Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sagi Baldur's Gate i Icewind Dale w serii eXtra Klasyka Gold!

745 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2007 o 22:54, Vel Grozny napisał:

Walki z magami są podobne do tych z pierweszego baldurka (który wydaje
mi się trudniejszy od dwójeczki).


Ile ludzi tyle opinii, jakiś czas temu kumpel mówił mi: "baldur 1 był całkiem prosty, no inna sprawa w dwójce - tu już są schody" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanko;)
Odnośnie modowania Baldurka.
Chodzi o to, że po zainstalowaniu dość pokaźnej liczby modów ( w tym Baldur''s Gate Trilogy ) coś sie pokopało z muzyką w Baldur''s Gate 1 - tzn. w niektórych miejscach ( np. Candlekeep ) w ogóle jej nie ma, a w niektórych jest zmieniona ( w twierdzy gnolli mam muzykę z Ivewind Dale 1 ).
Zna ktoś remedium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miało premierę kilka tytułów (liczę razem ze ''zwykłą'' serią), więc wątpie, żeby jakoś na dniach wyszły kolejne.
A i nic nie wiadomo, ale kiedy już będzie to na stronie głownej gram.pl zobaczymy stosowny news, zapewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam kurde pytanie do tych co grają w BG2 na modach

w twierdzy strażnika zdobylem Hełm Skały i 2 rogi te rogi można połączyć ale u crommwella nie idzie

jak to połączyć ??? tak samo z łuskami białego smoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 21:32, Kris Blake napisał:

To ja mam pytanko;)
Odnośnie modowania Baldurka.
Chodzi o to, że po zainstalowaniu dość pokaźnej liczby modów ( w tym Baldur''s Gate Trilogy
) coś sie pokopało z muzyką w Baldur''s Gate 1 - tzn. w niektórych miejscach ( np. Candlekeep
) w ogóle jej nie ma, a w niektórych jest zmieniona ( w twierdzy gnolli mam muzykę z Ivewind
Dale 1 ).
Zna ktoś remedium?

Hm.. wydaje mi się, że już wcześniej o tym pisaliśmy. Używałeś poprawionej muzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem jakiś czas temu w BG2 , natomiast nie grałem jeszcze w BG1.
I tu moje pytanie: czy najlepiej na sam początek grać w "gołego", czy lepiej zainstalować jakieś mody ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 19:37, lothar-mb napisał:

Grałem jakiś czas temu w BG2 , natomiast nie grałem jeszcze w BG1.
I tu moje pytanie: czy najlepiej na sam początek grać w "gołego", czy lepiej zainstalować jakieś
mody ?


Jak chcesz. Ja osobiście polecam grę w "gołego" BG a jak przejdziesz to można już poszaleć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 00:06, Dark Demon napisał:

I jak spisują się mody dołączone do gier? Testował ktoś już je wszystkie?


Ja część sprawdziłem i działają. jak będę mieć czas to sprawdze resztę modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge cos zasugerowac zainstaluj jakikolwiek mod pozwalajacy zmieniac rozdzielczosc w grze np BG Trilogy
Granie w roz 640*480 bylo fajne ale lata temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 12:28, Meriv napisał:

w twierdzy strażnika zdobylem Hełm Skały i 2 rogi te rogi można połączyć ale u crommwella
nie idzie

To bardzo proste. U niego po prostu nie da się tych itemów połączyć, by je połączyć będziesz musiał przejść grę i zacząć Tron Baala, tam w pewnym miejscu (nie zdradzę jakim żeby nie psuć niespodzianki :-] o ile pierwszy raz w BG grasz) spotkasz chochlika o imieniu Hespenar, czy jak mu tam było :-/ I on właśnie będzie mógł dodać te rogi (oraz ulepszyć kupę innych przedmiotów)

Dnia 10.08.2007 o 12:28, Meriv napisał:

jak to połączyć ??? tak samo z łuskami białego smoka

Tu niestety nie bardzo już pamiętam co z nim zrobić można było, dawno się już nie grało :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza moim błędem przy Tortured Souls wszystkie powinny działać. Skoro errata nie wychodzi coś, dzisiaj wrzucę niektóre jej elementy na mój Gramsajt.

Przy jakich modach jeszcze należy uważać? Learn trough use, Spell system adjustment oraz Projectile retrieval - wyszły nowsze, poprawione wersje. Właśnie kończe ich tłumaczenie. Poza tym Solaufein może czasem coś po angielsku rzucić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 00:19, Hubi Koshi napisał:

> w twierdzy strażnika zdobylem Hełm Skały i 2 rogi te rogi można połączyć ale u crommwella

> nie idzie
To bardzo proste. U niego po prostu nie da się tych itemów połączyć, by je połączyć będziesz
musiał przejść grę i zacząć Tron Baala, tam w pewnym miejscu (nie zdradzę jakim żeby nie psuć
niespodzianki :-] o ile pierwszy raz w BG grasz) spotkasz chochlika o imieniu Hespenar, czy
jak mu tam było :-/ I on właśnie będzie mógł dodać te rogi (oraz ulepszyć kupę innych przedmiotów)
> jak to połączyć ??? tak samo z łuskami białego smoka
Tu niestety nie bardzo już pamiętam co z nim zrobić można było, dawno się już nie grało :-(



w TB kiedyś też grałem ale krótko a ten Haspenar to chyba Cespenara miałeś na myśli :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 13:19, Meriv napisał:

w TB kiedyś też grałem ale krótko a ten Haspenar to chyba Cespenara miałeś na myśli :D ?

Oooo właśnie właśnie :-] Jak zapisywałem jego imię to miałem wrażenie że coś przekręciłem, ale nie mogłem sobie przypomnieć co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w Baldura jedynkę na BGT i wszystko działa piknie, tylko jeden problem mam - brak polskich znaków w dialogach :/ Irytuje na dłuższą metę, wie ktoś, co może być tego powodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 13:01, siepu napisał:

Gram w Baldura jedynkę na BGT i wszystko działa piknie, tylko jeden problem mam - brak polskich
znaków w dialogach :/ Irytuje na dłuższą metę, wie ktoś, co może być tego powodem?


Uruchom płytkę z dodatkami z EKG. W dziale z modami do BG1 w opisie BGT lub TuTu (nie pamiętam) będziesz miał link do takiego małego programiku, który to naprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zaapeluję. Ludzie! Czytajcie readme i komunikaty. Po instalacji BGT pojawia się "PostInstall" i tam w nagłówku stoi jak byk: "By poprawnie wyświetlały się Polskie znaki, proszę uruchomić kpzbg1.exe z folderu \BGT i zastosować się do instrukcji po otworzeniu tego pliku."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować