Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sagi Baldur's Gate i Icewind Dale w serii eXtra Klasyka Gold!

745 postów w tym temacie

W multiplayera to grałem zawsze z użyciem Hamachi. Jednak wypadałoby, byś dokładniej opisał problem - wtedy będziemy mogli jakoś pomóc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem jeszcze tylko dodać, że w sklepie gram.pl Saga Baldur''s Gate ma 1 miejsce w Bestsellerach, a Saga Icewind Dale 5
Ja sam dzisiaj kupiłem sobie sagę baldura, dzisiaj w nocy pewnie nie będę spać z tego powodu ;)
a z sagą IwD narazie się wstrzymam, bo mam jedynkę i dodatki do niej,"jedynie" dwójki nie mam, no i muszę się jeszcze zastanowić czy warto ;P przynajmniej mam teraz dobrego RPG w którego mogę grać na zabicie czasu w wakacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie w instrukcji do Icewin Dale jest napisane, że postac dwuklasowa moze w pewnym momencie zdecydowac sie na rozwoj tylko w jednej klasie. Moje pytanie brzmi jak to z robic? Moze niedokladnie przeglądałem instrukcje przewodniki itp. ale wyraznej wskazowki jak to technicznie zrobic nie znlazlem. Gralem juz wczesniej wieloklasowcami i tez nie wiedzialem jak to zrobic. A konkretny przyklad moja postac to elf wojownik/mag chcialem zeby mogł nosić zbroje i uzywac łuku stad moj wybor a zalezymi bardziej na magu niz na wojowniku. Więc czy ja cos zle zrozumiałem czy też jest możliwość zeby pozostał wojowniekiem na 1 lub 2 poziomie wojownika a dalej awansowal tylko jako mag?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dwuklasowość: dwuklasowcem może zostać tylko i wyłącznie człowiek (a więc elf już nie). Aby zostać dwuklasowcem należy przejść na kartę postaci (domyśle skrót R) i tam wybrać dwuklasowość. Od tego momentu Twoja postać przestaje awansować w starej klasie i nie może korzystać ze starych umiejętności, dopóty dopóki nie osiągnie w nowej klasie poziomu doświadczenia wyższego niż w starej. Wtedy odzyskasz dostęp do dawnych umiejętności.
Po drugie wieloklasowość: wieloklasowcami mogą być tylko nieludzie (a więc elf, gnom, ogr itp. ale nie człowiek). Wieloklasowość wybierasz raz na początku podczas procesu tworzenia postaci. Nie możesz tego już później zmienić, ani zahamować rozwoju w jednej z klas na rzecz innych. Twoje doświadczenie jest równo dzielone pomiędzy obie (lub trzy) klasy, a przy noszeniu ekwipunku obowiązują Cię restrykcje dla obydwu klas (a więc noszenie zbroi wojownikiem/magiem dalej będzie blokowało możliwość rzucania czarów, ale będziesz mógł za to używać większą ilość broni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak nie elf? Nie pamiętam czy moja postac jest elfe czy półelfem ale człowiekiem na pewno nie jest. Przy Tworzeniu postaci jak wybieram klasę bochatera jest opcja wieloklasowość i na ekranie wieloklasowosci mam do wyboru różne mieszanki dostepne dla danej rasy wiec nie tylko czlowiek. Przecież sztandarowym przykladem wieloklasowosci w instrukcji jest gnom wojownik / iluzjonista. Więc cos jest nie tak z tym co piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 14:06, Gnilson napisał:

Budyn, hm... wybacz, ale ciężko cię zrozumieć ;-) Mógłbyś wyjaśnić?

Chodzi mi o to, że dialog wypowiada tylko Kedros, reszta milczy i widać tylko dialog pisany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 15:48, misiek 1c napisał:

Hej, mam pytanie do cdprojekt i gram.pl: Jakie mody są zawarte do sagi? Wolę wiedzieć co kupuję.

Kupujesz sagę, mody i tak są darmowe. A za pare miesięcy będą kolejne ulepszenia do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 15:19, Budyn napisał:

Chodzi mi o to, że dialog wypowiada tylko Kedros, reszta milczy i widać tylko dialog pisany.

Tak ma być. W Baldurach oraz w serii ID tylko nie którzy NPC przemawiają do nas głosem. Przeważnie są to Ci bardzo ważni fabularnie. Ciężko byłoby nagrać głosy dla wszystkich, dlatego że wariantów jest ogrom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

,,Mam pytanie, dgy gram w IWD2, to swoje dialogi mówią bohaterowie i pierwsza napotkana postać. Czy reszta NPC ów też wymawia swoje dialogi?''''

tak ale tylko te ważniejsze wiekszość napotkanych npc nie wymawia swoich dialogów tylko trzeba czytać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy okazji Gnilson thx hamachi daje rade a juz myslalem że coś nie tak.szkoda ża nie dołączyli tego do sagi bym nie musiał sie tak męczyć by pograć se w necie................................................:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"A za pare miesięcy będą kolejne ulepszenia do nich."
Hiehie, nie pare miesięcy. Czasem poprawki są robione w dniach ;P Wraz z nową edycją Wieży Ramazitha będziecie otrzymywali aktualne informacje na temat wszelakich update''ów oraz nowinek w światku Infinity.

Misiek, jak chcesz, sprawdź mój GramSajt. :P Tam masz spis. I nie musisz się pytać CDP ani Gram.pl ;PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować