Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sagi Baldur's Gate i Icewind Dale w serii eXtra Klasyka Gold!

745 postów w tym temacie

[quote]Misiek, jak chcesz, sprawdź mój GramSajt. :P Tam masz spis. I nie musisz się pytać CDP ani Gram.pl ;PP[/quote]
To znaczy?
Hans olo: Ja się nie pytałem, czy mody są darmowe, tylko jakie są te mody. Więc napisz, a nie zgrywasz wszechwiedzącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 20:35, misiek 1c napisał:

[quote]Misiek, jak chcesz, sprawdź mój GramSajt. :P Tam masz spis. I nie musisz się pytać CDP
ani Gram.pl ;PP[/quote]
To znaczy?
Hans olo: Ja się nie pytałem, czy mody są darmowe, tylko jakie są te mody. Więc napisz, a nie
zgrywasz wszechwiedzącego.

wszechwiedzący nie jestem, ale to i tak nie zmienia faktu, że potrzebujesz uświadomienia. Lista jest łatwo dostępna, na górze jest wyszukiwarka. Wpisz w niej słowo "lista" i wal enter.
No i na prawdę nie jest to jakaś oszałamiająca lista. Najważniejsze poprawki i kilka fabularnych. Prawdziwe modowanie zaczyna się jak się rozejrzysz po necie. A to co jest na płytce wciagu dni będzie już zdezaktualizowane. Polecam fora Children of Bhaal i Baldurs Gate i Fantsay oraz witrynę Biblioteka Riklaunima. Wieża Ramazitha też spoko, bo jest często aktualizowana, ale nie ma tam aż tak dużo informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miśku, prosiłbym raczej o odrobinę szacunku do Hansa. Akurat służył ci pomocą. Otóż mody możesz w (prawie) każdej chwili ściągnąć w sieci - nie potrzebujesz do tego reedycji BG.

A co do mojego posta.. po prostu, wchodzisz na mój GramSajt: http://ja.gram.pl/Gnilson tam troszeczkę zjeżdżasz w dół i widzisz listę modyfikacji jakie znajdziesz na płytach. Jak chcesz, poszukaj gdzieś w tym temacie linka do modlisty Pocketplane, na której znajdziesz wszystkie 500 modów... ;-) Jak Cię interesuje jakiś tytuł, wystarczy że się spytasz, postaram się troszeczkę objaśnić co dany modzik dodaje.

Tylko grzeczniej prosiłbym, ok? Czy to tak dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałam z różnymi modami, ale nigdy z BGT. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co mam najpierw zainstalować: BGT a potem inne mody , czy najpierw mody, które chcę mieć do BG1 i BG2 i dopiero na to BGT ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hans, także dzięki za przypomnienie. Bo chyba nie znalazła się w readme modów :-/ A to akurat jedna z ważniejszych i lepszych list względem BGT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że oddawna mam wszystkie wymienione gry. Mam pytanie do osób które już sagi kupiły. Czy materiały dodatkowe i mody są warte kupienia obydwu sag. Powiem szczerze, że niechcę wydawać kasy dla kilku tapet i obrazków bohaterów wyjętych z icewinda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam proble z sagą Icewind Dale, gram juz od kilku dni ale wczoraj postanowilem zainstalowac sobie moda Icewind Dale Tweak Pack próbowałem juz kilka razy ale gdy klikam na nazwę moda nie zostaje zainicjowane jego zapisywanie tak jak w poprzednich tylko komunikat " firefox nie może odnaleźć pliku /E:/Dodatki/mody/IWD1/DaleTweak-v5.exe." tak jakby moda nie było fizycznie nma płycie. Czy ja mam trefny egzemplarz czy tez u innych tez takio błąd występuje. Tak czy inaczej prosze Wydawcę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sagi ID nie posiadam, ale spróbuj wejść ręcznie E:/Dodatki/mody/IWD1 - i poszukaj pliku o nazwie DaleTweak. Bo może mod jest, tylko cdprojekt zły adres do pliku podał np. literówka ;). A jeśli rzeczywiście nie ma, to proponuję napisać mejla do wydawcy, bo tutaj rzadko zaglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na to żeby sprawdzić przez opcję eksploruj a nie autoodtwarzanie no i w dziale mody jest ikonka o nazwie IWD_Tweaks-v5 no i w sumie udało się zainstalować ale jest to pewna niedogodność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawił się dziwny problem mianowicie po jakimś czasie od zainstalowania BG1 skrót na pulpicie przestał reagować, klikam dwa razy i nic to samo dotyczy pliku do którego odnosi się ten skrót. Z autostartu na płycie gra uruchamia się normalnie podobnie jak z pliku BG.exe w katalogu gry
Czy u kogoś jeszcze pojawił sie ten problem czy tylko ja tak mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Icewinda z Heart of Winter i Trials of the Luremaster i zapisy gier nie maja ikonek (pomniejszonych screenow z gry) - zamiast tego jest czarne tlo. Co jest nie tak? Dodam, ze save''y zapisuja sie do folderu mpsave (gram w wersje dla jednego gracza). Poza tym, ze brak tych ikonek, to chyba wszystko dziala ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko na tym forum http://ob.globtel.pl/donthon/oig/phpBB2/viewtopic.php?t=387 w tym wątku który jest w linku padła teza, że po zakończeniu dodatku do ID1 - HOW nie można już kontynuować gry, że się tak wyrażę - głównej, więc jedyną możliwością jest przejśc całę IWD i dopiero potem zacząć HOW. Dla mnie to bez sensu czy może ktoś potwierdzić lub zdementować tą informację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatki są tylko dodatkami a nie kontynuacją fabuły, więc Serce zimy musisz przejść w trakcie kampani głównej a Mistrza Zagadek w trakcie Serca Zimy. Po ukończeniu dodatków nie można już do nich wrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować