HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2007 o 06:51, Kris_bla napisał:

Bo premiera to chyba jutro jest i sie wybieram do kina ;-P Uwielbiam
Lectera i chetnie zobacze ten film... :-)


Bez Hopkinsa to nie będzie film na miarę stawiania go w jakiś czołówkach, aczkolwiek pójdę się jeszcze przekonać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobały mi się filmy z serii Władca Pierścieni, natomiast książka w ogóle !! szkoda że nie wyjdzie juz żadna część teraz trzeba czekać na Harrego Pottera !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 07:48, Marcilek napisał:

Bardzo podobały mi się filmy z serii Władca Pierścieni, natomiast książka w ogóle !! szkoda
że nie wyjdzie juz żadna część teraz trzeba czekać na Harrego Pottera !!

na 2009r zapowiadają Hobbita - to działo się na krótko przed Władcą Pierścieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ukaże się coś, na co bardzo długo czekałem. Skecze Monty Pythona na DVD (na razie tylko 2 płyty). Tylko 1 ale: nowe tłumaczenie. Czy komus genialny przekład śp. Beksińskiego przeszkadzał? W starym przekładzie kupiłbym bez zastanowienia a tak musze się poważnie zastanowić...

http://www.filmweb.pl/%22Lataj%C4%85cy+cyrk+Monty+Pythona%22+ju%C5%BC+w+marcu+na+DVD%21,News,id=33596

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 06:51, Kris_bla napisał:

A na DivXie ogladales? Bo premiera to chyba jutro jest i sie wybieram do kina ;-P Uwielbiam
Lectera i chetnie zobacze ten film... :-)


premiera była chyba 12 grudnia, wiec kino masz ''lekko'' opoźnione ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...Co warto obejrzeć ? Jeśli chcecie sie naprawdę pośmiać to zapraszam do kin na "Borat". Wspaniała komedia apolityczna. A z filmów akcji ? To na pewno nowa wersja "Wojny Światów" , "Ghost Rider" , lecący w telewizji "Skazany na śmierć". Jest wiele świetnych filmów. Jednak te które przed chwilą wymieniłem naprawdę bardzo lubię. POLECAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 09:46, Dimonpl napisał:

Hmm...Co warto obejrzeć ? Jeśli chcecie sie naprawdę pośmiać to zapraszam do kin na "Borat".
Wspaniała komedia apolityczna. A z filmów akcji ? To na pewno nowa wersja "Wojny Światów" ,
"Ghost Rider" , lecący w telewizji "Skazany na śmierć". Jest wiele świetnych filmów. Jednak
te które przed chwilą wymieniłem naprawdę bardzo lubię. POLECAM !!!

hm , bardzo lubisz - "Ghost Rider" a gdzie kolego ty to już oglądałeś co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 09:59, tosz napisał:

hm , bardzo lubisz - "Ghost Rider" a gdzie kolego ty to już oglądałeś co ?

Pewnie pojechał do Stanów Zjednoczonych na premierę (16.02) - u nas tak się składa ciekawie, że premiera będzie jutro. Ten film narazie mnie nie interesuje - muszę się w końcu wybrać na "Rysia"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekam, może kupie jak tłumaczenie będzie dobre, co prawda mam kilka odcinków zripowanych, ale zawsze to inaczej mieć na DVD:) tylko nie wiem, czy jak się oglądało wszystkie odcinki kilka razy z 1 tłumaczeniem, to już przez samo przyzwyczajenie, ta 2 wersja ine będzie gorsza, ze względu na to, że to ta 2 wersja:) choć pamiętam, że "mr.hilter in london" śmieszył mnie strasznie w org. wersji, a z dubbingiem, jakoś tak troszkę mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 09:59, tosz napisał:

hm , bardzo lubisz - "Ghost Rider"

A ja w sobotę wybieram się właśnie na "Ghost Rider" - mam nadzieję, że się pozytywnie rozczaruję, nie bardzo pasuje mi do wizerunku Johnny Blaze`a - Nicolas Cage. W stanach film ten jest bardzo pozytywnie przyjmowany - niestety to są stany a oni mają inny gust ;)))

W sobotę jeszcze (przy okazji) chcę iść na "Hannibal. Po drugiej stronie maski", którego premiera również przypada na 23 lutego. W tym przypadku idę z nastawieniem, że zobaczę coś co mi się będzie podobało, nie przyjmuję do swojej świadomości, że będzie to jakiś gniot :)
No cóż - zobaczymy ocenimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

choć pamiętam, że "mr.hilter in london" śmieszył mnie

Dnia 22.02.2007 o 10:52, kordzio1 napisał:

strasznie w org. wersji, a z dubbingiem, jakoś tak troszkę mniej


No właśnie, też mam swoje ulubione kwestie, inaczej przełozone mogą mi się już nie podobać. W TV lektor mi nie przeszkadzał ale zawsze lepiej obejrzeć z napisami.

BTW. Tłumazeniem zajęła się autorka książki "Monty Python - tylko słowa" - zbioru skeczów rozpisanych jak scenariusz telewizyjny. Jeśli ma ktoś tę książke, może mógłby coś napisać o poziomie tłumaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 11:21, Chaszu napisał:

No właśnie, też mam swoje ulubione kwestie, inaczej przełozone mogą mi się już nie podobać.
W TV lektor mi nie przeszkadzał ale zawsze lepiej obejrzeć z napisami.


Tak to juz jest czlowiek przyzwyczaja sie do pewnych, charakterystycznych powiedzonek, od których skecze MP wrecz kipiá. Ja pamietam bardzo dobrze jak po dosyc dlugiej przerwie w ogladaniu Latajacego Cyrku dorwalem sie do "Skeczu z papuga nie bedzie" i ... o dziwo tlumaczenie jakim uraczyla nas pani Magdalena Balcerek, bardzo przypadlo mi do gustu. Co wiecej, kilka skeczy, m.in. skecz "Visitors" ("Nieproszeni goscie") bodajze, to juz prawdziwy popis tlumaczki, i tu musze przyznac tlumaczenie Beksinskiego po prostu wydalo mi sie nieco gorsze. Dzis np. nie moge sobie wyobrazic tego skeczu bez - niesmiertelnej kwestii - przebranego za (chyba ;) transwestyte z fioletowa pelerynká T. Gilliam''a: "Jezusku, alez tu u was paskudnie". Po prostu weszlo mi to w krwiobieg i innej wersji nie przyswajam, a jesli juz to z nieukrywanym grymasem na twarzy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 23:47, balduran2 napisał:

Prawdę mówiąc to film mi się nie podobał, a książka tym bardziej.

Eragon czasem mi się śni po nocach - budzę się wtedy z krzykiem i zlany potem. ;)
Po tym filmie spodziewalem się czegoś więcej, w końcu obsada zapowiadala conajmniej film bardzo dobry, jednak spenliy się moje najczarniejsze przypuszczenia - na podstawie slabej książki powstal film mniej więcej na równym poziomie... szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 06:51, Kris_bla napisał:


A na DivXie ogladales? Bo premiera to chyba jutro jest i sie wybieram do kina ;-P Uwielbiam
Lectera i chetnie zobacze ten film... :-)


Chodziło mi o Eragona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 09:21, JaMES` napisał:

premiera była chyba 12 grudnia, wiec kino masz ''lekko'' opoźnione ;)


Hmm, ale nie w Kraju Kwitnacych Kaczorow chyba... bo z tego co wiem... to u nas premiera jest 23.02.2007, czyli jutro... ale moze ja mieszkam w innym Kraju Kwitnacych Kaczorow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 13:12, Kris_bla napisał:

Hmm, ale nie w Kraju Kwitnacych Kaczorow chyba... bo z tego co wiem... to u nas premiera jest
23.02.2007, czyli jutro... ale moze ja mieszkam w innym Kraju Kwitnacych Kaczorow?

Mozliwe, bo tu jest Kraj Butwiejących Kaczorów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 13:12, Kris_bla napisał:

Hmm, ale nie w Kraju Kwitnacych Kaczorow chyba... bo z tego co wiem... to u nas premiera jest
23.02.2007, czyli jutro... ale moze ja mieszkam w innym Kraju Kwitnacych Kaczorow?


może na biegunie mieszkasz bo wg. http://film.onet.pl/11584,,Eragon,film.html premiera była 26.12.2006 ;)
zreszta moje kino jest zawsze opoźnione o miesiąć a juz skonczyli wyswietlac eragona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się