HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 24.09.2007 o 23:24, Budo napisał:


spoiler

Dnia 24.09.2007 o 23:24, Budo napisał:

> Optimus Prime nigdy nie miał miecza (herezja ;-)

Za to miał naczepę, ale dla mnie miecz jest spoko..

Użył go raz ale bardzo skutecznie ;-D

Dnia 24.09.2007 o 23:24, Budo napisał:

> Jazz zginął, nie do pomyślenia :-( w wersji komiksowej przeżył nawet walkę przeciwko Unikornem);

> no i podstawa broń ludzi nawet nie zarysowałaby robota ;-)

Szkoda mi chłopa było, chyba mój ulubiony... w ogóle miał mało kwestii gadanych ;]
Ale chodza słuchy że wróci.

Przydałoby się, w końcu Ratchet nie takie rzeczy sklejał ;-)

Dnia 24.09.2007 o 23:24, Budo napisał:

Za to polecam Ci bajkę z 1987- poznajesz ten głos?
http://www.youtube.com/watch?v=fB0_vJUc3o4
tam to była muza 10/10 dopiero...

hehe albo mi się wydaje, albo głos Optimusa podkładał ten sam gość co w serialu? :-)

Do recenzji : Zapomniałem dodać, że teraz to bardziej przypomina "Beast Wars" niż "Transformers" ;-)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja się wybiję ponad popkulturową szmirę i powiem, że byłem niedawno na filmie "Katyń" Andrzeja Wajdy. Wreszcie zrobił coś co nie było zamówieniem KC. Juz przed seansem się trochę zdziwiłem, bo na sali kinowej byli praktycznie sami młodzi ludzie, tacy dużo poniżej 30tki. Tego się nie spodziewałem, że film o tej tematyce, bez scen batalistycznych przyciągnie tylu młodych ludzi.
A sam film jest naprawdę dobry. To nie tylko opowieść o polskich żołnierzach wymordowanych w Katyniu. To także opowieść o losach ich rodzin. Dotąd nikt o tym nie mówił. Muszę zaznaczyć, że świetnie to wyszło. Sama obsada robi wrażenie. Są nie tylko starzy, wypróbowani aktorzy, ale również młode pokolenie, które zapowiada się bardzo dobrze na przyszłość polskiej kinematografii. Gra aktorów jest naprawdę ciekawa. Przyznać trzeba, że wszyscy odegrali znakomicie swe role, idealnie wczuwajac sie w klimat. Wajda dobrze ich instruował, w końcu sam wiedział jak to jest.
W pewnym momencie film pozostawia pewien niedosyt, który jednak zostaje zaspokojony w końcowych scenach. Można powiedzieć, że sa to jedne z najbardziej wstrząsających scen w polskim kinie. Robią ogromne wrażenie i nie pozwalają pozostać obojętnym. Można spokojnie powiedzieć, że potrafią wycisnąc łzy.
Osobiście wątpię, aby pokazano ten film w ZSR... ekhmm.. w Rosji. Dla Rosjan zbrodnia Katyńska wcale nie była zbrodnią a za niedługo pewnie dowiemy się, ze nawet jej nie popełniono. I jak tu się dziwić postawom wrogim wobec Rosji. Zapewne podniosą się też głosy, że to film antyrosyjski. To bzdura, gdyż nie opowiada o morderczym narodzie a o morderczym totalitaryzmie. To nie zwykli Rosjanie mordowali a NKWD. Nie można odbierać tego jako coś antyrosyjskiego. Wręcz przeciwnie, gdyż w filmie pokazano różne postawy Rosjan wobec zbrodni katyńskiej.
Niemniej film jest znakomicie zrealizowany. Chociaz nie lubię Wajdy to trzeba przyznać, że "Katyń" trzeba obejrzeć po prostu. Świetna gra aktorów, historia, którą opowiedziało życie. Jeśli to nie będzie polski kandydat do Oskara dla filmu nie anglojęzycznego to ktoś w polskiej kinematografii zrobi poważny błąd. Moge się założyć, że "Katyń" pobije wszelkie frekwencje oglądalności polskich filmów.

Moja ocena: 5/5 + certyfikat jakości dla krewnych Polaków pomordowanych w Katyniu (na nich zrobi kolosalne wrażenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 21:20, castlerock napisał:

Zresztą ten drugi podany przeze mnie link załatwi wszystko :)


Już zaraz się ściągnie i obejrzę interesujący film.Transfer na szczęście bardzo ok , więc czekania niewiele.Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 10:39, KrzychW napisał:

> Zresztą ten drugi podany przeze mnie link załatwi wszystko :)

Już zaraz się ściągnie i obejrzę interesujący film.Transfer na szczęście bardzo ok , więc czekania
niewiele.Dzięki.


jesli grę znasz na pamięć mozesz trochę sie nudzić...miałem parę takich momentów.Ale i tak było warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 10:44, castlerock napisał:

jesli grę znasz na pamięć mozesz trochę sie nudzić...miałem parę takich momentów.Ale i tak
było warto :)


Wiadomo , że ten film nie jest arcydziełem kinematografii , ale ciekawostką dla zapaleńców i niczego innego się nie spodziewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 11:09, KrzychW napisał:

> jesli grę znasz na pamięć mozesz trochę sie nudzić...miałem parę takich momentów.Ale i
tak
> było warto :)

Wiadomo , że ten film nie jest arcydziełem kinematografii , ale ciekawostką dla zapaleńców
i niczego innego się nie spodziewam.


I o to chodzi :)
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 07:39, HumanGhost napisał:

Osobiście wątpię, aby pokazano ten film w ZSR... ekhmm.. w Rosji. Dla Rosjan zbrodnia Katyńska
wcale nie była zbrodnią a za niedługo pewnie dowiemy się, ze nawet jej nie popełniono.

Po II WŚ Stalin uznał mord w Katyniu za ludobójstwo, tylko zmienił jeden szczegół ;-/ obwinił o to Niemców :-/
Teraz Rosja chyba przyznała się, że to NKWD mordowało Polaków i Ukraińców ale status jaki nadali tej sprawie to morderstwo ( przedawnione) a nie ludobójstwo :-/. Kółko się zamyka.

Dnia 25.09.2007 o 07:39, HumanGhost napisał:

Jeśli to nie będzie polski kandydat do Oskara dla filmu nie anglojęzycznego to ktoś w polskiej
kinematografii zrobi poważny błąd.

Z tego co się orientuję, to "Katyń" reprezentuje Polskę w wyścigu po Oskara w tej kategorii :-).
Moge się założyć, że "Katyń" pobije wszelkie frekwencje

Dnia 25.09.2007 o 07:39, HumanGhost napisał:

oglądalności polskich filmów.

Zobaczymy, prawdopodobne, chociaż klimat ciężki no i lekturą też nie jest ;-)
Ja chyba poczekam na DVD, dzieło może i wielkie ale (imho) nie na wielki ekran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 11:11, sodolis napisał:

Teraz Rosja chyba przyznała się, że to NKWD mordowało Polaków i Ukraińców ale status jaki nadali tej sprawie to morderstwo ( przedawnione) a nie ludobójstwo :-/. Kółko się zamyka.


Konkretnie to przyznał to Jelcyn. Teraz za przyzwoleniem Putina zmienia sie historię i coraz częściej poddaje w wątpliwość dokonanie tego przez NKWD. Dlatego nie będzie tego filmu w Rosji. Jeszcze by naród zaczął samodzielnie myśleć. A tego włodarze ZSR.. tfu.. Rosji nigdy nie lubili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 23:52, sodolis napisał:

hehe albo mi się wydaje, albo głos Optimusa podkładał ten sam gość co w serialu? :-)


Ja Ci dam w serialu heretyku- to pierwsze pełnometrażowe transformery amerykańsko-japońskie- The Movie sprzed dwudziesu lat. To dokładnie ten sam gość, dla mnie bomba. Zdaje się jednak, że gość który podkładał pod Megatrona już nie żyje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 12:14, HumanGhost napisał:

Konkretnie to przyznał to Jelcyn. Teraz za przyzwoleniem Putina zmienia sie historię i coraz
częściej poddaje w wątpliwość dokonanie tego przez NKWD. Dlatego nie będzie tego filmu w Rosji.
Jeszcze by naród zaczął samodzielnie myśleć. A tego włodarze ZSR.. tfu.. Rosji nigdy nie lubili.


Putin powiedział o Stalinie w lato, podczas jakiegoś święta, że był on "skutecznym przywódcą ZSRR". Skutecznym? Zależy w czym, ale w niektórych sprawach zapewne Putin ma rację.
I słyszałem tez plotkę, że Rosjanie mają wąty, że Katyń ma dostać Oskara...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 14:36, Budo napisał:

> hehe albo mi się wydaje, albo głos Optimusa podkładał ten sam gość co w serialu? :-)

Ja Ci dam w serialu heretyku- to pierwsze pełnometrażowe transformery amerykańsko-japońskie-
The Movie sprzed dwudziesu lat.

;-P Mój błąd ;-)

spoiler

Już wiem w jaki sposób Jazz wróci :-) Wykorzystają odłamek Matrycy Stworzenia zwanej w filmie Cube/ Allspark :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 11:11, sodolis napisał:

Moge się założyć, że "Katyń" pobije wszelkie frekwencje
> oglądalności polskich filmów.

Pewnie - jak się robi spęd szkół na film to frekwencja musi być, nie ? Jak dla mnie Wajda boi sie zrobić normalny film - bo jeszcze by sie okazało że mało kto chce go obejrzeć. A tak to chodzi w glorii wielkiego reżysera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2007 o 21:21, Vaxinar napisał:

Putin powiedział o Stalinie w lato, podczas jakiegoś święta, że był on "skutecznym przywódcą
ZSRR". Skutecznym? Zależy w czym, ale w niektórych sprawach zapewne Putin ma rację.
I słyszałem tez plotkę, że Rosjanie mają wąty, że Katyń ma dostać Oskara...

jak Katyn dostanie Oscara (w co watpie) to Putin w odwecie nalozy embargo na wszystkie polskie towary.I aby tylko, moze nawet posunie sie dalej.Wystarczy pomyslec ze cala ta afera z miesem to przez to ze nasz Prezydent osmielil sie mu zwrocic uwage (bodajze w Paryzu) na to ze Rosja nie przestrzega praw czlowieka.I wielomiesieczne rokowania i zabiegi dyplomatow UE nie pomogly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 23:12, Budo napisał:

/.../

Chodzą też słuchy, że pojawi się ten pan http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=87&pid=41220
Miał w zwyczaju zjadać planety, więc na temat fabuły można już trochę pospekulować :D

Hmm...albo pojawi się Prince Janek albo pomyliłeś linki ;-D
Smakoszem planet był Unicorn, sam był wielkości planety więc pojawi się pewnie dopiero w wielkim finale ;-)
( obstawiam "Transformers 3 - Gods War" albo coś podobnego ;-P ).
Jeśli miałoby do tego dojść, w ostatniej scenie dwójki Autoboty i Decepticony, musiałyby podać sobie rękę/łapę/szuflę, czy kto tam co ma i "side by side" stawić czoła Unicornowi. Imho trochę mało prawdopodobne ale kto wie ;-)
Bardziej prawdopodobne imho jest, że dwójka skoncentruje się na próbach powrotu na Cybertron (budowa portalu), walki o paliwo lub przybyciu jakiegoś nowego czarnego charakteru np. Shockwave lub Scorpionok (chyba, że to był ten leszczowaty skorpion z jedynki ;-) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ze szkołą byłem na "Katyniu". Trudno po takim filmie opisywać jakieś wrażenia czy emocje. Nie można mówić, że jest fajny czy dobry, raczej - Wajda odtworzył prawdziwe wydarzenia z tamtych lat - trzeba samemu się przekonać i przemyśleć. Trudno powstrzymać łzy, zwłaszcza w końcówce. Uważam też, że taki film jest najlepszą lekcją patriotyzmu, chociaż może nie bezpośrednio jest to przedstawione. Osobiście sądzę, że każdy Polak szanujący ojczyznę, który ma możliwość pójścia do kina powinien to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się