HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dzisiaj postanowiłem przypomnieć nieoglądany już od dawna przeze mnie filmik "Nietykalni"... trzeba będzie zakupić sobie wydanie specjalne - ten film to arcydzieło:) I ta gra aktorska Costnera, Connery''ego, Andy''ego Garcia i oczywiscie De Niro jako Ala Capone:). Jak na mój gust jest to najlepszy (od czasów "Ojca Chrzestnego" oczywiście) film gangsterski. Klimatu dodaje również zapadająca w pamięć muzyka skomponowana przez Ennia Morricone.

Ocena: 10(+)/10 :PP

Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 23:29, StroggMan napisał:

Dzisiaj postanowiłem przypomnieć nieoglądany już od dawna przeze mnie filmik "Nietykalni"...

Chyba jedyny dobry film DePalmy no i oczywiście Scarface - a teraz chce robić remake Nietykalnych, gdzie ponoć Nicholas Cage miałby grać Ala Capone - coś mi się to nie widzi, odcinanie kuponów i tyle ale się jeszcze okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to lubie Cage''a ale do roli Ala Capone pasuje jak Orlando Bloom na Bonda... rozumiem że ten remake ma opowiadać o tym jak Al Capone budował swoje imperium? Pomysł fajny ale Cage sie nie nadaje (przynajmniej w mojej opinii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest to że film ten cieszył się u mnie ogromną popularnoscią, właśnie u osiedlowych narkomanów i wcale nie jako przestroga. Ale jedno trzeba przyznać: film naprawdę świetny i wart obejrzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 12:28, Lukas813 napisał:

moj ulubiony film to ,,Obcy kontra predator4''''

To już są cztery części? Ja obejrzałem pierwszą i muszę przyznać, iż nędzna mi sie wydała. Ale widocznie mam za duże wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 13:06, el-coyote napisał:

Jeśli ktoś jest zainteresowany to na TVN 25 lipca leci Ojciec Chrzestny. Kto
nie ma na dvd, warto obejrzeć :)


thx wielkie na pewno będę oglądał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 17:38, Baron Samedi napisał:

"Clockwork orange" S. Kubrick.
Gorąco polecem, lecz najpierw należy przeczytać książkę A. Burgessa


Ja wolę książki i też sugeruję przeczytać, ponieważ bardziej trzymają w niepewności, a filmy zazwyczaj są wytworem wyobraźni reżysera, a nawet bardzo wiele mogą zmienić i to bardzo wiele razy się przekonałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 16:43, AgayKhan napisał:

> moj ulubiony film to ,,Obcy kontra predator4''''
To już są cztery części? Ja obejrzałem pierwszą i muszę przyznać, iż nędzna mi sie wydała.
Ale widocznie mam za duże wymagania.


Nie ma czterech części : D
Widocznie ktoś się pomylił : D Zgadzam się z Tobą, film jest nędzny. Bazuje na fabule gry, ale sami nie możemy rozwalać przeciwników więc co to za rozrywka? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 19:27, dudi1212 napisał:

Widocznie ktoś się pomylił : D Zgadzam się z Tobą, film jest nędzny. Bazuje na fabule gry,
ale sami nie możemy rozwalać przeciwników więc co to za rozrywka? ^^


Bazuje na fabule gry? Jakiej gry? Bo chyba nie Alien vs Predator i jej kontynuacji. Z tego co mi wiadomo to film oparty w calosci jest na komiksie o tej samej nazwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 22:29, Jester napisał:

> Widocznie ktoś się pomylił : D Zgadzam się z Tobą, film jest nędzny. Bazuje na fabule
gry,
> ale sami nie możemy rozwalać przeciwników więc co to za rozrywka? ^^

Bazuje na fabule gry? Jakiej gry? Bo chyba nie Alien vs Predator i jej kontynuacji. Z tego
co mi wiadomo to film oparty w calosci jest na komiksie o tej samej nazwie.


Hm, hm, hm. W grze było coś o piramidzie? było : D W filmie też? też : D WIęc na tym kończy się fabuła gry : D Potem jest sieczka ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 22:33, dudi1212 napisał:

Hm, hm, hm. W grze było coś o piramidzie? było : D W filmie też? też : D WIęc na tym kończy
się fabuła gry : D Potem jest sieczka ^^


Hm, hm. Gralem w obie czesci AvP i ni w zab nie moge sobie przypomniec zadnej piramidy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwe Boll szaleje. :)
Pojawił się trailer do jednej z jego mega produkcji "In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale" (budżet filmu to 40 mln $). Ciekawe czy znowu będzie crap czy może dostanie chociaż te 6/10. :) Obsada filmu nawet niezła:
- Ray Liotta
- John Rhys Davies
- Jason Statham
- Ron Perlman
- Burt Reynolds
- Claire Forlani
- Kristanna Loken

A sam trailer jak to trailer - niezły.

In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale Movie Trailer
http://www.veoh.com/videos/v8018387kjKwTpj

Poniżej dwa filmowe plakaty:

20070719163728

20070719164326

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam świetne porównanie Uwe Bolla do gier, on jest jak City Interactive, robi 10 filmów roczne a zawsze wychodzi z tego shit:P (wiecie, City Interactive robi to samo ale z grami:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pobieżnie przeczytałem Twojego posta i kilka uwag...
Mansell oczywiście brał udział w tworzeniu O.S.T. ale główna zasługa wspaniałej muzyki należy przede wszystkim do Kronos Quartet.

bez urazy, ale daruj sobie teksty w stylu "do filmu trzeba dojrzeć" (chociaż w sumie mogą one być na miejscu, jak widzę co tutaj się ogląda/poleca) - po prostu widać po nich, że do tej pory oglądałeś Hity Kasowe zamiast dobrego kina.

polecam pozostałe filmy Aronofskiego: genialne PI (muzyka powinna Ci się spodobać także) oraz Źródło (najnowszy)

Darren Aronofsky napisał także scenariusz do filmu Ciśnienie -> film już nie jest tak dobry jak powyższe, ale można obejrzeć ze względu na mistrza.

jeśli szukasz równie dobrych filmów - obejrzyj listę moich ulubionych na filmwebie (nick ten sam)
Aronofsky obok Innaritu, Triera, Greenewaya, Jarmusha i wielu innych to moj ulubiony rezyser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 16:43, Vormulac napisał:

Poniżej dwa filmowe plakaty:

Szczerze mówiąc plakaty prawie skopiowane z Władcy Pierścieni. Cóż zgadzam się z NuGGetem. Kolejny crap od Bolla. Ehh, kiedy to się skończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 17:08, moonman napisał:

pobieżnie przeczytałem Twojego posta i kilka uwag...
Mansell oczywiście brał udział w tworzeniu O.S.T. ale główna zasługa wspaniałej muzyki należy
przede wszystkim do Kronos Quartet.

No...jeżeli chodzi o wykonanie to tak ;]
Ale skoponowanie muzyki to chyba Mansell, no nie?

Dnia 19.07.2007 o 17:08, moonman napisał:

bez urazy, ale daruj sobie teksty w stylu "do filmu trzeba dojrzeć" (chociaż w sumie mogą one
być na miejscu, jak widzę co tutaj się ogląda/poleca) - po prostu widać po nich, że do tej
pory oglądałeś Hity Kasowe zamiast dobrego kina.

Eee...?
Napisałem tak, bo zapoznałem się z wypowiedziami różnych "dziwnych" ludzi, dla których ambitniejszym filmem jest Rambo.
A co do Hitów Kasowych - oglądam przeważnie te, które po prostu mniei interesują.
Szklana Pułapka mi się nie za bardzo podoba, to też na czwórkę sięn ie wybieram do kinai nie zamierzam oglądać.
Seria "Ocean''s..." też nie jest mi znana.
Poza tym nie jestem jakimś maniakiem kina - lubię oglądać, ale bez przesady. No i co do hitów kasowych, to niektóre przecież są kinem i to bardzo dobrym (genialnym wręćz rzekłbym), jak Stara Trylogia Star Wars.

Dnia 19.07.2007 o 17:08, moonman napisał:

polecam pozostałe filmy Aronofskiego: genialne PI (muzyka powinna Ci się spodobać także) oraz
Źródło (najnowszy)

Dużo razy w recenzjach "Requiem..." było napisane o tym "Pi".
Chmm...jak cenowo na DVD się układa?
A co do muzyki filmowej to naprawdę jestem bardzo wymagający...Tylko kilka score''ów zasługuję u mnie na najwyższe noty.

Dnia 19.07.2007 o 17:08, moonman napisał:

jeśli szukasz równie dobrych filmów - obejrzyj listę moich ulubionych na filmwebie (nick ten
sam)

Postaram się - też mam konto i to od dwóch lat, ale w ogóle z niego nie korzystam :/ Może czas to zmienić...
No i złożę moje odczucia po obejrzeniu "Pi" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się