Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sagi Baldur's Gate i Icewind Dale w serii eXtra Klasyka Gold!

745 postów w tym temacie

Masz najwyraźniej słabszy dzień, bardzo dużo w Tobie frustracji i goryczy stało się coś konkretnego ? Czy to tylko
chwilowa depresja ?

Dnia 11.07.2007 o 20:12, Marek Waleszyński napisał:

No, cała Polska zerżnęła się w cztany z emocji.


Cztany ? Co to za określenie ? jakieś regionalne chyba ?

Dnia 11.07.2007 o 20:12, Marek Waleszyński napisał:


Grałem prawie 10 lat temu, kolekcjonerzy już mają, a Wy dalej bijcie w bębenek.

Na naszych oczach CENEGA Was je, gratuluję.
Inwestujcie w konsolki, tak trzymać!!- klocboks i takie tam.
''Psikiller''!!!
Już był w wersji black/ gold. Mało?
Fajne wakacje.

Dnia 11.07.2007 o 20:12, Marek Waleszyński napisał:


Ja się nawet cieszę, towaru mam dość (legalnego)- mało wydajecie, mało się kupuje, w stare
się gra.

Tak ginie moja ulubiona (kiedyś) firma.
''Sradźmin''- flagowy produkt, śmiech.
Oklaski/ gwizdy, kurtyna. Gratuluję.


Dzięki choć nieszczere te gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 22:21, allseeingeye napisał:

Litości panowie, ile razy można to samo wydawać w innym opakowaniu? Do tego giery (klasyczności
im fakt odmówić nie można), które już od 100 lat są na rynku, od dawna po polsku, przewalone
przez chyba wszystkie progi cenowe?


Odpowiedż jest prosta i banalna - tak długo jak jest na nie popyt, to nie ja to wymyśliłem tylko Adam Smith
vide Niewidzialna Ręką Rynku.

>A wydawanie BG i ID w nowej XKGolD sprawia,

Dnia 11.07.2007 o 22:21, allseeingeye napisał:

że w mojej opinii ta cała obecna XKnext to zwykła wyprzedaż gier, które po prostu zalegają
na magazynie.


Tych gier w tej edycji nie było wcześniej na rynku, chyba nie sądzisz że w dawnych czasach wytłoczyliśmy sobie płyty DVD DL z obiema Sagami i potrzymalismy kilka lat w magazynie ?

Dnia 11.07.2007 o 22:21, allseeingeye napisał:

Tak se patrzyłem na moje XKNext, przeczytałem o XKGold i doszedłem do tego smutnego faktu.
Po to daliście premierowe nadruki, aby łatwiej było przepakować płytki do innych pudełek, nie
ponosząc kosztów produkowania gry jeszcze raz.


Do XKN/XKNG nigdy nie trafiają gry w wersjach z premiery, zawsze są zaktualizowane i z wszytskimi paczami, chyba więc nie sądzisz że dogrywamy aktualizacje ręcznie do każdej płytki ze zwrotów z premier ;)

Dnia 11.07.2007 o 22:21, allseeingeye napisał:

Sprytny ruch, panowie marketing, ale na krótką metę...


Przekaże gratulacje do Marketingu.

>Ja wracam do antologii Commandos, Deusów

Dnia 11.07.2007 o 22:21, allseeingeye napisał:

Exów i cieszę się z wypieszczonej edycji.


Twoj wybor. Twoje prawo.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 00:40, kottomasz napisał:

to jest temat, do polemiki z CDP a nie doczekał się kontynuacji...w biedronkach po 10pln wielkie
pudła deltaforceextreme,tacticalops,cmr4,projectigi2 etc... daje do myślenia...


Wyprzedawanie produktów nie jest ani żadną tajemnicą anie żadną wstydliwą sprawą to normalny mechanizm funkcjonowania firmy na rynku, szczególnie takiej firmy która jest dystrybutorem. Po każdej premierze w każdym punkcie cenowym pozostają jakieś zwroty i ich trzeba się gdzieś pozbyć oferując je w innych cenach etc. Co jest w tym takie zdrożnego według Ciebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 23:47, Melchah napisał:

Jest szansa, że BG I z dodatkiem wyjdzie samo w zwykłej, niebieskiej EKN?

Saga jest świetnie wydana i za niewielką cenę, ale chciałbym mieć na półce komplet największych
RPGów wydanych w jednej serii: obie części IWD, Tormenta, BG II i brakuje mi właśnie BG I w
rozsądnej cenie.

Dlatego chciałbym wiedzieć czy jest nadzieja na złożenie takiego kompleciku.


Na dzisiaj nie przewidujemy niestety wydania pojedynczegpo BG w serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 23:48, Revenant napisał:

Już w ogóle tragedią jest platynowa kolekcja, gdzie z boku gry są ponumerowane :/


A co jest nie tak z tym numerkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wciąż planowane jest wydanie porządnej Sagi Infinity w przypadku uzyskania praw również do Planescape?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 23:58, migem napisał:

Na dzisiaj nie przewidujemy niestety wydania pojedynczegpo BG w serii.

Dobra, dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 00:01, Mistic napisał:

Rozumiem, że wciąż planowane jest wydanie porządnej Sagi Infinity w przypadku uzyskania praw
również do Planescape?

Jak najbardziej, niestety jednak moja realna ocena sytuacji jest taka ze Torment bedzie barzdo ciezko odkopac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 23:48, migem napisał:

Masz najwyraźniej słabszy dzień, bardzo dużo w Tobie frustracji i goryczy stało się coś konkretnego
? Czy to tylko
chwilowa depresja ?


Stać Cię na więcej wysil się trochę bo on jedzie z Wami jak nie powiem z kim, a Wy mu jak babcie w podeszłym wieku odpowiadacie.

Dnia 13.07.2007 o 23:48, migem napisał:


>
> Grałem prawie 10 lat temu, kolekcjonerzy już mają, a Wy dalej bijcie w bębenek.
>
> Na naszych oczach CENEGA Was je, gratuluję.
> Inwestujcie w konsolki, tak trzymać!!- klocboks i takie tam.
> ''Psikiller''!!!
> Już był w wersji black/ gold. Mało?
> Fajne wakacje.

Po pierwsze od Painkillera łapy precz bo ta gra reprezentuje światowy poziom i to miło, że znów jest w sprzedaży. Po drugie wiesz ja też mam wszystkie gry z Black Ile a i tak to kupie, bo mi sie płytki lekko zjechały. 25 zł imo trochę dużo i tu po części masz rację, ale tylko w przypadku ceny.

Dnia 13.07.2007 o 23:48, migem napisał:

> Ja się nawet cieszę, towaru mam dość (legalnego)- mało wydajecie, mało się kupuje, w stare

> się gra.
>
> Tak ginie moja ulubiona (kiedyś) firma.

Kilka osób poleci ze stanowisk i się poprawi, ale ktoś musi sie ocknąć. Monopolu nie ma więc będzie walczyć.

Dnia 13.07.2007 o 23:48, migem napisał:

> ''Sradźmin''- flagowy produkt, śmiech.
> Oklaski/ gwizdy, kurtyna. Gratuluję.


Sradźmin, kupa, wspaniała, nudna, świetna, itd, tak możesz powiedzieć o czymś co widziałeś i grałeś nie widziałeś nie komentuj w ten sposób. Śmiech to raczej ale z Ciebie bo ja nie widząc produktu nie wybrzydzam, co najwyżej mogę sie dowalić do zagrywek marketingowych czy całej organizacji i przepływu informacji CDP RED -> GRAM. Proponuje urlop od komputera dla rozluźnienia.

Dnia 13.07.2007 o 23:48, migem napisał:

Dzięki choć nieszczere te gratulacje.


Tak jak wyżej. Tylko nie pomyśl sobie, że coś do Ciebie mam po prostu zauważyłem u Was tendencję spadkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 23:54, migem napisał:

Tych gier w tej edycji nie było wcześniej na rynku, chyba nie sądzisz że w dawnych czasach
wytłoczyliśmy sobie płyty DVD DL z obiema Sagami i potrzymalismy kilka lat w magazynie ?


O, i już mamy potwierdzenie że saga będzie na dwuwarstwowej DVD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 20:12, Marek Waleszyński napisał:

''Psikiller''!!!
Już był w wersji black/ gold. Mało?


Chyba od wujka z Ameryki... W Polsce pojawił się tylko w wydaniu eXtra Gry (zarówno PK jak i dodatek BOoH), w postaci kilkustronicowego szmatławca, trefnie wykonanego tekturowego pudełka i na płytach CD (do tego sama podstawka była przez to uboższa o 1 CD, na czym ucierpiała jakość muzyki i chyba także filmików w grze).

Ja z przyjemnością sobie zakupię PK z NXK. Chociaż mimo wszystko nadal ubolewam, że to tylko NXK - pudełko premierowe Black Edition wyglądało na prawdę bardzo ładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 00:15, Lumbago napisał:

Stać Cię na więcej wysil się trochę bo on jedzie z Wami jak nie powiem z kim, a Wy mu jak babcie
w podeszłym wieku odpowiadacie.


Odpowiedział mu kulturalnie, uprzejmie. Jako reprezentant firmy. Powiedz, jak miał niby napisac ? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj zmiła checia kupie sage baldura... pamietam zlote czasy mojego wczesnego dziecinstwa kiedy pierwszy baldur był pierwsza gra jaką naprawde przeszedłem... teraz to w moim domu lezy gdzies sentymentalnie wala sie po pokoju, a stwierdzam iż chętnie pograł bym teraz z kumplami w tego antyka... btw. ciekawe po ile chodzi pierwsze wydanie tej gry? pewnie osiągnęło ceny pierwszego podrecznika do waha który teraz wszyscy bez znaczenia na prawa autorskie kserują bo jest nieosiągalny. mój kumpel ma jeden... w polskim wydaniu, w znosnym stanie i to chyba jedyny kompletny podrecznik na cały kraków XF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam prawo odzywać się w tej sprawie, bo oczywiście potraktowany będe jako piesek CDP - chociaż raczej jedyną korzyścią jaką mam ze składania tej edycji jest to, że dostanę ją za frykas - a mógłbym ją bez problemu kupić, aż tak biedny nie jestem. I kupiłbym ją, bo płytka od BG1 mi się rozwala. No.. poza tym, to jeszcze stronka mi się troche zareklamuje. Ale pozwolę sobie odpowiedzieć tamtym panom frustratom.

Rozumiem wasz język, bo sam czasem bywam frustratem. Rozumiem, że nie trzeba mówić po polsku by było fajnie. Rozumiem też, że nie każdemu wszystko się podoba. No i rozumiem, że wolicie Cenegę. Zresztą, sam czekam na Bioshocka śliniąc się do pasa nad kolejnym trailerem - ale to dlatego, że od wydawcy ważniejsze są gry. I o gry nam tu chodzi.

Powiedzcie mi jedną rzecz. Czy wy naprawde sądzicie, że tutaj jest jakaś hipnoza czy coś, która zmusi ludzi do kupowania? CDP miało swoją decyzję - wydajemy Baldura i robimy nową serię. Ale niestety nie WY zweryfikujecie czy to był dobry pomysł, ale odbiorcy. Odbiorcy i... odbiorcy. A tych, z tego co widzę (zarówno tutaj jak i na forach dyskusyjnych o BG) będzie sporo.

Wy dwaj na tym nic nie tracicie. Licencję CDP ma od dawna, wielkiej kasy na to wydawać nie będzie. Edycja jest ładna, ale nie wydaje mi się by to był ogromny wydatek dla kogoś, kto wypuszcza takie rzeczy jak EK Wiedźmina czy Stalkera. Nie, nie chcę prowadzić wojny z Cenegą broń boże (bo ich gry także lubię, mają też dobre tłumaczenia itd.). Ale po prostu to jest sentymentalna akcja, która może pokazać młodym, w co się kiedyś grało. I o dziwo to było dobre. Bo nie wiem jak wy, ale ja w Baldursa pykam od dawna, z modami i bez, samemu modując i tłumacząc.. i chcę jeszcze.

Teraz czekam jeszcze na Planescape''a. Będzie hard (Wizardsi trzymają licencję) ale mody do tego już są gotowe ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, dołączam się do Gnilsona... :D Również czekam na Tormenta, bo nigdy w niego nie grałem, a najlepiej jakbyście go wydali również w Extra Klasyce Gold (żeby ładnie na półce wyglądało :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domaku, opracowywany jest mod który będzie pozwalał zagrać w IWD1 na silniku IWD2 - jednak takiego pełnego połączenia niestety nie ma. Poza tym, jak mówię - mod jest in progress.

Poza tym jest jeszcze Icewind Gate 2, które pozwala zagrać w BG2 na silniku IWD2 (z wszystkimi skillami itp.), ale jest to raczej niestabilne (głównie ze względu na przyłączanie NPCów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że wydanie Sagi Baldur''s Gate na DVD to idealne rozwiązanie. Mam BG1 i BG2 ale one razem zajmują 10 płytek. Instalka polegała na żonglowaniu CDkami a teraz wszystko będzie na DVD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 00:51, lothar-mb napisał:

O, i już mamy potwierdzenie że saga będzie na dwuwarstwowej DVD :D

To chyba było oczywiste od początku. Nie da się zmieścić pełnych >7 płytek CD na SL DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować