Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sagi Baldur's Gate i Icewind Dale w serii eXtra Klasyka Gold!

745 postów w tym temacie

chrisoforos, powiem tak. Być może chodziło o to, że jeżeli do dodatku przejdziesz NATYCHMIAST w momencie w którym autorzy ci na to pozwolą... to jak wrócisz z tym ekwipunkiem i doświadczeniem, gra staje się bez sensu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla Cdprojektu!!!
Naprawde dobra reedycja , baardzo dużo różnych dodatków , rzetelne opisy modów , z instrukcjami (czego mi najbardziej brakowało). Wogóle dostałem coś czego się niespodziewałem dostać za dwie dychy ;] ie mam żadnych zastrzeżeń , ale jednak jedną chociaż mapke mogliście wydrukować ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla Cdprojektu!!!
Naprawde dobra reedycja , baardzo dużo różnych dodatków , rzetelne opisy modów , z instrukcjami (czego mi najbardziej brakowało). Wogóle dostałem coś czego się niespodziewałem dostać za dwie dychy ;] ie mam żadnych zastrzeżeń , ale jednak jedną chociaż mapke mogliście wydrukować ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem w innym temacie - w drodze jest errata, w której znajdziecie wszelkie potrzebne porady i wiadomości o możliwych błędach. Postaram się o umieszczenie tego zarówno w zasobach Gram.pl jak i np. o umieszczenie erraty (i Tortured Souls) w CDA lub innym magazynie na temat gier komputerowych. Wtedy już będzie naprawdę cymes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem obydwie sagi, bo takich gier nie ma wielu. Baldurs Gate to według mnie najlepsza zeria gier komputerowych jaka kiedykolwiek powstała. Spędziłem przy niej setki godzin i spędzę jeszcze tysiące. Brawa dla CDP za wznowienie i to na DVD. "Przipomina mi to, dawne cziasy" :) wtajemniczeni wiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzisiaj w empku był słodki widoczek. Dziewczyna 20 minut stala, kręcila się i kwiczała do chłopaka, a stali przy półce z reedycjami BG :D. W końcu dał się namówić i przez kolejne 10 minut kwiczała w podzięce.
No dobra z tymi minutami to trochę ubarwiłem, ale generalnie pozazdrościć tak udanego związku :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, że skoro CDP postarało się o różne dodatki do sag, to dlaczego np. w sadze BG nie ma muzyki z twierdzy d''Arnise. Bardzo mi jej brakuje, a jest to wg. mnie jeden z najlepszych utworów z całej gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj natrafiłem w BG 1 na takiego buga - wcześniej miałem ubrany (w 1 rozdziale, po Prologu) [Przeklęty]Pas Zmiany Płci, i przez to moja postać była kobietą. Kiedy go wreszcie zdjąłem w świątyni Helma (dalej 1 rozdział), poszłem do Nashkel. Gdy się już tam znalazłem, rozmawiałem z jakimś NPCem (chyba wyglądał jak Amnijski Strażnik) w 2 rozdziale, i moje wypowiedzi (oraz jego wypowiedzi) sugerowały, jakbym dalej był kobietą =/ Why??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko, mam wczesniejszą sagę BG na dwóch DVD czy ona sie rozni znacząco od tej terażniejszej ? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wyglądał tamta edycja, ale w tej oprócz gier są jeszcze bonusy w postaci modów, tapet, artów, portretów bohaterów.
instrukcja wygląda lepiej w porównaniu do innych z EXK. Co do BG to pograłem trochę i muszę powiedzieć, że graficznie w moich oczach się nie zestarzała. Coś ma w sobie że nawet te 640x480 mi nie przeszkadza na 19'' LCD.
No o grywalności chyba nie muszę mówić. Wrócę do niej na dobre jak tylko odciągnę się od Battlefield 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu z płcią. Wszystko zależy od tego kto z druzyny tak naprawdę rozmawia. Może sie zdarzyć ze jakas postac chcąc rozpocząć rozmowę z drużyną podejdzie np do Imoen, i wtedy wypowiedzi bedą sugerowały ze jestes kobietą mimo ze z rozmowy wynika ze prowadzi ja główny bohater

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie byl kupił, ale za mną wlasnie stoi pudełko z sagą. Sprzed kilku lat. Pamiętam, że kosztowala około 100zł, a samo pudełko wzbudzało zachwyt (było mniej więcej takich rozmiarów, jak dwa ''zwykłe'' pudełka od gier). Cóż, w środku były dwie mapy, karty podręcznej pomocy, instrukcje, segregator na płyty.. Nie watpie, ze to wydanie jest dobre, a nawet świetne. No ale co mogę powiedzieć - nie da się upchać tylu rzeczy do jednego pudełka dvd (dobrze mówie?).
Aha, tak z ciekawości zapytam - w eXtra Klasyce, na płycie jest zawartość dysku z edycji kolekcjonerskiej (soundtrack + chyba dwóch dodatkowych kupców). O ile wyczytałem, że soundtrack jest, to odpowiedzi na pytanie dot. sklepikarzy nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 10:30, Jon Irenicus napisał:

Brawa dla Cdprojektu!!!
Naprawde dobra reedycja , baardzo dużo różnych dodatków , rzetelne opisy modów , z instrukcjami
(czego mi najbardziej brakowało). Wogóle dostałem coś czego się niespodziewałem dostać za dwie
dychy ;] ie mam żadnych zastrzeżeń , ale jednak jedną chociaż mapke mogliście wydrukować ;p

Zgadzam się bardzo dobrze zrobiona edycja. Mogliby tak wydawać gry z Extra Klasyki Next. Wolałbym zapłacić 5 zł wiecej za takie wydanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 10:16, tuitam napisał:

Pewnie byl kupił, ale za mną wlasnie stoi pudełko z sagą. Sprzed kilku lat. Pamiętam, że kosztowala
około 100zł, a samo pudełko wzbudzało zachwyt (było mniej więcej takich rozmiarów, jak dwa
''zwykłe'' pudełka od gier). Cóż, w środku były dwie mapy, karty podręcznej pomocy, instrukcje,
segregator na płyty.. Nie watpie, ze to wydanie jest dobre, a nawet świetne. No ale co mogę
powiedzieć - nie da się upchać tylu rzeczy do jednego pudełka dvd (dobrze mówie?).
Aha, tak z ciekawości zapytam - w eXtra Klasyce, na płycie jest zawartość dysku z edycji kolekcjonerskiej
(soundtrack + chyba dwóch dodatkowych kupców). O ile wyczytałem, że soundtrack jest, to odpowiedzi
na pytanie dot. sklepikarzy nie znalazłem.


Hehe, też to mam. Ale już mi się płyty porysały od tego segregatora :/ Mimo wsio, to była piękna edycja - i moje pierwsze spotkanie z Baldur''s Gate :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 11:20, Gnilson napisał:

Hehe, też to mam. Ale już mi się płyty porysały od tego segregatora :/ Mimo wsio, to była piękna
edycja - i moje pierwsze spotkanie z Baldur''s Gate :-)


też to mam, kupiłem używkę na allegro, niestety brakuje mi mapki z BG2 i jednej karty pomocy podr.... ktoś zgubił. jak to, płyty rysują się od segregatora?? przecież koperty na płyty są wyścielone takim miękkim materiałew. anyways, kupie nową sagę jak dotrę do empiku..;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 12:00, tymuś napisał:

też to mam, kupiłem używkę na allegro, niestety brakuje mi mapki z BG2 i jednej karty pomocy
podr.... ktoś zgubił. jak to, płyty rysują się od segregatora?? przecież koperty na płyty są
wyścielone takim miękkim materiałew. anyways, kupie nową sagę jak dotrę do empiku..;-)


Pamietam, ze w mojej sadze nie było mapki z Tronu Bhaala, ściągnąłem z Bezpiecznej Przystani i wydrukowałem. Maja maly ''znak wodny'', ale niczego nie utrudnia (jest w jednym z rogów). Podejrzewam, że mapy z innych części są tam też, jak ci się chce to możesz sciągnąć i wydrukować ;]

Dnia 01.08.2007 o 12:00, tymuś napisał:

Hehe, też to mam. Ale już mi się płyty porysały od tego segregatora :/ Mimo wsio, to była piękna
edycja - i moje pierwsze spotkanie z Baldur''s Gate :-)


Ano była.. I jest dalej!
Tak swoją drogą to pamiętam, że tamtej sagi nie dało się zarejestrować elektronicznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również gratuluje CD Projektowi świetnej reedycji, w dodatku paczkę z gra dostałem w dniu premiery wielkie brawa!!!!
Mam pytanie do forumowiczów dotyczące przechodzenia całej sagi z pomocą Baldurs Gate Trilogy:
Czy w pierwszej części (BG) zdjęty zostaje limit punktów doświadczenia, czy też pozostaje on na poziomie ustalonym przez autorów?
Dzieki za odp, ja wracam do gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy chcą kupić sage Baldura jako swoją pierwszą przygodę z grami cRPG D&D.... radze wam ni ekupujcie tej gry na poczatek bo sie zniechęcicie.. gra jest naprawde swietna ale dla gracza który wmiare sie juz z tym gatunkiem gier zapoznał, już napoczatek lepiej kupić Icewinda bo można zrobić całą dróżyne i ni ebedziecie musieli isc na różne kompromisy dotyczące tworzenia postaci tka jak w baldurze. Nastepnym powodem zeby poczatkujacy ni ekupowali baldura to to ze zwyczajnie jest zbyt złożony, ogrom questow moze nowego wyjadacza RPG troche przerazic. Tak więc wszyscy poczatkujący kupujcie icewinda bo tam ławiej wszystko ogarnąć i będę ciągle go bronil bo przeszecdlem wszystko zwiazane z icewindem i baldurem (za wyjatkim modow bo niektore to żenada) i wedlog mnei icewind jest lepszy:] ach mrożny klimacik jest The beast:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować