Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sagi Baldur's Gate i Icewind Dale w serii eXtra Klasyka Gold!

745 postów w tym temacie

u mnie też napisane ,że już pakowane i przygotowywane do wysyłki:D Opisać wam najgorsze przestępstwo kiedykolwiek popełnione? Parę lat temu kupiłem BG1 (nie,to nie przestepstwo! :D) za chya 80 zł,wydanie pudełkowe itd. Pozniej pozyczylem to kuzynowi, a on swojemu koledze.Kolega oczywiscie nie oddał;/ Odtąd obok monitora stoi sobie pudełko od Baldura z książką,mapką itd xD Puste xD Nie muszę chyba mówić że pierwszą i drugą część kocham jak mało którą rzecz na świecie.Więc teraz sasasa nie mogę się doczekać na przesyłkę z tą sagą !!! I wreszcie przy okazji (bo BGII mam) odzyskam mojego BG 1 aaaah ;p

Pozdrowienia dla wszystkich fanów Baldurka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Już wysłali, więc pewnie dostaniemy nasze paczuszki w dniu premiery, ewentualnie dzień po :) Miło, spodziewałem się przesyłki ok. poniedziałku :)

Pozdrawiam

PS. Zamówiłem Obie Sagi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznać że jestem mile zaskoczony tak szybką wysyłką, myślałem że wyślą ją gdzieś w piątek a tu proszę niespodzianka :)
przesyłka wysłana, teraz tylko śledzić na stronce masterlinka gdzie jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam te wszystkie gry oddzielnie, więc raczej nie ma sensu bym kupował drugi raz to samo (chociaż fakt, że Tormenta kupiłem 2 razy - wersję 2-płytową jak potem wyszła - ale to dlatego, że mi się porysowała jedna z tych 4 płyt ;)). gdyby te edycje gold były wydane w ładnych dużych kartonowych pudełkach i miały jakieś dodatki typu koszulka, plakat, kubek :P cokolwiek, to może i bym kupił. fajne dla tych, którzy nie grali nigdy w te klasyki. moim zdaniem każdy szanujący się gracz musi przejść te gierki :)

a co do batalii nad wyższością BG nad P:T, czy IWD to moje zdanie jest takie:
na najlepszą grę nominowałbym Tormenta. uważam, że ma niepowtarzalny klimat, jest to gra, która mnie absolutnie powaliła głębią w niej zawartą. niby fabuła jest liniowa, ale można grę przechodzić 5 razy i za każdym razem zupełnie inaczej. ubolewam tylko nad tym, że twórcy nie wykorzystali wszystkich pomysłów, które mieli. jest pełno przedmiotów w plikach gry, które w ogóle są nie do znalezienia. maniakom tego tytułu polecam stronkę: http://www.planescape-torment.org/ (szkoda tylko, że fix pack, który się tu znajduje działa tylko na angielska wersję). kontynuując - Torment ma genialną fabułę, rewelacyjnie przedstawiony świat i jest kompletnie INNY niż cała reszta erpegów. nie zna życia kto nie zabił biesa ze skrzynki Morridora, ani nie polował na większe glabrezu w podsigil ;) (tu słowo do władców gram.pl - z wielką chęcią kupiłbym angielską wersję Tormenta. gdyby chcieli tylko ją sprowadzić to jestem w stanie sporo za nią zapłacić :)) moja ocena 10/10 (dodam jeszcze, że jest to jedna z dwóch gier wszechświata, której daję taką ocenę. druga to StarCraft :))

na drugim miejscu umieszczę sagę Baldur''s Gate. nie będę się rozwodził nad każdą częścią i dodatkiem osobno. trzeba to traktować jak całość. fabuła również genialna, pomimo, że postać którą prowadzimy może być przeróżna to i tak odgrywa w całej opowieści wielką rolę. to mi się bardzo podoba, skupienie na prowadzonej przez gracza postaci (dlatego też Torment tu rządzi ;)). "jedynka" miała bardzo nieliniowy system gry, co było rewelacyjne. można było iść w każdym kierunku. tylko kluczowe dla fabuły lokacje były zablokowane. mnóstwo niezwiązanych z fabułą questów (rewelacja!). na marginesie: czy komuś z Was udało się złożyć tą zbroję golema z pantalonów wszelkiej maści? :) mi się udało, ale przyznaję, że tylko dzięki małemu przekrętowi. nie wiem gdzie w BG2 są złote pantalony. znalazłem tylko brązowe i srebrne. złote zaimportowałem z BG1 :) moja ocena: 9/10

IWD oceniam najsłabiej (tylko proszę o kontrolowane bluzgi od wszystkich fanów tej sagi :)). generalnie w tej grze się tylko walczy. miasto -> walka, walka, walka, walka -> miasto -> walka, walka... itp. za mało dialogów, za dużo walk. no i walki w IWD są naprawdę trudne czasem, nie żeby to było źle, lubię wyzwania :) brakuje osobowości postaci - przez to, że tworzymy sami całą drużynę - są bezosobowe. bo o ile można się wczuć w jedną, główną postać to w 4 czy 6 raczej ciężko (chyba, że ktoś ma rozczworzenie jaźni ;)). przyznam, że jak pierwszy raz przechodziłem IWD to mi się w ogóle nie spodobała (dałbym jej 5 wtedy pewnie). doceniłem ją dopiero za drugim razem. jakoś lepiej się wczułem w klimat (no i zrobiłem 3 postacie, a nie 6 - o wiele lepiej się gra). no i heart of fury jakoś podniosło u mnie ocenę tej gry :) końcowo: 8/10

wiem, że miał to być tylko mały komentarz do gold edycji, ale tak mi się jakoś samo rozpisało ;) pozdrawiam wszystkich erpegowych maniaków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>nie wiem gdzie w BG2 są złote pantalony

Złote pantalony można zdobyć tylko w BG 1. Dostaje się je od szlachcica stojącego na drugim, albo trzecim piętrze Pod Pomocnej Dłoni. Teraz wystarczy wyexportować postać i importować do BG 2. Złote pantalony wtedy znajdziesz ukryte w obrazie w pokoju niedaleko klatki w której uwięził Cię Jon Irenicus. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od godziny 11 już mam obydwie Sagi. Wbrew obawom opakowanie wygląda o niebo lepiej niż te z EKN. Wewnątrz opakowania znajduje się książeczka gdzie połowę miejsca zajmuje instrukcja a połowę poradnik.Cała Saga Baldur''s Gate zajmuje zaledwie niecałe 5 GB na płycie DVD(Icewinda jeszcze nie sprawdzałem). Dodatki na płycie to dodatkowy plus dla Sagi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

matku, ja czekam jeszcze na moje ;P A słuchaj, sprawdzałeś już jakieś dodatki? Tzn. czy nie wkradły się jakieś bugi czy coś? Jeśli tak, będe starał się jak najszybciej publikować wszelkie poprawki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, a ja muszę czekać bo wczoraj zamówiłem dzisiaj wysyłają a przyjdzie pewnie w piątek :(
Swoją drogą świetnie, że jest ta reedycja, bo nigdy nie grałem w Baldursa a w Icewind Dale tylko pół godziny...
Kto już ma niech opisze dodatki jakie się na płytkach znajdują. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyła mnie taka szybka wysyłka... Nie spodziewałem się paczki dzisiaj i nie było nikogo w domu więc będę musiał sie jutro przejść na pocztę.... xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 16:09, Matell napisał:

Swoją drogą świetnie, że jest ta reedycja, bo nigdy nie grałem w Baldursa a w Icewind Dale tylko pół godziny...

Jeśli nie grałeś to szczerze odradzam instalowanie modów. Dopiero po opanowaniu gry i przy kolejnym podejściu proponuję się tym zainteresować. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem listę tego co znajdzie się w sadze BG. Jestem naprawdę zaskoczony. Bardzo dużo tych dodatków i widać, że poważnie potraktowano reedycje, nie sama gra, również coś co dodaje świeżości. W końcu wszystko na jednej płycie zebrane do kupy + mody. Mniam! Czekałem na Tortured Souls, z którym mam zamiar zagrać, ale w takiej sytaucji poszperam jeszcze w opisach innych modów i jeszcze mocniej urozmaicę swoją rozgrywkę, tak aby Baldur smakował jak nowa gra :P.
Mam nadzieję, że w takim sklepie jak Empik w Centrum gra jutro będzie. Oby mama nie zawiodła i była łaskawa sypnąć tymi dwiema dyszkami z kawałkiem... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 01:01, HiroshiTakubo napisał:

Mam nadzieję, że w takim sklepie jak Empik w Centrum gra jutro będzie.


Raczej na pewno będzie, ale nie wiadomo jak długo :D Myślę, że obie sagi polecą z półek jak świeże bułeczki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować