Zaloguj się, aby obserwować  
Homo_sum

Krwiodawstwo

370 postów w tym temacie

No własnie tak mi to na zdjęciu wygląda i zdziwiłem się, że jakąś "nowość" się pojawiła [albo ja trafiłem na jakąś serie "inną" plastikowaną =P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 18:57, Rick napisał:

A, się pochwalę. :D


Gratsy :) Teraz oddawaj na kolejne stopnie :)

Ja jak oddawałem to w ogóle jakoś nie pomyślałem, że mogę się zgłosić po te legitymacje i jak później już oddałem całkiem sporo i miła pani z RCKK powiedziała żebym w końcu poszedł je odebrać, to odebrałem wszystkie 3 stopnie za jednym razem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 18:57, Rick napisał:

A, się pochwalę. :D

Achievement unlocked :)

Szkockie centrum krwiodawstwa nie rozdaje żadnych odznak za przekroczenie ustalonej ilości donacji. Po pierwszej wizycie dostaje się plastikową kartę członkowską, przy okazji drugiej jest to metalowa przypinka z dwoma sercami i grupą krwi dawcy, a potem to już co najwyżej można zjeść batona i napić się kawy po zakończonej sesji krwiodawstwa :P

20150311205216

20150311205724

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2015 o 21:08, Pietro87 napisał:

A są tam jakieś podobne jak u nas przywileje dla dawców czy tylko nagroda=sława :) ?

Hmm... Naklejka na samochód się liczy? Nie, nic z tych rzeczy. Przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo. Co najwyżej zaproszą kogoś na specjalną ceremonię wręczenia dyplomu przy okazji setnej donacji. To już nawet Anglia ma swoje przywileje i nagrody za kolejne przekroczone progi. W Szkocji o czymś takim jeszcze nie słyszałem. A może warto się tym zainteresować, bo ostatnio narzekali, że jedynie 2% populacji Szkocji regularnie oddaje krew. Najwyraźniej tylko 2% jest w stanie udzielić bezinteresownej pomocy; resztę trzeba przekupić zniżkami na autobusy i pociągi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to niestety wygląda, aczkolwiek imho takie bzdety jak te zniżki służą większej sprawie, bo jeśli to zwiększy poziom z 2% do 20% to już mamy gigantyczny sukces.
Mnie tam paradoksalnie najbardziej cieszy opcja skorzystania z opieki medycznej czy apteki poza kolejnością.
Pies szarpał bilety, jak mogę bez kolejki iść ojcu po insulinę i nie spóźnić się do roboty bo stałem w ośrodku 3h to jest to warte nawet ostatniej kropli =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się teraz zastanawiam - co w przypadku gdy ktoś ma dziarę w okolicach miejsca wkłucia? Czy jest to jakiś problem podczas pobierania? Oczywiście nie chodzi mi o sam tatuaż jako tatuaż bo wiem że po wykonaniu go trzeba jakiś czas odczekać z donacją. Bardziej miałem na myśli kwestię wkłucia, żyły jakieś mam, nie są ani bardzo widoczne ani całkiem niewidoczne, takie pomiędzy. Ktoś wie coś w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Ostatnio jak chciałem oddać krew wzięli mnie z łapanki na oddanie płytek krwi. Oddawałem płytki pierwszy raz. Po jakim czasie mogę znowu iść oddać krew? Tak samo jak w przypadku przerwy pomiędzy donacjami krwi (2 miesiące) czy jakoś inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2016 o 17:34, Rick napisał:

Mam pytanko. Ostatnio jak chciałem oddać krew wzięli mnie z łapanki na oddanie płytek
krwi. Oddawałem płytki pierwszy raz. Po jakim czasie mogę znowu iść oddać krew? Tak samo
jak w przypadku przerwy pomiędzy donacjami krwi (2 miesiące) czy jakoś inaczej?


Płytki można oddawać raz na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować