Zaloguj się, aby obserwować  
Sinir

Age of Empires III: The Asian Dynasties

145 postów w tym temacie

>ale

Dnia 11.12.2007 o 11:18, Aken H Bosch napisał:

dziś przy okazji zapytam jak się mają Wasze paczki, ok?

Mam nadzieję że wkrótce dotrą do adresatów.


Nie jeszcze nie doszły. Dopiero dzisiaj jest pakowanie i przygotowywanie do wysyłki :(. Liczyłem, że dostanę to dzisiaj, bo akurat była okazja pograć, ale widać będę musiał poczekać na weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy idzie w ogóle gdzieś kupić ten dodatek w Krakowie? Od poniedziałku latam po Empikach, Saturnach i nawet po Realach,- i innych "teskach" i nic...
Niby wiem, że mogłem/mogę kupić przez sklep CDProjektu, ale jakoś tym razem chciałem inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2007 o 12:04, Aken H Bosch napisał:

2. Powinna pójść, ale efektem będą wymieszane teksty angielskie i polskie np. w potyczkach
czy własnych scenariuszach. Teksty np. z Kampanii azjatyckich będą oczywiście po polsku.

acha czyli tylko w potyczkach, ale czy będą tamte frakcje z podstawki i czy jak sie weźmie zainstaluje też 1 dodatek to będą wszystkie frakcje (europejczyków, indian i tych z 2 dodatku). Bo akcja rozgrywa sie w Azji prawda. To ciekawe czy będą stare mapy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 12:58, Major W napisał:


> 2. Powinna pójść, ale efektem będą wymieszane teksty angielskie i polskie np. w potyczkach

> czy własnych scenariuszach. Teksty np. z Kampanii azjatyckich będą oczywiście po polsku.

acha czyli tylko w potyczkach, ale czy będą tamte frakcje z podstawki i czy jak sie weźmie
zainstaluje też 1 dodatek to będą wszystkie frakcje (europejczyków, indian i tych z 2 dodatku).
Bo akcja rozgrywa sie w Azji prawda. To ciekawe czy będą stare mapy


Jeśli masz zainstalowaną podstawkę co jest warunkiem niezbędnym do odpalenia Asian Dynasties to masz dostępną zawartość podstawki, oczywiście! W tym także stare mapy.

Jeśli potem zainstalujesz WarChiefs, to powinieneś mieć dostęp do wszystkiego, bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, szkoda że miesiąc temu za bezcen sprzedałem podstawową AoE3... Dostałem w ramach EK Wiedźmina bon na 100zł, akurat dwie gry na święta: Company of Heroes i AoE3: The Asian Dynasties. Jeszcze tylko Settlersów mi do szczęścia potrzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP do mistrzowskiego poziomu doprowadziło politykę posiadania w dupie klienta. Paczka wysłana 10.12.2007r. do tej pory ani widu ani słychu... skandal... ktoś może powiedzieć "no dobra frajerze, ale trzeba było brać kuriera", ok zgadzam się, ale większym frajerstwem jest płacenie za owego kuriera 15 zł... za pudełko z grą... TAD to ostatnia zwykła edycja gry jaką kupiłem na gram.pl... żal i skandal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 15:44, zardzel napisał:

CDP do mistrzowskiego poziomu doprowadziło politykę posiadania w dupie klienta. Paczka wysłana
10.12.2007r. do tej pory ani widu ani słychu... skandal... ktoś może powiedzieć "no dobra frajerze,
ale trzeba było brać kuriera", ok zgadzam się, ale większym frajerstwem jest płacenie za owego
kuriera 15 zł... za pudełko z grą... TAD to ostatnia zwykła edycja gry jaką kupiłem na gram.pl...
żal i skandal...

Chwileczkę, rozumiem że Ci się to nie podoba i słusznie - ale zażalenia proszę kierować do firmy kurierskiej/ poczty... Paczka została, zgodnie z tym co piszesz, wysłana przez nas a na to co się z nią dalej dzieje niestety nie mamy pełnego wpływu, delikatnie mówiąc.

Przykro mi, że musisz czekać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moja paczka jeszcze nie wysłana.
Wysłałem grzeczny list z zapytaniem co się dzieje i dwa dni robocze nie wystarczyły, żeby ktoś mi odpisał.

Wiem, że nie jesteś ze sklepu, ale muszę się nad sobą poużalać :/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz rację, przepraszam, trochę mnie poniosło... bo wróciłem i 3 dzień z rzędu nie zastałem paczki na biurku, siadłem, znalazłem temat i napisałem. Sorka jeszcze raz... ale tak btw... czy możesz z ręką na sercu powiedzieć, że cena 15 zł za kuriera najgorszej wg wielu firmy kurierskiej (do UPS i DHL nie ma startu) to odpowiednia cena ? Wiem, że to nie temat o sklepie, ale mimo wszystko, jak już zaczęliśmy to skończymy. Jest to kwota zdecydowanie zbyt wysoka... i zniechęca do gramsklepu... dlaczego merlin.pl może wysyłać UPS od 50 zł za friko, a na gramie mam przesyłke za wPLN lub za darmo tylko przy kolekcjonerkach ?
Weźmy przykład TAD żeby już totalnego offa nie robić... Jako posiadacz podstawki i TWC mam większą zniżkę... super to wygląda, mam taniej... ale... do tego 7 lub 15 za przesyłkę i bardziej mi się opłaca wsiąść w samochód i udać się do Media, bo mam na miejscu i za 50 zł... także, sorka, ale polityki CDP odnośnie sprzedaży przez neta nie zrozumiem nigdy...

A wracając do gry... wspomniałeś kilka postów wcześniej, że jesteś bliżej gry niż wysyłki :) i jak wrażenia po zapoznaniu się :) nowe cywilizacje mają szansę w starciu z Londynem na 30 lvl z 2 fabrykami ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie powiedziałbym, że masterlink jest najgorszą firmą kurierską. Wszystko zależy od oddziału, w Warszawie np. (albo przynajmniej na Ursynowie) Masterlink ejst jedną z lepszych. Nigdy nei miałem z nim problemu, w przeciwieństwie do DHL z którymi już nie raz miałem nieprzyjemności. Ale cóż, koniec offtopa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak 1 miałem taką sytuację że zamówiłem z gram.pl gre (Medieval II kingdoms) i długo sie naczekałem. Jak im powiedziałem że jeżeli gry nie dostane w najbliższym czasie(góra 2 dni) to rezygnuje z zamówienia. (przysłali na następny dzień ale i tak avizo musiałem dostarczyć na pocztę.

Wracając do AoE III to cd-projekt mógł by dać wydanie w stylu podstawki i 2 dodatków w jednym pudełku :)
P.S zauważyłem że w 2 dodatku do AoE III jest nowy surowiec(jakieś liście, trawa) [nie wiem czy był on w 1 dodatku, bo niegrałem :(], i czy oprawa graficzna zostaje ta sama czy została ona podrasowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 12:06, Major W napisał:

P.S zauważyłem że w 2 dodatku do AoE III jest nowy surowiec(jakieś liście, trawa) [nie wiem
czy był on w 1 dodatku, bo niegrałem :(], i czy oprawa graficzna zostaje ta sama czy została
ona podrasowana



To dodatek tylko dla cywilizacji azjatyckich - współczynnik eksportu.
Generują go robotnicy (chyba jeszcze u Japończyków domki mogą) i mając ich pewną ilość możemy, po wybudowaniu ambasady, podpisać traktat z "wirtualnym" państwem (nie występuje fizycznie na mapie), a za kolejne punkty kupować u nich posiłki, budynki, statki i technologie.

Początkowo taki kontyngent kilku strzelców jest totalnie niepotrzebny, ale gdy uzbieram tych punktów 1200-1600 to możemy nająć konkretny oddział z armatą czy porządny statek.


Silnik graficzny jest ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 21:23, zardzel napisał:

masz rację, przepraszam, trochę mnie poniosło... bo wróciłem i 3 dzień z rzędu nie zastałem
paczki na biurku, siadłem, znalazłem temat i napisałem. Sorka jeszcze raz... ale tak btw...
czy możesz z ręką na sercu powiedzieć, że cena 15 zł za kuriera najgorszej wg wielu firmy kurierskiej
(do UPS i DHL nie ma startu) to odpowiednia cena ? Wiem, że to nie temat o sklepie, ale mimo
wszystko, jak już zaczęliśmy to skończymy. Jest to kwota zdecydowanie zbyt wysoka... i zniechęca
do gramsklepu... dlaczego merlin.pl może wysyłać UPS od 50 zł za friko, a na gramie mam przesyłke
za wPLN lub za darmo tylko przy kolekcjonerkach ?
Weźmy przykład TAD żeby już totalnego offa nie robić... Jako posiadacz podstawki i TWC mam
większą zniżkę... super to wygląda, mam taniej... ale... do tego 7 lub 15 za przesyłkę i bardziej
mi się opłaca wsiąść w samochód i udać się do Media, bo mam na miejscu i za 50 zł... także,
sorka, ale polityki CDP odnośnie sprzedaży przez neta nie zrozumiem nigdy...

A wracając do gry... wspomniałeś kilka postów wcześniej, że jesteś bliżej gry niż wysyłki :)
i jak wrażenia po zapoznaniu się :) nowe cywilizacje mają szansę w starciu z Londynem na 30
lvl z 2 fabrykami ? :)



Zardzel, w porządku, ja Cię rozumiem - sam nie raz się wściekałem gdy okazywało się że długo oczekiwana paczka jeszcze nie dotarła... Co do reguł sklepu to nie jest to niestety mój dział, więc nie bardzo mam nawet co odpowiedzieć. Sam też się zaopatruję w gramie, no ale w moim wypadku istnieje opcja odbioru na miejscu - nie płacę za przesyłkę w związku z tym, ale jako pracownik z reguły czekam na realizację zamówienia ok. tygodnia ponieważ zamówienia pracownicze realizowane są na samym końcu - co zresztą chyba uznasz za słuszne.

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę to trudno mi się jednoznacznie wypowiedzieć - nie grałem w takich warunkach. Owszem, wiem jak wygląda rozgrywka w kilku trybach, orientuję się jakie mniej więcej możliwości mają dane cywilizacje ale trudno mi powiedzieć tak na 100%.
Powiem tylko, że wszystkie trzy nacje mają poważne atuty a rozgrywka nimi jest IMHO bardzo zróżnicowana - każda ma swoje atuty, znacząco różne od pozostałych.
Na przykład - Japończycy mogą min. nieźle napompować swoje chramy, by za ich pomocą zdobywać surowce pewnie, szybko i w nieskończoność. Cuda dają konkretne bonusy które też znacząco wpływają na rozgrywkę. Przy pomocy japońskich moździerzy, dosłownie w parę chwil mogłem zburzyć potężny zamek.

Z kolei Chińczycy mogą łatwo wystawić naprawdę dużą armię - może słabych jednostek, ale za to b. liczną i łatwą do uzupełnienia. Gdy grałem w grę swobodną, moje armie ponosiły spore straty ale ostatecznie zadeptywały przeciwników.

Od razu uprzedzam lojalnie - nie miałem czasu, żeby dłużej pograć, wypróbować różne taktyki et c. et c. Gdybym to zrobił, cóż - zapewne wiedziałbym o grze dużo więcej, ale też niemal na pewno zawierałaby dużo więcej i znacznie poważniejszych błędów.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2007 o 12:37, Backside napisał:

To dodatek tylko dla cywilizacji azjatyckich - współczynnik eksportu.
Generują go robotnicy (chyba jeszcze u Japończyków domki mogą) i mając ich pewną ilość możemy,
po wybudowaniu ambasady, podpisać traktat z "wirtualnym" państwem (nie występuje fizycznie
na mapie), a za kolejne punkty kupować u nich posiłki, budynki, statki i technologie.

Początkowo taki kontyngent kilku strzelców jest totalnie niepotrzebny, ale gdy uzbieram tych
punktów 1200-1600 to możemy nająć konkretny oddział z armatą czy porządny statek.


Silnik graficzny jest ten sam.


Ok, a czy do europejskich coś choć odrobinkę dodali (czy jest np. opcja tych negocjacji) bo europejczykami szybko jakoś czas leci i jednak nudzi to w kółko. AoE zawsze był dobrym RTS''em ale nie za dobrym strategiem(nie zauważyłem za dużo taktyki Al robi wojo na maxsa i idzie przed siebie[jak w większości gier], nieda sie zabardzo atakować od flanki bo to nie zmienia faktu, nie zrobi sie bitwy w której jak na tamte czasy wystawiło by ie po pare tysiaków woja i na karabiny była by walka a potem an bagnety :). Powiedział bym że AoE jest dobrą ale szybko nużącą grą dlatego oczekuję coś od dodatku dopóki nie wyszło by AoE 4 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 23:08, Major W napisał:

Ok, a czy do europejskich coś choć odrobinkę dodali (czy jest np. opcja tych negocjacji) bo
europejczykami szybko jakoś czas leci i jednak nudzi to w kółko. AoE zawsze był dobrym RTS''em
ale nie za dobrym strategiem(nie zauważyłem za dużo taktyki Al robi wojo na maxsa i idzie przed
siebie[jak w większości gier], nieda sie zabardzo atakować od flanki bo to nie zmienia faktu,
nie zrobi sie bitwy w której jak na tamte czasy wystawiło by ie po pare tysiaków woja i na
karabiny była by walka a potem an bagnety :). Powiedział bym że AoE jest dobrą ale szybko nużącą
grą dlatego oczekuję coś od dodatku dopóki nie wyszło by AoE 4 :D



Nie odnotowałem żadnych zmian.
Jak sądzę jedyne co mogło się zmienić to jakoś delikatnie statystyki jednostek (ale nie wiem, nie sprawdzałem).
Oprócz tego cywilizacje europejskie też mogą korzystać z pomocy nowych najemników, których kupują w Faktoriach Handlowych (widziałem kolonie Jezuitów, Hindusów i jeszcze jedne wschodniej religii).

Co do taktyki - fakt, AoE nigdy nie miała z tym za dużo wspólnego. Ale też nie taki jest cel tej gry - tu chodzi o dynamiczną rozbudowę i radochę ze szczegółowych bitew. Mi się grało nowymi cywilizacjami bardzo dobrze i faktycznie miałem satysfakcję, gdy udało mi się szybko rozbudować i zalewać wroga falami samurajów i dział.


Jeśli lubisz rtsy taktyczne to zdecydowanie polecam American Conquest albo Kozaków 2. Może nie najlepsze graficznie, ale wierne historycznie i z bitwami, które skupiają się na taktyce.
Niestety mało wychodzi podobnych im gier i raczej (poza serią Total War) należy nastawiać się, że większość nowości będzie raczej przypominała AoE III - także IV część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 13:59, Backside napisał:

Co do taktyki - fakt, AoE nigdy nie miała z tym za dużo wspólnego. Ale też nie taki jest cel
tej gry - tu chodzi o dynamiczną rozbudowę i radochę ze szczegółowych bitew. Mi się grało nowymi
cywilizacjami bardzo dobrze i faktycznie miałem satysfakcję, gdy udało mi się szybko rozbudować
i zalewać wroga falami samurajów i dział.

Wiem i za to lubię AoE(za to iż można zrobić symulację, choć niedokładną, ale jednak dalej widowiskową). Mogli dodać w AoE III fizyki więcej a także dynamiki i realizmu(np statki które są zbyt szybkie[jak na mapę o niedużej wielkości], czy oddawanie salw żeby statki waliły z dział nawet jak płyną[przednie tylne boczne działa :)], czy kawaleria jak zaopatrzona jest w broń miotną/palną to żeby strzelała jadąc.Różne szyki bojowe jazdy(Klin) piechoty(mur karabinów 2 rzędowy) itp.)

Dnia 16.12.2007 o 13:59, Backside napisał:


Jeśli lubisz rtsy taktyczne to zdecydowanie polecam American Conquest albo Kozaków 2. Może
nie najlepsze graficznie, ale wierne historycznie i z bitwami, które skupiają się na taktyce.
Niestety mało wychodzi podobnych im gier i raczej (poza serią Total War) należy nastawiać się,
że większość nowości będzie raczej przypominała AoE III - także IV część.


AoE IV, masz pewnie racje, ale ciekaw jestem (jak już będzie IV) w jakich czasach będzie Age of Empires IV. Może bitwy Napoleońskie, czy nawet powstania (listopadowe, styczniowe. czasy po Napoleońskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 14:29, Major W napisał:

AoE IV, masz pewnie racje, ale ciekaw jestem (jak już będzie IV) w jakich czasach będzie
Age of Empires IV. Może bitwy Napoleońskie, czy nawet powstania (listopadowe, styczniowe. czasy
po Napoleońskie)


Już od premiery III części raczej wiadomo, że IV będzie poświęcona XX wiekowi.
Co prawda twórcy nie potwierdzili tego oficjalnie, ale do zagranicznej edycji kolekcjonerskiej dołączyli album, którego pierwsze 2 strony były podzielone na pięć części i symbolizowały 5 część Age of Empires. Pierwsze 3 już znamy, na IV był żołnierz z karabinem, na piątej jakieś mechy.

Poza tym XIX wiek o którym mówisz był zawarty częściowo w AoE III - kolej, fabryka, karabiny Gattlinga, pancerniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2007 o 15:26, Backside napisał:

Poza tym XIX wiek o którym mówisz był zawarty częściowo w AoE III - kolej, fabryka, karabiny
Gattlinga, pancerniki.

i sam Napoleon jako odkrywca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować