HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2007 o 11:03, DartiReviMaster napisał:

Ja bym radził iść na Hitmana. Mi sie tam film podoba ;P


To gdzie Ty go widziałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2007 o 11:19, DartiReviMaster napisał:

Na You Tube widziałem mase trailerów ;P


No to trailery Ci sie podobaja a nie film. Trailerki do Troi tez mi sie podobaly i co z tego skoro film totalna nedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, jasne, "Troja" jest fajna. Szczególnie napisy końcowe i ich głębia mnie porusza do głębi. A reszta filmu? A to to w ogóle można filmem nazwać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są gusta i guściki, mi akuratnie film strasznie się nie podobał (tak samo jak przereklamowany "300"). Czy filmem można to nazwać? Jasne, ale pod jednym warunkiem, że przed "tym" słowem będzie słowo kiepski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 20:52, Andrejew napisał:

> Ja polecam wszystkim The Punisher, świetny klimat, muzyka i doskonali aktorzy, ogólnie
cudo,
> tylko, że wyłącznie dla dorosłych, film nie ukazał się ze względu na okrucieństwa w kinach,

> tylko na DVD.

Właśnie... nowy czy stary? Bo pierwsza ekranizacja z Dolphem Lungrenem, mimo że do moich ulubionych
filmów na pewno nie należy, jest jeszcze w miarę zjadliwa. W miarę, powtarzam. Natomiast najnowsza
to jakiś niemiłosierny gniot, o którym z trudem można powiedzieć, że to film jest. A John Travolta
jest parodią samego siebie w roli złego, złego i jeszcze bardziej złego. Odradzam, oj, odradzam
ze wszech miar.


Szczerze to nawet nie wiem.... To jest chyba ta po której została zrobiona gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2007 o 12:41, Jester napisał:

No to trailery Ci sie podobaja a nie film. Trailerki do Troi tez mi sie podobaly i co z tego
skoro film totalna nedza.

prawdziwa nedza to jest "Aleksander" haha tego sie ogladac nie dalo ale "Troja" mi sie wzglednie podobala, w miare wiernie oddaje mit, niezle sceny batalistyczne, niezla gra aktorska (glownie Pitt) wiec bym sie nie czepial. Wiadomo ze to Hollywood i superprodukcja, jako taka sie sprawdzila wg mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polece kilka filmów:

"KillBill1,2 " i inne filmy Quentina Tarantino.
"Gladiator" reżyserii Ridleya Scotta.
Dalej to "Niezniszczalny" reżyserii M. Nighta Shyamalana.
Ostatnim filmem który spełnia wiekrzość moich wymagań jest"Wechikuł czasu" reżyserii Gora Verbinskiego i Simona Wellsa.

Z trylogi polecam "Władce pierścieni" reżyserii Petera Jacksona oraz wiecznie żywy "Matrix" reżyseri braci Wachowskich.

Miłego oglądania. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 20:15, dobrakos napisał:

prawdziwa nedza to jest "Aleksander" haha tego sie ogladac nie dalo ale "Troja" mi sie wzglednie
podobala, w miare wiernie oddaje mit, niezle sceny batalistyczne, niezla gra aktorska (glownie
Pitt) wiec bym sie nie czepial. Wiadomo ze to Hollywood i superprodukcja, jako taka sie sprawdzila
wg mnie


W miare wiernie oddaje mit? Czytales wogole Homera? Ten film kompletnie nie ma nic wspolnego z mitem poza paroma nazwami. To juz zdecydowanie lepiej oddaje historycznosc i realia "Aleksander" nawet jesli ktos uwaza go za nudny film. Mi sie podobal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2007 o 20:56, Jester napisał:

W miare wiernie oddaje mit? Czytales wogole Homera? Ten film kompletnie nie ma nic wspolnego
z mitem poza paroma nazwami.

Tak, dawno bardzo - w szkole znaczy. Wiadomo, ze Troja nie jest adaptacja tylko filmem na motywach, mimo to jakichs rzucajacych sie w oczy przeklaman nie pamietam. Co masz na mysli konkretnie ? Aleksander to dla mnie przyklad filmu z ciekawym pomyslem i spartolonym przez nieudolnych aktorow i Olivera Stone''a ktory mial co najmniej tyle samo potkniec co dobrych filmow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aleksander nie podobał mi się ponieważ był nudny i nieciekawie zrobiony...
Jeżeli ktoś lubi starożytność powinien zakupić (tak jak ja) film 300 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 21:12, dobrakos napisał:

Co masz na mysli konkretnie ?


Zeby za daleko nie szukac to sam Achilles byl "skopany". To byla postac magiczna. A raczej polboska. Zadna strzala ani zadne ostrze nie moglo go zranic. A on w filmie byl zwyklym wojakiem tylko dobrze potrafiacym walczyc.

Po drugie gdzie sa w tym filmie Bogowie? I mam na mysli takich w pierwszej osobie. Przeciez tak naprawde cala rozgrywka toczyla sie miedzy Bogami a ludzie byli tylko pionkami w tej grze.

Dalej... wedlug mitu cala wojna rozgrywala sie... 10 lat. Rozumiem, ze scenariusz filmowy by tego nie wytrzymal ale skrocenie tego do paru dni bylo rowniez przegieciem.

Dalej... Achilles nie dozyl konca wojny. Zostal ugodzony wlocznia w piete i zszedl. A to pech.

Dalej... sam mozesz odkryc ile jeszcze rzeczy sie nie zgadza.

Reasumujac, Troja nie ma prawie nic z mitem wspolnego. Jest luzno oparta na motywach Iliady. To wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 21:59, Jester napisał:

Zeby za daleko nie szukac to sam Achilles byl "skopany". To byla postac magiczna. A raczej
polboska. Zadna strzala ani zadne ostrze nie moglo go zranic. A on w filmie byl zwyklym wojakiem
tylko dobrze potrafiacym walczyc.

Achilles byl nie zwyklym wojownikiem, tylko najznakomitszym wojownikiem jakiego znal owczesny swiat i niepokonanym w walce. Tyle to i ja z mitu pamietam wiec argument chybiony. Poza tym postac jest bardzo udana i dobrze zagrana.

Dnia 22.11.2007 o 21:59, Jester napisał:

Po drugie gdzie sa w tym filmie Bogowie? I mam na mysli takich w pierwszej osobie. Przeciez
tak naprawde cala rozgrywka toczyla sie miedzy Bogami a ludzie byli tylko pionkami w tej grze.

Zgoda, Bogowie sa oczywiscie kluczowi dla mitu, w filmie ledwo zasygnalizowani przez matke Achillesa, rezyser poszedl w strone realizmu, co w sumie zle nie wyszlo...

Dnia 22.11.2007 o 21:59, Jester napisał:

Dalej... wedlug mitu cala wojna rozgrywala sie... 10 lat. Rozumiem, ze scenariusz filmowy by
tego nie wytrzymal ale skrocenie tego do paru dni bylo rowniez przegieciem.

fakt, ale film musi byc spojny i taki jest. Gdyby w Aleksandrze skupiono sie tylko na jednej gora dwu kampaniach to moglby byc inny film, a tak pokazano niby cale zycie Aleksandra, tyle ze przez to ani nie uczy ani nie bawi.

Dnia 22.11.2007 o 21:59, Jester napisał:

Dalej... Achilles nie dozyl konca wojny. Zostal ugodzony wlocznia w piete i zszedl. A to pech.

w filmie zostal trafiony z luku, drobny szczegol ale efekt ten sam - do konca wojny nie dozyl.

Dnia 22.11.2007 o 21:59, Jester napisał:

Reasumujac, Troja nie ma prawie nic z mitem wspolnego. Jest luzno oparta na motywach Iliady.

Jest dosc mocno oparta na motywach Iliady, i jest dobrym filmem. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 22:00, stanlee napisał:

Jutro idę na Beowulfa, a w najbliższym czasie chce zakupić trylogie Piratów z Karaibów i 300.
Polecacie coś jeszcze?

ja jutro lub w sobote tez ide na Beowulfa. 300 nie widzialem, ale pewnie to nadrobie. Piraci z Karaibow sa bardzo nierowni, pierwsza czesc rewelacyjna, kolejne juz znacznie slabsze pod wzgledem fabuly za to duzo bardziej "fantasy" i duzo wiecej efektow spec. Ze starszych ale bardzo dobrych filmow polecam "Krolestwo Niebieskie" Ridleya Scotta. Planuje to sobie kupic na DVD jak znajde gdzies w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 22:20, dobrakos napisał:

"Krolestwo Niebieskie" Ridleya Scotta. Planuje to sobie kupic
na DVD jak znajde gdzies w dobrej cenie.


Mam;) Ja kupiłęm w MM za 34 zł. W wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się