HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Na mnie ostatnio duże wrażenie zrobiła "Samotność w sieci" Od tego czasu nie oglądałem filmu, który by mi się bardziej spodobał. Sam film jest ciężki, trzeba "myśleć". Ale uważam, że jest super. Tym bardziej, że jest to super reklama dla komputerów firmy Apple. Widzimy tam parę ładnych egzemplarzy Mackintoshy. A że sam jestem użytkownikiem takiego komputera to była to dodatkowa uciecha.
Niedawno dostałem film "300"/ Zapowiedzi były niezłe. Mam nadzieję, że film mnie nie rozczaruje.
A, przypomniał mi się jeszcze jeden dobry film. "Pytanie do Boga". Super. Inny gatunek, ale równie dobry film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 19:36, A-cis napisał:

Może ta informacja jest lekko spóźniona, ale zgodnie z deklaracją informuję Cię, że dziś o
20.00 na Ale Kino będzie film "Władcy marionetek", zrealizowany na podstawie głośnej powieści
Roberta Heinleina.
Powieść była dobra. Za film nie ręczę :-)

Oj , to zwijam się z firmy i pędzę do domu.Książkę czytałem z dużą przyjemnością , więc chętnie zobaczę czy film chociaż częściowo dotrzymuje jej kroku.Dzięki za informację dobry człowieku.Sorki , dobry Urpianinie.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 19:36, A-cis napisał:

Może ta informacja jest lekko spóźniona, ale zgodnie z deklaracją informuję Cię, że dziś o
20.00 na Ale Kino będzie film "Władcy marionetek

Obejrzałem i nie było źle.Arcydziełem ten film nie jest i nie bardzo mogłem porównać go z książką , ponieważ pamiętam dzieło Heinleina dość mgliście , ale dla osób lubiących takie klinaty , Władców Marionetek można śmiało polecić.Szczególnie początek trzymał w napięciu , potem było troszkę gorzej , ale w sumie z ogladania jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 22:25, KrzychW napisał:

nie bardzo mogłem porównać go z książką, ponieważ pamiętam dzieło Heinleina dość mgliście

Film poszedł bardziej w kierunku sensacji i strzelanin. Zdaje się, że wątek walki z tym murzynem podczas ratowania Mary został dołożony (gość wyłania się z windy jak w klasycznym horrorze :)
Natomiast pominięto sprawę ewolucji przystosowawczej obcych. Kiedy ludzie zaczęli chodzić bez koszul (co w filmie również pominięto), tamci potrafili włączyć się w układ nerwowy na nodze (chyba, bo też już za dobrze nie pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ludzie zaczęli chodzić bez

Dnia 14.05.2007 o 02:16, A-cis napisał:

koszul (co w filmie również pominięto), tamci potrafili włączyć się w układ nerwowy na nodze
(chyba, bo też już za dobrze nie pamiętam).


Książki nie pamiętam zbyt dobrze , ale spodziewałem się , że pomysł na wykrywanie obcych dzięki chodzeniu bez koszul będzie pokazany.Wpasowałby się zresztą logicznie w film , ponieważ cały problem polegał przecież na braku możliwości wykrywania pasożytów.W powiesci opisane to zostało dość dokładnie , gdy podczas oglądania wiadomości z niektórych rejonów , pomimo wysokiej temperatury , nikt nie chodził z odkrytymi plecami.No cóż , film to nie ksiażka i raczej rzadko miłośnik jakiejś powieści w 100% pochwali jej ekranizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam "Wakacje Jasia Fasoli" - film, na który nikt już nie przychodzi, więc można śmieć się do rozpuku! A jest z czego, serio!

A co myślicie o filmie "The Good German" - widziałem jego plakat w kinie. Grać ma tam George Clooney i Tobey "Spiderman" Maguire. Hmmm... Dodatkowo jest Cate Blanchett. Premiera w USA była w grudniu tamtego roku, a u nas ani widu, ani słychu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 13:57, Gregory171 napisał:

> podanie linku do niej.
Jeżeli angielskim władasz to zobacz tutaj http://imdb.com/title/tt0822854/ -na tym serwisie jakoś lepiej można opierać się z oceną niż na swojskim łebie i to nie tylko moja ocena


No znam i czytałem wszystko, ale myślałem o waszej bardziej ocenie - choć ta strona mówi dużo o samej popularności i bardziej wierzę mimo co w oceny polskiej strony - no gusta, ale i ta strona daje bardzo podobną ocenę w dodatku, aż tyle głosów (7,796 votes) - ładnie =]
No chyba obejrzę i sam ocenię jak będzie taka możliwość, bo zapowiada się bardzo, bardzo dobrze.

A co do pytania Wieśniakoo - to film The Good German to jest propozycja dla fanów filmów w starym stylu, ale sam sądzę, że to dobry film.
A i grał tam, bo już był przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 13:57, Gregory171 napisał:

> podanie linku do niej.
Jeżeli angielskim władasz to zobacz tutaj http://imdb.com/title/tt0822854/ -na tym serwisie jakoś lepiej można opierać się z oceną niż na swojskim łebie i to nie tylko moja ocena


No znam i czytałem wszystko, ale myślałem o waszej bardziej ocenie - choć ta strona mówi dużo o samej popularności i bardziej wierzę mimo co w oceny polskiej strony - no gusta, ale i ta strona daje bardzo podobną ocenę w dodatku, aż tyle głosów (7,796 votes) - ładnie =]
No chyba obejrzę i sam ocenię jak będzie taka możliwość, bo zapowiada się bardzo, bardzo dobrze.

A co do pytania Wieśniakoo - to film The Good German to jest propozycja dla fanów filmów w starym stylu, ale sam sądzę, że to dobry film.
A i grał tam, bo już był przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 14:09, Darth PeTeR napisał:

Labirynt Fauna koniecznie!


Labirynt Fauna to akurat przereklamowany gniot bez polotu. Ale dopóki l udzie czytają Paolo Cohelo, dopóty będą oglądać takie filmy jak ELdF w przekonaniu, że to sztuka. Mirror Mask sobie obejrzyjcie jak już koniecznie chcecie Alicji w Krainie Czarów. Albo lepiej Tideland, jeśli szukacie brutalnej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tym , że "Labirynt Fauna" jest przereklamowany ....Szczerze powiedziawszy to nawet nie wiem za co dostał te 3 oscary ;]. Czy ile ich tam było.... Film słaby a zwłaszcza postacie...Wiele osób zapewne myślało , że będzie tutaj o wiele więcej fantastyki ( dlatego też poszedłem na ten film ) ale widać rozczarowali się . Magiczne postacie itp. były tylko wplecione w fabułę , ponieważ dziewczynka wyobrażała je sobie...Jak wiecie było wiele takich historii. Film , który dostał trzy oscary pokazuje nam brutalność ( bo takowa występowała ) oraz mało oryginalne postacie miejsca i wątki poboczne. To tyle na temat tego filmu...Jeśli ktoś nie jest koneserem kina to nie polecam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja powiem tak, że tu chodzi głównie o temat i bardzo dobre moim zdaniem jego wykonanie, ale to zależy od gustów - no prawda fantastyka nie była tą mocniejszą stroną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 15:04, deih napisał:

Zgodzę się z tym , że "Labirynt Fauna" jest przereklamowany ....Szczerze powiedziawszy to
nawet nie wiem za co dostał te 3 oscary ;].

charakteryzacja,zdjęcia i scenografia i za to się akurat należało
Pokażcie film,który nie jest mocno reklamowany,z napisami na plakacie film roku,najlepsze efekty,coś co musisz zobaczyć i innymi podobnymi bzdetami.
a uwagi typu gniot i słaby no cóż przemilczę,bo dyskusja o tym filmie odbywała się jakieś 4 miechy temu i temat uważam za zamknięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 15:14, Gregory171 napisał:

> Zgodzę się z tym , że "Labirynt Fauna" jest przereklamowany ....Szczerze powiedziawszy
to
> nawet nie wiem za co dostał te 3 oscary ;].
charakteryzacja,zdjęcia i scenografia i za to się akurat należało


Jak najbardziej. Charakteryzacja była świetna, natomiast zdjęcia i scenografia, podobnie jak w 300, sprawiły, że prawie każdy z tych obrazków można sobie było postawić na biurku.

Dnia 14.05.2007 o 15:14, Gregory171 napisał:

Pokażcie film,który nie jest mocno reklamowany,z napisami na plakacie film roku,najlepsze efekty,coś
co musisz zobaczyć i innymi podobnymi bzdetami.


Nie mówię o przereklamowaniu pod względem marketingowym. Mówię o powszechnej opinii "Och, ah, sztuka, matko, ale doznanie artystyczne".
Spłycona do granic powagi historia, dialogi i ograna tematyka (Tideland miał, poza szczegółami, identyczny plot, a przy tym nie był nudny) - to sprawia, że film uważam za gniot.

Dnia 14.05.2007 o 15:14, Gregory171 napisał:

a uwagi typu gniot i słaby no cóż przemilczę,bo dyskusja o tym filmie odbywała się jakieś 4
miechy temu i temat uważam za zamknięty.


Masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnio film na TV 4. "Przypadkowy Bohater" to opowieść o dość biednym człowieku, który uratował 54 ludzi z rozbitego samolotu. Dalszej fabuły nie zdradzę :) Powiem tylko, że oglądałem większość filmu, niektórych scen nie udało mi się zobaczyć (początek) jednak z tego co widziałem film jest świetny. Żarty, fabuła, klimat, to wszystko jest w tym filmie na swoim miejscu. Polecam!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się ostatnio zawiodłem na "dzisiejszym" kinie. Oglądałem kryminał na TVP1. Normalnie nastrój, zagadki, wszystko sięga zenitu!! Ale koniec tak im się udało schrzanić, że poszedłem do ubikacji puścić pawia....
Nazwy nie pamiętam i właściwie mnie to nie interesuje.... Głownie przez to zakończenie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się