HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 11.02.2006 o 02:10, A-cis napisał:

> podobały mi się
> -Mechaniczna pomarancza
Mechaniczna pomarańcza to akurat fantastyka gwoli ścisłości.



Nie będę się sprzeczał,bo na razie nie mam siły,chodziło mi o tą typową fantastykę w średniowieczu (Lord of the strings,wieźmin itp. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam wszystkich, którzy zamierzają wybrać się na film "Ja Wam pokażę" : NIE CHODŹCIE NA TEN FILM!
Film jest nudny, nudny, nudny... aha zapomniałbym dodać, że jest NUDNY! Dostałem darmowe zaproszenie dla dwóch osób na wczorajszy pokaz i myślałem, że umrę z nudów. Nie dlatego tak mówię, że jestem facetem - moja żona też prawie usnęła na tym badziewiu. Gra aktorska na poziomie nisko-średnim ( zwłaszcza beznadziejna Tosia - kaszana), film do bólu przewidywalny, dialogi kiepskie. Myślę, że twórcy nastawili się tylko i wyłącznie na szał walentynkowy i tym chcą zarobić (mój kolega pracuje w kinie i mówi, że WSZYSTKIE miejsca na WSZYSTKIE seansy tego filmu w Walentynki są juz zarezerwowane - pracuje w Kinoplex''ie). Już lepszym filmem okazał się "Tylko mnie kochaj", na którym również byłem z żoną - tam przynajmniej były nawet śmieszne dialogi, no i oczywiście świetna rola Michaliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wczoraj w tv leciała Godzina Zemsty- super film, naprawdę. Trochę krzywego humoru (ta japonka :)) i świetni aktorzy. Zauwazyliście, że najżywszym kolorem był taki ciemny ceglasty na ścianach? Lubię tak kręcone filmy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 08:15, Hegemon napisał:

> Mechaniczna pomarańcza to akurat fantastyka gwoli ścisłości.
Powiedzialbym raczej, ze science fiction (i to jakie).

SF to jest podgatunek fantastyki. Ja dałem definicję ogólniejszą, dlatego że gość stwierdził że nie lubi fantastyki, a jednocześnie lubi MP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na TVP1 można było obejrzeć "Show" Macieja Ślesickiego z Cezarym Pazurą. Nie wiem jak Wam, ale mnie się ten film podoba. Pozwolę sobie stwierdzić, ze jest to najlepszy film Ślesickiego. Nie jakaś tam głupia komedyjka. Film ma drugie dno - ludzie umiejący czytać między wierszami wiedzą o co chodzi. Obserwujemy ludzi w jakimś reality show. Reżyser pokazuje prawdziwe twarze ludzi uczestniczących w tym programie. Potrafią oni pokazać siebie tylko jeśli myślą, że kamery ich nie widzą. Kiedy są na wizji grają jak aktorzy - nie ma w tym nic z reality. Okazuje się jednak, że morderstwa były sfingowane. Telewizja doprowadza ludzi do skrajnych uczuć i sytuacji. Wszystko aby zwiększyć oglądalność i zarobić. Pieniądze są wyznacznikiem wszystkiego. Najstraszniejsze jest to, że po wyjściu całej mistyfikacji na jaw większość zachowuje sie tak jakby się nic nie stało. Zapominają w sekundzie o tym, że telewizja chciała zrobić z nich morderców/ofiary. Liczy się tylko jedno - pieniądze. Nawet, na pierwszy rzut oka prawdziwe uczucia okazują się niczym dla ludzi zaślepionych żądzą pieniądza. Na szczęście nie dla wszystkich..
Wartym zapamiętania jest świetny monolog Cezarego Pazury o autorytetach, wygłoszony pod koniec filmu. Człowiek piszący dialogi powinien dostać Oskara. Monolog porusza umysł i chwyta za serce. Pozwala obudzić się ludziom, których jeszcze nie do końca pochłonęła machina show-biznesu. Ludziom, dla których wciąż są jakieś ideały. Ludziom, którzy nadal mają jakieś autorytety..
Moja ocena: 5/5 + znak jakości dla lubiących samodzielnie myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2005 o 15:58, Soleila napisał:

Jeśli jesteś z Warszawy - polecam kino "Wisła"


Kino Wisła??? o jacie przecież tak samo się nazywało w Krakowie pewne kino na ulicy Podgórskiej heh :D.
Mój tata tam chodził ale to było 25 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Wyborcza z "Imieniem Rozy" i musze przyznac, ze jestem milo zaskoczony. Do plyty DVD dolaczona jest ksiazeczka z informacjami o filmie, a samo DVD, to nie taki "rip", jaki sie zdarza w przypadku innych DVD dolaczanych do gazet, ale pelnoprawna plyta, bez reklam, ale z kilkoma sciezkami dzwiekowymi i kilkoma dodatkami. Dostajemy m.in. wywiad z Jeanem Jacquesem Annaudem i ponad polgodzinny material telewizji niemieckiej o kreceniu filmu. No i oczywiscie sam film, ktory rowniez oceniam bardzo wysoko, choc zaluje, ze ogranicza sie do tylko jednego watku z ksiazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w niedalekiej przszlosci mam zamiar wybrac sie na film "Aeon Flux".
Premiera w Polsce odbedzie sie 3 marca, a po zwiastunach jak narazie fajnie sie zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wydaniu lutowym Magazynu Kino Domowe jest śźwietna japońska animacja "Akira". Wszyscy miłośnicy mangi i anime powinni znać ten tytuł. Ukazał się nawet komiks o losach Akiry. Prawie bym przegapił te wydanie, bo ten flm muszę mieć. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2006 o 07:25, HumanGhost napisał:

W wydaniu lutowym Magazynu Kino Domowe jest śźwietna japońska animacja "Akira". Wszyscy miłośnicy
mangi i anime powinni znać ten tytuł. Ukazał się nawet komiks o losach Akiry. Prawie bym przegapił
te wydanie, bo ten flm muszę mieć. :-)


Blee, nie lubię za bardzo Akiry ;]
Nie wiem, chyba grafika mi jakoś nie odpowiadała, ale zgadzam sie z Tobą co do Show. Fajnie sie ten film oglądało no i jakie zwroty akcji :)
Ale z polskiego kina ostatnich lat to tylko Wesele- film niesamowity pod każdym względem, ogladałem go ze szczęką na podłodze- gorąco polecam, ale nie tym którzy myśla o slubie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 01:34, Puszkin napisał:

W tym roku same filmy będą na które trzeba się wybrać :D Ultraviolet w szczególności ;] polecam
trailer na filmweb to będzie istne dzieło Kurta Wimmera


Nie mogę tylko znieść, że dopiero w czerwcu w polskich kinach :/ Niby jak ja mam wytrzymać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2006 o 07:25, HumanGhost napisał:

W wydaniu lutowym Magazynu Kino Domowe jest śźwietna japońska animacja "Akira". Wszyscy miłośnicy
mangi i anime powinni znać ten tytuł. /.../


O! A ja właśnie weszłam w ten wątek, zeby spytać o Akirę (czy warto). I już wiem, ze kupię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2006 o 12:48, Hegemon napisał:

Ja nie lubie Mangi, Anime itd.


Nie zamierzam Cię przekonywać. :-)
Ja bardzo lubię te gatunki. Oczywiście wyłączając produkcje typu "Pokemony" czy "Dragon Ball". ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2006 o 14:21, HumanGhost napisał:

Nie zamierzam Cię przekonywać. :-)
Ja bardzo lubię te gatunki. Oczywiście wyłączając produkcje typu "Pokemony" czy "Dragon Ball".
;-)


O to w tym sie zgadzamy. Jedne zmoich ulubionych to np. Hellsing, Princess Mononoke, Ninja Scroll. Ale poke-pseudoanime bajek nie zdzierżę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W liceum oglądałem mase anime. Miałem kumpla, którego brat mieszka w Japonii i miał świeżutkie produkcje. Teraz rzadko oglądam ten gatunek, bo i nie mam okazji za bardzo. A szkoda. Ale dziś kupie sobie Akire, więc bedzie co obejrzeć. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wląśnie obejrzałem "Akirę". Byłęm bardzo ciekaw jak się historia skończyła, bo nigdy nie doczytałem całego komiksu. No i musze powiedzieć, że jest świetne zakończenie. Coś dla myślących ludzi. Zaczynam sie zgadzać z Tomaszem Raczkiem, że manga to "najinteligentniejszy styl, jaki udało się dotąd wypracować w historii komiksu". Polecam szczerze kazdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się