Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sagi Baldur's Gate i Icewind Dale w serii eXtra Klasyka Gold!

745 postów w tym temacie

Hurra! Nareszcie mam, przyszło koło 12 i od tej pory gram w Baldursa 1. Pudełko wygląda przepięknie :) Instrukcja dobra. Brawa za poradnik, nie lubię grać bez ściągi. Fajnie, że na płytkich są screeny, mody, soundtrack... Jak polecił Albatross gram bez modów.

Baldurs Gate urzeka od pierwszej chwili, chociaż za diabła nie jestem w stanie pojąć co oznacza np. 1k10, czy 2k4, więc bardziej doświadczonych graczy proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 15:27, Matell napisał:

Baldurs Gate urzeka od pierwszej chwili, chociaż za diabła nie jestem w stanie pojąć co oznacza
np. 1k10, czy 2k4, więc bardziej doświadczonych graczy proszę o pomoc.


To są rzuty kostkami, które komputer samodzielnie wykonuje [w prawdziwym D&D powinien robić to gracz albo MG]. 1k10 oznacza jeden rzut kostką o 10 ściankach, więc może wyrzucić wartość od 1 do 10. Rzut taki wykonują wojownicy przy awansie aby określić ilość pkt. życia, które otrzymają oraz bodajże jest to rzut na obrażenia miecza dwuręcznego :-)

2k4 oznacza dwa rzuty kostką czterościenną [o 4 ściankach] kostka może wyrzucić wartości od 1 do 4, więc przy takim rzucie obrażenia [bodajże jest to miecz półtoraręczny] będą wynosić od 2 do 8 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie Sagę BG. Bardzo Gustowne wydanie ;) Zastanawiam się tylko w co grać najpierw - jedynka czy dwójka, z żadną nie miałem jeszcze do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 17:16, Liqid napisał:

Kupiłem właśnie Sagę BG. Bardzo Gustowne wydanie ;) Zastanawiam się tylko w co grać najpierw
- jedynka czy dwójka, z żadną nie miałem jeszcze do czynienia.


Na początek raczej jedynka. Zwłaszcza, że potem w dwójce będziesz miał możliwość grania dalej postacią z jedynki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 17:27, Klimos napisał:

> Kupiłem właśnie Sagę BG. Bardzo Gustowne wydanie ;) Zastanawiam się tylko w co grać najpierw

> - jedynka czy dwójka, z żadną nie miałem jeszcze do czynienia.

Na początek raczej jedynka. Zwłaszcza, że potem w dwójce będziesz miał możliwość grania dalej
postacią z jedynki ;)


racja jak przejdziesz jedynke to importuj postać do opowieści z wybrzeża mieczy a z wybrzeża mieczy do II a z II do ToB i postać bedzie jak bóg jeśli bedziesz dobrze ją prowadził :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 17:31, Liqid napisał:

Dobra. Czyli (by nie włazić już do osobnego wątku) - grać tylko 1 postacią, tak? Paladyn,
coś w tym stylu?



tak i potem ją przenosić do anst ępnej części gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 18:06, hans olo napisał:

Potem jak już się przejdzie ten pierwszy raz to polecamBGT. Masięna prawdę całą sagę w jednej
instalce :).



co to jest BGT ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 18:09, Meriv napisał:

co to jest BGT ??

Mod pod BG2. Importuje do katalogu BG2 wszystkie pliki z katalogu BG1 i biffuje je do plików BG2 (coś w rodzaju rekompilacji). W ten sposób powstaje monstrualna gra złożona z Baldurs gate + TOTSC + BG2 + TOB + inne mody takie jak TDD, NTOTSC bla bla bla. Największe sprawdzone "monstra", które działają w miarę sprawnie (im wiecej modów tym większe ryzyko błędów) mają nawet po 40 i więcej modów, co wydłuża czas gry do hmm ok 1000 godzin jeśli nie zna się fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 18:15, hans olo napisał:

co wydłuża czas gry do hmm ok 1000 godzin jeśli nie zna się fabuły.



heeh no nieźle 1000h grania omg ale i tak najlepiej grać bez modów i blędów xD a pozatym przechodzenie wszystkich części baldura też sporo czasu zabiera :D to po co te mody ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 18:18, Meriv napisał:

heeh no nieźle 1000h grania omg ale i tak najlepiej grać bez modów i blędów xD a pozatym
przechodzenie wszystkich części baldura też sporo czasu zabiera :D to po co te mody ??

Spróbuj, to sam zobaczysz. Ja jestem od nich uzależniony. Błędów jest coraz mniej, bo scena modowa jest bardzo żywa i wciąż wychodzą nowe wersje. Mnóstwo przedmiotów, nowe klasy i podklsy, questymałe i duże, dodatkowe interakcje między postaciami, dodatkowe postaci (np. wyśmienity modSolaufein dający możliwość zwerbowania go do drużyny). Jedne mody są niezbalansowane, ale dają sporą uciechę jak sie człowiek dorwie do jakiejś na prawdę potężnej broni lub postaci (Irenicus albo Valen). Inne są bardziej zbalansowane albo nawet dają niezlego kopa w AI i poziomie rudności (Tactics). Generalnie na sam początek polecam nie instalowac wiecej niż BGT, żeby wiedzieć jak wygląda sama oryginalna saga, a potem to hulaj dusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeszłem całego baldura 2-3lata temu bez żadnych modów w poniedziałek lub wtorek mi przyjdzie saga to może się na modach pobawie


a możesz wymienić pare nowych klas ?? bo jestem ciekawy jakie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

* Saga Baldur''s Gate to SAGA. Od pierwszej części aż po finał prowadzisz jedną postać o specyficznym pochodzeniu. Oczywiście można zacząć od BG2 ale możliwe jest, że nie zrozumiesz wszystkich wątków - a później BG1 będzie nieciekawe. Oczywiście poza główną postacią, masz jeszcze 5 dodatkowych (w tym np. ogromnego łowcę który ma świra na punkcie swojego chomika, przyjaciółkę z dzieciństwa etc.). Niektóre z tych z BG1 pojawiają się także w BG2 - więc z pewnością spotkasz starych przyjaciół.

* Nowe klasy? Hehe, Hans, zagalopowałeś się ;-) Chociaż w sumie Druidic Sorcerer (Druidyczny Zaklinacz) czy Spellweaver (Szkutnik czarów) to są nowe klasy. Jednak ZDECYDOWANIE więcej jest nowych podklas - na płycie masz np. Divine Remixes, które zupełnie zmienia podklasy kapłańskie oraz pozwala wcielić się w np. Srebrną Gwiazdę Selune, Opiekuna Serca Sune, Przywódcę Sporu Cyrica czy Bitewnego Strażnika Tempusa... poza tym masz mój PoF Kitpack w którym znajduje się 18 nowych podklas (po 3 nowe podklasy dla każdej klasy oprócz maga i kapłana) które wzorowałem na podręcznikowych (2 i 3 edycyjnych) odpowiednikach.

* Dla kogoś kto uważa, że jest DOBRY w Baldur''s Gate 2 polecam zdecydowanie Tactics. Zmieni zdanie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem przeglądać dodatki na DVD Baldura. Najbardziej uciszyłem się z soundtracka. Przesłuchując go, aż sie wzruszyłem... przypomniałem sobie moje dzieciństwo :D CDP ma u mnie ogromniasty PLUS za to wznowienie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować