Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sagi Baldur's Gate i Icewind Dale w serii eXtra Klasyka Gold!

745 postów w tym temacie

Dnia 11.07.2007 o 20:30, Isar napisał:

>/ciach/

Bez problemu można grać w BG i ID na najnowszych sterach nVidii oraz Windows XP :D

ja nie widze problemu... IW podstwka nie działa na XP.. jak sie zainstaluje dodatek to juz jest spoko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam disciples jeden i dwa i dla mnie ta gra to arcymistrzostwo (lepsza od homm dla mnie) ale gdyby dali sagę z chęcią bym kupił takie wydanie exclusiv :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2007 o 20:30, GanD napisał:

Przecież saga BG to też tylko 2 gry i dodatki, więc o co chodzi?;)

no dobra... dałem ciała :P
chodzi o to ze kurcze... disciples 2. .. brakuje grywalności niby wszystko jest .. ale to .. ehh.. nic do tej gry nie ciągnie po 4 h gry... a zmuszac sie aby zabic potwora x poziomu nie ma sensu.. ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 20:23, Taschon napisał:

Które to mody? EoU, IU, Tactics, IA, UB, IB?
Bo z tego co wiem, to TDD nie możecie dać ze względu na nieobecność autora, tylko pewnie dacie
patcha-pl.
Jako że w kwestii dużych modów i ich wersji polskich konsultujecie się z CoBem, zamierzacie
też wydać CtB, TS czy SoS?


Dobrze poinformowany jesteś, czyli mamy wspólnych znajomych ;-) Nie powiem tak z pamięci, co w końcu weszło na płytę - jutro w pracy sprawdzę.

Sth`Devilish --> J.w. Rano sprawdzę, jak to dokładnie wygląda. Ja siedziałam głównie w instrukcjach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 20:41, akne napisał:

Dobrze poinformowany jesteś, czyli mamy wspólnych znajomych ;-)

Hehe ;) I o ile wiem, negocjatorem między CoBem a DCP jest yarpen_AVE
Takie rzeczy to ja muszę wiedzieć. Sam w końcu byłem członkiem CoBu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc bardzo bym chciał aby CDP kontynuował wydawnictwo tych gier po wsze czasy. Nie tylko dlatego, aby i młodsze generacje mogły popykać w te klasyki ale także po to aby w przypadku uszkodzenia nośniki możnaby polecieć do sklepu i szybko zakupić nówkę :D. Tak na serio, te gry są po prosy wieczne i te osoby, które zagrywały się nimi 8 lat temu (czy ile tam minęło) będą w nie grać dalejm, czerpiąc taką samą, jak nie większą przyjemność. Mam BG I bez dodatku i BG II + ToB ale zakupię jeszczę tą edycję, żeby wszystko mieć na jednej płycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 19:12, hans olo napisał:

I z mojego punktu widzenia skoro w 3D nie można zrobić gry, która byłaby tak przejrzysta, to
powinno się z tego zrezygnować do czasu aż komuś się to uda.


Zdajesz sobie sprawę, że to zdanie jest bezsensem logicznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 20:45, Taschon napisał:

> Dobrze poinformowany jesteś, czyli mamy wspólnych znajomych ;-)
Hehe ;) I o ile wiem, negocjatorem między CoBem a DCP jest yarpen_AVE
Takie rzeczy to ja muszę wiedzieć. Sam w końcu byłem członkiem CoBu :)

Poprawka: CDP, a nie DCP. Literówka, a może okazać brak szacunku. A ten CDP zyskał u mnie, wydając BG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 20:33, GanD napisał:

A to wiele zmienia, wszystko zmienia :P Już poważnie myślałem nad kupnem tej edycji (tak dla
uporządkowania kolekcji, bo kiedyś z pewnością jeszcze po BG sięgnę), a tak to raczej nie ma
sensu, bo skoro i tak nie będzie działać, to równie dobrze mogę się męczyć z żonglowaniem płytami
(gdzie te czasy żonglowania dyskietkami...;) jak i ze zmianą sterowników.


Cóż, istnieje pewne rozwiązanie. Możesz zformatować systemową partycję, zainstalować Windows 98 (bo na XP się go nainstalowac nie da) i potem doinstalować WindowsXP. I niby problem z głowy - w stare gry grasz na ''98, w nowe na ''XP ;) Tyle jednak, że nigdy nie wiadomo - jakieś problemy z kompatybilnością czy dzieleniem programów przez oba systemy można napotkać, no i przy ''98 wskazane by było raczej podejść ostrożnie do sprawy netu (zabezpieczenia :/) ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Icewind Dale''e już mam, ale brakuje mi Baldur'' Gate II, to może skusze się na takie ładne, złote wydanie całej sagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kupię, nie dlatego że nie mam BG ale dlatego że chce mieć all na 1 dvd (żonglowanie cd do przyjemnych nie należy). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yup. Zdołaliśmy umieścić prawie wszystko z tego, co powinno być dostępne dla graczy. Poza tym, wszystkie mody dla BG jakie znajdziecie na DVD dostępne są po polsku (na IWD jest jeden mod po angielsku). Wielkim nieobecnym jest tutaj tylko słynne The Darkest Day - nie udało się skontaktować z autorem. Jednak na płycie jest link zarówno do samego moda jak i tłumaczenia.

Powiem krótko - jest pysznie :D

Pozdrawiam.
-- Yarpen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa. Ciekawe ile ludzi się skusi. Tytuły to wszak wielkie, ale już stare i choć wciąż niesamowicie grywalne, to chyba niemal wszyscy, którzy chcieli je mieć, już je kupili, bo okazji było aż nad to. Ja osobiście jestem szczęśliwym posiadaczem Sagi Baldur''s Gate DVD i sagi Icewind Dale (tej w ogromnym pudle) :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argh, kupiłbym z kolega na spółkę, gdyby nie to, że kolega nie ma DVD a ja BG wzdłuż i wszerz już przeszedłem ;) (on też ale miał ochotę zagrać). Niestety mój obecny zestaw ma uszkodzoną 2 i 4 płytę a raz, że dożywotniej gwarancji w gram.pl jeszcze wtedy nie dawali, dwa, że nie chcę płacić za dowóz (tak to bym kupił z Wiedźminem...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak wszystko na jednej DVD? BG1 + TotSC + BG2 + ToB + płyta bonusowa to razem 12 CD :) to sie zmiesci na DVD? no chyba ze 2-stronnej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować