Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sagi Baldur's Gate i Icewind Dale w serii eXtra Klasyka Gold!

745 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2007 o 10:53, Olamagato napisał:

> O, i już mamy potwierdzenie że saga będzie na dwuwarstwowej DVD :D
To chyba było oczywiste od początku. Nie da się zmieścić pełnych >7 płytek CD na SL DVD.

Ano nie da się :). Ja na początku myslalem ze ma byc 2 x DVD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 20:20, Be-Yacz napisał:

A jak sprawa wygląda z fenomenalnym Arcanum? Da coś rade zrobić, by ta gra pojawiła się w EKN
?

Arcanum nie dystrybuuje przypadkiem Play-it ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/
Żartowałem... To było odnośnie zdania "Mi to kompletnie wisi co kto wydaje" post nade mną.

A XK Gold uważam za świetny pomysł. Jestem skłonny zapłacić za porządny poradnik (zwłaszcza że na takim GOL zapłacę 10 zeta za to) i zwolnienie z konieczności ściągania modów 5 zł więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 20:40, hans olo napisał:

Pogadaj z Play-it, które w tej chwili jest zawieszone w dziłalności (czyt. nakręcili walków).

Sorka, że kontynuuje offtop, ale co takiego wywinął play-it, że już nie istnieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 02:07, Albatross napisał:

> Pogadaj z Play-it, które w tej chwili jest zawieszone w dziłalności (czyt. nakręcili walków).

Sorka, że kontynuuje offtop, ale co takiego wywinął play-it, że już nie istnieje?


O ile pamiętam, to zbankrutowali czy coś. Być może tego przyczyną było m.in. FATALNE wydanie Splinter Cella w wersji (niby) PL ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja określę to wydanie krótko - KRADZIEŻ!

"Ważne! Gry wchodzące w skład pakietu działają na systemach operacyjnych Windows XP i Vista, mimo że nie były projektowane z myślą o nich."

Posiadam kartonowe wydania:
BG
BG: OZWM
BG 2
BG 2: TB

i nie mogę pograć pod XP bo się sypie... i zamiast dostać patch, mam wydać 20PLN żeby móc pograć pod XP! ZŁODZIEJE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 02:36, mac aaron napisał:

BG 2
BG 2: TB

i nie mogę pograć pod XP bo się sypie... i zamiast dostać patch, mam wydać 20PLN żeby móc pograć
pod XP! ZŁODZIEJE!!!


BG2 na pewno chodzi pod XP. Co do 1-ki... No coz - gra byla projektowana w ''98 r. dla Win98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zanim zaczniesz nazywać dystrybutora mianem "złodzieja" pokombinuj ze sterownikami (sądzę, że to przez nie są problemy).
Seria BG chodzi wyśmienicie na systemie WinXP, zarówno na piracie (nie sprawdzałem u siebie tak gwoli ścisłości) jak i legalnym, na SP1 i SP2. Ba, na XP nie zauważyłem nawet pewnego błędu, który dawał się we znaki jak jeszcze miałem Win98. Większość graczy nie ma problemów z działaniem tej gry na tym systemie, i to nie żadne szczęście tylko dopracowany silnik infinity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić - posiadam starsze wydanie BG i działa pod XP (zarówno z jak i bez SP1 i SP2), bez względu na posiadane sterowniki karty graficznej czy inne rzeczy :) Jeśli nie działa, to wypada chyba poszukać odpowiedniego patcha - tyle, że pod tym względem chyba można sobie ponarzekać, gdyż na serwerze ftp gram.pl nie ma patcha do BG1 w odpowiedniku polskim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 02:58, Sth`Devilish napisał:

(...) gdyż na serwerze ftp gram.pl nie ma patcha do BG1 w odpowiedniku polskim...

Bo premierowe, polskie wydanie BG1 ma zaimplementowane wszystkie patche, poza international patchem umożliwiającym grę w multi :-)

P.S. Co do play-it, mam tylko jedną grę wydaną przez nich: Mafię. Wydanie mega wypaśne, spisali się! O wydaniu Splinter Cell''a słyszałem, ale mimo wszystko miło wspominam tą firmę właśnie za piękne wydanie Mafii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, Play-it. To był przez pewien czas mój ulubiony wydawca. Właśnie za świetne pudełkowe wydanie Mafii (które k%#$ sprzedałem). Podobnie było w przypadku GTA III i Max Payne. Wszystkie te gierki miałem i ich wydania były naprawdę konkretne. Szkoda, że firma padła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 02:07, Albatross napisał:

Sorka, że kontynuuje offtop, ale co takiego wywinął play-it, że już nie istnieje?

Nie wiem. Ja tak tylko żartuję. Być moze rzeczywiście kiepskie wyniki finansowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie trochę CDP wkurza - o ile Cenega tak przerabia np. GTA 1 żeby działało pod XP, to CDP wrzuca stare gry do nowego pudełka i z nową ceną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 01:50, lothar-mb napisał:

> A jak sprawa wygląda z fenomenalnym Arcanum? Da coś rade zrobić, by ta gra pojawiła się
w EKN
> ?
Arcanum nie dystrybuuje przypadkiem Play-it ?

A jakie to ma znaczenie? :)
Przecież Painkillera CDP też nie wydawało, a teraz jest w EKN.

Ter RPG całkowicie mi nie podchodzą. Arcanum, Fallout, Gothic itp. To jest RPG! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 10:05, Be-Yacz napisał:

Ter RPG całkowicie mi nie podchodzą. Arcanum, Fallout,

Do tego momentu jest ok, bo nie wnikam w gusta innych ludzi

Dnia 15.07.2007 o 10:05, Be-Yacz napisał:

Gothic itp. To jest RPG! :)

Ale Gothic niewiele ma wspólnego z RPG. I nie mówię tego tylko dlatego, że jestem fanem gier bioware''u, ale dlatego, że grywam w storytellingi (Dawniej Młot i AD&D 2, teraz już tylko cyberpunk i gry z WoD) i Gothic mi ich absolutnie nie przypomina pod żadnym względem. Niestety cRPGi zbyt mocno odchodzą od formuły papierowej i im bardziej odchodzą tym mniej są cRPGami. Zatem stawianie Gothic obok tak wspaniałego dzieła jak Fallout jestdla samego Fallouta ujmą haniebną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować