Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony zaszalało tylko na chwilę

49 postów w tym temacie

Dobra konsola - za mocno cenią. Zła konsola - za dużo produkują i tanio sprzedają. A wtedy sie dziwią że nie ma zbytu. Bezsens ;]. I to nie tylko tyczy się sony ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było do przewidzenia. Sony za dużo by straciło, na tym jakby ta promocja miała trwać dłużej. Bo PlayStation 3 po starej cenie i dwie gry i jeden pad gratis, to bardzo dobra promocja - zbyt dobra, aby Sony mogło sobie na nią pozwolić.

Wiem, że bronię Sony, ale zawsze taki jestem. Lubię tą firmę i tyle ;]

Pozdrawiam

CzystyZysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baaaaaa śmiać mi się chce gdzie tu logika no wywalać dysk 60GB by walnąć 80GB co to jest na dzisiejsze czasy 20GB filmy w HD więcej mają. Takim podejście nie zdobędą klientów ehh żal mi ich jednak te paki z grami co będziemy mieć to dobry pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CzystyZysk Chodzi o Amerykę Północną tam nie było paków z grami i dwoma padami oni mieli obtanioną samą konsole i tyle. Poza tym jest wspomniane że o tamtą część kontynentu chodzi czyli my możemy się cieszyć że mamy cenę konsoli + gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepowiadam xbox360 i Wii będą liderami, sony jest jak zbłądzone dziecko, trzeba go zaprowadzić do domu ;).
Sony dał już microsoftowi już kilka prezentów.
Niema co, kupuje Xbox360, a miałem PS3.
Jeżeli Sony się nie pośpieszy to koniec dla PS3 będzie najgorzej sprzedającą się konsolom z next-genów.
Powiedzcie mi czemu Sony to robi?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 19:51, ufo344 napisał:

Przepowiadam xbox360 i Wii będą liderami

Wii pierwsze padnie, za rok czy dwa ludzi przestanie to jarać. Xbox będzie następny. Przez swoje ograniczenia techniczne, choćby przez brak HD-DVD sam się poślę do piachu, a MS wyda nową konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 20:17, Grz3chu napisał:

> Przepowiadam xbox360 i Wii będą liderami
Wii pierwsze padnie, za rok czy dwa ludzi przestanie to jarać. Xbox będzie następny. Przez
swoje ograniczenia techniczne, choćby przez brak HD-DVD sam się poślę do piachu, a MS wyda
nową konsolę.

szczerze w to watpie zreszta tu nie ma co przepowiadac ktora konsola wczesniej padnie zakladam ze wszystki przetrwaja do nastepnej generacji.
Co do sony: to bylo do przewidzenia w koncu firma musiala podjac jakis desperacki krok zeby polepszyc swoja pozycje i nawet to sie jej udalo a co do przyszlosc tej "wojny konsol"zakladam ze napewno nie wygra jej PS3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mnie to nie dziwi? Może dlatego, że na taka obniżkę jest zbyt wcześnie i Sony traci za dużo na pojedynczym systemie, by wprowadzać jakieś promocje. I tak się cieszę, że zrobili coś takiego. Gracze zyskali, a oni nie stracili zbyt dużo (w skali firmy oczywiście). Myślę, że mogą sobie pozwolić na taki ruch, skoro PS3 ma więcej sprzedanych systemów niż PS2 w tym samym okresie.

Co do Wojny Next-Genów... Nie zgadzam się ze zdaniem Mateusza9214. MS sam sobie strzelił samobója (w pięknym style z resztą :P) "wypierając się" HD-DVD. Popełnili dokładnie ten sam błąd (nie wiedzą nawet, jak wielki), co ludzie odpowiedzialni za Dreamcasta. Developerzy już na początku narzekali, że DVD jest nośnikiem zbyt małym na nowe gry. Dla Dreamcasta były CD po 800MB, tu mamy DVD po 9GB. jak to się ma do Blu-Ray''ów, mających po 50GB na dysku? Nijak. Dosłownie. MS sprzedał sobie kopa w tyłek tym, że nawet w genialnym-i-jakże-nowoczesnym modelu "Elite" (rotfl) nie zamontował napędu optycznego, będącego w stanie odtwarzać HD-DVD. Dokupywanie zewnętrznych napędów? A co to do cholery, PC IBMu z 1982 roku mający wewnętrzny napęd FDD 1.44'', a do którego to CD-ROM można podpinać przez złącza z tyłu jednostki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie powiedzialem ze wygra x0 czy cos w tym style powiedzialem tylko ze ps3 jej nie wygra, wydaje mi sie ze chociaz nie wiem dlaczego ze jesli juz to wygra wii chociaz gdyby miala wiecej mocy to bym powiedzial ze wygra w 200%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 21:01, RX-8 napisał:

Dosłownie.
MS sprzedał sobie kopa w tyłek tym, że nawet w genialnym-i-jakże-nowoczesnym modelu "Elite"
(rotfl) nie zamontował napędu optycznego, będącego w stanie odtwarzać HD-DVD. Dokupywanie zewnętrznych
napędów? A co to do cholery, PC IBMu z 1982 roku mający wewnętrzny napęd FDD 1.44'', a do którego
to CD-ROM można podpinać przez złącza z tyłu jednostki?


Microsoft zapewnił że ani teraz ani w przyszłości gry na X360 nie będą wydawane na HD-DVD, ta generacja Xbox''a pociągnie do końca na zwykłym DVD DL, czyli nikt nie zmusza Cię do zakupu dodatkowego napędu. W przeciwieństwie do Sony gdzie jesteś zmuszony do zakupu konsoli z wbudowanym odtwarzaczem Blu-Ray... A twórcy gier na siłę wrzucają co się da na płyty w jak najsłabiej skompresowanej formie by Sony mogło się chwalić iż "Ta gra na DVD by nigdy nie weszła!". :P
I wracając do X''a, nawet, jeżeli przyszła wersja będzie mieć wbudowany napęd HD-DVD czy nawet Blu-Ray bądź hybrydę, to nie zmienia faktu, że wersja ta będzie już przeznaczona dla graczy, którym zależy na odtwarzaczu filmów w HD, a nie dla "tylko" graczy... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam MotorStorm''a i MUSZĘ powiedzieć. Gra wygląda OBŁĘDNIE! szczególnie na 40 calowej bravii full HD..
Niesamowite wrażenia...

a co do tematu, cwana zagrywka z obniżeniem ceny...teraz amerykanie wykupią model 60 Gb i kasa poleci:D
i ten dysk 80GB mogli go od razu dawać!!!! ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 22:01, Mariusz Saint napisał:

Właśnie przez takie zagrania W60 - czyli kupno Wii + X360 - jest coraz bardziej atrakcyjne...

i tu sie z toba zgodze w koncu x0 teraz stal sie tanszy a jak bedzie juz robiony w nowej technologi (65nm czy jakos tak) jeszcze bardziej stanieje i spadnie awaryjnosc wiec lepiej bedzie miec 2 konsole niz 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 22:49, Mateusz9214 napisał:

i tu sie z toba zgodze w koncu x0 teraz stal sie tanszy a jak bedzie juz robiony w nowej technologi
(65nm czy jakos tak) jeszcze bardziej stanieje i spadnie awaryjnosc wiec lepiej bedzie miec
2 konsole niz 1


Logiczne że lepiej mieć 2 niż jedno :) ale zdajesz sobie sprawę z tego że gra na wii to coś całkiem innego? Sposób sterowania całkiem zmienia filozofię konsoli i służyć będzie w większości do party games. Na tej konsoli nie spotkałem się jeszcze z jakąś poważną grą z wyjątkiem Legend Of Zelda ale to inna jazda, na PS3 czy X360 się z czymś takim nie spotkasz. Patrząc na pojedynek PS3 kontra Xbox360 to konsola Sony przebija iksa lepszym sprzętem (jest jednak lepszy :P minimalnie ale jednak) lepszymi grami (patrząc na to co xb0x miał na początku) blu-rayem (tu masakra na polu konsoli M$ -- wyparli się HD a potem zaczeli sprzedawać odzielne napędy lol - i cena nie jest już taka niska). A Xbox360 ma Live! (niesamowita sprawa - sony też ma plan coś takiego wprowadzić tyle że za darmo ponoć) pozycje na rynku i oczywiście jakość gier (w końcu twórcy gier przyswojili sobie jego architekturę). A tak konsole niewiele się od siebie różnią (ceną też! nośnik do X360 jest drogi ) raz wyprzedza konsola Sony a raz M$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy to kontrolowana plotka która ma spowodować że MS nie obniży ceny czy tylko takie działanie marketingowe aby na chwile zwiększyć sprzedaż. Zobaczymy już nie długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować