HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2007 o 19:08, Gregory171 napisał:

Podaj jakiś przykład(jeżeli to nie sprawi problemu 2-3) filmu wojennego (traktującego o latach
II-a wojna światowa i w przód) lepszego od tych dwóch podanych,żeby mieć punkt odniesienia

Łowca Jeleni, mimo ze to troche "inny film" niz te 2 wymienione, ale co tam. juz za tydzien w dzienniku (albo wyborczej nie pamietam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko poznać gust,a nie pojechać po tobie
Kryptonim gwiazda-zalatywał mi trochę propagandą ale od strony technicznej(efekty,zdjęcia) dobry
Wróg u bram-raziła mnie niedokładność i pewne naciągania scenariuszowe
Porównaj to do Stalingradu,Wyzwolenia(mają rozmach sku....kojadki) podobny okres i podobny teren działania

->erton
ten film stawiam na równi z tymi dwoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem ale nie trawie tego zachodniego patosu w filmach jak Szeregowiec Ryan(świetna scena lądowania),Byliśmy żołnierzami,Cienka czerwona linia(polecam jednak przeczytać książkę bo film jest tylko plastycznym dopełnieniem),Pearl Harbour,Szyfry wojny

we wschodnich produkcjach za to wszyscy giną nie wiadomo po co(może mają za dużo ludzi na stanie i o bohaterów nie trudno)-

Tam dodał bym jeszcze Pełny magazynek czyli Full metal jacket,Good morning Vietnam(zupełnie inny)

Któs oglądał może braterstwo Broni(o wojnie w Korei)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 19:47, lukmistrz napisał:

A jakie filmy lubisz ? Z tych o wojnach, dowolnie jakich ?

A jakie filmy lubisz ? Z tych o wojnach, dowolnie jakich ?

dwa juz miałeś wymienione dodaj łowcę jeleni,Wyzwolenie(za realizację i wkładki oryginalnych filmów wojennych),potem trzy następne masz w poście nad sobą,jeszcze Ofiary Wojny,Pola śmierci ,Okręt,Żelazny krzyż,Patton ,ślicznotka z Memphis,Salwador,Helikopter w ogniu to tylko niektóre z omawianego okresu

Z okresu poprzedzającego Waleczne Serce,Gladiator(tak na początku),Ostatni mohikanin,Ziemia niczyja(tutaj wybrałem po jednym filmie z okresu bo okres dłuższy i lista też się ciągnie

Jak widzisz film wojenny ma u mnie bardzo szerokie pojęcie u jednych cenie rozmach,próbę dokładnego odzwierciedlenia realiów,ale bez przesady typu bo tutaj była taka śruba,a w innych przekaz filmu i to cenię najbardziej-jednak film przekombinowany mnie nudzi,a niektóre oczywistości zaczynają męczyć

W zależności od humoru i nastroju do wyboru do koloru jednak pierwszeństwo przyznaję Czasowi,plutonowi,Łowcy i (nie mogę tego odmienić na polski) Full metal jacket nie wiem dlaczego wszystkie te filmy są akurat o Wietnamie chociaż Czas mógłby się odbywać gdziekolwiek bo przecież to jest Jądro ciemności Korzeniowskiego

No dobra bo to się zaczyna robić strasznie długie i jeszcze mi nie wejdzie na forum(i tka jak mowiłem nie poszła za 1,2,3....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 18:35, Lucas016 napisał:

Chodzi ci o ten film anime?? przyznam zapowiada się bardzo fajnie;) może Anime-Gate zabierze
się za to, jak w przypadku Appleseed, znajdzie kilku sponsorów i w polskich kinach po raz kolejny
będziemy mieli do czynienia z czymś innym...


Tak, najabrdziej podoba mi sie zdanie z New York Times''a bodajże w teaserze "Kiedy azjatyccy animatorzy sięgają do gwiazd, nasi amerykańscy wciaz bawia sie w piaskownicy" ;)
czy jakos tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 20:30, Gregory171 napisał:

Tak jak pisał Erton Łowca jeleni w wyborczej a w dzienniku "Trzynaście dni"-o tym jak nie doprowadzono
do 3 wojny światowej w 1962

13 dni to ten z Costnerem pewnie, przegadany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w kinach, moim zdaniem warto oglądnąc (o ile jesteś osobą w wieku od 15 do 20 lat) film "Męsko-damska rzecz". Lecz pamiętajcie, wasi rodzice nie zrozumieją tego filmu. Nie polecam "Eragona"- film nie jest zgodny z książką co może zdenerwowac fanów dzieła. Ale jeśli masz 10-12 lat to film dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Nie polecam filmów Resident Evil 1 i 2. Film jest durny bez fabuły i co najważniejsze strachu w tych filmach nie ma. Tylko raz podskoczyłem kiedy wujaszek mnie zaszedł od tyłu i zaczoł strasznie krzyczeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 21:01, Aroski napisał:

Ja Nie polecam filmów Resident Evil 1 i 2. Film jest durny bez fabuły i co najważniejsze
strachu w tych filmach nie ma. Tylko raz podskoczyłem kiedy wujaszek mnie zaszedł od tyłu i
zaczoł strasznie krzyczeć.

Tu sie zgodze filmy, te filmy nie maja za grosz takiego klimatu jak gra. Te filmy wogole nie strasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 21:02, HiroshiTakubo napisał:

Halo!? Czy ktos tutaj interesuje się/ogląda filmy z dalekiego wschodu?

Oprócz mnie...chyba każdy;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 21:06, HiroshiTakubo napisał:

nie sądzę...

A o co chciałbyś spytać, po twoim avku widzę, że lubisz Bruce''a Lee. Ostatnio chyba leciało "Wejście Smoka" co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 21:08, Lucas016 napisał:

> nie sądzę...
A o co chciałbyś spytać, po twoim avku widzę, że lubisz Bruce''a Lee. Ostatnio chyba leciało
"Wejście Smoka" co nie?

Tak było ostatnio, ale nie oglądałem. Wybrałem mecz, z tego powodu że "Enter the Dragon" widziałem kilka razy i mam łatwy do niego dostep więc mogę w każdej chwili obejrzeć. Poza tym preferuje napisy, a nie wysiłki lektorów.
W ogóle czy ktoś kojarzy takie filmy jak np. Infernal Affairs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 21:11, HiroshiTakubo napisał:

W ogóle czy ktoś kojarzy takie filmy jak np. Infernal Affairs?

Pytanie, mam 3-płytowe wydanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zapytać o filmy azjatyckie użytkowniczkę Łukol nie zagniesz ją choć byś chciał wierz mi

Pytasz o film którego amerykańska wersja zdobyła teraz oscara niepoważny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 21:13, Lucas016 napisał:

> W ogóle czy ktoś kojarzy takie filmy jak np. Infernal Affairs?
Pytanie, mam 3-płytowe wydanie...


No i spoko gość jesteś, też mam. Większość się podnieca jakąś "Infiltracją" Scorsesa, nie wiedząc, że to tylko remake IA. Moim zdaniem to kiepsko świadczy o kondycji tego całego hollywoodu , że remake dostaje Oscara. A tak co do IA - arcydzieło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 21:16, Gregory171 napisał:

Spróbuj zapytać o filmy azjatyckie użytkowniczkę Łukol nie zagniesz ją choć byś chciał wierz
mi

Pytasz o film którego amerykańska wersja zdobyła teraz oscara niepoważny ;)

Wcale nie chciałbym jej zaginać, ciesze się, że są tacy ludzie ^_^!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się