Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rynek reklam silnie się rozrośnie

52 postów w tym temacie

pepsi

Według wyliczeń analityków, do 2011 roku rynek reklam w grach będzie wart 971,3 miliona dolarów. Jest to suma niebotyczna, gdyż podsumowanie roku 2006 wykazało obrót na poziomie 77,7 miliona. Czyżby zatem na przestrzeni następnych kilku lat miała dokonać się rewolucja?

Przeczytaj cały tekst "Rynek reklam silnie się rozrośnie" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi reklam w grach się podobają, ponieważ oddają realistykę tych produkcji i pokazują, że gry nie różnią się dużo od naszego swiata... :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm grać sobie w coś stylu GTA, chodze po mieście, a tam na ścianach bilbord np PO czy cóś..

No oczywiście reklamy miały by sens, gdyby były "regionalne".. Więc Polak niebędzie widział tej samej reklamy co Japończyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co za tym idzie . Wiecej reklam w grach , wiecej pieniędzy w kieszeniach producentów a my gracze , co będziemy musieli to oglądać. Niedługo w RTS będzie jak AoE ''kup Coca Cole" "Kup Microsoft" . Albo intro w grach jak zawsze trwa 1 minute to będzie trwało 10 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 17:52, szerszeń45 napisał:

Super... jak ja nienawidzę reklam i spamu, włażącego wszędzie gdzie się tylko da :/


No nie przesadzaj. Lepiej już oglądać w grze jakieś billboardy z reklamami i które w ogóle nie przeszkadzają w grze, niż oglądając film oglądać około 10 minut reklam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tu pierdoły więc chyba nie potraficie czytać ze zrozumieniem.
"Oby tylko, jak słusznie zauważył rzecznik Yankee Group, ogłoszenia w grach nie były denerwujące"
Po co więc snuć teorie 10 minutowego intro itp?

Weźcie np. takie GTA, akcja toczy się w jakimś amerykańskim mieście - miałby ktoś z was coś przeciwko temu, aby tak jak w rzeczywistości były poustawiane billboardy? O taką reklamę chyba im chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, zgadzam się. Taki billboard może nawet zwiększyć realizm rozgrywki.
Jednak nie oszukujmy się, że taka sytuacja jak na obrazku w newsie to tylko początek góry lodowej. Ja nie byłbym happy gdy np. pod koniec gry zamiast bossa wyskoczy spocik reklamowy. Gdzieś te 900 mln będzie ulokowane już ty się nie martw i to mnie tak naprawdę wkurza. Te billboardy mogą być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam reklamy w grach nie przeszkadzają. Oczywiście o ile są pokazywane z umiarem, np. jakiś billboard w środku miasta oddaje realizm, ale np. niechciałbym, by w grze w realiach średniowiecza wyskoczył billboar Coli, czy tam innego Nike. Tak samo głupio by było, gdyby wyskoczył spocikk reklamowy. Tak więc reklamy jak dają trochę realizmy- to tak, alej jak już przeszkadzają- to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 18:10, cichy10 napisał:

ale np. niechciałbym, by w grze w realiach średniowiecza
wyskoczył billboar Coli, czy tam innego Nike.


Ale chyba reklama Hammeraita ( lub jakoś tam ) może być, to przecież na rdzę, na zbroje średniowieczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Markus nerwowy jest :P

Zwróć uwagę na to że wszyscy gadają jakie to będzie straszne i jak to im będzie przeszkadzać, ale nikt (prócz mej skromnej osoby) nie myśli jak to się odbije na portfelach graczy. I weź pod uwagę to że filmiki na początku mogą być uciążliwe tylko na konsolach bo tak jak wspomniałem można jakieś fixe pościągać.

A co do szerszenia: zwróć uwagę na to że bilbordy (najprawdopodobniej) i inne tego typu reklamy będą w miejscach nie zawadzających ale będą widoczne. Obecnie w grach jest mnóstwo miejsc gdzie producęci umieszczają swoje arty a gdzie mogła by być jakaś reklamka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 18:03, s2nto napisał:

Co to za gra? :>

Tak na oko to Battlefield 2142 :>

Reklamy zawsze sie przydaja - wtedy kazdy mzoe powiedziec "co dla niego byloby dobre, bo widzial reklame, ktora mu sie spodobala" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reklamy często zwiększają realizm rozgrywki (np: w PES, ToCA czy Colin), ale nie wyobrażam sobie- grając w Gothica- wielgachnego bilbordu Mac Donald''s ;P To by było straszne ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować