerujesz więc, że każdy mieszkaniec polskiej wsi to cham i prostak powyższym postem
- wyjątkowy poziom chamstwa kapitanie kulturalny. Pracuj dalej na swojego bana.


W sumie to bawiąc się w etymologie słowa cham (jak i gbur) to ma racje, bo pierwotnie cham znaczył wolny chłop, nieraz i bardzo zamożny..

No, ale coraz bardziej odchodzimy od tematu właściwego, niech ktoś zacznie ignorować drugą stronę, pro publico bono..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyzywanie innych nie czyni z ciebie medrca. nic takiego nie sugeruje, zle zinterpretowales to co napisalem, albo wcale nie jestes taki madry za jakiegos sie uwazasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 22:10, Assurubalit napisał:

No, ale coraz bardziej odchodzimy od tematu właściwego, niech ktoś zacznie ignorować
drugą stronę, pro publico bono..


Popieram, ja swoje stanowisko zająłem, wytknąłem to co uznałem za wyjątkowo rażące i tyle.
Należę do tej grupy ludzi która wali prosto z mostu co jej lezy na wątrobie, złodziej to złodziej a nie niezresocjalizowany obywatel, cham to cham a nie niekulturalny młodzian lub ekscentryczny wolnomyśliciel [swoją drogą poprawność polityczna jest wspaniała, stała się tym o czym mówił oszołom Rydzyk "sztuka nazywania szamba perfumerią" :)], nie dopadł mnie jeszcze rak poprawności politycznej tak często dziś mylonej ze zwykłym taktem i ogładą [można być taktownym jednocześnie będąc stanowczym i nie wyzbywając się przysłowiowych "jaj z portek" do mówienia prawdy prosto z mostu - przynajmniej takie moje zdanie]

Rozmowę skończyłem, resztę zapewne oceni Helmut który tu najczęściej zagląda tudzież inny członek redakcji forum :)

P.S.
A wyżej masz przykład jak ktoś piszący bzdety próbuje odwrócić przysłowiowego kota dupskiem :)
Wygląda to iście komicznie, chyba nawet bardziej niż "zakaźna białaczka" =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 22:22, Pietro87 napisał:


"Odznaka "Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu" jest nadawana zasłużonym honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa."

czyli że co? mam chodzić na wiece zwiazane z krwiodawstwem? wystepowac w reklamach razem z pazura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili koniec tego wzajemnego obrzucania się błotkiem. Przedtem była propozycja, teraz jest już polecenie Moderatora. Jeszcze jeden post kontynuujący i nagroda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, wystarczy mieć poprzednie odznaki czyli być w zasadzie tylko regularnym dawcą.
Zapewne większe szanse mają na ta odznakę osoby wybitnie się wyróżniające, np zapisane w bazie dawców szpiku etc.
Z resztą możesz dopytać się o to w jakimkolwiek punkcie krwiodawstwa.
Zachowaj trochę powagi jak chcesz poważnych odpowiedzi, jeśli wydaje ci się, że udzielanie się na rzecz ratowania życia to są reklamy z pazura to masz rację wydaje ci się, mam wrażenie, że żyjesz w jakimś wyjątkowo skrzywionym lub wyimaginowanym zaboboniarskim stereotypie.
Ponadto nawet te "głupie reklamy" ratują poniekąd życie, bo uświadamianie ludzi poprzez mas-media ma swoje plusy, przekaz dociera powszechnie do wszystkich [podobnie z akcja oddawania szpiku]

@Hellmut
Jak napisałem ja skończyłem na poście 227, aczkolwiek boli mnie [zwłaszcza poprzez pryzmat własnych doświadczeń i własnej pracy] obrażanie i zaboboniarstwo wobec ludzi starych, chorych lub uzależnionych, czego nie toleruję i tolerować nie będę, obserwować obojętnie tez nigdy nie zamierzam, masz na ten temat podobne zdanie z tego co wiem więc chyba rozumiesz do czego piłem.
P.S.
Ze złota łopatą z drugiego tematu - sorry, nie mogłem się powstrzymać, to chyba 11 odkop w przeciągu ostatnich miesięcy =)
Ale pseudomoderatorka - raczej ironiczny żart i zwykła forumowa porada, ale spoko aluzju poniał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mysle ze reklamy krwiodawstwa najbardziej wplywaja na swiadomosc ludzi tzn. wiecej osob dowiaduje sie o tym wlasnie z reklam.

@Pietro87
> obrażanie i zaboboniarstwo wobec ludzi starych, chorych lub uzależnionych, czego nie toleruję i tolerować nie będę

pamietasz jak pisales ze nalezy pisac co sie mysli? a co jesli ktos mysli cos co obraza innych np. starych? a co jeśli ja jestem stary a ty obrazales mnie, czyli obrazales starych. z tego wynika ze siebie nie powinienes tolerowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2011 o 22:24, Pepperdwf napisał:

czyli że co? mam chodzić na wiece zwiazane z krwiodawstwem? wystepowac w reklamach razem
z pazura?


Wymóg jest prosty 20 litrów, i to to jest wielką zasługą dla ratowania życia ludzkiego.. Oczywiście, można jeszcze działać w organizacjach pozarządowych promujących oddawanie krwi, do czego zresztą wszystkich zachęcam, także nie mogących oddawać krwi.

No i powiedz mi: czemu wszędzie widzisz problemy? No i po co się pytasz, skoro jasno i stanowczo napisałeś, że krwi oddawać nie zamierzasz.. Ta sprawa więc raczej Cię nie dotyczy, bo wymaga nie tylko oddawania krwi, ale bardziej regularnego i to przez wiele lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam sie bo chcialem zlapac bezdomnego i oddac jego krew w krwiobusie. Po prostu jestem ciekaw, bede mogl blyszczec ciekawostkami w towarzystwie, moze nawet wyrwe na "honorowego dawce" swoja przyszla zone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tu masz przykład - nie karm trolla [post 235] =)

A wracając do tematu ja z kolei cierpię na dosyć pospolita grupę A1RH+, toteż oddawać mogę celem tylko oddawania wymiennie [tzn jeśli ja oddam to i tak się nie zmarnuje bo jeśli ktoś gdzieś będzie potrzebował innej to moją oddaną wymienią sobie z innym bankiem].

Ciekaw jestem swoją drogą kiedy doczekamy się postępu w technologii pozwalającego na klonowanie osocza i krwi. Kiedyś czytałem kilka felietonów na temat badan idących w tym kierunku, ale od kilku lat nie sledze [ani też nie trafiłem na jakieś newsy o postępach w tej materii]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 23:25, Pietro87 napisał:

I tu masz przykład - nie karm trolla [post 235] =)


Szkoda w ogóle bajtów na komentarze w związku z wiadomym panem ;)

Dnia 18.11.2011 o 23:25, Pietro87 napisał:

A wracając do tematu ja z kolei cierpię na dosyć pospolita grupę A1RH+, toteż oddawać
mogę celem tylko oddawania wymiennie [tzn jeśli ja oddam to i tak się nie zmarnuje bo
jeśli ktoś gdzieś będzie potrzebował innej to moją oddaną wymienią sobie z innym bankiem].


Ja krew mam też dość powszechną, AB Rh+ (choć z Rh + i tak najrzadsza) i zwykle mają tej grupy pod dostatkiem, więc nie oddaję krwi pełnej tylko płytki krwi. Po pierwsze, że mogą z tego zrobić różne przydatne rzeczy (leki), po drugie mogę chodzić co 4 tygodnie a nie 3 miesiące więc automatycznie mogę więcej oddać :)

Dnia 18.11.2011 o 23:25, Pietro87 napisał:

Ciekaw jestem swoją drogą kiedy doczekamy się postępu w technologii pozwalającego na
klonowanie osocza i krwi. Kiedyś czytałem kilka felietonów na temat badan idących w tym
kierunku, ale od kilku lat nie sledze [ani też nie trafiłem na jakieś newsy o postępach
w tej materii]


Akurat ostatnio coś nowego wyszło. Nie do końca o klonowaniu krwi ale o krwi z komórek macierzystych.
Nie wiem czy to czytałeś:
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,10642247,Przelom__sztuczna_krew_po_raz_pierwszy_w_krwiobiegu.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2011 o 09:39, Phobos_s napisał:

Akurat ostatnio coś nowego wyszło. Nie do końca o klonowaniu krwi ale o krwi z komórek
macierzystych.
Nie wiem czy to czytałeś:
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,10642247,Przelom__sztuczna_krew_po_raz_pierwszy_w_krwiobiegu.html



A to czytałem akurat już jakiś czas temu, nie mniej ciekawi mnie czy coś się posuwa w kwestii tej "klonowanej krwi", bo to gdyby w końcu wypaliło, dało by ludzkości poniekąd nieskończone źródło wszystkich grup krwi dostępnych bez najmniejszych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 13:18, Pepperdwf napisał:

po oddaniu krwi tydzień temu spóźnia mi się okres. co robić?


Miarka się przebrała, widać nie potrafisz dyskutować tylko trollujesz, poczytałem twoje posty i widać tylko jedno trolling w związku z tym Degrad -1, ostrzegam, że następnym razem będzie ban, proszę zakończyć nabijanie sobie postów oraz trollowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować