Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sagi Baldur's Gate i Icewind Dale w serii eXtra Klasyka Gold!

745 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2007 o 14:45, akne napisał:

Tamtej osobie chodziło o to, że nadruki na płytkach gier wydawanych przez nas w seriach (PK,
XKN, etc.) są identyczne jak nadruki na płytkach premierowych (nie ma logo serii ani jednolitego
layoutu).

Jeśli miałyby być te płytki obrzydliwie niebiesko-czerwone (dla NXK), to znacznie lepiej, że jest jak jest :) W dodatku nie oszukujmy się - okładki pudełek też nie mają całkowicie od nowa zaprojektowanego wyglądu, tylko do obrazka z pudełka mają dodaną ramkę z nazwą serii, w końcu jest to z założenia seria tania i dodatkowe koszty projektów graficznych byłyby bezsensowne.
Dziękuję za zaspokojenie mojej babskiej ciekawości, nie miałam do tej pory obiektów porównawczych (tzn. i premiery, i wydania "seryjnego" tej samej gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 14:59, morthi napisał:

btw - jak sie maja prawa autorow tych modyfikacji do sprzedazy ich dziel przez cdp? czy cdp
zalatwilo wszelkie formalnosci by nie doszlo do naruszen prawa autorskiego tworcow modow?

Prawa mają się tak, żę oni się dobijali drzwiami i oknami żeby CDP o nich nie zapomniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 13:49, Budo napisał:

> Sa gry jeszcze starsze i lepsze :-) Dobre gry sie nie starzeja...

Oczywiście, że tak, w dodatku można je ściągnąć za darmochę ;]
Another World hmmm
Że o River Raid nie wspomnę :P
ale nvm możnaby wymieniać i wymieniać, ja zamierzam zakupić sagę bg z xkg :)


//offtop: oj ale nie wszystkie, np. stare przygodówki Sierry dalej chronione są prawami autorskimi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"btw - jak sie maja prawa autorow tych modyfikacji do sprzedazy ich dziel przez cdp? czy cdp zalatwilo wszelkie formalnosci by nie doszlo do naruszen prawa autorskiego tworcow modow?"
http://ja.gram.pl/Gnilson
Miła lektura, gorąco polecam ;-) Niestety nie chce mi się wszystkiego streszczać także tutaj na forum. Dlatego powiem: tak, mamy zgodę od wszystkich autorów. Zajmowałem się tym akurat głównie ja, z pomocą Mario. I był hardkor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

im wiecej czytam o tych modach tym bardziej sie mi one podobaja :) czas odkurzyc starego baldura i rozpoczac dluga instalacje :D (ehh... ;) )

a czy w ramach wypuszczania nowego baldura jest szansa na stworzenie samego instalatora coby posiadacze starej wersji (cd) mogli sobie samodzielnie spreparowac plytke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...) coby

Dnia 13.07.2007 o 15:37, morthi napisał:

posiadacze starej wersji (cd) mogli sobie samodzielnie spreparowac plytke ?


Chyba nie bardzo zgodne to jest z copyrightem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pięknie ^^ Mody, drukowana instrukcja, złote pudełeczko. Teraz tylko czekać na 26 lipca, a potem niech się świat wali i pali, ja pokoju nie opuszczę! ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 16:18, robert1994 napisał:

xkn wychodzi taniej jednak :(

taniej ?... W XKN za BG1 + BG2 zaplacilbys w sumie 2 x 20 = 40 PLN :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie widzę najważniejszego wg mnie moda dodającego NPC, lubianej przez wszystkich wampirzycy Valen :P No i żadnych wieści na najważniejszy jak dla mnie element tego wydania - to będzie w końcu ta przecudowna muzyka z BG2: Tronu Bhaala, czy też będzie tylko z samego BG2 (tak jak to CDP zrobiło w wydaniu Saga DVD)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sth''Devilish
Kurczę, lista jest niepełna :P Valen oczywiście, że jest! :) Jednak czy ona jest taka dżejzi i wogóle? Nie podoba mi się u niej brak banterów (rozmówek między NPCami). Zdecydowanie bardziej wolę Lestera :P

Polski NPC, Wojownik Kufla Piwa o wielu, naprawde zarrąbistych umiejętnościach, z fajowymi dialogami i na dokładkę zadaniem, w którym.. nie będe zdradzał. Dla fanów klimatu takie sobie - ale naprawdę dobra postać. Poza tym jest oczywiście Solaufein oraz (doszła ostatnio) polska Larsha, która też wydaje się bardzo ciekawą postacią. Driada łuczniczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 19:24, Gnilson napisał:

Polski NPC, Wojownik Kufla Piwa o wielu, naprawde zarrąbistych umiejętnościach, z fajowymi
dialogami i na dokładkę zadaniem, w którym.. nie będe zdradzał. Dla fanów klimatu takie sobie
- ale naprawdę dobra postać. Poza tym jest oczywiście Solaufein oraz (doszła ostatnio) polska
Larsha, która też wydaje się bardzo ciekawą postacią. Driada łuczniczka.


No i dzięki modom (a miejmy nadzieję że będą powstawać też jakieś nowe) saga baldurów jeszcze długo będzie żyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>..... ale na litość boską...dajcie już spokój z "odkurzaniem" starszych (cóż z tego,

Dnia 11.07.2007 o 16:46, Toshi650 napisał:

że "ponadczasowych"-->kto chciał zakupić zakupił już z 10 edycji jakie były w Polsce przez
Was wydane)...


Jest jeszcze kilka tysięcy takich którzy nie zakupili, pamiętaj że zakup jest działaniem świadomym, czyli idziesz do sklepu i dokonujesz wyboru nie ma przymusu. Gdyby na te sagi nie bylo chetnych nigdy bysmy ich nie wznawiali.

Dnia 11.07.2007 o 16:46, Toshi650 napisał:

Druga sprawa-nazewnictwo:
Platynowa Kolekcja - ZŁOTA EDYCJA SWAT4...ileż tych nazw jeszcze przewinie się w przyszłości?...


Takie nazewnictwo w tej branży, w napojach masz n.p Light, Max, etc .. to aż tak bardzo przeszkadza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 17:00, Wojman napisał:

A ogolnie to ta Extra Klasyka Gold to tak... moze inaczej - Baldur`s Gate spokojnie mozna by
bylo wydac w Extra Klasyce Next. Ale po co, skoro mozna wprowadzic "modyfikacje" i wziac za
gre wieksza kase.


Można też spokojnie ją wydać za 5 zł a brakującą do zysku różnicę uzupełnić z własnej kieszeni, ale wtedy to nie nazywa się firma tylko fundacja i zarabia poprzez zwolnione z opłat SMS''y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że BG I z dodatkiem wyjdzie samo w zwykłej, niebieskiej EKN?

Saga jest świetnie wydana i za niewielką cenę, ale chciałbym mieć na półce komplet największych RPGów wydanych w jednej serii: obie części IWD, Tormenta, BG II i brakuje mi właśnie BG I w rozsądnej cenie.

Dlatego chciałbym wiedzieć czy jest nadzieja na złożenie takiego kompleciku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie strasznie denerwują te serie. Wkurza mnie, że nie mogę już sobie kupić Baldur''s Gate, tylko muszę kupić wydanie w jakiejś serii... brzydko to wygląda i nieestetycznie.

Już w ogóle tragedią jest platynowa kolekcja, gdzie z boku gry są ponumerowane :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować