Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wrażenia z tech-dema Disciples 3

85 postów w tym temacie

Pamiętam jak godzinami grałem w Disciples, gdy stałem się posiadaczem drgiej części spędziłem przy niej całą zimę - mam nadzieję, że trzecia częśc będzie równia wspaniała i grywalna co poprzednie. Także bardziej preferuję serię Disciples od Heroes of Might & Magic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duzo gralem w 1 bardzo;-p i moze tak bedzie z ta czescia.. a co do grafiki to nie jest najwazniejsza chociaz to dopiero screeny z dema a nie z pelnej gry ktora napewno bedzie sie lepiej prezentowac ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

disciples > heroes
heros cukierkowa grafika heros nie walczy jednostki nie mająexpa panuje zasada im więcej tym lepiej, ludzie są przegięci
disciples mroczna i nie dla dzieci, heros walczy i jest naprawdępotężny jednostki im więcej walczą tym są lepsze, nie liczy się tylko masa nie potrzeba zdobywać miast
cz3 może być ciekawa tylko te jakieś nowe rzeczy w walce mam nadzieje że nie będzie mapy a''la heroes w bitwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Walić grafikę, nie o to chodzi w disciples, chociaż ta na screenach wygląda w miarę, ok a na pewno jeszcze ją poprawią :)
Czekam na D3 razem z moim wiekowym kompem ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 11:08, Iroks1 napisał:

disciples > heroes
heros cukierkowa grafika heros nie walczy jednostki nie mająexpa panuje zasada im więcej tym
lepiej, ludzie są przegięci
disciples mroczna i nie dla dzieci, heros walczy i jest naprawdępotężny jednostki im więcej
walczą tym są lepsze, nie liczy się tylko masa nie potrzeba zdobywać miast
cz3 może być ciekawa tylko te jakieś nowe rzeczy w walce mam nadzieje że nie będzie mapy a''la
heroes w bitwie


Też się zgadzam :-). Przede wszystkim jednak najbardziej podoba mi się w dwójce sposób rozwoju twoich jednostek. Po zdobyciu iluś tam exp przechodzą na wyższy poziom i stają się jakby inną jednostką ... zupełnie inny wygląd, statystyki, skille ... i to Ty sam wybierasz, "w co" mają upgradować. Zawsze byłem ciekaw jak zmieni się mój np. lisz albo jakiś smok lub gigant, szczególnie te jednostki zajmujące dwa pola były świetne (np. Moloch lub Tiamath od demonów). Fajna sprawa. ;-)
Ale ogólnie cała gra bardzo wciąga, obok HoMM 3 to moja strategia turowa fantasy numero uno. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne obawy, że gra będzie za bardzo przypominać HoMM V :/ Niestety, ale z powyższych screenów można tak wnioskować, jak również z kilku innych zapowiedzianych elementów - np. rzucanie czarów w czasie walki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w dwójce również można było rzucać czary co prawda z talizmanów i kul ale zawsze czary... więc jakaś duża zmiana to by nie była...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To były piękne czasy dwójeczki ;) Mam ją jeszcze wraz z dodatkami ze starej Extra klasyki, jeśli będzie więcej czasu z chęcią się ponownie zagłębie w tym swiecie, szkoda jednak że trzeba na premierę części 3. tak długo czekać - ale przynajmniej jest czas na przypomnienie sobie poprzedniczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może wyjść z tego całkiem ciekawa i grywalna produkcja. No i ma chodzić nawet na wiekowych pecetach :-) Coś dla mnie. Ale z oceną należy się wstrzymać do daty wydania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 11:33, Earendil napisał:

w dwójce również można było rzucać czary co prawda z talizmanów i kul ale zawsze czary...


Ile miałeś tych kul naraz? 2? I na całej mapie znalazłoby się akurat tyle, żeby rzucać "2 czary" na każdą walkę? Szczerze wątpie, NIe ma co porównywać używania kul i talizmanów wraz z rzucaniem czarów bo to dwie różne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tam będzie przypominać homma... Twórcy biorą te elementy, które mają rozbudować grę by stała się ciekawsza i lepsza, jak właśnie rzucanie czarów podczas bitwy, które to doda nowe możliwości taktyczne, a gra lordem magiem nie będzie już pic na wodę. Natomiast grafika za Chiny Ludowe mi nie przypoina homm5 xD
Zresztą wszystko najważniejsze co wyróżniało disciples zostaje. Szczególnie są to mroczny klimat, i to co Dann napisał rozwój jednostek przez walkę. Właśnie dzięki temu grając w dwójkę nie mogłem się oderwać od monitora ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już tyle czekam na trzecią odsłonę Disciples, a tu jeszcze co najmniej rok :(. Mam tylko nadzieję, że gra będzie warta tak długiego oczekiwania. Poprzednią częścią byłam autentycznie zafascynowana, dlatego też nie chciałabym się rozczarować częścią trzecią. Trochę nie podoba mi się graficzne nawiązanie do Herosów V (na pierwszy rzut oka mapki wyglądają bardzo podobnie jak HOMMV). Ale mam nadzieję, że zachowany zostanie niesamowity do tej pory klimat gry. A mam pytanie, czy będziemy mieć okazję zapoznać się z demem gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko 3 grywalne rasy? OMG wolę 4 z podstawowej wersji dwójki... nigdy nie lubiłem elfów, za klanami też nie przepadałem, ale gdzie do jasnej ciasnej podziały się Hordy Nieumarłych, moja ulubiona rasa?!
Jakieś wysokie elfy, za tak cudną rasę :< Ach, nie znają litości, mam nadzieję, że wyjdzie dodatek z tą rasą.

Po za tym, zarówno po screenach, jak i po opisie, można wywnioskować, że gra zachowa genialny klimat. I tak trzymać, bo klimat bił na głowę każdą część Herosów. Ja osoboście uważam Disciples za grę lepszą od Herosów, więc tytułu wyczekuję z niecierpliwością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować