HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2005 o 08:26, Milteen napisał:

Czy ogladal ktos "Red Eye"
Ten film jest warty obejzeniu??


Ja oglądałem. Film jet fajny, trzyma w napięciu i na prawdę fajna intryga :) Jedyne co mi się w nim nie podoba to to, że za krótki vbył trochę.. coś ok 85 min. Bardziej polecam jednak plan lotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 08:28, Don Lizak napisał:

> Czy ogladal ktos "Red Eye"
> Ten film jest warty obejzeniu??

Ja oglądałem. Film jet fajny, trzyma w napięciu
i na prawdę fajna intryga :) Jedyne co mi się w nim nie podoba to to, że za krótki vbył trochę.. coś ok 85 min. Bardziej
polecam jednak plan lotu.



Wlasnie obejzalem trasiler tego lilmu co mi aproponowales i naprawde mi sie spodobal... musze na niego sc do kina dzieki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 08:50, Milteen napisał:

Wlasnie obejzalem trasiler tego lilmu co mi aproponowales i naprawde
mi sie spodobal... musze na niego sc do kina dzieki :]


Polecam stronę www.multikino.pl
Możesz tam obejrzeć oficjalne zapowiedzi filmów, które aktualnie są w kinach. W zależności od twojego internetu możesz wybrać głównie trzy opcje jakościowe (osobiście polecam wybrać najlepszą i trochę poczekać). Do ich odtwarzania potrzebny jest QuickTime Player. Jak masz słabszy internet to wybierz kliknij prawym na linku to zwiastunu i wybierz opcję ''zapisz element docelowy jako..''.
Na stronie również możesz obejrzeć zdjęcia z filmu w b. dobrej jakości.
I to wszystko, bo recenzja sprowadza się do opisu filmu na 5-6 zdań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 18:20, upiordliwy napisał:

a co do Straży Nocnej - osobiście jeszcze nie wiem ale słyszałem , że
full efektów przy niewielkiej wartości merytorycznej. Muszę się sam przekonać.

No to trochę przesada. Wprawdzie oklepany temat walki dobra ze złem, ale pokazany trochę inaczej.
Film jest trochę ciężki w odbiorze. Trochę chaotyczny trzeba przyznać. Właściwie ciągła akcja ze świetnymi i innowacyjnymi (w większości) efektami. Ale mi najbardziej się taki swojski klimat podobał ;)
W sumie rosjanie pokazali, że potrafią dobry film zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja przypadkiem znalazlem - cos takiego :
"Już wkrótce widzowie Telewizji Polskiej będą mogli zobaczyć filmowe przeboje. Na antenie TVP pojawią się takie hity jak: "Chicago", "Frida", "Good Bye, Lenin", "Między słowami", "Miasto boga", "Taxi 3" i "Daleko od nieba"."
zrodlo: filmweb

i niech ktos sprobuje opuscic Miedzy Slowami - bedzie to zbrodnia nieslychana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super nowy materiał na powtórki. Teraz przez kolejne 10 lat będziemy w TVP oglądac te filmy. :-/
No, ale chociaż coś nowego się obejrzy raz na jakiś czas. "Good bye Lenin" i "Miasto Boga" chętnie obejrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co maja C+ i HBO (bo nie wiem gdzie to leci) to tam wlasnie mozna czasem sobie obejrzec super film... Eurotrip... Polecam kazdemu... takich jaj to dawno nie bylo ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie obejrzałem "Joy ride". Podchodziłem do tego filmu ostrożnie. Myślałem, że to kolejny kiczowaty thriller o bezmózgiej grupie dzieciaków. Tymczasem film mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Niezła fabuła, dobrze budowane napięcie - nie opada przez cały film. Co jest u mnie rzadkością musze pochwalić dobrą grę aktorów młodego okolenia. Podobały mi się postacie kreowane przez Steve''a Zahn''a, Paula''a Walker''a i Leelee Sobieski. Film naprawdę warto obejrzeć, zrobił na mnie duże wrażenie. Polecam każdemu. Leciał na Polsacie w weekend, więc na pewno znajdzie się gdzies w wypożyczalni. :-D Miłego oglądania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio oglądałem "House of 9" produkcji brytyjskiej. Bardzo ciekawy thiller coś jak Cube tylko akcja dzieje się w zamkniętym domu, z którego może wyjść żywa tylko jedna osoba :) A zakończenie jeszcze lepsze :D Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2005 o 09:55, Bedwyr napisał:

W sumie rosjanie pokazali,
że potrafią dobry film zrobić.


Polecam ten film - kawał naprawdę dobrej roboty, świetny klimat, bardzo dobre efekty (pasujące do filmu a nie przyczepione na siłę)... Dobra muzyka, ciekawa fabuła (co prawda nie rewolucyjna, ale nie powoduje bólu głowy)... Jeden z lepszych filmów fantastycznych jakie ostatnio widziałem - w porównaniu z nim taka Wyspa to zwyczajny kicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O nocnej straży pisałem już jakiśczas temu. Ostatnio oglądałem i oceniam filmy:

Lot Feniksa - film dość ciekawy aczkolwiek może nudzić. Niby to nic odkrywczego ale Denisa Queida wypadł dobrze (moge błąd w imieniu i nazwisku zrobić) gdyż to dobry aktor jest;). Moja skromna ocena to 8/10. Warto obejrzeć ale są ciekawsze filmy.

Red Eye - miał być horror a dla mnie to bliżej do szklanej pułapki. Niby nazwisko powinno choć troche świadczyć o jakości a spodziewałem się dużo a dostałem tak naprawde nic wręcz przeciwnie stracilem kasy z portfela. moja ocena 6/10 gdyż aktorzy byli ok;)

Oliver Twist - zdecydowanie kawał dobrego kina. Polański pokazał kolejny film po Pianiscie który jest klimatycznie tak samo dobry (tylko inne wyderzanie i czasy). To za sprawą genialnego dla mnie scenografa Alana Starskiego. Choć Polański mówi że ten film jest dla dzieci to nie dajcie się zwieść pozorą. Mroczny klimat to kolejny plus i aktorsko wypada rewelacyjnie niestety nie każdy to zauważy gdyż w naszych kinach jest głos podkładany!!! (niech temu komuś kto to zrobił ziemia miękką będzie). 9/10

Land of the Dead (wersja DVD) - jako że mam dostęp szybciej do niektórych filmów chciałem ocenić Ziemie Żywych Trupów. Wersja reżyserska aż tak wiele nie wnosi poza kilkoma scenami. Tak czy siak film nadal godny obejrzenia twórcy gatunku:P Trochę materiałów które ja osobiście zawsze cene i lubie oglądać na DVD:). Nie ma co narzekać na film gdyż fani tego gatunku filmów nie mająza dużo. 9/10 (dodatkowy punkt jako od fana takich filmów:). I pamiętajcie.. Dobry Zombi to Martwi Zombi;))))))))))

Lada dzień do kin wchodzi Doom i również jak tylko będę mógł obejrzeć to go ocenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Initial D The Movie 2005 - :Dekranizacja jakże wyśmienitego anime i manga Initial D :D:D:D Jeśli chodzi o anime to powstały Stage 1 (26 odcinków), Stage 2 (koło 12 odcinków bodajże), Extra Stage, Stage 3 (jeden pełnometrażowy film), Battle Stage i 4th Stage.
Film jest głównie na podstawie Stage 1 z tym że ma nieco zmienioną fabułę. Głównie dla fanów Initial D bo tak to może wydać się niezbyt ciekawy ;) Chyba, że ktoś interesuje się motoryzacją i driftingiem :D ...czyli jazdą poślizgami wywodzącą się z japońskich górskich dróg... choć z drugiej strony jeśli ktoś czytał mangę i oglądał anime to może mu się ta ekranizacja nie spodobać...

Collateral (Zakładnik)- bardzo fajny film i Tom Cruise dobrze gra zabójcę na zlecenie. Z jednej strony przez cały film jesteśmy za zabójcą żeby mu się udało, ale z drugiej strony głupio by było gdyby dobro nie zwyciężyło...finał może zaskoczyć choć niekoniecznie.. ;)

Transporter 2 - muszę powiedzieć, że film jest raczej średni. Lubię tego aktora ale w filmie zdecydowanie jest za mało pościgów no i nie sa one niczym nadzwyczajnym :/ Ogólnie za dużo "bajkowych" scen w filmie i więcej jest lania po mordzie, które bądź co bądź jest dosyć efektowne, niż pościgów. No i reżyser na końcu zrobił sobie już furtkę do 3 części ;)

After The Sunset - Salma Hayek i Pierce Brosnan tworzą dobry duet no i jest na co popatrzeć :D:D:D Przyjemny film, fajna komedyjka :) No i zaskakujący koniec :) Bardzo dobry do relaksu :)

Fantastyczna Czwórka - warto dla samej Jessici Alby (buehehe, żartuję oczywiście ;)) Ta kobieta jest olśniewająca i tyle :P Fabuła nie jest jakims majstersztykiem, czasem nas lekko zaskakuje ale za wiele nie możemy się spodziewać po tym filmie. Raz można obejrzeć ale nie więcej - jak już powiedziałem, chociażby dla samej Jess.. :P ;)

Hostage - naprawdę fajny film i przede wszystkim choć nie tak dobry jak Die Hard 3 to trzymający w napięciu no i Bruce znowu nam potrafił zapewnić dobre kino przez te kilkadziesiąt minut ;) Ciekaw jestem jak wyjdzie im 4 cześć Die Hard na która Bruce już się zgodził :))

Wyspa - fajny film ;) Ale toż to jest żywcem wzięte z Seksmisji !! :P ;))) Baaaardzo urodziwa pani Scarlett Johansson....No i podobały mi się przerobione Dodge Magnumy, policyjne Chryslery 300C no i koncepcyjny Cadillac V12 :D ach te (h)amerykańckie wózki... Ogólnie bardzo pozytywne wrażenie po tym filmie mam no i myślę że nie jest to stracony czas.

Ladder 49 - świetny film..można powiedzieć, że uchylka rąbka tego, jak żyją strażacy ;) Może nie do końca ale w filmie jest po prostu przedstawiony okres czasu pewnego strażaka. Od jego pierwszego przyjścia do remizy, pierwszego ugaszonego pożaru, do .... a to już sami obejrzycie ;) Pokazane jest także co może przeżywać rodzina kogoś, kto codziennie ryzykuje własnym życiem aby ratować inne. Nie brakuje w nim zabawnych sytacji, wzniosłych momentów oraz tych przykrych... tak naprawdę to film dla całej rodziny ;)
No i na rekomendację mogę dodać że w obsadzie znajdziemy Johna Travolta, Joaquin Phoenix (Osada, Znaki, Gladiator) oraz piękną, z promienistym uśmiechem Jacinde Barrett :)

Straż Nocna - beznadziejny film. Nie odrzuciło mnie to ze jest to film produkcji rosyjskiej i to był mój błąd :P ;) Fabuła jest....właściwie to jakby jej nei było. Tak naprawdę to oglądamy film i niby mamy wrażenie że wiemy o co chodzi ale tak naprawdę to nie mamy pojęcia po co Ci gonią tych, co Tamci chcą zrobić z Tamtymi itd.
;) Dopiero na końcu co nieco się rozjaśnia i sam koniec jest nawet nawet.... co jednak nie zmienia faktu że film jest słaby...bardzo słaby...czyt. nie warty swego czasu.... taka jest moja oczywiście opinia.... nie wiem może nie jestem w tych klimatach czy jak choć Blade''a bardzo lubię ;) Ale po prostu dla mnie ten film był nudny jak rzadko który....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem wielbicielem kultury wschodu i historii. Dla mnie film "Ostatni samuraj" to kaszana. Choć przyznaję, że moze się podobać jak ktoś nie interesuje się historią czy kultura Japonii. Jak go oglądałem to co chwila się śmiałem. Dla mnie jest po prostu zabawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie odmienna opinia co do "Straży Nocnej". Jak dotad wszyscy się zachwycali tym filmem, ale jak widze moze się nie podobac aż tak bardzo.
P.S. Sorki za poprzednie dwa posty, ale komp mi się zawiesił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim tym, którzy przychodzą sterani z pracy, którzy mieli ciężki dzień, którzy już nie mogą słuchać przepychanek politycznych i którzy po prostu lubią się pośmiać, bez wgłębiania się w sens życia, analizowania psychiki głównego bohatera i jego poczynań film pt "Roboty" :D

Na pewno większość z Was już go oglądała, ale dla mnie jest to jeden z najbardziej sympatycznych i naprawdę śmiesznych filmów, do którego zawsze warto wrócić, żeby zapomnieć o tym całym... zapomnieć po prostu i szczerze się uśmiać. Bo choć fabuła jest prosta, przesłanie zgoła naiwne "uwierz w siebie", to jednak film ten oglądam zawsze z równą przyjemnością i nie potrafię się do niczego przyczepić. Świat robotów, dialogi, kolory, świetna muzyka no i dubbing! Polski dubbing to dla mnie rewelacja do tego stopnia, że włączam sobie oryginalną wersję, żeby za moment z głośnym "Phi" ją wyłączyć :D Nasz dubbing ma pasję, emocje, dopiero tutaj wychodzi prawdziwe aktorstwo a nie gwiazdorstwo. Oj, zaczynam marudzić :D

Miłego oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się