Zaloguj się, aby obserwować  
Czarek-k

eJay cała serja

19 postów w tym temacie

To jest jest temat o wszystkich wersjach programu eJay. Widzialem ze jest tylko temat o eJay 4 dla tego zakładam temat w ktorym mozna pisać o wszystkich częściach. Dla tych co nie wiedzą, ten program sluży do komponowania muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z eJay dance 5. Kiedy zkąponuje utwór to on zapisuje misie w formacie MIX a w niezbedniku (czasopismie o programach komputerowych) napisali że zapisuje się w pliku WAV. proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 18:36, czarek.k napisał:

Ja mam problem z eJay dance 5. Kiedy zkąponuje utwór to on zapisuje misie w formacie MIX a
w niezbedniku (czasopismie o programach komputerowych) napisali że zapisuje się w pliku WAV.
proszę o pomoc.


Musisz exportowac plik do WAV a nie zapisać. Bierzesz export wybierasz z listy rozszerzenie WAV i masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ejay dance 6... zainstalowałem ładnie i uruchomiłem... i teraz jest pytanie
gdzie jest przycisk aby zacząc nowy utwór ? rozglądam się dookoła i nic nie widze...
i druga sprawa jak zmienić rozdziałke bo chyba mi lekko przycieło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa... teraz ; )

jak są sample to klikam... i zaznaczam jakis i chce go usłuszeć ... ale nic nie gra dopiero jak go wstawie do tabelki to moge go odsłuchac... co zrobic aby było tak jak w ejay 3 techncho ze jak klikne na sampel aby automatycznie zagrał co on tam ma ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2009 o 11:26, Chester001 napisał:

Mam ejay dance 6... zainstalowałem ładnie i uruchomiłem... i teraz jest pytanie
gdzie jest przycisk aby zacząc nowy utwór ? rozglądam się dookoła i nic nie widze...
i druga sprawa jak zmienić rozdziałke bo chyba mi lekko przycieło ?


1) Kliknij w lewym górnym rogu na ta strzałeczkę skierowaną w dół rozwinie ci się kilka opcji
2) Jeśli dobrze pamiętam to te opcje powinny być dostępne pod ikonką klucza.

Cóż ja używałem eJaya HipHop5 (Groove3) i jest na tym samy silniku co Dance 6 :)

edit

Dnia 14.08.2009 o 11:26, Chester001 napisał:

jak są sample to klikam... i zaznaczam jakis i chce go usłuszeć ... ale nic nie gra dopiero jak go wstawie do >tabelki to moge go odsłuchac... co zrobic aby było tak jak w ejay 3 techncho ze jak klikne na sampel aby >automatycznie zagrał co on tam ma ??


Spróbuj kliknąc na Loopie 2x (kiedys to działało, ale eJaya nie używam od 4 lat to nie pamiętam już wszystkiego.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka jego części, szkoda że nie można zapisywać w formacie mp3, bym sobie słuchał swoich utworów. Ostatni raz mogłem go mieć na kompie jakieś 3 lata temu, mimo to wiem że gdybym go zainstalował to by i tak sprawił mi dużo zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2009 o 11:53, Chester001 napisał:

A co radzisz innego niż ejay ? z darmowych / płatnych ?


Z płatnych i takich bardziej zaawansowanych to polecam FL Studio. W tym programie można zmontować profesjonalne kawałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2009 o 13:07, Phenom napisał:

> A co radzisz innego niż ejay ? z darmowych / płatnych ?

Z płatnych i takich bardziej zaawansowanych to polecam FL Studio. W tym programie można
zmontować profesjonalne kawałki.


Mam już FL studio... i normalnie padłem... mam przed sobą poradnik dla początkujących... i nadal z tego nic nie rozumiem... 0_o straszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2009 o 15:01, Chester001 napisał:

Mam już FL studio... i normalnie padłem... mam przed sobą poradnik dla początkujących...
i nadal z tego nic nie rozumiem... 0_o straszne...


Ale teraz masz chociaż możliwość zobaczyć, jakim kałem była seria eJay. ;)

FL Studio, to już na wpół profesjonalny program, którym można robić komercyjnie muzykę.
Mimo wszystko obsługa jest dość intuicyjna i nie aż tak skomplikowana, jak mogłoby się to wydawać.
Na sieci jest pełno serwisów poświęconych temu programowi w tym dość duży polskojęzyczny, a dodatkowo na Youtube jest całą masa filmików prezentujących zawiłości programu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem po toturialu... i coś już zrobiłem jednak nie jest to co chce ....

jest o wiele więcej opcji.. jak widziałem tam to praktycznie co okienko to inny wygląd 0_o
Na razie chce sie dowiedzieć jak ustawiac gotowe sample do play listy... ( tak jak w ejay) i ewentualnie pozmieniać melodyyjkę)

druga sprawa... chciałbym jeszcze zmienić szybkość utworu np na początku 80 potem stopniowo w górę do 140 i wy żej... da się nie ?


a co do ejay.. po prostu amatorski programik : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wszystko się da w tym programie, ale tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić. ;]
Od tego właśnie są "tutoriale", instrukcja dołączona do programu oraz nasze własne próby zapoznania się z możliwościami oprogramowania.
Niestety tworzenie muzyki, oprócz tego, że wymaga talentu muzycznego, to na dodatek nie przychodzi "samo z siebie", tylko jest wynikiem naszego doświadczenia.

Zatem eksperymentuj i się ucz, nikt jeszcze nie został muzykiem w jeden dzień. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2009 o 11:53, Chester001 napisał:

A co radzisz innego niż ejay ? z darmowych / płatnych ?


Z płatnych to bym radził Cubase SX, Reason.

Sam zaś teraz przymierzam się do: EW/QL Symphonic Orchestra

Tylko, że musze troche zainwestować by na tym już komponować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 11:32, Shade napisał:

Z płatnych to bym radził Cubase SX, Reason.
Sam zaś teraz przymierzam się do: EW/QL Symphonic Orchestra
Tylko, że musze troche zainwestować by na tym już komponować :)


Tak...
Zaiste początkującej osobie, mającej dotychczas do czynienia z ejay''em doradź Cubase za 2500zł, który i tak do niczego mu się nie przyda albo Reason za 2000zł, gdy chłopak ma problemy z obsługą FL Studio...

Nie ma to, jak dobra porada, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 21:18, meryphillia napisał:

Tak...
Zaiste początkującej osobie, mającej dotychczas do czynienia z ejay''em doradź Cubase
za 2500zł, który i tak do niczego mu się nie przyda albo Reason za 2000zł, gdy chłopak
ma problemy z obsługą FL Studio...

Nie ma to, jak dobra porada, nie?


Po to są demka by się zapoznać z nimi :) Jakoś nie miałem problemu z ich obsługą jako pozątkujący... Jak chcą robić dobrą muzyke to podałem programy, których ja używałem.

Wolał byś podać Magix Music Maker ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 09:45, Shade napisał:

Po to są demka by się zapoznać z nimi :) Jakoś nie miałem problemu z ich obsługą jako
pozątkujący... Jak chcą robić dobrą muzyke to podałem programy, których ja używałem.


No, a patrz, zainteresowany ma problem z ogarnięciem FL Studio, którego prostotę obsługi nie sposób porównywać nawet do Cubase czy Reasona.
Po drugie Cubase, to nie jest program w stylu wyżej wspomnianych i służy do profesjonalnych zastosowań, które nie mają jeszcze znaczenia dla laika.

Reason zresztą też jest znacznie zaawansowanym programem, a jak wynika z wcześniejszych postów zainteresowanego, nie jest on i nie ma na razie zakusów na bycie drugim Ritche Hawtinem, więc swobodnie do prób muzycznych starczy mu FL Studio.

Dnia 16.08.2009 o 09:45, Shade napisał:

Wolał byś podać Magix Music Maker ??


A podałem?
Nie, napisałem tylko by dalej poznawał i uczył się obsługi FL Studio, gdyż na tym etapie jego orientacji w produkcji muzycznej program ten jest najlepszych wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować