Zaloguj się, aby obserwować  
Gracz1234

Arathum - gra forumowa

396 postów w tym temacie

Postanowiłem wymyślić nową grę forumową. Już na wstępie chciałbym powiedzieć, abyście oszczędzili sobie głupich uwag w stylu: „Następna gra :/ ??”. No to teraz już troszkę o grze ;)

1. Fabuła
Jest rok 2115. Arathum to stara, zapomniana kraina, mająca ponad 100 000 lat. W tej krainie nadal króluje magia i broń biała. Nikt nie wie o tym miejscu, z wyjątkiem samych mieszkańców. Po wybuchu ogromnej elektrowni atomowej, wszyscy ludzie zginęli z wyjątkiem tych, którzy zamieszkiwali tereny właśnie tego miejsca. Dlaczego ? Kiedy zakładano Arathum, pewien wielki czarownik, rzucił na nieskończoną jeszcze wioskę zaklęcie. Wszystko, co było na tym miejscu budowane, zostawało automatycznie zburzone. Kiedy ów, wielki mag umarł, zaklęcie się odwróciło – wszystko co zostało tam wybudowane nie mogło zostać zburzone. Powstała więc ogromna wioska do której wstęp mieli ludzie tylko tam urodzeni. Nikt inny.
Teraz mieszkańcy Arathum nie musieli się martwić odkryciem krainy przez ludzi, bowiem zostali tylko sami. Lecz pojawił się inny problem. Po wybuchu, wiele zwierząt zmutowało się w okropne potwory. Wioska jest nękana, kiedy tylko nadarzy się okazja dla tych bestii. Ktoś więc musiał zająć się tymi „zwierzętami”. Powołano więc grupę 8 śmiałków, którzy mieli ruszyć w świat i wytępić to ścierwo…

2. Karta postaci:
Imię:
Klasa: ( Barbarzyńca, Paladyn, Zabójca, Mag, Łowca )
Magia: ( Tutaj nie wpisujemy nic )
Umiejętności: ( Najwyżej jedna)
Wiek:
Wygląd:

Swoje GG:

Proszę nie pisać o żadnych zbrojach, broniach itp. Ponieważ na razie zbroi nikt nie dostanie, a bron przydzielę ja.

3. Teraz krótko opiszę poszczególne klasy:

Barbarzyńca:
Barbarzyńca to bardzo dobrze umięśniony wojownik. Jego zaletą jest posługiwanie się bronią białą. Jako jedyny potrafi walczyć dwoma broniami naraz. Uwielbia wielkie topory, miecze itp.

Paladyn:
Paladyn to kapłan, który postanowił wstąpić na drogę wojny. Paladyni walczą w imię dobra i swojego Boga. Często wyposażeni są w szereg umiejętności i mocy: np. aury różnego rodzaju.

Zabójca:
Zabójca specjalizuje się w różnego rodzaju cichych zabójstwach.

Mag:
Mag prawie w ogóle nie potrafi posługiwać się bronią. Jego bronią są głównie czary.

Łowca:
Łowca to mistrz w posługiwaniu się bronią dalekiego zasięgu tzn. bronią, kuszą itp.

4. PD – punkty doświadczenia

Punkty doświadczenia przyznawane są głównie za jakość, ale także za ilość postów fabularnych. Im lepszy jakościowo post, tym więcej punktów się otrzymuje. Max. ilość punktów za 1 posta to 100. Ktoś może zapytać –„Po co te punkty ? ”. Ano właśnie punkty są po to, aby sprawiedliwie przydzielać różne przedmioty, zaklęcia itp.
Za każdy zdobyty poziom można coś ciekawego otrzymać. Oczywiście poza tą klasyfikacją „nagrody” także można otrzymać.
I poziom – 0-1000 PD
II poziom – 1001–2000 PD itd.


5. Regulamin

1. Offtopic w czasie gry mogą umieszczać tylko MG.
2. Nikt nie jest niezniszczalny. Wszyscy odnoszą obrażenia. Nawet najmniejsza rana goi się jakiś czas.
3. Nie wszystko zawsze się udaje – możemy zostać złapani w zasadzkę itp.
4. Każda wypowiedź MUSI zacząć się od myślnika. Prosiłbym również o rozpoczynanie zdań z dużej litry, ponieważ ułatwia to czytanie postów. Proszę również o stosowanie znaków interpunkcyjnych.
6. Kilku zdaniowych postów prosiłbym unikać. Posty mają być co najmniej 5-cio linijkowe.
7. Jest trzech MG. Jednym jestem ja, drugiego wyłonimy później, a trzeci będzie podliczał PD.
8. Za przewinienia (pisanie za krótkich postów, wulgaryzm, łamanie regulaminu) gracz może otrzymać ostrzeżenie. Za 3 ostrzeżenia gracz zostaje wydalony z gry na zawsze lub na jakiś czas.
9. Postać gracza może zostać zabita dopiero wtedy, gdy gracz zrezygnuje z uczestniczenia w grze lub zostanie na zawsze wydalony.
10. W tym temacie obowiązuje także regulamin forum.gram.pl
11. Postacie w grze mają zachowywać się jak żywe, a nie jak kukły. Każdy powinien wczuć się w swojego bohatera.
12. Posty piszemy w pierwszej osobie.
13. Obowiązuje storyletting !!!

6. Inne

- niedługo rozpoczniemy konkurs na MG pomocniczego i MG podliczającego punkty.
- MG podliczającemu punkty ja będę podliczał PD

Myślę, że to już wszystko i zapraszam do gry !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja karta postaci:
Imię: Elendar
Klasa: Mag
Magia:
Umiejętności: „potrafi zrobić coś z niczego” np. ze skóry wilka ciepłe wierzchnie okrycie
Wiek: 20
Wygląd: Elendar, choć jest bardzo młody, ma siwą brodę i siwe włosy. Postanowił zostać magiem, kiedy miał 6 lat, do czego przyczynił się jego dziadek.

Swoje GG: 6417074

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imię : Vathlos
Klasa : Zabójca
Magia : -
Umiejętności - skradanie się
Wygląd - niewysoki , z kosią bródką chodzący w czarnej szacie człowiek , skrywający się w mroku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że twoje wprowadzenie jest bardzo ciekawe -zgłaszam się .
Imię-Zarim
Klasa -Palladyn
Magia - nie umiem :)
Umiejentność - dogadywanie się (no wiecie dla mnie łatwiej wyciągnąc informacje z innych osób -metody wszelakie od grzeczności do tortur :) ]
Wiek -30
wygląd - Zarim jest średniego wzrostu brunetem jego bujna czupryna zawsze wzbudza leki chihot wśród innych palladynów - ma na ramieniu znak krzyża którym często się chwali wierząc że to dar od boga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imię-Drex
Klasa-Barbarzyńca
Magia
Umiejętności-potężny cios
Wygląd-Wysoki i dobrze umięśniony człowiek, ma czarne włosy, szkolił się u swego ojca w walce.

Swoje GG:498177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można się jeszcze zgłaszać? :)

Imię: Lillriana
Klasa: Mag
Magia:
Umiejętności:strzelanie z łuku
Wiek:20
Wygląd:szczupła, dość wysoka, zielone oczy, długie złote włosy

Moje GG:3303297

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imię:Artemis
klasa:Paladyn
Magia:
Umiejetności:leczenie ran
Wiek:16
Wygląd:Średniego wzrostu krótkie czarne włosy nigdy nie czesane:). Dosyć silnej budowy.
GG:4105561

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

imię:kolumb
Klasa:barbarzyńca
Umiejętnośc:zabicie jednym ciosem
Wiek:22
Wygląd:kolumb jest pięknym barbarzyńskim wojownikiem jego twarz zdobiąpiękne czarne wąsy,na głowie ma czarne włosy,jest przystojny

GG:4771549

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wam, ale mnie nie pasują tutaj 3 umiejętności. 1- u Artemisa - leczenie ran to może być raczej magia, lepiej mogłeś napisać "pierwsza pomoc", "opatrywanie ran" lub coś w tym stylu. Dalej - Drex - potężny cios - to brzmi jak magia :/ Lepiej wymyślić umiejętnosci typowe dla barbarzyńcy np. bojowy okrzyk itp. A już zupełnie nie pasuje mi umiejętność Kolumba - jeśli chcesz tutaj grać proszę o zmianę tejże umiejętności i jeśli to możliwe, zmianę imienia na bardziej klimatyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to może ja. jeszcze nigdy nie uczestniczyłem w takiej zabawie tak więc spróbuje. Widzę że przydał by się wam łucznik tak więc jestem!
Imię: Luk
Klasa: Łowca
Umiejętnośc: Potrafi zamieniać się w kruka
Wiek: 30
Wygląd: Luk jest wysoki, ma długie czarne włosy. Nosi ciemno zielony płaszcz i zakrywa twarz kapturem jego ciało miejscami zdobią tatuaże. Luk stracił swoich rodziców gdy był mały.

GG:333751

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 11:08, Kolumb22 napisał:

imię:kolumb
Klasa:barbarzyńca
Umiejętnośc:zabicie jednym ciosem
Wiek:22
Wygląd:kolumb jest pięknym barbarzyńskim wojownikiem jego twarz zdobiąpiękne czarne wąsy,na
głowie ma czarne włosy,jest przystojny

GG:4771549



Edit:imię:Golum
klasa:barbarzyńca
Umiejętnośc:okrzyk bojowy
Wiek:22
Wygląd:Golum jest wielkim barbarzyńcom,pokonał już setki rycerzy,uczył się sztuki walki od mistrza Leokwasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imię: Niljako Eitheltol
Klasa:Mag
Magia:
Umiejętności: posługiwanie się malutkim sztyletem
Wiek: 34
Wygląd: Człowiek w sile wieku. Nosi ciemne szaty w ręce trzyma kostur. w pasie zwisają mu mieszki z różnymi składnikami czarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Luk, bez przesady, Łowca zamienia się w kruka ? :/ Chyba Ci sie coś pomyliło :P Możesz napisać, że potrafi coś z łukiem robić, np. strzelać z dwóch strzał naraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No rekrutacja na razie zamknięta :) Wkupić się można tylko wyjątkowymi umiejętnościami literackimi :P:P Tylko niech gracze poprawią swoje umiejetności i jadymy... :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam -mam nadzieje że niedługo -a i jeszcze jedno polecałbym żeby nasze postacie były na poczatku słabe -oczwiście umieją walczyć ale żadnych kombosów i walka z kilkoma naraz .
Co to była za przygoda bez paru porażek i przeciwstawień .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować