Zaloguj się, aby obserwować  
Rga

Które lepsze? Heroes III czy V?

109 postów w tym temacie

Dnia 21.04.2008 o 07:11, Beror napisał:

wiadomo ze trojeczka.piatka tylko w grafie przewysza trojke

wymienilem ten najwazniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi stwierdzić, która gra jest lepsza. Trójka to moja pierwsza i najukochańszagierka,w jaką grałam, pamięta jak w drugiej klasie przerabiałam kroniki: podziemia… tak naprawdę nie da się wybrać z tych dwóch gier (chyba że ktoś ocenia grafikę: wolę 3d, wolę 2D…), bo piątka to jak najprawdziwszy klon trójki. Fabuła inna, może lepsza,może gorsza, chociaż trochę brakuje mi Erathii. Jakby połączyć fabułę piątki z trójką to wyszłoby coś naprawdę dobrego… Grywalność– plus dla trójki, jednak nie wiem dlaczego, ale bardziej przyciąga. Dźwięk – lepszy chyba w piątce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie waham, mam całą sagę z wyjątkiem dodatku dzikie hordy i stwierdzam, że rządzi trójka dzięki prostocie, grywalności, i rewolucyjnych zmianach w sposobie gry (tzn jest to rozwinięcie dwójki bo kluczowe zmiany tam zaszły), z kolegami gramy play-off w heroes i siedzimy po 6 h nad małą mapą więc to co napisałem wyżej nie mija się z prawdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie do gustu zdecydowanie bardziej przypadła klasyczna "trójka". Bardzo ładne modele jednostek, ciekawe historie i klasyczne pole walki z heksami - w piątce jest jakaś dziwacznie wystylizowana grafika 3D, która przewagi nad 2D raczej nie ma - pole bitwy stało się tylko mniej czytelne. No, ja się pytam, co to za kwadraty za (malutkim zresztą) polu bitwy? Niestety, urok prysł już po krótkiej przygodzie z HoMM5. Jedyne miasto, jakie mi się spodobało i które ma ciekawie zrobione jednostki to to Drzewo Elfów, a z kolei jednostki Chaosu czy innego Zua są jakieś... mało mroczne, bardziej komiczne (a nie tego się spodziewałem). Tym niemniej nagrodę za najlepszą muzykę muszę wręczyć... "czwórce". :) Tam to dopiero były klimatyczne kawałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to mi do gustu bardziej przypadł Heroes 3 jest o wiele lepszy od piątej części może grafika nie jest najlepsza ale reszta jest dużo lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej podoba się piątka. Może to dla tego, że to była pierwsza część w jaką grałem. Co do trójki to nie mogę trochę grafiki przełknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zależy to głównie od kompa jakiego się posiada. :) V pro elo elo, niezła grafika, grywalność, ale jak dla mnie zbyt tutaj kolorowo i słit. Muzyka po kilku dniach też zaczyna dobijać...
W sumie przy trójce bawiłem się podobnie jak przy V. Że grafika już nie ta? Pff...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 21:04, Pawlo09 napisał:

Szczerze to mi do gustu bardziej przypadł Heroes 3 jest o wiele lepszy od piątej części
może grafika nie jest najlepsza ale reszta jest dużo lepsza.


Reszta, czyli co? Twoja argumentacja jest najwyższych lotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W części piątej nie podobały mi się jednostki, które wyglądają dziwnie, jakoś tak mało poważnie. Poza tym, fabuła nie jest zbyt wciągająca, a świat mało ciekawy. Fabuła w 3 jest niezapomniana, a niesamowity, fantastyczny klimat trzymał przy monitorze na długo. Grafika w V, mimo że lepsza, jest zbyt cukierkowa. Gdyby do trójki dołączyć walki z piątki i dodać nieco świeższą grafikę, wyszłaby gra idealna. Dlatego skłaniam się ku 3, choć nie mogę powiedzieć, że H5 to słaba gra, bo znacznie minąłbym się z prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować