HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2007 o 10:34, Azrathel napisał:

ech, Dann - za kogo ty mnie masz, co? za jakiegoś Ziomka, co to przychodzi do kina z pięcioma
puszkami piwa i popcornem, który rzuca "k**wami" co 10 sekund i rozmawia przez ''komórke''
w środku seansu? ech, Dann...
śmiech był kulturalny - a zważywszy na fakt, że:
- w sali praktycznie nikogo nie było (na Doomie może trochę osób za mną i moim kumplem)
- wszyscy polewali razem z nami
... to raczej nikomu nasz śmiech nie przeszkadzał.


Przepraszam ... ;-)
Ale widocznie jestem jakoś szczególnie uczulony na takie zachowania w kinie.
Ja rozumiem, ze czasami jakaś scena, w założeniu dramatyczna lub podniosła albo o wysokim znaczeniu dla fabuły danego filmu, mogła być przez twórców nieco nadinterpretowana lub nawet czasami odmienna od naszego punktu widzenia (np. kulturowego), ale zeby zaraz rżeć na całą sale, bo zamiast uczucia takiego czy innego, akurat w nas wywołuje uczucie śmiechu/irytacji ?
Albo co chwila na głos tekst w styu "Ooo, wiedziałem, ze tak będzie" ... jak widziałeś, to po jaką cholerę szedłeś do kina , za przeproszeniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 14:54, windows00 napisał:

> Liczę, że w kolekcji "... Wyborczej" dadzą któryś z tych filmów ( albo kilka z nich ):
[...]
>
> "Imperium Słońca"
Tego na pewno nie będzie, bo ten film był już w poprzedniej serii filmów GW.

A szkoda, raz tylko udało mi się go obejżeć (chyba w Polsacie) naprawde film godny zakupu, i jako jeden z niewielu opisujących tamte wydarzenia miał (powiedzmy) pozytywne zakończenia.

Gregory171 "Czas apokalipsy-wersję reżyserską" akurat mam, dość często pokazywał się w różnych gazetach, wymieniłem ją bo pasuje do cyklu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na boku to kolesie chcieli rozpocząć walkę z GW tylko że dzisiaj na osiedle-dość duże-do kiosku przyszły 3 egzemplarze Pulp fiction(w każdym było to samo czyli 24 na 12tys) coś im to nie wyszło albo chcieli wkurzyć ludzi.

Tak na boku to ciekawi mnie dlaczego nie reklamowali jakie filmy będą w następnych tygodniach,jakaś umowa z dystrybutorem-bo na razie to wszystkie filmy można było dostać w takich cenach do różnych pism lub w MM w koszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga ;-)
Dzisiaj o 21.40 na kanale Zone Europa doskonał film :-D (szkoda, że nie mam)
"Nienawiść" M. Kassovitz''a z 1995r., oglądałem ten film jakieś pięć lat temu, i muszę przyznać, że wywarł na mnie ogromne wrażenie. Film opowiada historię kilku nastolatków (z tego co pamiętam mieli 17-19lat) z dzielnicy slamsów na peryferiach Paryża. Film jest czarno-biały ale mam nadzieję, że nikogo to nie zrazi, wkońcu najważniejsza jest fabuła a taśma dodaje nawet klimatu. Mocne kino dość przytłaczające ale warto.
W mojej skali 9,5/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wczoraj załamka. Nie wpuścili mnie na Apocalipto bo jest od 18 lat i poszedłem na Eragona. Dawno tak słabego filmu nie widziałem ;( Nikomu nie polecam! Za mało akcji, a za dużo gadania. Nby coś się dzieje, a tu nawet nie ma jakiś elementów grozy i wogóle bajeczka dla dzieci w negatywnym sensie tego słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 15:07, tosz napisał:

tak to ta część - ale 3 jest jeszcze lepsza , już w średniowieczu


Chodzi o "Armię Ciemności"? O tak, ten film jest cudownie porąbany ;) A teksty jakie tam padają są kultowe, w szczególności dla graczy ^^ I''m alive... Again!...Good. Bad. I''m the guy with the gun....I may be bad, but I feel good....Hail to the king, baby....Groovy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 19:16, sodolis napisał:

Uwaga ;-)
Dzisiaj o 21.40 na kanale Zone Europa doskonał film :-D (szkoda, że nie mam)
"Nienawiść" M. Kassovitz''a z 1995r., oglądałem ten film jakieś pięć lat temu, i muszę przyznać,
że wywarł na mnie ogromne wrażenie. Film opowiada historię kilku nastolatków (z tego co pamiętam
mieli 17-19lat) z dzielnicy slamsów na peryferiach Paryża. Film jest czarno-biały ale mam nadzieję,
że nikogo to nie zrazi, wkońcu najważniejsza jest fabuła a taśma dodaje nawet klimatu. Mocne
kino dość przytłaczające ale warto.
W mojej skali 9,5/10

Film odjazdowy. Byłem na tym kilka lat temu w kinie. Swoją drogą, jeśli chodzi o zamieszki to film trochę proroczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 22:45, dyrdup napisał:

Ale wczoraj załamka. Nie wpuścili mnie na Apocalipto bo jest od 18 lat i poszedłem na Eragona.
Dawno tak słabego filmu nie widziałem ;( Nikomu nie polecam! Za mało akcji, a za dużo gadania.
Nby coś się dzieje, a tu nawet nie ma jakiś elementów grozy i wogóle bajeczka dla dzieci w
negatywnym sensie tego słowa.


wiesz - ja w połowie Apocalypto nie mogłem z nudów usiedzieć - i żałowałem, że nie poszedłem na tę hollywoodzką sieczkę, jaką jest Eragon... naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 11:41, Larry Laffer napisał:

Dzisiaj leci troche stary, acz dobry film - Święci z Bostonu . Emisja 0.40 po pólnocy
na dwójce. POLECAM!


Normalnie masz chyba u mnie flaszkę... :) nasłuchałem się na tym filmie, że genialny, że mi się cholernie pewnie spodoba i w ogóle, ale jakoś nigdy nie mogłem dorwać w TV, a do wypożyczalni mi się iść nie chciało ;P Oglądam jak nic!

Ino godzina piękna... echh, publiczna ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale oczywiście coś musi się spieprzyć i tak na tvp1 od 23:25 leci "życie Carlita" z Pacino... szlag by to wszystko trafił, muszę chyba z powrotem zainwestować w jakieś video -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 14:59, .Darnok napisał:

Normalnie masz chyba u mnie flaszkę... :)


E wystarczy bronek ;)

>nasłuchałem się na tym filmie, że genialny, że mi

Dnia 20.01.2007 o 14:59, .Darnok napisał:

się cholernie pewnie spodoba i w ogóle, ale jakoś nigdy nie mogłem dorwać w TV, a do wypożyczalni
mi się iść nie chciało ;P Oglądam jak nic!


No jest dobry. Połączenie Pulp Fiction, Blus Brothers i czegoś tam jeszcze. Jak dalmnie super. Ostatnio brat kupił to oglądałem, ale nie omieszkam dzisiaj opuścić seansik :]

Dnia 20.01.2007 o 14:59, .Darnok napisał:

Ino godzina piękna... echh, publiczna ;/


Tak niestety jest w naszej TV, zę jak coś jest dobre/fajne/niezależne to puszczają to o takiej godzinie, że prawie nikt tego nie obejrzy, bo na następny dzień praca/szkoła itp, chociaz jutro jest niedziela. Nasza telewizja niestety stawia tylko na "seriale obyczajowe"(telenowele), reklamy i filmy z przed 20 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 17:42, spider88 napisał:

Mam pytanko, czy ktoś oglądał film "9.Kompania" oryg."9-YA ROTA" ??

Np. ja. Daje wyobrażenie o tym co czeka naszych w Afganistanie. Bardzo dobre efekty, zaś sam film dobry, ale zabija patetycznością. Jak to wytrzymasz, to ujdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 17:47, Yary5 napisał:

Np. ja. Daje wyobrażenie o tym co czeka naszych w Afganistanie. Bardzo dobre efekty, zaś sam
film dobry, ale zabija patetycznością. Jak to wytrzymasz, to ujdzie.

W końcu nie jest to kino made in Hollywood ;))
Zastanawiam się jak się ma do kina Hamerykańskiego .Czytałem tylko recenzję i dlatego się zastanawiam bo ostatnio mam tylko wpadki z filmami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 17:50, spider88 napisał:

> Np. ja. Daje wyobrażenie o tym co czeka naszych w Afganistanie. Bardzo dobre efekty, zaś
sam
> film dobry, ale zabija patetycznością. Jak to wytrzymasz, to ujdzie.
W końcu nie jest to kino made in Hollywood ;))

A tam Hollywood. To nie jest wyznacznik jakości filmu.

Dnia 20.01.2007 o 17:50, spider88 napisał:

Zastanawiam się jak się ma do kina Hamerykańskiego .Czytałem tylko recenzję i dlatego się zastanawiam
bo ostatnio mam tylko wpadki z filmami ;)

Myśl, że nie będziesz żałował, ale nie spodziewaj się czegoś wspaniałego. Jak jeszcze gdzieś grają, to idź na "Jabłka Adama". Ten film polecam, jest genialny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem dzis gazety z programem. Jest dziś coś fajnego w TV wieczorem? Nie chce mi się latać po necie i szukać. Poza tym wolę znać Wasze opinie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się