Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Schwarzenegger podpisuje "antygrową" ustawę

79 postów w tym temacie

5x5 cm? Ha ha toż to 1/4 pudełka zaklei ;D No cóż ale bezpieczeństwo psyhiczne przedewszystkim - tymardziej że naklejki 2x2 odnoszą niewielki skutek. Fakt faktem ale np. MAnHunta nie polecał bym 11latkom, i denerwuje mnie że 9latki grają w GTA:SA podniecając się HotCoffee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domek

Gubernator amerykańskiego stanu Kalifornia, znany również skądinąd Arnold Schwarzenegger, podpisał przyjęty przez tamtejsze ciało ustawodawcze przepis, zakazujący sprzedaży niewłaściwych gier nieletnim. Prawo to zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2006.

Przeczytaj cały tekst "Schwarzenegger podpisuje "antygrową" ustawę" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 16:41, Monte Christo napisał:

5x5 cm? Ha ha toż to 1/4 pudełka zaklei ;D No cóż ale bezpieczeństwo psyhiczne przedewszystkim - tymardziej że naklejki
2x2 odnoszą niewielki skutek. Fakt faktem ale np. MAnHunta nie polecał bym 11latkom, i denerwuje mnie że 9latki grają w
GTA:SA podniecając się HotCoffee.


Tia, ostatnio mój mały kuzyn zafascynowany pokazał mi wiadomą scenę w GII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO to dobrze - "starszym" graczom to przecież nie przeszkadza, a "młodzikom" naprawdę trzeba ograniczyć dostęp do tego typu gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa tam, delikatni ci Amerykanie, pamietam, jak wyszedl Carmageddon1 i jak w niego pocinalem (mialem wtedy jakies 10 lat) i jakos specjalnie zrytej psychiki nie mam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z działaniami ustawodawczymi wobec rynku gier komputerowych jest niemały kłopot,bez względu na to jaki kraj je podejmuje.Wydawaćby się mogło,że USA jako kraj o jednej z najdłuższych historii rynku komputerowego i oprogramowania,wliczając w to segment gier łatwo sobie poradzi z dostępem "nielatów" do zakazanych pozycji.Sam pomysł uregulowania prawnego tej kwestii nie budzi moich wątpliwości z przyczyn oczywistych.Często bowiem zdarza się,że snajperem celnie trafiającym w środek czółka przeciwnika jest 10-cio latek.Niestety,podejrzewam i poniekąd wynika to w z treści artykułu,że kryteria dostępu do gier delikatnie są mówiąc "nieostre",a to oznacza że interpretacja tych przepisów może być różna,lub zgoła odmienna od zdrowego rozsądku.Generalnie rzecz ujmując pomysł sensowny,tylko nie końca przemyślany.Osobiście obawiałbym się penalizacji przepisów w Naszym Kraju,z uwagi na "radosną twórczość" naszych urzędasów wszelkiej maści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 16:56, dark master napisał:

Ale mimo wszystko wielka naklejka "18+" na okładce szachów by mnie drażniła


Jeśli zamiast tradycyjnych figur miałbyćbufoniaste kobitki a szachownica to byłoby cośw rodzaju puzli to wolałbym widzieć na tym vlepkie 18+ ;D

A co do carmagedona to również grałem jak miałem jakieś 11 lat - i popatrzcie co teraz ze mnie wyrosło. Na tym powinna być vlepka 30+ ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rowniez gralem w Carmagedona jak mialem 10-11 lat, tak to Settlers III bylo, czy cos innego ;). Jak widac wyroslem na porzadnego czlowieczka i jakos sobie zyje :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja grałem w Carmagedona gdy miałem 8 lat ^_^. To były czasy...

A co do Frogfoot25 :P -

Ludzie młodzi (8-12 lat bo wcześniej to małe dzieci które imo komputera dotykać nie powinny ^_^) Zupełnie inaczej odbierają "Nagość - prostytucję - Brutalność". Myślą ,że przez to,że to oglądają są "lepsi" - bo oglądają coś dla dorosłych ;p. A JESZCZE WIĘKSZY znaczek 18+ Zachęci ich jeszcze bardziej do kupna gry ^_^.

Ja już swoję latka mam :P (chodz nastolatek głupi jestem - który nic nie rozumię :P) I nie zwracam już zbytniej uwagi na "18+" thingi. Możę się już tego wcześniej naoglądałem i teraz mnie to nie rusza? Możę mam porytą psyche :P. Ale zdecydowanie źle podszedł do tego mister Terminator (Powiedział Valed waląc głową o ścianę:P).

Możę i "paru sprzedawców" się przestraszy - ale zysk jest dla nich ważniejszy - dużo ważniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł, szczególnie z tymi karami nie jest głupi. Bo w sumie nie chodzi o to by znaczek był jak największy, ale by sprzedawcy przestrzegali przepisów... A nie przestrzeganie przepisów w Ameryce jest swoją drogą rzeczą dziwną, bo nikt nie chce sprzedawać gier oznakowanych 18+, ale gry 17+ można już sprzedawać 12 latkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arnold Schwarzenegger w obronie wrażliwych umysłów dzieci. - muahaha :D. To niech jeszcze zakaze ogladania tych filmow w ktorych wystepowal (bo o braku brutalnosci w nich nie mozna mowic), bo one maja nie mniejszy wplyw na psychike dzieci, ale przeciez walka ''z tymi przerazajacymi grami'' jest bardziej widowiskowa :/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

film to "tylko" film... oglądasz, ma z góry narzucone przesłanie... O_o

... a GRA jest INTERAKTYWNA... toczy się ZGODNIE Z TWOJĄ WOLĄ (i sumieniem)...! widzicie różnicę? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO znaczki esrb są bez sensu :/ co to za różnica między grami dozwolonymi od lat 17, a 18 :/ Trochę przemocy mniej. Moim zdaniem powinni zlikwidować to ograniczenie 17. Ale pomysł z znaczkiem 5x5 mi się podoba :) Jeszcze w instrukcji umieszczać duże info o dozwolonym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO znaczki esrb są bez sensu :/ co to za różnica między grami dozwolonymi od lat 17, a 18 :/ Trochę przemocy mniej. Moim zdaniem powinni zlikwidować to ograniczenie 17. Ale pomysł z znaczkiem 5x5 mi się podoba :) Jeszcze w instrukcji umieszczać duże info o dozwolonym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi powiedziec, ze dziecko nie zechce przetestowac pewnych ''trikow'', ktore zobaczy w telewizji w prawdziwym zyciu??

Gram w gry ''od zawsze''. najpierw Atari XE, potem juz PeCety. jedne gry brutalniejsze inne calkiem przyjazne ''otoczeniu'', jednak nie zauwazylem bym kiedys chcial sprawdzic jak to jest kogos uderzyc, lub przejechac samochodem :/.

Rozni ludzie inaczej moga sie zachowywac pod wplywem bodzcow i akurat skupianie sie TYLKO na grach jest, wedlug mnie, jawna dyskryminacja. Dlaczego nikt nie zajmie sie tymi durnymi kreskowkami gdzie ciagle kogos zabijaja, przecinaja, obrywaja nogi, a potem i tak okazuje sie, ze wszyscy sa cali i zdrowi :/?? Skoro moj ulubiony bohater o imieniu Tom, Strus czy inny wychodzi i tak bez szwanku z najgorszych opresji to czemu MNIE by sie mialo nie udac ;)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować