Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sagi Baldur's Gate i Icewind Dale w serii eXtra Klasyka Gold!

745 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2007 o 16:15, GanD napisał:

Tak, jak słusznie zauważyła Meghan, nie jestem specjalnym fanem Gothica i nie stawiam się w
opozycji do fanów Elder Scrolls (a fanboye na ogół mają to do siebie, że wychwalają tylko własne
z zazdrości, że nie mają tego drugiego;). W końcu kupiłem grę, kierując się opiniami zarówno
prasy branżowej jak i zwykłych graczy. I niestety to był błąd, bo te cechy, których ja tak
nie lubię były mało podkreślane lub bagatelizowane.


Każdy ma prawo do własnej opinii. Tobie się nie podobało, mi się podoba. Co ciekawe za pierwszym podejściem gra niezbyt mi się spodobała...

Dnia 12.07.2007 o 16:15, GanD napisał:

Widzisz, kiedy ja gram w dowolnego RPGa, zawsze staram się odkryć wszystkie lokacje, pokonać
wszystkich możliwych przeciwników, zdobyć najciekawsze przedmioty i jak najbardziej rozwinąć
postać. Jak już pisałem we wcześniejszym poście, nie pisz mi, że nie muszę tego robić, bo to
jest jeden z głównych powodów grania w RPG. Skoro twórcy to umożliwiają świadomie (to nie są
błędy), to dlaczego z tego nie korzystać? Bugi w PT to zupełnie inna broszka.


Niekoniecznie zostało to umożliwione przez twórców. Nie wszystko da się przecież przewidzieć, tzn. nabijanie umiejętności posługiwania się np. mieczem podczas koszenia krabów było przewidziane, ale nabijanie sobie punktów do retoryki podczas jednej rozmowy z więźniem nie, chyba że jest to trener, bo nie pamiętam, o jaką postać Ci chodzi.

Dnia 12.07.2007 o 16:15, GanD napisał:

Nie rozumiem skąd to porównanie. To że podobały mi się 1 i 2 część Gothica nijak się ma do
tego, że uważam ten systemu za niezbyt przemyślany. Moimi ulubionymi RPG są BG i FF7 i mogę
powiedzieć, że jestem fanem tych serii. A Gothic 1 i 2 to po prostu dobra gra była.


Moja wypowiedź wynikała ze złego zrozumienia pierwszej części Twojego posta. :)

Dnia 12.07.2007 o 16:15, GanD napisał:

Wspomniałeś enigmatycznie o niekonwencjonalnych cechach Morrowinda i tak mnie to zaintrygowało,
że nie mogłem się powstrzymać od odpowiedzi. Już kończę :)


Generalnie rzecz biorąc dyskusja przeważnie przynosi pozytywne skutki, więc nie ma problemu. :)

Dnia 12.07.2007 o 16:15, GanD napisał:

O ile się orientuję, to ciężko o inny przykład, ale co to ma do rzeczy? Lepiej dostać większy,
ale pusty i schematyczny świat, czy mniejszy ale dopracowany w szczegółach? Naprawdę chciałbyś,
aby świat Wiedźmina był stworzony na takiej zasadzie jak te z serii Elder Scrolls? Nie ilość
jest najważniejsza, a jakość. Skoro twórcy nie są w stanie dobrze wypełnić takiego świata,
to po co nadymają go do tak niebotycznych rozmiarów? Między innymi stąd bierze się nuda.


Oczywiście ideałem byłby olbrzymi, dopracowany w każdym szczególe świat. Stworzenie go zajęłoby mnóstwo czasu, o ile w ogóle byłoby możliwe przy dzisiejszym rozwoju technologii komputerowej. Z Morrowindem jest tak, że stara się przełamywać pewien schemat w nadziei, że ktoś zdecyduje się to w przyszłości kontynuować.

Dnia 12.07.2007 o 16:15, GanD napisał:

Ehh... Nie każdy tekst należy czytać dosłownie, w zasadzie to mało który... mniejsza z tym.


Ale ja tego nie potraktowałem dosłownie. :P

Dnia 12.07.2007 o 16:15, GanD napisał:

Smuci mnie, że firmy z wyrobioną marką przestają dbać o graczy i wciskają
nam byle co, byle jak, tylko podkręcając grafikę, bo dobrze wiedzą, że ich produkt i tak się
sprzeda.


Tutaj zgadzamy się bez żadnych wątpliwości.

Dnia 12.07.2007 o 16:15, GanD napisał:

Dlatego duże nadzieje pokładam w nadchodzącym Witcherze. CDP RED to tabula rasa i
siłą rzeczy muszą się przyłożyć do tego, co robią, jeśli chcą odnieść sukces.


Również pokładam w tej grze duże nadzieje. Z tego co się zapowiada, to będzie to klasyczny cRPG z ciekawym systemem walki.

Dnia 12.07.2007 o 16:15, GanD napisał:

Proszę, wskaż mi to "rzucanie się" na grę i zwroty, w których obrażam twórców.


A 7-latek piszący fabułę to co? ;)

Dnia 12.07.2007 o 16:15, GanD napisał:

Skoro wszyscy tak robią, to my też będziemy, bo tak jest wygodniej? Ja bym tego nie wysuwał
jak argument w obronie gry, no chyba, że chcesz ją jeszcze bardziej pogrążyć...


Nie, chodziło mi o to, że fabuła nie odstaje od standardów.

Dnia 12.07.2007 o 16:15, GanD napisał:

To tyle z mojej strony. Pierwotnie nie planowałem odniesień do Gothica, ale w toku dyskusji
samo tak wyszło... więc żeby nie rozpoczynać kolejnej flame war, to ode mnie więcej w tym wątku
na ten temat już nie będzie. Ewentualnie możemy się gdzieś przenieść...


Ja osobiście staram się nie brać udziału w dyskusjach Morrowind kontra Gothic. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 17:07, Elwro napisał:

Sa gry jeszcze starsze i lepsze :-) Dobre gry sie nie starzeja...


Ano są ... Ehh te stare przygodówki ...
---
Wracając do tematu to ciekawe jak ten podręcznik gracza będzie wyglądał ? 60 stron na całą Sagę tylko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko przed zakupem obu Sag - mam Baldurs Gate 1 z extra klasyki ale nijak nie mogę w niego zagrać na win xp mnóstwo forów już przejrzałem próbowałem stosować rady tam zalecane i nic Icewind Dale 1 chodzi bez problemów Czy przynajmniej BG2 chodzi na xp bez problemów? bo z BG1 dałem juz za wygraną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 18:23, christoforos napisał:

Mam pytanko przed zakupem obu Sag - mam Baldurs Gate 1 z extra klasyki ale nijak nie mogę w
niego zagrać na win xp mnóstwo forów już przejrzałem próbowałem stosować rady tam zalecane
i nic Icewind Dale 1 chodzi bez problemów Czy przynajmniej BG2 chodzi na xp bez problemów?
bo z BG1 dałem juz za wygraną.

Mnie obie gry hulają bez problemów.
Jest coś takiego jak konwerter TuTu. Możesz sobie zagrać w BG1 na silniczku BG2 i z wszystkimi jego ulepszeniami (wyższe rozdzielczości, nowe klasy itp.). Więc jeśli BG2 ci ruszy, to i jedynka powinna pójść przez konwerter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanko! Mam pytanie co do zamówienia. Czy można zamówić już tą grę, aby przyszła pod koniec lipca? Jeśli tak to jak? Czekam na szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ newsa zapodali- szok xD Już o tym wszyscy (chyba) widzieli w poniedziałek (niektórzy dostali prenumerkę CDA już w poniedziałek i dali skana ze stroną z reklamą). A co do tych dwóch gier ... Nigdy nie grałem w te gatunki, ale może się nad którąś zastanowię ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wspomnianego tutaj BG1TuTu, lepiej używać BGT które oprócz przyjemności z gry w BG1 na silniku BG2 umożliwia płynne przejście pomiędzy tymi grami, oraz ma masę fajnych, naprawdę fajnych rozszerzeń. Zarówno BGT jak i BG1TuTu będą na płytce. Jak chcesz jakieś info - linkowałem wyżej stronkę.

Ech.. co do sporu pomiędzy fanami Morrowów, Gothiców i Baldurowców.. panowie, musicie robić to tutaj? Przecież wiadomo, że żadna strona nie zwycięży. Baldur''s Gate to RPG, który od swojej strony gameplayowey jest czymś pokroju RTS-przygodówka (z rozwojem postaci) - w którym ważniejsza jest taktyka oraz statystyki. Po prostu gra cRPG korzystająca prawie w pełni z zasad AD&D.

Z kolei Morrowind czy Gothic to gry skłaniające się ku action-adventure z rozwojem postaci. Nacisk gry jest położony na wędrowanie, możliwość oglądania żywego świata i walki bardziej efektowne niż zmuszające do stosowania taktyki (mówię tu o taktyce czysto RTS-owej).

Gry są zupełnie, ale to zupełnie inne. To tak jakby fan Starcrafta kłócił się z Quake''owcem.

A co do antyfanów tego wznowienia.. BG2 dostępne było w EkstraKlasyka NeXt, jednak jest pare rzeczy które sprawiają, że jednak to wznowienie ma sens:
* Długi brak BG1 na rynku
* Brak edycji DVD
* CDP może mieć coś pokroju długu wdzięczności wobec tych gier. BG1 było ich pierwszym, prawdziwym hitem - jednocześnie majstersztykiem jeżeli chodzi o tłumaczenie. :-)
* Jest rzesza fanów, kilka DUŻYCH for dyskusyjnych w polsce, żywa scena modderska (5 ogromnych modding communities na świecie) i tysiące zagorzałych fanów. Którzy tą grę chcą kupić.
* GOLD jest naprawdę przepysznym wydaniem. Pomijając już mody które kompletowaliśmy :P To wizualnie prezentuje się naprawdę git, zaś Mario i Akne zrobili naprawdę kawał dobrej roboty :)

-- Gdyby ktoś miał jakieś pytania odnośnie modyfikacji i dodatków dla tych gier, służę pomocą.

Pozdrawiam!
Y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 19:40, Gnilson napisał:

* Brak edycji DVD


Byla edycja DVD gier z cyklu Baldur`s Gate. Wiem, bo sam mam. :) Na jednej plycie DVD byl Baldur`s Gate + oficjalny dodatek Opowiesci z Wybrzeza Mieczy + spooooro dodatkow (muzyka w fomracie mp3, mody, instrukcje obslugi, poradniki i wiele innych rzeczy). Na drugim DVD byl Baldur`s Gate II + oficalny dodatek Tron Bhalla + spooooro dodatkow (muzyka w fomracie mp3, mody, instrukcje obslugi, poradniki i wiele innych rzeczy). :-) I chocby z tego wzgledu, ze ten zestaw juz mam nie zamierzam inwestowac w nowy egzemplarz. Co prawda Icewind Dale tez pojawil sie juz wczesniej na DVD, ale tematego wydania nie udalo mi sie kupic, wiec teraz chetnie kupie w serii extra klasyka gold/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Co prawda Icewind Dale tez pojawil sie juz wczesniej

Dnia 12.07.2007 o 20:04, Wojman napisał:

na DVD, ale tematego wydania nie udalo mi sie kupic


Nic dziwnego, nikomu się nie udało kupić, gdyż takie wydanie nigdy nie ujrzało światła dziennego :/ Niby jest na reklamówkach, ale niestety CDP uznało, że IWD jest jeszcze serią zbyt młodą, aby wydawać ją w Saga DVD (przynajmniej wtedy, być może spodziewano się jeszcze jakiegoś rozwinięcia serii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 20:41, akne napisał:

Sth`Devilish --> J.w. Rano sprawdzę, jak to dokładnie wygląda. Ja siedziałam głównie
w instrukcjach :-)


Trzymam za słowo i z góry dzięki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 20:08, Sth`Devilish napisał:

Nic dziwnego, nikomu się nie udało kupić, gdyż takie wydanie nigdy nie ujrzało światła dziennego
:/


A fakt, bylo cos takiego. Cos tam sobie przypominam, ze fani byli mocno zawiedzieni. W kazdym razie teraz bedzie okazja, zeby na jednej plytce DVD miec cala sage Icewind Dale, choc uwazam, ze ta gra moglaby smialo wyjsc w ekstra klasyce next. Bo nawet na tej podwujnej grubosci ksiazece dolaczonej do zestawu porzadna instrukcja do dwoch czesci Icewind Dale sie nie zmiesci. Gre kupie i wtedy ocenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, tak czytam, przeglądam i zdałem sobie sprawe, że tych wydań poszczególnych części BG było od groma. Ale CDP doiło tą świętą krowe :]

- Baldur''s gate 1
- Baldur''s Gate 1 : Opowieści z Wybrzeża Mieczy
- Baldur''s Gate 2
- Baldur''s Gate 2 : Tron Bhaala
- Edycja kolekcjonerska Baldur''s Gate 1 + OzWM
- Edycja kolekcjonerska Baldur''s Gate 1 + OzWM + Baldur''s Gate 2
- Saga Baldur''s Gate DVD
- BAldu''s Gate 1 - Extra Gra
- Baldur''s Gate 1 : Opowieści z Wybrzeża Mieczy - Extra Gra
- Baldur''s Gate 1 + OzWM - Extra Klasyka

Ktoś jeszcze coś pamięta? :]
- Baldur''s Gate 2 + Tron Bhaala - Extra Klasyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 20:18, Mistic napisał:

Ktoś jeszcze coś pamięta? :]


Byla jeszcze jakas limitowana edycja (2000 egzemplarzy jesli dobrze pamietam), w ktorej bylo Baldur`s Gate + dodatek + Baldur`s Gate II + dodatek. Calos byla bodajze na 12 plytach CD. Wlasciciele mieli czym zonglowac. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 20:22, Wojman napisał:

Byla jeszcze jakas limitowana edycja (2000 egzemplarzy jesli dobrze pamietam), w ktorej bylo
Baldur`s Gate + dodatek + Baldur`s Gate II + dodatek. Calos byla bodajze na 12 plytach CD.
Wlasciciele mieli czym zonglowac. ;-)


To było wydanie z segregatorem zgaduje? :-) Zapomniałem już czy był w nim dodatek czy nie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze:
- Saga Baldur''s Gate (BG1, BG1:OzWM, BG2, BG2:TB) na CD
- Saga Baldur''s Gate - extra klasyka gold ;)

i...

Znalazłem tę reklamę (pisałem o tym na stronie 13.)
Czy to w ogóle ujrzało światło dzienne?

20070712202606

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 20:22, Wojman napisał:

Byla jeszcze jakas limitowana edycja (2000 egzemplarzy jesli dobrze pamietam), w ktorej bylo
Baldur`s Gate + dodatek + Baldur`s Gate II + dodatek. Calos byla bodajze na 12 plytach CD.
Wlasciciele mieli czym zonglowac. ;-)

Numerowa Edycja Kolekcjonerska w 2000 egzemplarzy nie miała Tronu Bhaala.
Edycja z segregatorem Tron Bhaala zawierała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować