HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2005 o 09:55, Bedwyr napisał:

W sumie rosjanie pokazali,
że potrafią dobry film zrobić.


Dobry tzn. "amerykanski"? Malo sie moim zdaniem rozni od rozmaitych adaptacji komiksow znad oceanu. Film z gatunku obejrzec i zapomniec. Stracony czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2005 o 09:31, HumanGhost napisał:

Jestem wielbicielem kultury wschodu i historii. Dla mnie film "Ostatni samuraj" to kaszana.


Zgodze sie. Przeciez to jeden z wielu hollywoodzkich "filmow historycznych", w ktorych przedstawienie innej kultury ma jedynie na celu udowodnienie, ze idealy Ameryki sa niepodwazalne i dzielone przez wszystkie ucisnione ludy na calym swiecie. Oczywiscie w filmie pomineli praktycznie fakt, ze industrializacja i modernizacja Japonii, tlumienie powstan Samurajow to efekt przede wszystkim szantazu USA, szukajacego nowych rynkow zbytu. Do tego znane schematy: "piekny" glowny bohater, jego zly i podstepny, pozbawiony honoru przeciwnik, motywacyjna gadka przed bitwa itp. itd. Amerykanie co roku serwuja to samo i to w kilku odslonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 00:31, Hegemon napisał:

Dobry tzn. "amerykanski"?

Nie miałem tego na myśli. Raczej duży plus za to, że nie-amerykański ;)

Dnia 23.10.2005 o 00:31, Hegemon napisał:

Malo sie moim zdaniem rozni od rozmaitych adaptacji komiksow znad oceanu.

Ja jednak myślę, że się różni od amerykańskich filmów. Choć trzeba przyznać, że trochę ma elementów zachodnich produkcji.
I tylko gwoli jasności Nocna Straż jest adaptacją książki.

Dnia 23.10.2005 o 00:31, Hegemon napisał:

Film z gatunku obejrzec i zapomniec. Stracony czas

Nie na długo, bo to ma być trylogia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seed Of Chucky - właśnie skonczylem ogladac. Świetny film ;) wszysktie filmy o Chuckym są świetne ze względu na jego specyficzny humor. Polecam obejrzeć nie jest może straszny ani ambitny ale naprawde każdy z oglądających znajdzie moment w ktorym się uśmiechnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeślilubicie kino zaangażowane, szukacie w filmach prawdy życiowej i refleksji nad rzeczywistością, jeśli pragniecie zobaczyć problemy trzeciego świata, kontestację współczesności czy chociaż dramat bohaterów... to nie idźcie na DOOM, bo tam tego nie ma. Jest za to Mars, misja i legion paskud do odstrzału. Jest akcja, efekty i niczym nie uzasadniona przemoc... Polecam..:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 21:34, Bedwyr napisał:

> Dobry tzn. "amerykanski"?
Nie miałem tego na myśli. Raczej duży plus za to, że nie-amerykański ;)


Ja to mialem na mysli. W ciagu ostatnich kilku lat wyszlo przeciez tyle podobnych filmow z Hollywood.

Dnia 23.10.2005 o 21:34, Bedwyr napisał:

> Malo sie moim
zdaniem rozni od rozmaitych adaptacji komiksow znad oceanu.
Ja jednak myślę, że się różni od amerykańskich filmów. Choć
trzeba przyznać, że trochę ma elementów zachodnich produkcji.
I tylko gwoli jasności Nocna Straż jest adaptacją
książki.


Wiem o tym dobrze. Wlasnie dlatego sie na film wybralem. Tyle, ze ksiazce do piet nie dorasta.

Dnia 23.10.2005 o 21:34, Bedwyr napisał:

> Film z gatunku obejrzec i zapomniec. Stracony czas
Nie na długo, bo to ma być trylogia :P


Ja 2 razy tego samego bledu nie popelniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 08:29, SmoQ napisał:

A ogladal ktos "Straż nocną"? Dobre to jest ?


Mały offtop: Skojarzyło mi się to z pewną sytuacją w szkole. Był kiermasz ''używek'' - podręczników. Dwoje moich kolegów przegląda książki. Jeden bierze jedną książkę, przygląda sie jej jakiś czas, potem pyta drugiego:
-Ty, dobre to jest?
-Ta, zaaajebi*te!

Nie, nie oglągałem straży nocnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 08:34, Hegemon napisał:

Tyle, ze ksiazce do piet nie dorasta.

Pewnie masz rację. Też to wyczułem oglądając, choć książki nie czytałem. Chyba stąd moje dobre nastawienie do filmu ;)
Ale jak wiadomo to raczej standard, że filmy książkom nie dorównują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 08:29, SmoQ napisał:

A ogladal ktos "Straż nocną"? Dobre to jest ?


tak i dosc rozlegla dyskusje masz strone chyba wczesniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Polsacie będzie bardzo dobry film, który szczerze polecam - "Znaki" z Melem Gibsonem. Świetny film, trzymający w napięciu. Tutaj w odróżnieniu od innych filmów o kosmitach nie widac obcych w całej okazałości, przynajmniej przez znaczną część filmu. Widać niekiedy rękę, fragment nogi, szybkie przemknięcie obcego przez kadr. Film naprawdę dobry i wciagający. Nie az taki tandetny jak większosć filmów o kosmitach .:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 20:06, HumanGhost napisał:

Dzisiaj na Polsacie będzie bardzo dobry film, który szczerze polecam - "Znaki" z Melem Gibsonem. Świetny film, trzymający
w napięciu. Tutaj w odróżnieniu od innych filmów o kosmitach nie widac obcych w całej okazałości, przynajmniej przez znaczną
część filmu. Widać niekiedy rękę, fragment nogi, szybkie przemknięcie obcego przez kadr. Film naprawdę dobry i wciagający.
Nie az taki tandetny jak większosć filmów o kosmitach .:-)


OT Ja nie slyszalem zbyt dobrych recenzji tego filmu ale chcialem zobaczyc i sie przekonac ale niestety sila wyzsza (babcia) pragnie ogladac na wspolnej wiec z znakow nici :(.

BOT Teraz na TVN7 leci swietny film widzialem go juz kilka razy i polecam! Fragment recenzji z programu TV bo sam nie jestem dobry w opisywaniu filmow.

"Prawnik Mathew Hope podejmuje się obrony przyjaciela z czasów wspólnej służby w Wietnamie, Stephena Leedsa, który został oskarżony o zamordowanie trzech wietnamskich imigrantów. Na sali sądowej ich przeciwnikiem jest zawzięta prokurator Patricia Demming, która przyczyn brutalnego morderstwa dopatruje się w wojennej przeszłości obu przyjaciół. Usiłuje też przedstawić żonę oskarżonego jako wspólniczkę zbrodni. Dowody oskarżenia wydają się mocne. Hope musi wykazać cały swój kunszt prawniczy, by oczyścić przyjaciela z zarzutów."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaki - film jest dobry a szczegolnie rezyseria która pewne standardy holliwoodzkie;) łamie. Aczkolwiek film ten jest na jeden raz i to w kinie (tak go ogladalem na premierze). Te elemeny pokazywania się ufo lub jak Mel Gibson biega w nocy po polu robią klimat strachu tylko w kinie. Oczywiscie pomijajac reklame a raczej lotto ktore pojawilo sie w momencie gdzies od paru chwil byl juz budowany nastroj do tego jak na polu pojawia się noga obcego. Ale cóż nienawidzieć polsat to rzecz ludzka:) Film trzyma poziom jak Osada lecz o finału obu filmów są zwolennicy i przeciwnicy;). To ty decydujesz do której grupy należysz. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 22:57, Kafar napisał:

To ty decydujesz do której grupy należysz. :P

Lubię filmy fantastyczne. Lubię też Mela Gibsona. Ale film "Znaki" jakoś mi nie przypadł do gustu.
Może masz rację z tym budowaniem atmosfery, kiedy to co chwila przerywają akcję reklamy. To z pewnością nie jest film dla telewizji komercyjnych (czytaj: z reklamami :)
Ale i sam pomysł mi nie trafił do przekonania. Jak gdyby scenarzysta nie mógł się zdecydować czy fabułę budować wokół przylotu kosmitów, czy wokół śmierci żony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2005 o 11:40, Olamagato napisał:

> o ile się nie mylę, to chodziło o zszycie...pewnej
Jak zwykle głodnemu chleb na myśli... ;)
Chyba jednak nie bardzo
zrozumiałeś o co chodziło.
A fabuła nie działa się w średniowieczu.


W średniowieczu nie, ale to dla purytanów ważne nie było...oni strasznie poważnie do tych kwestii podchodzili i nie tylko do tych...wystarczyło, że raz się do kościoła nie poszła, a już solidna kara poprzez publiczne biczowanie, bo nawet coś gorszego, się szykowała. Ale nieważne, na ten temat można założyć nowe forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się