Zaloguj się, aby obserwować  
CzystyZysk

KFC czy McDonald's? Dyskusja

810 postów w tym temacie

Zajrzałem przed chwilą do wikipedi ale nie ma tam żadnych kompromitujących materiałów na waszego ulubieńca . Na McDonalda nie patrzyłem bo jeszcze bym coś wygrzebał i co by było ...;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 20:48, timon 111 napisał:

Zajrzałem przed chwilą do wikipedi ale nie ma tam żadnych kompromitujących materiałów na waszego
ulubieńca . Na McDonalda nie patrzyłem bo jeszcze bym coś wygrzebał i co by było ...;P


Sam byś sobie strzelił bramkę... :) KFC czyste jak łza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 20:50, dannik napisał:

Sam byś sobie strzelił bramkę... :) KFC czyste jak łza. :)

no nie wiem czy KFC jest takie czyste bo te fermy kurczaków pozostawiają wiele do życzenia i pewnie też mają Coca-Cole itd. w proszku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz tu coś na KFC Panie "I love KFC" Obejrzyj filmik. Mięso w Mac Donaldzie jest z normalnych rzeźni, a w KFC tym ludziom męczenie zwierząt sprawia przyjemność..

www.kentuckyfriedcruelty.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acha, i incydent w KFC zarejerstrowany przez kamery w KFC.. obsługa sikała, dodawała nasienie do napojów i jedzenia w ameryce. W MC Donaldzie czegoś takiego nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 20:42, Korsaż napisał:

hmn...kawas mrówkowy i askorbinowy i celuloza ...może nie trujące ale tez nie dobrze wpływające
na człowieka


E140 Chlorofil - jest tego w każdej sałacie, szczypiorku, bazylii, tyminaku, we wszystkim co zielone, istnieje to to na ziemi z miliard lat

Przeraża mnie ogólna tendencja strasznia "chemią", że chemia jest trująca szkodliwa, a wszystkie związki E to tak śmiertelne trucizny, że powinno się zabronić ich używania.

Tylko czemu natura od kilkuset milionów lat sama je stosuje? Ot choćby taki:

E140 Chlorofil - jest tego w każdej sałacie, szczypiorku, bazylii, tyminaku, we wszystkim co zielone. Ludzi żywili się tym od DAAAWNA i jakoś nigdy to nikomu nie szkodziło.
Ale jak teraz w składzie produktu jest E140 to olaboga, zakazać.

Oczywiście, zakazmy też stosować E300 - kwasu askorbinowego, bo przy braku tej substancji w diecie powstaje jakże przydatna choroba jak szkorbut, ale przecież to jest prawidłowo jak wypadają zęby i cały organizm się sypie?
Ale NIE! Jest napisane E300, to znaczy, że to mnie zabije - nie jem.

A taka pani E460 - Celuloza? Stanowi składnik każdej ściany komórkowej roślin, to podstawowy ich budulec, i każdy z nas je tego sporo właśnie spożywając rośliny.

Ale jak to?! Moja marchewka ma E460? - Zbanowąć marchewki, zakazać jeść rośliny!

Dlaczego ludzie tak bardzo boją się, gdy ludzie dodają składniki, które przez OGROM nikomu nie szkodziły?

Oczywiście, istnieją związki, jak choćby benzoesan sodu, który jest dość popularnym środkiem konserwującym, aczkolwiek wykazuje działanie szkodliwe.

Zastanówmy się jednak nad puszką konserwy. Puszka konserwy przygotowywana tradycjnymi metodami, bez żadnych dodatków po miesiącu przyjmuje ładny kształt piłki futbolowej, a każda zjedzona drobinka takiej konserwy powduje dośc pewną śmierć od jadu kiełbasianego.

Oczywiste jest przecież, że lepiej umrzeć w ciągu jednej doby w konwulsjach niż spożyć lekko szkodliwą konserwę z rzeczonym benzoesanem sodu.

Jak zostało kiedyś powiedziane: "Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Dawka czyni".

Propnuje więc zmusić się do wypicia na raz40 litrów wody :)

O jakże szkodliwa woda, zakazać jej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 20:58, DiegoPOL napisał:

Acha, i incydent w KFC zarejerstrowany przez kamery w KFC.. obsługa sikała, dodawała nasienie
do napojów i jedzenia w ameryce. W MC Donaldzie czegoś takiego nie było...

wiesz polska to nie ameryka...wiec u nas takich glupich ludzi nie ma
a co do restauracji jak juz musze gdzies zjesc w fast-foodach to ide na pizze albo do KFC bo tam jedzenie jest wedlug mnie lepsze niz w MCdonaldzie i do tego moge zobie wziasc tyle picia ile zechce xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że KFC jest lepsze od Maca chocziaż mozan było sie bać KF jak była ta afera z ptasa grypą ale co tam
przynajmniej można było umrzrc najedzonym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 20:57, DiegoPOL napisał:

Masz tu coś na KFC Panie "I love KFC" Obejrzyj filmik. Mięso w Mac Donaldzie jest z normalnych
rzeźni, a w KFC tym ludziom męczenie zwierząt sprawia przyjemność..

www.kentuckyfriedcruelty.com


Po pierwsze podaj mi stronkę, a najlepiej filmik o normalnych rzeźniech dla McDonalda.
Po drugie oglądałem ten filmik i znęcanie sie nad tymi biednymi kurczakami leży w psychice tych głupich ludzi.
Po trzcie to rzeźnie w USA, a nie Polsce więc nie porównuj.
Po czwarte nie jestem Pan "I love KFC". Mam imię.
Po piąte skąd możesz wiedziec co robi się w McDonaldzie w USA, a nie Polsce.
Po szóste nie popieram takiego znęcania się nad zwierzętami.
Po siódme mogę podac Ci kilka przykładów znęcania się nad zwierzętami.
To chyba narazie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 21:02, Mateusz9214 napisał:

wiesz polska to nie ameryka...wiec u nas takich glupich ludzi nie ma
a co do restauracji jak juz musze gdzies zjesc w fast-foodach to ide na pizze albo do KFC bo
tam jedzenie jest wedlug mnie lepsze niz w MCdonaldzie i do tego moge zobie wziasc tyle picia
ile zechce xD


Fakt u nas takich ludzi nie ma, są jeszcze głupsi. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 20:58, DiegoPOL napisał:

Acha, i incydent w KFC zarejerstrowany przez kamery w KFC.. obsługa sikała, dodawała nasienie
do napojów i jedzenia w ameryce. W MC Donaldzie czegoś takiego nie było...


Skąd możesz wiedziec czy gorszych rzeczy może nie robili w McDonaldzie... To było w USA, a nie w Polsce. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ja się wypowiem tak. lubię jedzenie z McDonalda. Bardziej lubię jedzenia z KFC (bo pikantne; mam to po mamie :D ) tyle że mam jedna uwagę. wolę jeść w KFC, bo widzę mięso, prawdziwe kurczaki. a mięso z McDonalda jest mielone, więc tam może być wszystko, oczy, kości, jelita, serce,uszy... a ja i tak nie zauważę. ale i tak lubię McDonalda. ale bardziej wolę KFC.
PS: DiegoPOL i dannik- dyskusja chyba zeszła trochę za daleko. zaraz zacznie wypominać że ojciec założyciela KFC pracował dla SS, a przodek założyciela McDonalda karmił konie Krzyżaków. przystopujcie trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 21:43, Madoc napisał:

to ja się wypowiem tak. lubię jedzenie z McDonalda. Bardziej lubię jedzenia z KFC (bo pikantne;
mam to po mamie :D ) tyle że mam jedna uwagę. wolę jeść w KFC, bo widzę mięso, prawdziwe kurczaki.
a mięso z McDonalda jest mielone, więc tam może być wszystko, oczy, kości, jelita, serce,uszy...
a ja i tak nie zauważę. ale i tak lubię McDonalda. ale bardziej wolę KFC.
PS: DiegoPOL i dannik- dyskusja chyba zeszła trochę za daleko. zaraz zacznie wypominać że ojciec
założyciela KFC pracował dla SS, a przodek założyciela McDonalda karmił konie Krzyżaków. przystopujcie
trochę


Zgadzam się, że się zapędziliśmy. Naipierw było spokojnie o chemikaliach, a teraz o znęcaniu sie nad zwierzętami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie no, ale wykład. pięknie to powiedziałeś, ja bym tak nie umiał :) zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.lubię czasem wpaść do KFC czy McDonalda, chociaż wiem że to niezdrowe. ale tak naprawdę w niewielkich dawkach jest to nawet zdrowe, bo dostarcza organizmowi w niezbędne cukry i tłuszcze. ale bez przesady. moja ciocia cały czas powtarza że mleko i cukier są niezdrowe. po pierwsze wątpię, a po drugie- co z tego??? wolę żyć te 70 lat słodząc herbatę i pić codziennie kubek mleka, niż dożyć 100 męcząc się pijąc gorzką herbatę i pić kawę zamiast mleka (ale kawa też niezdrowa,a co, jak szaleć to szaleć! :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować