HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2007 o 15:56, .Darnok napisał:

(...) zacząłem kolekcjonować jakieś czasopismo [oryginalna nazwa - "Dinozaury"]


Nom, pamiętam, też to kupowałem. Ba, do pewnego momentu miałem wszystkie numery. :D Pamiętam że do pierwszych numerów dołączali w częściach szkielet dinozaura do złożenia, fajne też były "trójwymiarowe" obrazki wewnątrz gazety... Eech, stare dobre czasy. Byłem wtedy baaardzo młody, ale i tak pamiętam bum na dinozaury jaki wywołała pierwsza część filmu. I te emocje, kiedy po raz pierwszy oglądało się scenę z tyranozaurem, deszczem i popsutymi samochodami. :) Przez dobry tydzień potrafiła się potem śnić po nocach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 17:52, Arxel napisał:

> (...) zacząłem kolekcjonować jakieś czasopismo [oryginalna nazwa - "Dinozaury"]

Nom, pamiętam, też to kupowałem. Ba, do pewnego momentu miałem wszystkie numery. :D Pamiętam
że do pierwszych numerów dołączali w częściach szkielet dinozaura do złożenia, fajne też były
"trójwymiarowe" obrazki wewnątrz gazety... Eech, stare dobre czasy. Byłem wtedy baaardzo młody,
ale i tak pamiętam bum na dinozaury jaki wywołała pierwsza część filmu. I te emocje, kiedy
po raz pierwszy oglądało się scenę z tyranozaurem, deszczem i popsutymi samochodami. :) Przez
dobry tydzień potrafiła się potem śnić po nocach.

nom ja też przeżywałem ten etap z dinozaurami ( mam jeszcze cały karton z zabawkami dinozaurów w piwnicy) jak pierwszy raz obejrzałem "Park Jurajski" to bałem się sceny z raptorami w kuchni nawet po ciemku do kibla bałem się iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czwartek leci "Wróg u bram", jeden z najciekawszych filmów wojennych z okresu II wojny światowej. Szkoda że na "czwórce", czyli że będzie w sumie więcej reklam niż filmu, ale co tam, i tak się poświęce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 11:15, Arxel napisał:

W czwartek leci "Wróg u bram", jeden z najciekawszych filmów wojennych z okresu II wojny światowej.
Szkoda że na "czwórce", czyli że będzie w sumie więcej reklam niż filmu, ale co tam, i tak się poświęce.


Dla mnie taki średniak, ale być może dlatego, że posiada potężną konkurencję w postaci "Stalingradu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie polecam serialu Twierdza Szyfrów”. Pierwszą rzeczą jaka dyskwalifikuje ten serial są głosy aktorów. Może się czepiam, ale IMO żołnierz, a szczególnie wysoki rangą powinien wrzeszczeć, a nie mówić jak kustosz w muzeum, który dorabia sobie na emeryturę. Następnie już w pierwszym odcinku nie do końca wiadomo kto z kim i dlaczego. Kto oglądał ten gniot pewnie pamięta jak bohater robił zdjęcia. Tak to się robi zdjęcia na wycieczce krajoznawczej – stanął sobie jak ch... na weselu zamiast się ukryć i focił. Akcji tam zero, fabuła wyjęta z telenoweli, dialogi nic nie wnoszące, a aktorzy wołają o pomstę do nieba. Jeszcze jedno. Była taka scena, po której myślałem, że film opowiada o alternatywnej rzeczywistości. Jakiś żołnierz rozmawiał z prezydentem USA o Dolnym Śląsku, jak by to był sklep za rogiem. Amerykanie często nie wiedzieli gdzie jest Europa, to pewnie by wiedzieli, gdzie jest Dolny Śląsk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 22:15, Krakers15 napisał:

Jeszcze jedno. Była taka scena, po której myślałem, że film opowiada o alternatywnej rzeczywistości. /ciach/

A jak odebrałeś 2 inne sceny.
Pierwsza - gdy kpt. Jorg skacze do jeziorka w kamieniołomie, obstawionego przez żołnierzy niemieckich, którzy w dodatku do niego strzelają, a następnie znajduje się w jakimś mieszkaniu? Czy to jeziorko miało może podwodne połączenie z piwnicą tej kamienicy? A Niemcom nie chciało się poczekać paru minut, żeby zobaczyć czy gość nie wypłynie? :-D
Druga scena, gdy po opatrzeniu rany ubiera się nie zdejmując pokrwawionej podkoszulki.
I potem co? Zdejmie ją w koszarach i tam będzie prał? Żeby ktoś zauważył pokrwawione szmaty i zaczął się interesować w jakich okolicznościach zostały zakrwawione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubicie śmieszne animacje typu Shrek, to polecam Krowy na wypasie. Film jest genialny. Za scenariusz odpowiada facet stojący za sukcesem Kung Pow: Wejście wybrańca, czy Bruce Wszechmogący ;) Śmiech gwarantowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądając pierwszy odcinek na myśl mi tylko przychodziło, że brakuje w tle opowiadającego Wołoszańskiego. I wtedy byłby to taki ciekawy "paradokument". A tak to dostaliśmy coś nijakiego. Już pierwsza scena ucieczki naszego superagenta nie napawała optymistycznie.
Aha, kurcze nie podoba mi się to, że wszyscy mówią po polsku ( wiem, wiem tak jest łatwiej i w ogóle a i w amerykańskich produkcjach też wszyscy po angielsku nawijają, ale tam mi to jakoś nie przeszkadza - bo zazwyczaj jest lektor a i np. ruscy mają jakiś akcent ). Amerykanie, niemcy, ruscy ( i o ile zauważyłem nie ma nawet żadnego charakterystycznego akcentu ) - wszyscy szprechają tak samo. Wiem, może się czepiam, ale to mnie jakoś razi.
Ogólnie myślałem, że ten serial będzie o wiele lepszy, spodziewałem się, że mnie wciągnie....ale chyba nie będę dalej oglądał, zniechęciłem się po pierwszym odcinku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nawet nie skusiłem się na pierwszy odcinek "Tajemnicy...". Odstraszył mnie Paweł Małaszyński, raz że nie cierpię gościa, sam nie wiem czemu, pewnie to najprostsza w świecie zazdrość :D, a dwa, że już sama obecność tego aktorzyny z "Magdy M" sugerowała, że nie będzie to wcale aż takie ambitne kino wojenne jak zapowiadano. Jak widać po waszych opiniach, miałem w 100% rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 11:15, Arxel napisał:

W czwartek leci "Wróg u bram", jeden z najciekawszych filmów wojennych z okresu II wojny światowej.
Szkoda że na "czwórce", czyli że będzie w sumie więcej reklam niż filmu, ale co tam, i tak
się poświęce.


ja równiez twierdzę ze to sredniak. z jakichś wzgledów potwornie się nudziłem ogladajac go. może faktycznie, po "Stalingradzie" juz tylko potop ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 11:27, castlerock napisał:

ja równiez twierdzę ze to sredniak. z jakichś wzgledów potwornie się nudziłem ogladajac go.
może faktycznie, po "Stalingradzie" juz tylko potop ;)


Co kto lubi. Wśród moich znajomych krążą bardzo pozytywne opinie o tym filmie, podobnie zdaje się w internecie. A i ja sam zawsze kiedy mam okazję to go oglądam i zawsze jestem zadowolony. Ot, kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos nowych seriali. Widział ktoś już Ekipę? Obejrzałem dwa pierwsze odcinki i muszę stwiedzić, że dawno już nie spotkałem się z tak dobrą rodzimą produkcją. Po pierwsze aktorstwo - całkowicie odmienny poziom niż telenowele, gdzie w oczy rzuca się wszechobecna miałkość i nijakość, tutaj mamy wyrazistych bohaterów (szczególnie Gajos i Perchuć, ich postacie naprawdę mają charyzmę). Po drugie scenariusz - umiejscowienie wydarzeń w "alternatywnej" rzeczywistości, w której panuje podobny polityczny klimat jak u nas, ale jednak nie ma bezspośrednich nawiązań do konkretnych osób, to według mnie kapitalny pomysł. Ponadto to chyba pierwsza taka polska produkcja gdzie mamy do czynienia z ludźmi "na szycie" i cieszę się, że nie pokazuje ich tylko z zawodowego punktu widzenia i nie przyjmuje prostackiej tezy w stylu "wszyscy politycy to krętacze". Z niecierpliwością czekam na dalsze odcinki. =] Dla tych, którzy nie kupili GW - pojutrze na Polsacie zaczynają emisję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 20:08, bruli napisał:

A propos nowych seriali. Widział ktoś już Ekipę? Obejrzałem dwa pierwsze odcinki i muszę stwiedzić,

A gdzie obejrzałeś te pierwsze 2 odcinki?! Serial ma mieć premierę dopiero w czwartek na Polsacie!
Też na niego czekam, bo nazwiska Gajosa i Seweryna mówią same za siebie, a choć za Agnieszką Holland nie przepadam, to jednak ona przecież też jest uznaną reżyserką. Poza tym jest to pierwszy polski serial z gatunku political fiction, a swego czasu "Waszyngton za zamkniętymi drzwiami" bardzo mi się podobał :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2007 o 01:47, A-cis napisał:

A gdzie obejrzałeś te pierwsze 2 odcinki?! Serial ma mieć premierę dopiero w czwartek na Polsacie!


Pierwsze dwa odcinki są bodajże w Gazecie Wyborczej sprzedawane. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 06:57, rick90 napisał:

Pierwsze dwa odcinki są bodajże w Gazecie Wyborczej sprzedawane. ;P

Acha. Piraci ;-D
Ale i tak już się chyba nikomu nie opłaca kupować (w sensie specjalnie), skoro jutro obejrzy je w telewizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 01:47, A-cis napisał:

A gdzie obejrzałeś te pierwsze 2 odcinki?! Serial ma mieć premierę dopiero w czwartek na Polsacie!


Jak już rick90 napisał, były dołączone do GW z 7. września. Zresztą, jak gdzieś przeczytałem, sposób wydawania/emisji to eksperyment na skalę światową. =]


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Natnknąłem się dzisiaj na onecie na opis bardzo dobrego przyjęcia przez krytyków i widzów filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy. Myślę, że to będzie film, który warto będzie obejrzeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się